ul. Branickiego

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: ul. Branickiego

Post autor: rob » 04 paź 2017, 19:10

Fakt
Zapomniałem o rajdowcach w Mini Cooper z literką S ale tu przodują kobiety młode kobiety.

CELEBORN
bywalec
bywalec

Post autor: CELEBORN » 04 paź 2017, 11:07

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 04 paź 2017, 7:57

To niestety prawda. Ich nauczy dopiero jak kogoś zabiją i też nie na pewno.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 03 paź 2017, 17:52

Niestety
W Miasteczku Wilanów jest mnóstwo młodych bogatych ludzi z olbrzymie ciężką nogą mających przepisy i ograniczenia za nic często można zaobserwować sportowe porsche 911 lub mercedesa AMG które poruszają się z zabójczą prędkością mając innych za głęboko w d.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: Piotr Mikucki » 03 paź 2017, 14:49

W listopadzie postawią światła i skończy się horror mieszkańców.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 03 paź 2017, 12:03

Jak się widzi, jak ludzie tam jeżdżą - potrafią stanąć na rondzie mając pierwszeństwo i przepuszczać przez kilkanaście sekund wszystkich z podporządkowanej - to mnie już nic nie zdziwi...

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 03 paź 2017, 12:01

Kolejny dzwon na feralnym skrzyżowaniu z al. Rzeczypospolitej...
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news ... 42624.html

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 sie 2017, 18:28

Jeśli dopiero trwają ustalenia między Urzędem Dzielnicy, ZDM i Polnordem to dzieci mogą zapomnieć o chodniku w tym roku szkolnym. Nie rozumiem, jak można było pozwolić na budowę osiedla przy ulicy bez chodnika w kierunku szkoły podstawowej po sąsiedzku.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 22 sie 2017, 16:02

Właśnie otrzymałem odpowiedź na interpelację w sprawie dokończenia drugiej nitki Branickiego przy ul. Ledóchowskiej. Wynika z tego, że brakujący fragment zbuduje Polnord. Cała odpowiedź w linku: https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/13186 ... meless.htm
Mieszkańcy nie będą musieli cofać się do Rzeczypospolitej, by legalnie przejść ulicę Branickiego.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 17:52

Prowizorki mają to siebie, że potem brakuje motywacji, żeby je zmienić. Jako laik nie widzę problemu w późniejszym przemieszczeniu sygnalizacji świetlnej.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 17 maja 2017, 17:05

trudno nie zgodzic sie z Panią Katarzyną - kompletnie bez sensu jest stawianie sygnalizacji świetlnej na prowizorycznym skrzyżowaniu - docelowe światła powinny pojawic się po dokończeniu budowy ulicy Branickiego. Na prowizorycznym skrzyżowaniu można przeciez postawić prowizoryczną, tymczasowa sygnalizację...

Awatar użytkownika
karadzi

Post autor: karadzi » 17 maja 2017, 14:34

Polecam czytanie ze zrozumieniem.
Miłego dnia

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 12:34

karadzi pisze:Nie cieszę się aż tak z deklaracji budowy sygnalizacji przy ścieżce...
A ja się cieszę.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 maja 2017, 12:24

karadzi pisze:W przeciwieństwie do Ciebie nie skupiamy się jednak na okolicznościach, a ZAŁATWIENIU SPRAWY.
Proponuję najpierw zdobyć wiedzę przed ocenianiem kogoś. W sprawie sygnalizacji świetlnej na ścieżce rowerowej napisałam interpelację. Mówiłam też o tym na ostatniej Sesji. Zostałam poparta przez Przewodniczącego Rady. Nie skupiam się na okolicznościach, załatwiam sprawy. Szkoda mi czasu na takie szopki, w której wzięłam udział w poniedziałek. Nie zrzucaj całej winy na przewodniczącego. Przecież w prezydium komisji jest Wasz przedstawiciel. Jesteście w koalicji programowej z PO.

Awatar użytkownika
karadzi

Post autor: karadzi » 17 maja 2017, 12:09

Joanna,

nasze stanowisko nie zostało przyjete na sesji w kwietniu, bo tak zadecydowała PO, chcąc opiniowac je szerzej na KIiI. Uderzasz w Tomka - nie członka tej komisji, zamiast zapytać o to Przewodniczącego KIiI, czyli Świętochowskiego, dlaczego tak, a nie inaczej organizuje komisję. Powiedziałam Ci już w poniedziałek - nie pytaj nas o to czego nie rozumiesz (znów) - bo to nie nasze ustalenia. Daruj sobie "wyciecki" personalne i ze wszech miar opanuj swoją potrzebę uderzania w radnych niezależnych....bo to kapiszony, które zaśmiecają to forum.

Tak - przygotowaliśmy i złożyliśmy wniosek ze Stanowiskiem, do którego praktycznie nie wniosiono uwag, ani PO, ani PIS. Dyskusji, czy opinii w poniedziałek nie było, ale to dowód niezrozumienia (chyba) tematu i kompetencyjności w mieście przez w.w. Przewodniczącego. W przeciwieństwie do Ciebie nie skupiamy się jednak na okolicznościach, a ZAŁATWIENIU SPRAWY.
Liczę, że skoro na komisji była jednomyślność, to dziś na sesji także bedzie, bowiem sprawa potrzeby dokończenia budowy ul. Branickiego jest oczywista zarówno dla radnych i mieszkańców. A przy okolicznościach związanych z nieudolnością formalną GTC - nie ma na co czekać....bo się nie doczekamy.

W tym kontekście, uważam, co zresztą wyraziłam na poniedziałkowej komisji, trzeba do tematu skrzyżowania Branickiego/Przyczółkowa/Vogla podejść kompleksowo. Nie cieszę się aż tak z deklaracji budowy sygnalizacji przy ścieżce...bo to potrwa, a zważywszy na jednomyślne oczekiwanie uporządkowania całego skrzyżowania i dokończenia budowy ul. Branickiego - sądzę, że należy to rozwiązać łącznie i ostatecznie. A jesli natomiast, tą koncepcję świateł przy ścieżce stworzy ZDM, jak zapowiedział - to już należy wpisać to w całe docelowe rozwiązanie.

Burmistrz już dawno komunikował, że perspektywa dokończenia budowy Branickiego i skrzyżowania jest/może być możliwa bez środków deweloperskich, więc idźmy w tą stronę, a nie koncentryjmy się ( także z uwagi na czas realizacji samych świateł) tylko na jednym fragmentarycznym zadaniu. To już nie ten czas ( z punktu widzenia przyrostu mieszkańców Miasteczka), żeby trwać w tymczasowości w tym akurat miejscu.

Swoją drogą - w kontekście projektu Stanowiska Rady - oczekuję dziś jasnego Stanowiska Zarządu co do dalszych kroków, ich ustaleń, wiedzy, etc.

Pozdrawiam
Katarzyna Radzikowska

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”