ul. Korbońskiego/Rosnowskiego (tzw. "ul. Nowokabacka")

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: ul. Nowokabacka

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 maja 2015, 0:07

Wg mojej wiedzy nie ma jeszcze pozwolenia na użytkowanie tego fragmentu Nowokabackiej. Mam nadzieję, że Zarząd spręży się i rozpocznie budowę "swojej" części przed wyborami parlamentarnymi na jesieni, aby nie stracić żadnego z wyborców z ostatniej niedzieli. Podobno 70% mieszkańców dzielnicy...

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 25 maja 2015, 15:07

Nie wiem, czy nie można tam formalnie wjeżdżać, ale faktycznie nie ma po co. Myślę, że jeszcze fajniej może posłużyć rolkarzom. :)

maik
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: maik » 25 maja 2015, 13:29

pntb pisze:Za to Nowokabacka jest na razie ślepa i pozostaje do użytku zwiedzających świat rowerzystów. ;) Na razie jest jej, gotowej i wyasfaltowanej, dokładnie 710 metrów. Dobry początek.
Dla rowerzystów raj, bo jest prosta, równa i bez ruchu samochodowego. A dodatkowo są już dwa gotowe skrzyżowania z ... Wiedeńską i czymś co nawet nie jest jeszcze w planach chyba ;)

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 25 maja 2015, 10:57

Za to Nowokabacka jest na razie ślepa i pozostaje do użytku zwiedzających świat rowerzystów. ;) Na razie jest jej, gotowej i wyasfaltowanej, dokładnie 710 metrów. Dobry początek.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 24 maja 2015, 14:30

...albo pozostanie do użytku tylko przez pieszych i rowerzystów.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 24 maja 2015, 12:31

zwłaszcza że Orszady przy budowie autostrady zostanie raczej zamknięta i raczej nie powinna być już otwarta z powrotem

maik
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: maik » 24 maja 2015, 12:07

rob pisze:jasne że nie żartowałem
A Ciszewskiego - bis powinna być co najwyżej małym ciągiem pieszo rowerowym bez żadnych samochodów i wiem że dużo ludzi tak uważa
Pamiętam, że tak samo "dużo" ludzi chciało/chce tego połączenia z Ursynowem i jak parę lat temu obsunęła się Orszady to było żądanie do władz obu Dzielnic o natychmiastowe działania (było na ten temat również na tym forum, także w wątkach o korkach na Al. Wilanowskiej).

I jak rozumiem rezerwa budżetowa i plany pod Ciszewskiego dotyczą ulicy lokalnej, ale normalnej dla ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 23 maja 2015, 15:01

Nie jest tak jak Pani przedmówca pisze, to jest tylko jego życzenie ;)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re:

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 maja 2015, 13:48

nrafal pisze:A moim zdaniem Ciszewskiego powinna być ciągiem pieszo rowerowym, ewentualnie dla ruchu ZTM. Branickiego i POW to jest max tego co trzeba.
Jeśli tak jest, jak Pan pisze, to na Ciszewskiego-bis będzie znikomy ruch. Problem jednak w tym, że POW ani widu, ani słychu.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 23 maja 2015, 10:48

jasne że nie żartowałem
A Ciszewskiego - bis powinna być co najwyżej małym ciągiem pieszo rowerowym bez żadnych samochodów i wiem że dużo ludzi tak uważa

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 22 maja 2015, 22:07

A moim zdaniem Ciszewskiego powinna być ciągiem pieszo rowerowym, ewentualnie dla ruchu ZTM. Branickiego i POW to jest max tego co trzeba.

maik
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: maik » 22 maja 2015, 11:14

uff... odetchnąłem, bo ja odniosłem wrażenie, że pisanie o tym, że "Ursynowianie chcą na siłe przeforsować zniszczenie pięknego terenu i puścić nam olbrzymi ruch na nasze spokojne uliczki." to kolejny głos w sprawie - połączenie z Ursynowem tak, byle z dala od nas.

Chyba od już jakiegoś czasu, również na tym forum, panuje przekonanie, że jako cała Dzielnica Wilanów (nie tylko MW) potrzebujemy wszystkich trzech planowanych połączeń z Ursynowem: Nowokabacka, POW z lokalnym połączeniem na przedłużeniu Branickiego i właśnie Ciszewskiego-Bis (o utrzymaniu/przywróceniu "lokalnych" połączeń przez Orszady czy Arbuzową nie wspominając).

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 22 maja 2015, 10:18

Jestem pewien, że rob nie żartował tylko wyraził nadzieję, że nasi radni jak i dzielnica będą bacznie przyglądali się tej sprawie, na co ja również mam nadzieję. Ta budowa na nowo zdefiniuje komunikację w MW, dlatego tak ważne jest żeby była wybudowana w sposób, na ile to tylko możliwe, harmonijny z przyrodą i oczekiwaniami mieszkańców.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 maja 2015, 0:49

Nie wiem, czy dobrze Pana rozumiem. Ripostuje Pan w takim samym stylu? Czy żartuje?
Z rozpaczy forsujecie budowę ulicy, która będzie zmorą! Zwiększy się ruch i wypadkowość. Czy z punktu widzenia Kabat jest to ulica niezbędna? Piękny prezent robimy naszym braciom z Wilanowa i Konstancina. Podjął Pan decyzję na niekorzyść 5 tysięcy ludzi.
Nie jestem w stanie spokojnie czytać takich wypowiedzi. Jaka zmora - przecież mieszkamy w stolicy dużego państwa. Jaki zwiększony ruch - dlaczego? Jaka zwiększona wypadkowość - dlaczego? Kabaty to bezludna wyspa? Prezent dla Wilanowa - a Wilanów to nie jest część stolicy? Od kiedy to ulice buduje się na niekorzyść mieszkańców? Egoizm, egoizm i jeszcze raz egoizm.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 21 maja 2015, 7:46

Polecam artykuł:
http://www.haloursynow.pl/artykuly/awan ... i,3815.htm

w którym doskonale widać jak Ursynowianie chcą na siłe przeforsować zniszczenie pięknego terenu i puścić nam olbrzymi ruch na nasze spokojne uliczki.
Myślę że nasi radni i dzielnica będą bardzo czujni w sprawie budowy Ciszewskiego-Bis aby nie dopuścić do jej budowy.
Szczególnie piszę to do aktywnej radnej J.Szubińska-Piszczek .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”