ul. Drewny i Przyczółkowa - wymiana nawierzchni

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)
Posty: 4832
Rejestracja: 18 paź 2014, 9:32

Re: ul. Drewny i Przyczółkowa - wymiana nawierzchni

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 sie 2017, 9:19

Jest Pan pewien? Na stronie ZDM/Urzędu Dzielnicy Wilanów nie ma takiej informacji.

MarekPowsin
bywalec
bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2015, 15:06

Re: ul. Drewny i Przyczółkowa - wymiana nawierzchni

Post autor: MarekPowsin » 08 sie 2017, 8:30

W najbliższy weekend odbędzie się ostatni etap remontu Przyczółkowej. Zamknięta będzie jezdnia wschodnia na odcinku Korbońskiego - Europejska.

MarekPowsin
bywalec
bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2015, 15:06

Re: ul. Drewny i Przyczółkowa - wymiana nawierzchni

Post autor: MarekPowsin » 13 cze 2017, 9:48

Kolejny etap prac, już trzeci:

"Długi weekend na drogach. Remont dwóch ulic

Przed nami długi weekend. My – już tradycyjnie – poświęcimy ten czas na prace na drogach. Zaplanowaliśmy remont nawierzchni dwóch ulic: Drewny i Białołęckiej. Początek prac już w czwartek.
Prace na ul. Drewny

Wracamy na ulicę Drewny. To kontynuacja robót w tym rejonie. Podczas dwóch weekendów wyremontowaliśmy zachodnią jezdnię ciągu ulic Przyczółkowej i Drewny, na odcinku od Marcepanowej do granicy miasta. To blisko 4,5 km tzw. cichego asfaltu. Teraz czas na jezdnię wschodnią (wjazdową do Warszawy).

Prace rozpoczną się w czwartek 15 czerwca o godz. 15.00 i potrwają do 19 czerwca do godz. 04.00. Obejmą ulicę Drewny na odcinku od granicy miasta do ulicy Korbońskiego. W związku z pracami zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Drewny, prowadząca w kierunku centrum. Ruch będzie odbywał się po jezdni zachodniej, na której będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku centrum przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę na granicy miasta (na wysokości wjazdu do sklepu), a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. S. Korbońskiego. Połączenia z jezdnią ul. Drewny w kierunku centrum nie będą miały: ul. Przyczółkowa (tzw. boczna od ul. Waflowej), łącznik przy stacji paliw i ul. Zapłocie. Skrzyżowanie z ul. Przekorną będzie czynne, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo dla jadących ul. Drewny z obu kierunków. Objazd dla tych relacji zostanie poprowadzony ulicami: Przyczółkowa – Przekorna. Na jezdni wyłączonej z ruchu zostanie wymieniona nawierzchnia."

https://zdm.waw.pl/aktualnosci/dlugi...ont-dwoch-ulic

Mapka objazdów (klik):
Obrazek

MarekPowsin
bywalec
bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 18 mar 2015, 15:06

ul. Drewny i Przyczółkowa - wymiana nawierzchni

Post autor: MarekPowsin » 27 kwie 2017, 9:08

W długi weekend będzie miał miejsce pierwszy etap wymiany nawierzchni na ul. Drewny:

"Wymiana nawierzchni na ul. Ł. Drewny rozpocznie się w środę 3 maja. Od godz. 15.00 do niedzieli 7 maja do godz. 24.00 zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia (w kierunku Konstancina-Jeziorny) ul. Ł. Drewny na odcinku od ul. S. Korbońskiego do granicy miasta. Ruch będzie się odbywał po jezdni wschodniej, na której będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku granicy miasta przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę na skrzyżowaniu z ul. S. Korbońskiego, a na właściwą jezdnię wrócą za skrzyżowaniem z ul. Ku Skarpie. Zamknięty będzie wyjazd na ul. Ł. Drewny z ul. Zapłocie (od strony zachodniej). Skrzyżowanie z ul. Przekorną będzie czynne, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo dla jadących od strony centrum. Objazd dla tej relacji zostanie poprowadzony ulicami: Przyczółkowa – Przekorna.

Autobusy linii 139, 724 i N50 zostaną skierowane na trasy objazdowe tylko w kierunku Ogród Botaniczny, Dom Kultury, Skolimów od skrzyżowania Przyczółkowa / Przekorna: Przekorna - Drewny i dalej swoją trasą."
http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/n ... gi-weekend

http://i.imgur.com/wP2mx0a.png

Przyczółkowa od Marcepanowej (bez "starej" drogi w Powsinie) i Drewny do granicy miasta mają mieć nową nawierzchnię do połowy sierpnia. Wykonawca to firma PORR. Ta sama, która pracuje przy Korbońskiego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”