ul. Branickiego

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
focia
przybysz
przybysz

Re: Skandaliczne zamknięcie Branickiego

Post autor: focia » 20 mar 2011, 16:15

Może wymień te osoby, skoro mówisz w liczbie mnogiej.

Zakaz moim zdaniem niezbyt mądry, znacznie utrudniający życie i sprawiający, że i tak mało bezpieczne skrzyżowanie Sarmackiej i Klimczaka będzie jeszcze gorsze. Na dodatek i tak obciążona i zastawiona nieprawidłowo parkującymi samochodami Sarmacka będzie musiała przejąć ruch odbywający się do tej pory Branickiego.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 20 mar 2011, 12:35

Noo, teraz pierwsi co chcieli linczować łamiących zakazy parkowania kilkadziesiąt metrów wcześniej, za nic sobie mają zakaz wjazdu, bo czują, że im przeszkadza. Gdzie konsekwencja? Gdzie mieszczańskie, warszawskie z krwi i kości zachowania?

O Was to świadczy, nikim innym.
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
adad
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: adad » 20 mar 2011, 9:20

A co na to kolekcjonerzy znaków zakazu?
Na Sarmackiej kiedyś zniknęły znaki zakazu parkowania.

Awatar użytkownika
QQrydziany
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: QQrydziany » 19 mar 2011, 17:20

jednym slowem debile .... a jezdzic i tak bede ;]

Ja_cek

Re: ZAKAZ WJAZDU NA BRANICKIEGO CZY TO JAKIŚ ŻART ???

Post autor: Ja_cek » 19 mar 2011, 9:23

WITAM,
ad vocem wczorajszej rady to miałem okazję osobiście (razem z synem) wziąść udział w posiedzeniu i zadać pytanie w trybie ustawy o informacji publicznej - władzom dzielnicy Wilanów.
Informuję, że reprezentant PO w urzędzie Wilanów, burmistrz
-Ludwik RAKOWSKI nie jest zainteresowany ponownym uruchomieniem dla mieszkanców Miasteczka Wilanów ul. Branickiego
(stwierdził min., że droga ta nie została nigdy formalnie uruchomiona dla ruchu, a do szpitala można sobie dojechać objazdem przez ul.Herbu Korczak :mrgreen:
Nie wyraził też zaintersowania propozycją wystapienia w trybie pilnym o zasłonięcie znaków zakazu wjazdu - do czasu wyjasnienia wszystkich wątpliwości prawnych w tej sprawie).
Zapytałem się równiez m.in. o to czy zgodnie z informacjami zawartymi w wywiadzie w tygodniku Passa z grudnia 2010 r. burmistrz wystąpił do Zarządu Dróg z zapytaniem o mozliwość połączenia Branickiego z Płaskowicką - bis i Ursynowem (ww. nie raczył udzielić odpowiedzi podczas sesji, ponoć answer zostanie udzielony na piśmie).
Wszystkich, którym znudzi się łamanie prawa na Branickiego i długi objazd przez Klimczaka i Sarmacką- proponuję wysłanie do L.Rakowskiego krótkiego postu.

Ludwik Rakowski - Burmistrz Dzielnicy Wilanów
e-mail: urzad@wilanow.pl

Jako mieszkaniec Wilanowa
wyrażam sprzeciw wobec zamknięcia ul. Branickiego i braku reakcji burmistrza dzielnicy w tym zakresie.
podpis

pozdr
Ja_cek

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 19 mar 2011, 9:19

WITAM,
ad vocem wczorajszej rady to miałem okazję osobiście (razem z synem) wziąść udział w posiedzeniu i zadać pytanie w trybie ustawy o informacji publicznej - władzom dzielnicy Wilanów.
Informuję, że reprezentant PO w urzędzie Wilanów, burmistrz
-Ludwik RAKOWSKI nie jest zainteresowany ponownym uruchomieniem dla mieszkanców Miasteczka Wilanów ul. Branickiego
(stwierdził min., że droga ta nie została nigdy formalnie uruchomiona dla ruchu, a do szpitala można sobie dojechać objazdem przez ul.Herbu Korczak :mrgreen:
Nie wyraził też zaintersowania propozycją wystapienia w trybie pilnym o zasłonięcie znaków zakazu wjazdu - do czasu wyjasnienia wszystkich wątpliwości prawnych w tej sprawie).
Zapytałem się równiez m.in. o to czy zgodnie z informacjami zawartymi w wywiadzie w tygodniku Passa z grudnia 2010 r. burmistrz wystąpił do Zarządu Dróg z zapytaniem o mozliwość połączenia Branickiego z Płaskowicką - bis i Ursynowem (ww. nie raczył udzielić odpowiedzi podczas sesji, ponoć answer zostanie udzielony na piśmie).
Wszystkich, którym znudzi się łamanie prawa na Branickiego i długi objazd przez Klimczaka i Sarmacką- proponuję wysłanie do L.Rakowskiego krótkiego postu.

Ludwik Rakowski - Burmistrz Dzielnicy Wilanów
e-mail: urzad@wilanow.pl

Jako mieszkaniec Wilanowa
wyrażam sprzeciw wobec zamknięcia ul. Branickiego i braku reakcji burmistrza dzielnicy w tym zakresie.

podpis

pozdr
Ja_cek

Awatar użytkownika
karadzi
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: karadzi » 19 mar 2011, 8:35

Witam,
na VIII sesji Rady Dzielnicy, wnioskiem moim i radnych Viorion i Puchalskiego - WWiN (dziekuję Wam za pomoc :-)), czyli trójki radnych niezbędnej do złozenia projektu uchwały/stanowiska - złożyliśmy projekt stanowiska Rady w sprawie zmian projektu organizacji ruchu ul. Sarmackiej.
Przede wszystkim, jego treścią są sprawa zamknięcia Branickiego dla mieszkańców oraz niewystarczające oznakowanie zatok na Sarmackiej. (Więcej na http://www.smmw.org). Po obszernym umotywowaniu tematu i dyskusji z Radnymi, a także przy wsparciu mieszkańców - Rada postanowiła w najbliżsżą środę na Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Bezpiczeństwa omówić gruntownie projekt stanowiska i tą sprawę, aby na najbliższej sesji planowanej na początek kwietnia podjąć to stanowisko.

Większość radnych zrozumiała pilność tematu, a także byli zaskoczeni brakiem konsultacji z nimi, stąd liczę na przychylność dla stanowiska. We środę będziemy z udzialem Wydziału Infrastruktury proponować zmiany do projektu ruchu Sarmackiej. Juz dziś zapraszam także na tą komisję - środa, godz. 17.00.

Pozdrawiam
Kasia Radzikowska

Awatar użytkownika
karadzi

Post autor: karadzi » 19 mar 2011, 8:30

Witam,
na VIII sesji Rady Dzielnicy, wnioskiem moim i radnych Viorion i Puchalskiego - WWiN (dziekuję Wam za pomoc :-)), czyli trójki radnych niezbędnej do złozenia projektu uchwały/stanowiska - złożyliśmy projekt stanowiska Rady w sprawie zmian projektu organizacji ruchu ul. Sarmackiej.
Przede wszystkim, jego treścią są sprawa zamknięcia Branickiego dla mieszkańców oraz niewystarczające oznakowanie zatok na Sarmackiej. (Więcej na http://www.smmw.org). Po obszernym umotywowaniu tematu i dyskusji z Radnymi, a także przy wsparciu mieszkańców - Rada postanowiła w najbliżsżą środę na Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Bezpiczeństwa omówić gruntownie projekt stanowiska i tą sprawę, aby na najbliższej sesji planowanej na początek kwietnia postawić to stanowisko.

Większość radnych zrozumiała pilność sprawy, a także byli zaskoczeni brakiem konsultacji z nimi na ten temat, stąd liczę na przychylność dla stanowiska. We środę będziemy z udzialem Wydziału Infrastruktury proponować zmiany do projetu ruchu Sarmackiej. Juz dziś zapraszam także na tą komisję - środa, godz. 17.00.

Pozdrawiam
Kasia Radzikowska

ps. Staszek chwilowo wyjechał, sesja wyskoczyla nagle, jak i zamkniecie Branickiego zresztą, dlatego wsparło nas i podpisało wniosek 2 radnych WWiN. Jeszcze raz dzięki :-)))

kaszubb
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: kaszubb » 18 mar 2011, 20:09

Zrobili to odpowiednio późno, tak abyśmy nie zdążyli zareagować. :/

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 18 mar 2011, 16:27

Witam,
rozmawiałem właśnie z Kierownikiem Szpitala Medicover przy al. Rzeczpospolitej 5.
Z ww. placówką również władze dzielnicy Wilanów nie konsultowały zamknięcia :!: :!: praktycznie jedynego dojazdu do szpitala :shock: :shock: .
Codziennie jestem pytany przez pacientów jak dojechać do placówki. GPS pokazuje bowiem zamknięty odcinek Al. Rzeczpospolitej.
Ostatnio na wniosek ZDM usunięto na sarmackiej również tabliczki informacyjne wskazujące dojazd do szpitala.
Po zamknięciu znakami Branickiego (jak widziałem osobiście znaki zakazu są od strony Vogla, na skrzyżowaniu z Sarmacką w obu kierunkach) dojazd zgodnie z prawem do szpitala jest niemożliwy.
Pikanteri całej sprawie dodaje fakt,że widziałem dziś przy Branickiego patrol Straży Miejskiej - może ktoś wpadł na genialny w swojej oczywistości pomysł uruchomienia na zamknietym odcinku mandatowania ;)
pozdr
Jacek

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 18 mar 2011, 14:00

Witam,
uprzejmie proszę radnych SMMW o przypomnienie
p. burmistrzowi Rakowskiemu na dzisiejszym spotkaniu wypowiedzi dla tygodnika "Passa" z grudnia 2010 r. w której roztacza wizje budowy dróg w miasteczku i likwidacji utrudnień komunikacyjnych., a nie tworzenie nowych barier komunikacyjnych :evil:
Jak widać, skończyło się jak zwykle :mrgreen: :oops:
Proszę zapytać się czy burmistrz otrzymał odpowiedź na swoje pismo do GDDKIA w sprawie połaczenia branickiego z płaskowickiej?

"Jak zamierza pan uporac sie z bolaczkami komunikacyjnymi, niedostateczna infrastruktura?

Plan budowy dróg obejmuje budowane inwestycje realizowane przez miasto, jak i dzielnice.

Przykładem jest oczekiwana ul. Branickiego, której wykonanie leży w gestii miasta stołecznego Warszawy
(na wysokosci ul. Filipiny Płaskowickiej).

Mam cichą nadzieje, że uda sie nam doprowadzic do połaczenia
tych dwóch ulic: Płaskowickiej i Branickiego. Zwróciłem sie już do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i
Autostrad o wydanie opinii, czy jest to technicznie możliwe, niezależnie od budowy tzw. Południowej Obwodnicy Warszawy.
Byłoby to najwygodniejsze połaczenie Wilanowa z Ursynowem. Powinna również powstac ul. Nowokabacka, której projekt już mamy
. Tu, niestety, zetknelismy sie z problemem wykupu
gruntów.

Na czym ten problem polega?
– Koszty wykupu gruntów to znacznie powyżej połowy kosztów całej inwestycji, czyli kilkadziesiąt milionów złotych. Podobnie wygląda sprawa budowy szkoły z przedszkolem na terenie Miasteczka Wilanów: szacowana wartość inwestycji to około 27 mln zł, a koszt zakupu terenu – ponad 40 mln. Mam nadzieję, że w tej kadencji uda się skłonić deweloperów do partycypowania w kosztach tego typu inwestycji. Warto zauważyć, że 27 mln złotych to równowartość 27 większych mieszkań, których deweloperzy sprzedają setki rocznie.

http://www.passa.waw.pl/index.php?optio ... Itemid=189

pozdr
Ja_cek

Awatar użytkownika
Agnieszka Guryn
przybysz
przybysz

Post autor: Agnieszka Guryn » 18 mar 2011, 12:52

Mieszkam przy skrzyżowaniu Sarmackiej z Klimczaka i nie wyobrażam sobie, aby cały ruch z Branickiego miał przebiegać właśnie tamtędy. Już teraz skręt w lewo (kierunek obojętny) graniczy z cudem! Kierowcy bezustannie łamią tam przepisy wymuszając pierwszeństwo przejazdu z uwagi na całkowitą blokadę ruchu. :evil: Pogorszenie sytuacji + wzrost nerwowości kierowców + wiosenni rowerzyści i motocykliści - przyniosą tragiczne skutki!!! Koniecznie przyjdźmy dziś na sesję rady!!! Ja pojawię się na pewno.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 18 mar 2011, 12:43

Biorąc pod uwagę, że ruch samochodowy odbywał się dziś rano ul. Branickiego tak samo jak zwykle nalezy sądzić, że mieszkańcy potraktowali zakaz jako żart... Tylko że do 1 kwietnia jeszcze 16 dni...
Jedynym czynnikiem blokującym przejazd są obfite opady i powstające jezioro - nie dotyczy samochodów z wyższym zawieszeniem.

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 18 mar 2011, 12:19

Witam,
uważam, że sprawa ta jest czytelnym przykładem, że w wygodnych dla siebie sprawach deweloperzy - mają w urzędzie w Wilanowie - dziwnie samych sprzymierzeńców i b. szybką ścieżkę załatwiania spraw - z pominięciem konsultacji i wysłuchania głosu mieszkanców i ich reprezentantów radnych.
Natomiast w innych sprawach np. budowy dróg dla mieszkańców (i np. wynegocjowania z deweloperami pilnej kwestii przekazania własności gruntów pod budowę) to sprawą w urzędzie nie ma kto się zająć :oops:
Przecież powinno być "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"
Ciekawe bardzo :shock: czy przypadkiem tak dziwnie szybkiej ścieżki nie będziemy mieli przy budowie wielkogabarytowego centrum handlowego w MW ;)

pozdr
Ja_cek

Funkster
przybysz
przybysz

ul. Branickiego

Post autor: Funkster » 18 mar 2011, 10:46

Szanowni Państwo,

Kilka dni temu Polnord w porozumieniu z Urzędem Dzielnicy doprowadził do zmiany organizacji ruchu na "ulicy" Branickiego. Zmiana polega na zamknięciu ulicy dla samochodów osobowych i sprowadzenia jej do roli dojazdu do budowy, dostępnego jedynie dla sprzętu budowlanego. Posunięcie nie było w jakikolwiek sposób skonsultowane ani ze Radnymi SMMW ani ze społecznością MW.

W naszym odczuciu jest to przejaw skrajnej arogancji. Zignorowano nasze wieloletnie zabiegi zmierzające do budowy jezdni ul.Branickeigo. Utrudniono nam także już wystarczająco skomplikowany dojazd do naszych domów. Obecnie możemy używać zaledwie 3 z 5 ulic łączących nasze osiedla z miastem.

SMMW zamierza podjąć zdecydowane działania aby ul.Branickiego została przywrócona dla ruchu samochodów osobowych. Początek to dzisiejsza sesja rady dzielnicy. Przygotowaliśmy stosowny wniosek. Aby sprawie nadać odpowiednią wagę bardzo prosimy Państwa o jak najliczniejsze przybycie na sesję. Inaczej jest duże szanse, że włodarze dzielnicy ukręca sprawie łeb.

Miejsce: Sala konferencyjna Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 11

Czas: piątek, 18 marca 2011 r. o godzinie 17.15

Pozdrawiam,

Tomek Sławiński
SMMW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”