ul. Branickiego

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Ja_cek

Re: ZAKAZ WJAZDU NA BRANICKIEGO CZY TO JAKIŚ ŻART ???

Post autor: Ja_cek » 18 mar 2011, 12:19

Witam,
uważam, że sprawa ta jest czytelnym przykładem, że w wygodnych dla siebie sprawach deweloperzy - mają w urzędzie w Wilanowie - dziwnie samych sprzymierzeńców i b. szybką ścieżkę załatwiania spraw - z pominięciem konsultacji i wysłuchania głosu mieszkanców i ich reprezentantów radnych.
Natomiast w innych sprawach np. budowy dróg dla mieszkańców (i np. wynegocjowania z deweloperami pilnej kwestii przekazania własności gruntów pod budowę) to sprawą w urzędzie nie ma kto się zająć :oops:
Przecież powinno być "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"
Ciekawe bardzo :shock: czy przypadkiem tak dziwnie szybkiej ścieżki nie będziemy mieli przy budowie wielkogabarytowego centrum handlowego w MW ;)

pozdr
Ja_cek

Funkster
przybysz
przybysz

ul. Branickiego

Post autor: Funkster » 18 mar 2011, 10:46

Szanowni Państwo,

Kilka dni temu Polnord w porozumieniu z Urzędem Dzielnicy doprowadził do zmiany organizacji ruchu na "ulicy" Branickiego. Zmiana polega na zamknięciu ulicy dla samochodów osobowych i sprowadzenia jej do roli dojazdu do budowy, dostępnego jedynie dla sprzętu budowlanego. Posunięcie nie było w jakikolwiek sposób skonsultowane ani ze Radnymi SMMW ani ze społecznością MW.

W naszym odczuciu jest to przejaw skrajnej arogancji. Zignorowano nasze wieloletnie zabiegi zmierzające do budowy jezdni ul.Branickeigo. Utrudniono nam także już wystarczająco skomplikowany dojazd do naszych domów. Obecnie możemy używać zaledwie 3 z 5 ulic łączących nasze osiedla z miastem.

SMMW zamierza podjąć zdecydowane działania aby ul.Branickiego została przywrócona dla ruchu samochodów osobowych. Początek to dzisiejsza sesja rady dzielnicy. Przygotowaliśmy stosowny wniosek. Aby sprawie nadać odpowiednią wagę bardzo prosimy Państwa o jak najliczniejsze przybycie na sesję. Inaczej jest duże szanse, że włodarze dzielnicy ukręca sprawie łeb.

Miejsce: Sala konferencyjna Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 11

Czas: piątek, 18 marca 2011 r. o godzinie 17.15

Pozdrawiam,

Tomek Sławiński
SMMW

Awatar użytkownika
karadzi
radny
radny

Post autor: karadzi » 18 mar 2011, 10:42

Kochani,
zapraszam DZIS na sesję Rady Dzielnicy (godz. 17.15) - bedę wprowadzac temat zamkniecia ul. Branickiego, chce spowodować, aby Rada wydala stosowne stanowisko w sprawie (projekt przygotowany). Zapraszam, wypowiedźcie się.

Zamknięcie Branickiego jest podyktowane m.in. wprowadzeniem nowego projektu organizacji ruchu na ul. Sarmackiej. W projekcie są jak widac buble, co zresztą przyznają sami urzędnicy naszego Wydziału Infrastruktury.
Nie akceptujemy jednak faktu braku informacji o zamknięciu, braku uzasadnienia tych zmian dla tysięcy mieszkańców, ale przede wszystkim przyzwolenia na taki stan rzeczy. Szczególnie, że w chwili obecnej cały ruch samochodów skoncentruje się na ul. Sarmackiej, zwłaszcza na skrzyzowaniu z Klimczaka. A było ono b. niebezpieczne, natomiast w obliczu tego projektu, stanie się jeszcze bardziej. Pogratulowac Inżynierowi Ruchu m.st. W-wy wizjonerstwa !

Pozdrawiam
Katarzyna Radzikowska

Funkster
przybysz
przybysz

Post autor: Funkster » 17 mar 2011, 23:14

Zajęliśmy się tematem i traktujemy go śmiertelnie poważnie. Wiele wskazuje na to, że zakaz jest efektem współpracy Polnordu i Dzielnicy. Dla nas, mieszkańców MW to jest nie tylko kuriozum, ale przejaw skrajnego lekceważenia.
Działamy na poziomie Rady Dzielnicy i mediów. Więcej szczegółów niebawem.

Tomek Sławiński
Kapituła SMMW

bonegn
przybysz
przybysz

Post autor: bonegn » 16 mar 2011, 12:21

to chyba oczywiste i czesto spotykane w Polsce rozwiazanie. po prostu w ten sposob gmina 'naprawila' ta droge. domyslam sie, ze ktos w koncu zgubil tam koło, polecial z pyskiem po odszkodowanie i mamy teraz efekt. mieli do wyboru - naprawic droge zeby nigdy wiecej nikt nie przyszedl po kase albo postawic zakaz ruchu. teraz jak komus cos sie tam stanie to wszyscy umyja rece bo robil to na wlasna odpowiedzialnosc - przeciez jest zakaz ruchu.

Awatar użytkownika
karadzi
radny
radny

Post autor: karadzi » 16 mar 2011, 10:43

Tez zwróciłam uwage. Dzis będe w Urzedzie i postaram się czegoś dowiedzieć. Kto i dlaczego?

Kasia

Dingol
przybysz
przybysz

Post autor: Dingol » 15 mar 2011, 18:25

Branickiego stała się drogą dla pojazdów budowlanych. Co śmieszne od strony Przyczółkowej wciąż jest zakaz ruchu, który nie dotyczy MIESZKAŃCÓW i pojazdów budowy. Stąd wniosek, że mieszkańcy mogą wjechać na Branickiego od Przyczółkowej a potem mogą tylko dalej jechać Branickiego gdyż jest nakaz jazdy prosto!!!

Czy Stowarzyszenie mogłoby sprawdzić kto pozwolił na postawienie tych znaków?
Załączniki
IMG_0085.jpg

Dingol
przybysz
przybysz

Post autor: Dingol » 15 mar 2011, 9:45

Widziałam to samo wczoraj, ale myślałam że to żart jakiś ;-/

Dziwny jest też zakaz wjazdu na dalszą część Sarmackiej ... Ktoś wie co się dzieje?

Awatar użytkownika
deps
bywalec
bywalec

ZAKAZ WJAZDU NA BRANICKIEGO CZY TO JAKIŚ ŻART ???

Post autor: deps » 14 mar 2011, 23:03

Dzisiaj jadąc rano od ul. Sarmackiej przed wjazdem na płyty w ul Branickiego "wyrósł" znak ZAKAZ WJAZDU a pod nim nie dotyczy pojazdów budowy, to jakaś kpina chyba czy ktoś ze Stowarzyszenia wie o co tutaj chodzi. To jest po prostu załamujące, że w Miasteczku Wilanów zamiast budować nowe drogi to się je zamyka mieszkańcom tylko patrzeć jak na końcu drogi ustawi się Policja i będą nas kasować ...

Pedro
przybysz
przybysz

Krótko ale niezbyt dobrze nt. budowy ul. Płaskowickiej

Post autor: Pedro » 29 kwie 2009, 13:36

http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1597745 ... omosc.html
...
Mniej na drogi, więcej na zdrowie

Planowane wydatki na transport i komunikację stołeczni radni zmniejszyli o ponad 258 mln zł. Mniej pieniędzy przeznaczone zostanie m.in. na budowę obwodnicy śródmiejskiej, budowę Trasy Świętokrzyskiej i ul. Płaskowickiej oraz przebudowę ul. Marynarskiej i ul. św. Wincentego.

Większe środki finansowe przeznaczono na ochronę zdrowia i pomoc społeczną. Planowane wydatki na modernizację i rozbudowę szpitala ginekologiczno-położniczego przy ul. Inflanckiej zwiększono o 8,85 mln zł. Ponad 11 mln zł przeznaczono także dla szpitala św. Zofii przy ul. Żelaznej.
...

Greg
bywalec
bywalec

Re: Płaskowicka-bis, czy ktoś ma jakieś niusy?

Post autor: Greg » 23 kwie 2009, 12:44

Ja jeżdże to trasą jak odwożę dziecko do przedszkola ale uważam na pieszych. :-)

Z tą Al. Rzeczpospolitej jest tak że ona właściwie niedługo ma być a wg informacji na stronie to gdzieś maja powinni startować. A widziałem, że przy obecnej Płaskowickiej-bis coś dłubią z boku to pomyśłałem że to może jakieś przygotowania :-| .

Pozdrawiam
Greg

ola_b
przybysz
przybysz

Re: Płaskowicka-bis, czy ktoś ma jakieś niusy?

Post autor: ola_b » 23 kwie 2009, 12:35

a propos Płaskowieckiej - mam prośbę do jeżdżących tamtędy mieszkańców o zwrócenie uwagi na fakt, że poruszają się tamtędy również piesi. Dziś w drodze na przystanek wyminął mnie samochód z poznańską rejestracją, jadący z zawrotną (jak na stan nawierzchni) prędkością. Nic się w sumie nie stało, oprócz tego że ze strachu uskoczyłam i wylądowałam w błocie, ale mam prośbę do kierowców o większą ostrożność. Wystarczy już, że musimy się borykać z betoniarkami, ciężarówami, TIR-ami etc. :-?

Co do budowy drogi, to nie byłabym zbyt optymistyczna, obawiam się, że dopóki nie zostanie dokończona inwestycja na al. Rzeczypospolitej, nie mamy co liczyć na Płaskowicką...

pozdr!

Greg
bywalec
bywalec

Płaskowicka-bis, czy ktoś ma jakieś niusy?

Post autor: Greg » 23 kwie 2009, 0:31

Płaskowicka-bis, czy ktoś ma jakieś niusy? Na stronie http://www.zmid.waw.pl/index.php?id=144 jest napisane że ma się zacząc na wiosnę 2009 (niestety bez przedłużenia na Ursynów). Bez tej drogi nie da się żyć.

Pozdrawiam
Greg

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 21 gru 2008, 21:28

Serce rośnie!
A swoją drogą dzisiaj na Płaskowickiej-bis można było urządzać kąpiele błotne na stojąco... Jak dobrze, że jeszcze "tylko" rok ;)))

Gringo
bywalec
bywalec

Mapa drogowych inwestycji miejskich realizowanych w 2009 r.

Post autor: Gringo » 20 gru 2008, 16:37

źróło: Gazeta.pl > Warszawa > W 2009 roku wykopy na dziesiątkach ulic
[center]Obrazek[/center]
Na mapce widać m.in. że w 2009 rozpocznie się budowa ul. Płaskoickiej od Al. Rzeczpospolitej do ul. Przyczółkowej

[center]Obrazek[/center]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”