ul. Korbońskiego/Rosnowskiego (tzw. "ul. Nowokabacka")

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
AnnaDrewniak
radny (do 3 postów dziennie)

Re: ul. Nowokabacka

Post autor: AnnaDrewniak » 06 cze 2015, 10:55

Może Pan mówić, ma Pan pełne prawo. Przypominam Panu jednak, że Powsin to też część Wilanowa - mieszka tu kilka tysięcy osób, a Konstancin to sąsiadujące miasto. Nie rozumiem mentalnego zamykania się w enklawach. Nikt tak nie potrzebuje normalnego połączenia z Ursynowem jak Powsin i Konstancin właśnie. Pozostała część dzielnicy ma Al. Wilanowską. Natomiast ci mieszkańcy mają tylko dziki przejazd. A jak powietrza potrzebują połączenia z prawdziwego zdarzenia, którym pojadą autobusy. Nie rozumiem, dlaczego dla Pana nie jest to oczywiste.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 04 cze 2015, 10:23

Mowilem i mowil bede. To bzdura, droga ta, oddalina od Wilanowa Niskiego, Wysokiego i Wilanowa Zach (MW) oddakona bedzie 2km. To obwodnica-nie skrot, nie-lacznik dwoch dzielnic. Absurd. To lacznik Powsina i Konstancina, a nie Wilanowa. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 cze 2015, 22:24

MarekPowsin pisze:Może uda się sprawdzić na jakim etapie są wykupy gruntów na drugą jezdnię i kolejny etap do korony skarpy? Tak by wszystkie działki były w rękach dzielnicy jak najszybciej. Można też naciskać urząd na ogłoszenie przetargu jeszcze w tym roku na dokończenie całej ulicy. Tak by po stronie Wilanowa wszystko było gotowe, wtedy nacisk na Ursynów się zwiększy i tam też powinno pójść sprawniej.
Szanowny Panie, wszystkie działki są w rękach dzielnicy od momentu wydania decyzji ZRID, ponieważ ta ulica budowana jest w ramach specustawy. Podobno przedłuża się szacowanie wartości tych działek w celu dokładnego wyliczenia, jaka kwota powinna zostać zarezerwowana na odszkodowania dla właścicieli tych gruntów. Jeśli chodzi o Ursynów, w połowie maja otrzymałam taką odpowiedź na moją interpelację w tej sprawie: "Harmonogram realizacji zadania przewiduje w roku 2015 aktualizację projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji ZRID; w roku 2016 planowane jest rozpoczęcie budowy drogi z terminem zakończenia w lipcu 2017".

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 29 maja 2015, 9:07

Offtopic wycięty. Zapraszam do dalszej dyskusji na temat. Zasady są jasne, kolejne ich naruszenie zostanie sowicie nagrodzone.

Gdyby do kogoś nie dotarło - to są słowa moderatora, który ma już dość usuwania politycznych bzdur i osobistych wycieczek :hevil:
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 29 maja 2015, 8:08

Może uda się sprawdzić na jakim etapie są wykupy gruntów na drugą jezdnię i kolejny etap do korony skarpy? Tak by wszystkie działki były w rękach dzielnicy jak najszybciej. Można też naciskać urząd na ogłoszenie przetargu jeszcze w tym roku na dokończenie całej ulicy. Tak by po stronie Wilanowa wszystko było gotowe, wtedy nacisk na Ursynów się zwiększy i tam też powinno pójść sprawniej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 maja 2015, 0:07

Wg mojej wiedzy nie ma jeszcze pozwolenia na użytkowanie tego fragmentu Nowokabackiej. Mam nadzieję, że Zarząd spręży się i rozpocznie budowę "swojej" części przed wyborami parlamentarnymi na jesieni, aby nie stracić żadnego z wyborców z ostatniej niedzieli. Podobno 70% mieszkańców dzielnicy...

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 25 maja 2015, 15:07

Nie wiem, czy nie można tam formalnie wjeżdżać, ale faktycznie nie ma po co. Myślę, że jeszcze fajniej może posłużyć rolkarzom. :)

maik
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: maik » 25 maja 2015, 13:29

pntb pisze:Za to Nowokabacka jest na razie ślepa i pozostaje do użytku zwiedzających świat rowerzystów. ;) Na razie jest jej, gotowej i wyasfaltowanej, dokładnie 710 metrów. Dobry początek.
Dla rowerzystów raj, bo jest prosta, równa i bez ruchu samochodowego. A dodatkowo są już dwa gotowe skrzyżowania z ... Wiedeńską i czymś co nawet nie jest jeszcze w planach chyba ;)

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 25 maja 2015, 10:57

Za to Nowokabacka jest na razie ślepa i pozostaje do użytku zwiedzających świat rowerzystów. ;) Na razie jest jej, gotowej i wyasfaltowanej, dokładnie 710 metrów. Dobry początek.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 24 maja 2015, 14:30

...albo pozostanie do użytku tylko przez pieszych i rowerzystów.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 24 maja 2015, 12:31

zwłaszcza że Orszady przy budowie autostrady zostanie raczej zamknięta i raczej nie powinna być już otwarta z powrotem

maik
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: maik » 24 maja 2015, 12:07

rob pisze:jasne że nie żartowałem
A Ciszewskiego - bis powinna być co najwyżej małym ciągiem pieszo rowerowym bez żadnych samochodów i wiem że dużo ludzi tak uważa
Pamiętam, że tak samo "dużo" ludzi chciało/chce tego połączenia z Ursynowem i jak parę lat temu obsunęła się Orszady to było żądanie do władz obu Dzielnic o natychmiastowe działania (było na ten temat również na tym forum, także w wątkach o korkach na Al. Wilanowskiej).

I jak rozumiem rezerwa budżetowa i plany pod Ciszewskiego dotyczą ulicy lokalnej, ale normalnej dla ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 23 maja 2015, 15:01

Nie jest tak jak Pani przedmówca pisze, to jest tylko jego życzenie ;)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Re:

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 23 maja 2015, 13:48

nrafal pisze:A moim zdaniem Ciszewskiego powinna być ciągiem pieszo rowerowym, ewentualnie dla ruchu ZTM. Branickiego i POW to jest max tego co trzeba.
Jeśli tak jest, jak Pan pisze, to na Ciszewskiego-bis będzie znikomy ruch. Problem jednak w tym, że POW ani widu, ani słychu.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 23 maja 2015, 10:48

jasne że nie żartowałem
A Ciszewskiego - bis powinna być co najwyżej małym ciągiem pieszo rowerowym bez żadnych samochodów i wiem że dużo ludzi tak uważa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”