ul. Korbońskiego/Rosnowskiego (tzw. "ul. Nowokabacka")

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: ul. Nowokabacka

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 wrz 2015, 14:20

Zastanawiam się, czy upić się już dziś czy poczekać aż oddadzą do użytku :D

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 11 wrz 2015, 12:03

He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 11 wrz 2015, 8:23

Mam nadzieję, że zgodnie ze słowami ważnych wilanowskich urzędników przetarg na ostatni etap ul. Nowokabackiej zostanie dziś ogłoszony.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 10 wrz 2015, 13:25

Khem, chyba komuś zeszło się z tematu... :->

》Podepnę się pod to chrząknięcie. Prośba o domknięcie tej dyskusji pobocznej i powrót do meritum. (przyp.YtB)《

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Re: ul. Vogla / Zaściankowa

Post autor: MarekPowsin » 10 wrz 2015, 13:09

J.Szubińska-Piszczek pisze:To tak jak mnie.
To w tym się zgadzamy ;)
Wygląda na to, że wybrał Pan jednak ludzi, którzy przez 2 kadencje Panu/mnie tej ulicy nie wybudowali. Dzięki niej zostałam radną, bo tak wciągnęło mnie zajmowanie się tą sprawą. Nie mogłam patrzeć na bezczynność i puste obietnice.
Nie wie Pani na kogo głosowałem. Może na Panią?
Mam nadzieję, że ulica powstanie a przetarg miał być ogłoszony w tym tygodniu. Nadal czekamy.
Nie znam dobrze tematu, ale myślę, że nie do końca było tak, jak Pan pisze. Pamiętamy, że konflikt prezydent Warszawy z burmistrzem Ursynowa skończył się referendum o jej odwołanie.
A jak skończyło się referendum, na które poszło mnóstwo kasy?
Moim zdaniem Guział robi ferment w 99% dla promocji własnej osoby. Już abstrahując od kosztów referendum uważam, że wyszło wszystkim na dobre a szczególnie HGW, która zmieniła się w kilku kwestiach. Natomiast Guział wiedział czym skończy się dla dzielnicy ten konflikt i brnął w niego na całego. Myślał i nadal myśli tylko o sobie a nie o dzielnicy gdzie został radnym a potem Burmistrzem. Czyste pieniactwo ze szkodą dla dzielnicy.
MarekPowsin pisze:Szkoda, że to służba mieszkańcom nie jest najważniejsza, ale to "gdzie leży władza i kasa".

Służba jest możliwa dzięki kasie. Tak jest obecnie skonstruowany świat.
Wczoraj na posiedzeniu Komisji Środowiska jedna z mieszkanek powiedziała z żalem do wiceburmistrza, że w jego słowach nie ma troski o mieszkańców tej dzielnicy.
Mamy demokrację, każdy ma prawo do swojego zdania. Nawet w najlepiej zarządzanej dzielnicy, przy najbardziej troskliwym burmistrzu będą takie zdania. Także bez poznania szczegółów i kontekstu podawanie takich przykładów to raczej populizm.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 wrz 2015, 12:21

MarekPowsin pisze:Mnie nie interesuje polityka i władza oraz Państwa gierki "na górze" czy "na dole". Mnie interesuje by powstała ulica, chodnik, park itp. itd.
To tak jak mnie.
MarekPowsin pisze:Wybiorę tego kto mi to załatwi a nie będzie mówił, że nie może pukać tu i ówdzie bo za drzwiami jest ktoś z innego ugrupowania. Interesuje mnie efektywność.
Wygląda na to, że wybrał Pan jednak ludzi, którzy przez 2 kadencje Panu/mnie tej ulicy nie wybudowali. Dzięki niej zostałam radną, bo tak wciągnęło mnie zajmowanie się tą sprawą. Nie mogłam patrzeć na bezczynność i puste obietnice.
MarekPowsin pisze:Rządząca koalicja Nasz Ursynów razem z PiSem moim zdaniem ostatnią kadencję na Ursynowie zmarnowali i przespali.
Nie znam dobrze tematu, ale myślę, że nie do końca było tak, jak Pan pisze. Pamiętamy, że konflikt prezydent Warszawy z burmistrzem Ursynowa skończył się referendum o jej odwołanie.
MarekPowsin pisze:Powtórzę - przy obecnej konstrukcji samorządu warszawskiego (bez oceniania) bez poparcia Prezydent/a (niezależnie kto nim jest) oraz Rady Warszawy nie ma mowy o tym by dzielnica się szybko rozwijała. Dlatego mój wybór przy urnie samorządowej jest przemyślany na każdym poziomie bo wiem gdzie leży władza i kasa w Warszawie.
Szkoda, że to służba mieszkańcom nie jest najważniejsza, ale to "gdzie leży władza i kasa". Wczoraj na posiedzeniu Komisji Środowiska jedna z mieszkanek powiedziała z żalem do wiceburmistrza, że w jego słowach nie ma troski o mieszkańców tej dzielnicy.

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 10 wrz 2015, 11:30

J.Szubińska-Piszczek pisze:To jest generalnie Państwa wybór. Przypominam jednak, że "każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" (Lord Acton - angielski historyk, filozof polityczny, teoretyk wolności i polityk).
Mnie nie interesuje polityka i władza oraz Państwa gierki "na górze" czy "na dole". Mnie interesuje by powstała ulica, chodnik, park itp. itd. Wybiorę tego kto mi to załatwi a nie będzie mówił, że nie może pukać tu i ówdzie bo za drzwiami jest ktoś z innego ugrupowania. Interesuje mnie efektywność.
Rządząca koalicja Nasz Ursynów razem z PiSem moim zdaniem ostatnią kadencję na Ursynowie zmarnowali i przespali. Obecnie mieszkańcy nie mogą sobie pozwolić by kolejny rok (nie mówiąc już o całej kadencji) były zmarnowane a projekty inwestycyjne trafiały do szuflady bo Radnej coś się nie podoba.
Powtórzę - przy obecnej konstrukcji samorządu warszawskiego (bez oceniania) bez poparcia Prezydent/a (niezależnie kto nim jest) oraz Rady Warszawy nie ma mowy o tym by dzielnica się szybko rozwijała. Dlatego mój wybór przy urnie samorządowej jest przemyślany na każdym poziomie bo wiem gdzie leży władza i kasa w Warszawie.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 wrz 2015, 11:04

MarekPowsin pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Burmistrz Wilanowa/Przewodniczący Sejmiku Mazowieckiego puka do drzwi koleżanek i kolegów partyjnych. Guział mógł sobie pukać i pukać...
To może zapytam tak - lepiej mieć Zarząd dzielnicy i Radnych, którzy mogą dużo załatwić dla mieszkańców i dzielnicy czy lepiej mieć takich, którzy będą narzekać i mówić, że za drzwiami gdzie jest kasa dla dzielnicy nie siedzą ich koledzy?
To jest generalnie Państwa wybór. Przypominam jednak, że "każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" (Lord Acton - angielski historyk, filozof polityczny, teoretyk wolności i polityk).

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 10 wrz 2015, 9:47

konkus pisze:Luckyluke, jestem przekonany, że na fali obecnych zmian politycznych, w czasie następnych wyborów samorządowych w warszawskim samorządzie również zajdą głębokie zmiany. Dokładnie w tym samym czasie, kiedy obecny Burmistrz zakończy swoją kadencję. I wtedy jak znalazł byłby czas przetestować teorię Radnej, że jedyną liczącą się kompetencją Burmistrza jest przynależność partyjna do partii aktualnie rządzącej w "centrali".
Ok, ale będzie to miało miejsce dopiero po nowych wyborach samorządowych - czyli za 3 lata, a nie zaraz po wyborach parlamentarnych. I o ile na Wilanowie rzeczywiście dojdzie do jakichś zmian po następnych wyborach samorządowych - w co wątpię.
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 10 wrz 2015, 8:28

luckyluke pisze:
konkus pisze:Ależ ja mówię poważnie!
Skoro obyta na politycznych i dzielnicowych salonach Radna twierdzi, że najważniejsza w osobie burmistrza jest przynależność partyjna i związane z nią koneksje, a wszelkie kompetencje (zwłaszcza miękkie) są zbędne - w naszym najlepiej pojętym interesie jest posiadanie burmistrza z PiS. Jakiegokolwiek. Kogokolwiek. Byle z PiS.
No jeżeli na myśli masz nadchodzące wybory parlamentarne to nie widzę zależności między tym kto rządzi krajem, a radą czy burmistrzem dzielnicy i skutecznością jej działania - bo co ma pies do jeża lub samorząd do rządzących krajem. Natomiast prezydent miasta, rada miasta i burmistrz dzielnicy z tej samej partii zdecydowanie zmienia sytuację, bo to władze samorządowe :) Ale chyba nie o tej sytuacji piszesz. Prawda?
Luckyluke, jestem przekonany, że na fali obecnych zmian politycznych, w czasie następnych wyborów samorządowych w warszawskim samorządzie również zajdą głębokie zmiany. Dokładnie w tym samym czasie, kiedy obecny Burmistrz zakończy swoją kadencję. I wtedy jak znalazł byłby czas przetestować teorię Radnej, że jedyną liczącą się kompetencją Burmistrza jest przynależność partyjna do partii aktualnie rządzącej w "centrali".

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 10 wrz 2015, 7:59

J.Szubińska-Piszczek pisze:Burmistrz Wilanowa/Przewodniczący Sejmiku Mazowieckiego puka do drzwi koleżanek i kolegów partyjnych. Guział mógł sobie pukać i pukać...
To może zapytam tak - lepiej mieć Zarząd dzielnicy i Radnych, którzy mogą dużo załatwić dla mieszkańców i dzielnicy czy lepiej mieć takich, którzy będą narzekać i mówić, że za drzwiami gdzie jest kasa dla dzielnicy nie siedzą ich koledzy?
KONSI pisze:Ale to jest niestety prawda , NU blokował Nowokabacką bo radna z Kabat chce ciszę :/ Szkoda że nie zamknęto za czasów NU podgrzybków .
Nasz Ursynów ma moralność Kaliego. Połączenie oczywiście tak ale oby dalej od nas, a szczególnie od miejsc gdzie mieszkają Radne/ Radni/ Burmistrz. NU ma w nosie Ciszewskiego Bis, chodziło tylko o przeniesienie uwagi od Nowokabackiej. Robili to na tyle skutecznie, że na 4 lata ich rządów w dzielnicy zakopali projekty do szuflad i nawet nie kiwnęli palcem w sprawie Ciszewskiego Bis. Dużo krzyczeli to prawda, od krzyku mało się wybudowało. To jest tylko i wyłącznie wina NU.
henryk pisze:Może konieczne było by przebudowane ustawy regulującej ustroj warszawy i oddanie znacznie więcej samodzielności do dzielnic razem z wpływami z podatku dochodowego oraz dodanie bezpośredniego wyboru burmistrza dzielnicy przez mieszkancow. Wtedy łatwiej można podejmować decyzje o głosowaniu w dzielnicach.
Zapraszam do zapoznania się z ustawą warszawską z bodajże 2002r. Wtedy gminy zostały zmienione na dzielnice razem ze zmianą ustroju Warszawy. Do 2002 było mniej więcej tak jak Pan pisze. Miało to swoje plusy i minusy.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 09 wrz 2015, 21:26

Może konieczne było by przebudowane ustawy regulującej ustroj warszawy i oddanie znacznie więcej samodzielności do dzielnic razem z wpływami z podatku dochodowego oraz dodanie bezpośredniego wyboru burmistrza dzielnicy przez mieszkancow. Wtedy łatwiej można podejmować decyzje o głosowaniu w dzielnicach.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 09 wrz 2015, 19:20

konkus pisze:Ależ ja mówię poważnie!
Skoro obyta na politycznych i dzielnicowych salonach Radna twierdzi, że najważniejsza w osobie burmistrza jest przynależność partyjna i związane z nią koneksje, a wszelkie kompetencje (zwłaszcza miękkie) są zbędne - w naszym najlepiej pojętym interesie jest posiadanie burmistrza z PiS. Jakiegokolwiek. Kogokolwiek. Byle z PiS.
No jeżeli na myśli masz nadchodzące wybory parlamentarne to nie widzę zależności między tym kto rządzi krajem, a radą czy burmistrzem dzielnicy i skutecznością jej działania - bo co ma pies do jeża lub samorząd do rządzących krajem. Natomiast prezydent miasta, rada miasta i burmistrz dzielnicy z tej samej partii zdecydowanie zmienia sytuację, bo to władze samorządowe :) Ale chyba nie o tej sytuacji piszesz. Prawda?
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 09 wrz 2015, 18:51

Ale to jest niestety prawda , NU blokował Nowokabacką bo radna z Kabat chce ciszę :/ Szkoda że nie zamknęto za czasów NU podgrzybków .
KZ

Awatar użytkownika
Allesandro
przybysz
przybysz

Post autor: Allesandro » 09 wrz 2015, 18:46

Konkus! Mój głos już masz! Ale mam dwie prośby 1. Nie wstępuj do PO 2. Zachowasz dziób ze swojego awatara. To aby odpowiednio wpływać na podwładnych urzędników itp
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2015, 18:52 przez Allesandro, łącznie zmieniany 1 raz.
Aborygen zawadowski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”