ul. Branickiego

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
logo

Re: Skandaliczne zamknięcie Branickiego

Post autor: logo » 31 mar 2011, 15:35

Aga pisze:Niech piraci parkingowi w końcu zaczną myśleć o innych. No i niech zaczną coś robić w kierunku stworzenia zatok parkingowych, tak jak zainteresowani dążą do usunięcia zakazu wjazdu na ul. Branickiego. :)
Właśnie! Mieszkańcy i goście B1/B2: Parkujcie na ukos jak pod A1/A2 - więcej samochodów się zmieści i nikt nie będzie miał problemu z miejscem.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 21 mar 2011, 15:35

No właśnie nie tylko piraci, ale również ci, którym oni przeszkadzają. W jedności siła ;)
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 21 mar 2011, 13:27

sober pisze:Każde łamanie zakazu stwarza ryzyko niebezpieczeństwa (może chodzi o pojazdy budowy w tym przypadku - nie wiem), ale gdyby każdy z nas chociaż trochę myślał o innych, a nie tylko o własnej wygodzie, wszyscy byli by zadowoleni, nawet pomimo niedociągnięć architektonicznych czy decyzji urzędów wątpliwej jakości.

Albo traktujemy zakazy równo i je równo przestrzegamy, albo zróbmy coś w celu poprawy sytuacji (albo przynajmniej minimalizacji ryzyka), albo nie narzekajmy wcale.
Dobrze prawisz! Niech piraci parkingowi w końcu zaczną myśleć o innych. No i niech zaczną coś robić w kierunku stworzenia zatok parkingowych, tak jak zainteresowani dążą do usunięcia zakazu wjazdu na ul. Branickiego. :)

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 21 mar 2011, 13:16

Każde łamanie zakazu stwarza ryzyko niebezpieczeństwa (może chodzi o pojazdy budowy w tym przypadku - nie wiem), ale gdyby każdy z nas chociaż trochę myślał o innych, a nie tylko o własnej wygodzie, wszyscy byli by zadowoleni, nawet pomimo niedociągnięć architektonicznych czy decyzji urzędów wątpliwej jakości.

Albo traktujemy zakazy równo i je równo przestrzegamy, albo zróbmy coś w celu poprawy sytuacji (albo przynajmniej minimalizacji ryzyka), albo nie narzekajmy wcale.

Zaraz się znajdzie ktoś, komu przejeżdżanie pod zakaz wjazdu bardzo przeszkadza i zdecyduje się robić zdjęcia przejeżdżającym i wysyłać do SM i będzie opowiadał jak to słoma z butów wystaje niektórym. Tylko czy to taki jest sens ustawiania zakazów? :-|
He had alot to say.
We'll miss him.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 21 mar 2011, 12:59

sober pisze:Noo, teraz pierwsi co chcieli linczować łamiących zakazy parkowania kilkadziesiąt metrów wcześniej, za nic sobie mają zakaz wjazdu, bo czują, że im przeszkadza. Gdzie konsekwencja? Gdzie mieszczańskie, warszawskie z krwi i kości zachowania?

O Was to świadczy, nikim innym.
Chyba jednak te dwa problemy to dwie różne sprawy, które nijak się mają do siebie.
Parkowanie na pirata utrudnia życie innym - nie można normalnie korzystać z chodnika i w cywilizowany sposób przejechać Sarmacką.
W ulicę Branickiego każdy wjeżdża na swoją odpowiedzialność i nikomu tym życia się nie utrudnia. Co najwyżej jest ryzyko zniszczenia samochodu. Poza tym jest wybór drogi dojazdowej. Więc co ma piernik do wiatraka?

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 21 mar 2011, 12:06

Tak, bo prawo jest od tego, żeby Tobie było wygodnie.

Nie mam kompleksu, irytuje mnie tylko Twoja hipokryzja ;)

P.S. Żeby nie było - ten znak zakazu jest dla mnie równie absurdalny co mała ilość miejsc do parkowania na Sarmackiej (nie wiem czemu oba fakty mają służyć), choć żaden z tych problemów mnie jakoś szczególnie nie dotyczy.
He had alot to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
QQrydziany
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: QQrydziany » 21 mar 2011, 11:42

hehe tak myślałem że kompleksy Stolicy prędzej czy pózzniej komuś sie wdadzą , Parkowanie na zakazie - utrudnianie i bezpieczny wyjazd z garażu to jedno , a ogólny wyjazd z Miasteczka to drugie ... raczej na plecy go nie wezmę , jak mieszkam przy Branickiego to chyba raczej normalne ze wyjezdzam najblizsza ulica .. a nie Rzeczpospolitej ...

PS. Miejsca w garażu zakupilem , ale raczej drogi nie wybuduje kompleksie..

focia
przybysz
przybysz

Post autor: focia » 20 mar 2011, 16:15

Może wymień te osoby, skoro mówisz w liczbie mnogiej.

Zakaz moim zdaniem niezbyt mądry, znacznie utrudniający życie i sprawiający, że i tak mało bezpieczne skrzyżowanie Sarmackiej i Klimczaka będzie jeszcze gorsze. Na dodatek i tak obciążona i zastawiona nieprawidłowo parkującymi samochodami Sarmacka będzie musiała przejąć ruch odbywający się do tej pory Branickiego.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 20 mar 2011, 12:35

Noo, teraz pierwsi co chcieli linczować łamiących zakazy parkowania kilkadziesiąt metrów wcześniej, za nic sobie mają zakaz wjazdu, bo czują, że im przeszkadza. Gdzie konsekwencja? Gdzie mieszczańskie, warszawskie z krwi i kości zachowania?

O Was to świadczy, nikim innym.
He had alot to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
adad
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: adad » 20 mar 2011, 9:20

A co na to kolekcjonerzy znaków zakazu?
Na Sarmackiej kiedyś zniknęły znaki zakazu parkowania.

Awatar użytkownika
QQrydziany
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: QQrydziany » 19 mar 2011, 17:20

jednym slowem debile .... a jezdzic i tak bede ;]

Ja_cek

Re: ZAKAZ WJAZDU NA BRANICKIEGO CZY TO JAKIŚ ŻART ???

Post autor: Ja_cek » 19 mar 2011, 9:23

WITAM,
ad vocem wczorajszej rady to miałem okazję osobiście (razem z synem) wziąść udział w posiedzeniu i zadać pytanie w trybie ustawy o informacji publicznej - władzom dzielnicy Wilanów.
Informuję, że reprezentant PO w urzędzie Wilanów, burmistrz
-Ludwik RAKOWSKI nie jest zainteresowany ponownym uruchomieniem dla mieszkanców Miasteczka Wilanów ul. Branickiego
(stwierdził min., że droga ta nie została nigdy formalnie uruchomiona dla ruchu, a do szpitala można sobie dojechać objazdem przez ul.Herbu Korczak :mrgreen:
Nie wyraził też zaintersowania propozycją wystapienia w trybie pilnym o zasłonięcie znaków zakazu wjazdu - do czasu wyjasnienia wszystkich wątpliwości prawnych w tej sprawie).
Zapytałem się równiez m.in. o to czy zgodnie z informacjami zawartymi w wywiadzie w tygodniku Passa z grudnia 2010 r. burmistrz wystąpił do Zarządu Dróg z zapytaniem o mozliwość połączenia Branickiego z Płaskowicką - bis i Ursynowem (ww. nie raczył udzielić odpowiedzi podczas sesji, ponoć answer zostanie udzielony na piśmie).
Wszystkich, którym znudzi się łamanie prawa na Branickiego i długi objazd przez Klimczaka i Sarmacką- proponuję wysłanie do L.Rakowskiego krótkiego postu.

Ludwik Rakowski - Burmistrz Dzielnicy Wilanów
e-mail: urzad@wilanow.pl

Jako mieszkaniec Wilanowa
wyrażam sprzeciw wobec zamknięcia ul. Branickiego i braku reakcji burmistrza dzielnicy w tym zakresie.
podpis

pozdr
Ja_cek

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 19 mar 2011, 9:19

WITAM,
ad vocem wczorajszej rady to miałem okazję osobiście (razem z synem) wziąść udział w posiedzeniu i zadać pytanie w trybie ustawy o informacji publicznej - władzom dzielnicy Wilanów.
Informuję, że reprezentant PO w urzędzie Wilanów, burmistrz
-Ludwik RAKOWSKI nie jest zainteresowany ponownym uruchomieniem dla mieszkanców Miasteczka Wilanów ul. Branickiego
(stwierdził min., że droga ta nie została nigdy formalnie uruchomiona dla ruchu, a do szpitala można sobie dojechać objazdem przez ul.Herbu Korczak :mrgreen:
Nie wyraził też zaintersowania propozycją wystapienia w trybie pilnym o zasłonięcie znaków zakazu wjazdu - do czasu wyjasnienia wszystkich wątpliwości prawnych w tej sprawie).
Zapytałem się równiez m.in. o to czy zgodnie z informacjami zawartymi w wywiadzie w tygodniku Passa z grudnia 2010 r. burmistrz wystąpił do Zarządu Dróg z zapytaniem o mozliwość połączenia Branickiego z Płaskowicką - bis i Ursynowem (ww. nie raczył udzielić odpowiedzi podczas sesji, ponoć answer zostanie udzielony na piśmie).
Wszystkich, którym znudzi się łamanie prawa na Branickiego i długi objazd przez Klimczaka i Sarmacką- proponuję wysłanie do L.Rakowskiego krótkiego postu.

Ludwik Rakowski - Burmistrz Dzielnicy Wilanów
e-mail: urzad@wilanow.pl

Jako mieszkaniec Wilanowa
wyrażam sprzeciw wobec zamknięcia ul. Branickiego i braku reakcji burmistrza dzielnicy w tym zakresie.

podpis

pozdr
Ja_cek

Awatar użytkownika
karadzi
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: karadzi » 19 mar 2011, 8:35

Witam,
na VIII sesji Rady Dzielnicy, wnioskiem moim i radnych Viorion i Puchalskiego - WWiN (dziekuję Wam za pomoc :-)), czyli trójki radnych niezbędnej do złozenia projektu uchwały/stanowiska - złożyliśmy projekt stanowiska Rady w sprawie zmian projektu organizacji ruchu ul. Sarmackiej.
Przede wszystkim, jego treścią są sprawa zamknięcia Branickiego dla mieszkańców oraz niewystarczające oznakowanie zatok na Sarmackiej. (Więcej na http://www.smmw.org). Po obszernym umotywowaniu tematu i dyskusji z Radnymi, a także przy wsparciu mieszkańców - Rada postanowiła w najbliżsżą środę na Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Bezpiczeństwa omówić gruntownie projekt stanowiska i tą sprawę, aby na najbliższej sesji planowanej na początek kwietnia podjąć to stanowisko.

Większość radnych zrozumiała pilność tematu, a także byli zaskoczeni brakiem konsultacji z nimi, stąd liczę na przychylność dla stanowiska. We środę będziemy z udzialem Wydziału Infrastruktury proponować zmiany do projektu ruchu Sarmackiej. Juz dziś zapraszam także na tą komisję - środa, godz. 17.00.

Pozdrawiam
Kasia Radzikowska

Awatar użytkownika
karadzi

Re: ZAKAZ WJAZDU NA BRANICKIEGO CZY TO JAKIŚ ŻART ???

Post autor: karadzi » 19 mar 2011, 8:30

Witam,
na VIII sesji Rady Dzielnicy, wnioskiem moim i radnych Viorion i Puchalskiego - WWiN (dziekuję Wam za pomoc :-)), czyli trójki radnych niezbędnej do złozenia projektu uchwały/stanowiska - złożyliśmy projekt stanowiska Rady w sprawie zmian projektu organizacji ruchu ul. Sarmackiej.
Przede wszystkim, jego treścią są sprawa zamknięcia Branickiego dla mieszkańców oraz niewystarczające oznakowanie zatok na Sarmackiej. (Więcej na http://www.smmw.org). Po obszernym umotywowaniu tematu i dyskusji z Radnymi, a także przy wsparciu mieszkańców - Rada postanowiła w najbliżsżą środę na Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Bezpiczeństwa omówić gruntownie projekt stanowiska i tą sprawę, aby na najbliższej sesji planowanej na początek kwietnia postawić to stanowisko.

Większość radnych zrozumiała pilność sprawy, a także byli zaskoczeni brakiem konsultacji z nimi na ten temat, stąd liczę na przychylność dla stanowiska. We środę będziemy z udzialem Wydziału Infrastruktury proponować zmiany do projetu ruchu Sarmackiej. Juz dziś zapraszam także na tą komisję - środa, godz. 17.00.

Pozdrawiam
Kasia Radzikowska

ps. Staszek chwilowo wyjechał, sesja wyskoczyla nagle, jak i zamkniecie Branickiego zresztą, dlatego wsparło nas i podpisało wniosek 2 radnych WWiN. Jeszcze raz dzięki :-)))

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”