ul. Klimczaka

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
Bubs
bywalec
bywalec

Re: Klimczaka - przebudowa

Post autor: Bubs » 15 paź 2009, 21:56

Dzisiaj na Sesji Rady Dzielnicy Wilanów był poruszany temat ul. Klimczaka. Klub Radnych Platformy Obywatelskiej zgłosił projekt stanowiska o bezzwłoczne podjęcie działań przez Zarząd Dzielnicy w celu
położenia nowej nawierzchni asfaltowej na ul. Klimczaka wraz ze stworzeniem przejść dla pieszych. Stanowisko to zostało przegłosowane pozytywnie przez Radę.

jprawicki
przybysz
przybysz

Post autor: jprawicki » 01 paź 2009, 14:40

jcyrul - wielkie dzięki za odpowiedź. Też mi się wydaje, że jeszcze wiele się może w tej kwestii zmienić ale chyba skrzyżowanie z Al. Rzeczpospolitej będzie właśnie podobnie wyglądać. Chociaż patrząc na ten rysunek zastanawia mnie oznakowanie pasów w stronę Przyczółkowej wskazujące, że jeden z tych pasów miałby dalej zniknąć. Chyba trzeba się będzie wybrać do Urzędu Dzielnicy i zobaczyć jak oni się zapatrują na tą kwestię.

Jeszcze ew. jedna możliwość - ta droga wewnętrzna, która jest teraz wzdłuż Klimczaka będzie właśnie drugą jezdnią.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Jak uda mi się czegoś więcej dowiedzieć to wrzucę to tutaj.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
azjia
bywalec
bywalec

Post autor: azjia » 30 wrz 2009, 15:58

Ktos wie kiedy planowany jest etap modernizacji Klimczaka? Nie usmiecha mi sie tam rok jezdzic po tych dziurach ... w zeszlym tygodniu malo nie skrecilem karku tam na rowerze, wczoraj natomiast jeden z nieszczesnikow urwal tam przednie zawieszenie w nowym Passacie :(

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 30 wrz 2009, 15:57

a nie widzę na tym planie jak ma wyglądać poczatek ulicy Sarmackiej (kolo inwestycji La Lumiere), idąc do Al. Wilanowskiej przez kanałek. Teraz jest tam wygladajace jak atrapa drewniane schodki prowadzące do przejścia nad kanałem.

Awatar użytkownika
jcyrul
radny
radny

Post autor: jcyrul » 30 wrz 2009, 15:48

na naszym forum w dyskusji na temat al. Rzeczpospolitej masz nastepujace rozrysowanie skrzyzowania Rzeczpospolitej i Klimczaka:
http://www.e-wilanow.pl/index.php?optio ... &mode=view
Acciona na tym schemacie znajdowac sie powinna w prawym gornym rogu. widac tam wyraznie 2 kilkupasmowe jezdnie na Klimczaka. Zdroworozsadkowo moznaby sie spodziewac, ze docelowo caly odcinek Klimczaka od Przyczolkowej (kolo pomnika Sobieskiego z pieskami) do al. Rzeczpospolitej bedzie mial 2 jezdnie rozdzielone waskim pasem zieleni, tak jak jest to zrobione teraz na odcinku od Przyczolkowej do Sarmackiej. Jesli przyjzysz sie mapie satelitarnej na Zumi, zobaczysz, ze na dalszym odcinku (tzn wzdluz inwestycji Aura Park i Acciona) budynki sa postawione blizej ulicy - wiec automatycznie robi sie tam mniej miejsca na 2 jezdnie Klimczaka (da sie, ale kosztem bardzo waskiego chodnika). Wiec jak ten odcinek docelowo bedzie wygladal, to sie pewnie dowiemy dopiero, jak go zrobia. Na tym schemacie skrzyzowania te 2 jezdnie Klimczaka wygladaja troche, jakby sie pare metrow dalej laczyly w jedna jezdnie.

jprawicki
przybysz
przybysz

Post autor: jprawicki » 30 wrz 2009, 11:31

Nowicjusz? Na tym forum na pewno. A w MW mieszkam od 4 lat więc chyba niekoniecznie :)

Niemniej jednak masz na pewno rację :) Doprecyzowując - chciałbym wiedzieć jak na dzień dzisiejszy wyglądają plany przebudowy?

Ciężko jest cokolwiek znaleźć na ten temat więc będę wdzięczny za informację :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 30 wrz 2009, 11:09

Hahahahahahahahahahhahahaha........

widać, żeś nowicjusz!!!! (bez urazy) :lol: :lol: :lol:

jak ma wyglądać ...docelowo? ten wyraz w Miasteczku Wilanów zmienił swoje znaczenie... a właściwie się zupełnie zdewaluował... lepiej zapytaj pytanie: jak miała wyglądać, a obok zaznacz datę zadania pytania. odpowiedzi bowiem szybko się dezaktualizują...

jprawicki
przybysz
przybysz

ul. Klimczaka

Post autor: jprawicki » 30 wrz 2009, 10:52

Witam,

Przglądam od jakiegoś czasu forum ale nie mogę znaleźć nigdzie informacji o tym jak będzie wyglądała docelowo ul. Klimczaka. Nie ukrywam, że jestem tym zywotnie zainteresowany bo kupiłem mieszkanie od Acciony i będą miał tę ulicę pod nosem.

Szukałem w wielu miejscach ale jakoś nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Może ktoś z Was ma jakieś informacje na ten temat i mógłby się nimi podzielić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

BTW jeśli gdzieś już funkcjonuje taki temat to proszę o skasowanie mojego posta i tematu. Dzięki!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”