ul. Korbońskiego/Rosnowskiego (tzw. "ul. Nowokabacka")

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
MarekPowsin
bywalec
bywalec

Re: ul. Nowokabacka

Post autor: MarekPowsin » 21 paź 2015, 11:03

Zainteresowanie przetargiem wydaje się być spore. Zadano już około 100 pytań. Termin otwarcia ofert został przesunięty na 30.10.2015.

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 16 wrz 2015, 21:11

Jest już dostępna dokumentacja przetargu:
http://wilanow.pl/index.php?option=com_ ... Itemid=139

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 15 wrz 2015, 15:27

"Powstanie pierwszy wygodny dojazd z Wilanowa na Ursynów"

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... synow.html

"Obie dzielnice dobudują po kilkaset metrów ulicy, by połączyć Powsin z Kabatami. Przybliży to mieszkańców peryferii do pierwszej stacji metra.

O przetargu na budowę ponad 600--metrowego odcinka ul. Nowokabackiej poinformował w poniedziałek burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski (PO). Dotąd udało się wytyczyć pierwszych 670 m ulicy, w bok od ul. Łukasza Drewny, czyli obwodnicy Powsina. Tę część robót sfinansowała firma Griffin Group, która planuje tu osiedle 155 domów jednorodzinnych. Teraz mają być dobudowane druga jezdnia na odcinku "deweloperskim" i przedłużenie Nowokabackiej do granicy z Ursynowem - po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, zatoki przystankowe, drogi rowerowe i chodniki. Wszystko za przeszło 22 mln zł. Dużo będzie kosztować nasyp prowadzący na skarpę. Będzie w nim ulokowany przepust dla pieszych i rowerzystów korzystających z ul. Gąsek.

Równolegle trwają przygotowania do przedłużenia Nowokabackiej wzdłuż ul. Rosnowskiego na terenie Ursynowa (to 210 m za 5,4 mln zł). Kierowcy dojadą tędy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy Relaksowej, na przedłużeniu ul. Rosoła.

Z Wilanowa na Ursynów

- Do wykupienia zostały nam ostatnie 122 m kw. gruntu. Skontaktowaliśmy się z jego właścicielami, którzy wyjechali za ocean. Tam będą musieli się pofatygować do konsulatu - słyszymy od burmistrza Ursynowa Roberta Kempy (PO).

Kolejnych 13 mln zł Ursynów przeznaczy na wyprostowanie ul. Relaksowej i poszerzenie ostatniego odcinka ul. Rosoła. Poprzedni burmistrz dzielnicy Piotr Guział straszył mieszkańców Kabat, że po otwarciu ul. Nowokabackiej ich osiedla rozjadą samochody spod Warszawy. - Sam mieszkam przy ul. Rosoła i nie mam obaw, że ruch znacząco wzrośnie - mówi na to burmistrz Kempa. Podkreśla: - Ludzie i tak tędy jeżdżą, tylko w urągających warunkach, narażając bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, bo na wąskiej ul. Podgrzybków nie ma chodników. W dodatku ruch między Wilanowem a Ursynowem rozłoży się na inne ulice, których budowa jest już przygotowywana.

Połączenie Powsina z Kabatami w połowie 2017 r.

Chodzi o południową obwodnicę Warszawy, a także połączenie ul. Branickiego w Miasteczku Wilanów z ul. Płaskowickiej na Natolinie i ul. Ciszewskiego z Osią Królewską. Dobrej myśli jest też burmistrz Wilanowa. - Po otwarciu Nowokabackiej sporo osób przesiądzie się z samochodów do komunikacji publicznej - uważa Ludwik Rakowski.

Autobusy z Powsina, Konstancina-Jeziorny czy Góry Kalwarii będą bowiem mogły dojeżdżać do pętli przy pierwszej stacji metra Kabaty. Dziś muszą się przebijać do stacji Wilanowska przez zakorkowane skrzyżowanie z Doliną Służewiecką. Pasażerowie spod Warszawy i z peryferii tracą tu mnóstwo czasu.

Połączenie Powsina z Kabatami figurowało w planach miasta już od lat 90. Według aktualnego harmonogramu Nowokabacka ma być otwarta w połowie 2017 r."

Awatar użytkownika
DSzelag
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Post autor: DSzelag » 14 wrz 2015, 21:53

Szanowni Państwo,
został ogloszony przetarg na budowę wilanowskiego fragmentu ul. Nowokabackiej:
Termin składania ofert: 22.10.2015 r. do godz. 12:00
Termin otwarcia ofert: 22.10.2015 r. o godz. 12:15
Wadium: 600 000,00 zł
Uprzejmie informujemy, iż SIWZ wraz z załącznikami opublikowany zostanie na stronie internetowej od dnia publikacji załączonego ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, zgodnie z art. 42 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

http://www.wilanow.pl/index.php?option= ... Itemid=139

Pozdrawiam,
Dominik Szeląg

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 12 wrz 2015, 16:09

Aga pisze:A z Branickiego, proszę, szybko się uwinęli. Czym się różnią od siebie te drogi, że przy Nowokabackiej tyle to trwa?
To jest bardzo dobre pytanie ;) Myślę, że różnica wynika z braku konieczności wykupu gruntu.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 11 wrz 2015, 14:35

A z Branickiego, proszę, szybko się uwinęli. Czym się różnią od siebie te drogi, że przy Nowokabackiej tyle to trwa?
Przepraszam z góry, jeśli pytam o oczywistości.

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 11 wrz 2015, 14:27

J.Szubińska-Piszczek pisze:Zastanawiam się, czy upić się już dziś czy poczekać aż oddadzą do użytku :D
Faktycznie jest przetarg, po ilu? 35 latach? :)
Ja bym spokojnie czekał na rozstrzygnięcie przetargu. Z tego co widzę jeszcze jest daleka droga bo przetarg jest powyżej progów UE. Kasa na to zadanie to 33mln zł. Kontrola UZP, oby brak odwołań, podpisanie umowy. Sporo formalności i czasu. Kluczowe pytanie to - czy oferty zmieszczą się w budżecie?

Jeszcze się naczekamy. Koniec inwestycji to listopad 2017... nie wiem co zajmie tyle czasu bo tyle buduje się drogę ekspresową o długości około 10km i wielu obiektach inżynierskich. Tutaj będą najwyżej dwie, krótkie estakady...

Czekam jeszcze na pełną dokumentację przetargową oraz przetarg po stronie Ursynowa bo nasza część to połowa sukcesu. Bez części na Kabatach Nowokabacka urwie się na koronie skarpy.

P.s.
To też pokazuje czemu Ciszewskiego Bis (o ile w ogóle powstanie) jest zaplanowana na 2022 rok.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 11 wrz 2015, 14:25

Nie ma co czekać w takiej sytuacji do 11.2017 aż zakończą pracę i będzie można pojechać po wino do Tesco tylko trzeba samemu coś upędzić :)
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 wrz 2015, 14:20

Zastanawiam się, czy upić się już dziś czy poczekać aż oddadzą do użytku :D

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 11 wrz 2015, 12:03

He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 11 wrz 2015, 8:23

Mam nadzieję, że zgodnie ze słowami ważnych wilanowskich urzędników przetarg na ostatni etap ul. Nowokabackiej zostanie dziś ogłoszony.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 10 wrz 2015, 13:25

Khem, chyba komuś zeszło się z tematu... :->

》Podepnę się pod to chrząknięcie. Prośba o domknięcie tej dyskusji pobocznej i powrót do meritum. (przyp.YtB)《

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Re: ul. Vogla / Zaściankowa

Post autor: MarekPowsin » 10 wrz 2015, 13:09

J.Szubińska-Piszczek pisze:To tak jak mnie.
To w tym się zgadzamy ;)
Wygląda na to, że wybrał Pan jednak ludzi, którzy przez 2 kadencje Panu/mnie tej ulicy nie wybudowali. Dzięki niej zostałam radną, bo tak wciągnęło mnie zajmowanie się tą sprawą. Nie mogłam patrzeć na bezczynność i puste obietnice.
Nie wie Pani na kogo głosowałem. Może na Panią?
Mam nadzieję, że ulica powstanie a przetarg miał być ogłoszony w tym tygodniu. Nadal czekamy.
Nie znam dobrze tematu, ale myślę, że nie do końca było tak, jak Pan pisze. Pamiętamy, że konflikt prezydent Warszawy z burmistrzem Ursynowa skończył się referendum o jej odwołanie.
A jak skończyło się referendum, na które poszło mnóstwo kasy?
Moim zdaniem Guział robi ferment w 99% dla promocji własnej osoby. Już abstrahując od kosztów referendum uważam, że wyszło wszystkim na dobre a szczególnie HGW, która zmieniła się w kilku kwestiach. Natomiast Guział wiedział czym skończy się dla dzielnicy ten konflikt i brnął w niego na całego. Myślał i nadal myśli tylko o sobie a nie o dzielnicy gdzie został radnym a potem Burmistrzem. Czyste pieniactwo ze szkodą dla dzielnicy.
MarekPowsin pisze:Szkoda, że to służba mieszkańcom nie jest najważniejsza, ale to "gdzie leży władza i kasa".

Służba jest możliwa dzięki kasie. Tak jest obecnie skonstruowany świat.
Wczoraj na posiedzeniu Komisji Środowiska jedna z mieszkanek powiedziała z żalem do wiceburmistrza, że w jego słowach nie ma troski o mieszkańców tej dzielnicy.
Mamy demokrację, każdy ma prawo do swojego zdania. Nawet w najlepiej zarządzanej dzielnicy, przy najbardziej troskliwym burmistrzu będą takie zdania. Także bez poznania szczegółów i kontekstu podawanie takich przykładów to raczej populizm.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 wrz 2015, 12:21

MarekPowsin pisze:Mnie nie interesuje polityka i władza oraz Państwa gierki "na górze" czy "na dole". Mnie interesuje by powstała ulica, chodnik, park itp. itd.
To tak jak mnie.
MarekPowsin pisze:Wybiorę tego kto mi to załatwi a nie będzie mówił, że nie może pukać tu i ówdzie bo za drzwiami jest ktoś z innego ugrupowania. Interesuje mnie efektywność.
Wygląda na to, że wybrał Pan jednak ludzi, którzy przez 2 kadencje Panu/mnie tej ulicy nie wybudowali. Dzięki niej zostałam radną, bo tak wciągnęło mnie zajmowanie się tą sprawą. Nie mogłam patrzeć na bezczynność i puste obietnice.
MarekPowsin pisze:Rządząca koalicja Nasz Ursynów razem z PiSem moim zdaniem ostatnią kadencję na Ursynowie zmarnowali i przespali.
Nie znam dobrze tematu, ale myślę, że nie do końca było tak, jak Pan pisze. Pamiętamy, że konflikt prezydent Warszawy z burmistrzem Ursynowa skończył się referendum o jej odwołanie.
MarekPowsin pisze:Powtórzę - przy obecnej konstrukcji samorządu warszawskiego (bez oceniania) bez poparcia Prezydent/a (niezależnie kto nim jest) oraz Rady Warszawy nie ma mowy o tym by dzielnica się szybko rozwijała. Dlatego mój wybór przy urnie samorządowej jest przemyślany na każdym poziomie bo wiem gdzie leży władza i kasa w Warszawie.
Szkoda, że to służba mieszkańcom nie jest najważniejsza, ale to "gdzie leży władza i kasa". Wczoraj na posiedzeniu Komisji Środowiska jedna z mieszkanek powiedziała z żalem do wiceburmistrza, że w jego słowach nie ma troski o mieszkańców tej dzielnicy.

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 10 wrz 2015, 11:30

J.Szubińska-Piszczek pisze:To jest generalnie Państwa wybór. Przypominam jednak, że "każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" (Lord Acton - angielski historyk, filozof polityczny, teoretyk wolności i polityk).
Mnie nie interesuje polityka i władza oraz Państwa gierki "na górze" czy "na dole". Mnie interesuje by powstała ulica, chodnik, park itp. itd. Wybiorę tego kto mi to załatwi a nie będzie mówił, że nie może pukać tu i ówdzie bo za drzwiami jest ktoś z innego ugrupowania. Interesuje mnie efektywność.
Rządząca koalicja Nasz Ursynów razem z PiSem moim zdaniem ostatnią kadencję na Ursynowie zmarnowali i przespali. Obecnie mieszkańcy nie mogą sobie pozwolić by kolejny rok (nie mówiąc już o całej kadencji) były zmarnowane a projekty inwestycyjne trafiały do szuflady bo Radnej coś się nie podoba.
Powtórzę - przy obecnej konstrukcji samorządu warszawskiego (bez oceniania) bez poparcia Prezydent/a (niezależnie kto nim jest) oraz Rady Warszawy nie ma mowy o tym by dzielnica się szybko rozwijała. Dlatego mój wybór przy urnie samorządowej jest przemyślany na każdym poziomie bo wiem gdzie leży władza i kasa w Warszawie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”