ul. Korbońskiego/Rosnowskiego (tzw. "ul. Nowokabacka")

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: ul. Nowokabacka

Post autor: henryk » 30 mar 2015, 20:24

Jak dla mnie nowokabacka przy obecnych korkach będzie alterantywą dla obecnego dojazdu przez dolinkę (jadę od al. Jerozolimskich).

Trasa1

Rondo - Wirażowa/Cybernetyki/17 stycznia
Wirażowa
Poleczki
Pileckiego
Płaskowickiej
Rosoła
Nowokabacka
Drewny
Przyczółkowa

Trasa 2
obwodnca
Płaskowickiej
Rosoła
Nowokabacka
Drewny
Przyczółkowa

I

Awatar użytkownika
KONSI
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 30 mar 2015, 16:50

Ale połączenie przez Ciszewskiego jest najlepsze dla Ursynowa i Wilanowa bo te ciężarówki z "jabłkami z Grójca nie pojada przez Kabaty " - jak mi napisała radna Szymańska z Naszego Ursynowa . Tak chcemy wytruć Las Kabacki !! - nieprawdaż ?

https://www.facebook.com/groups/8140489 ... nt_mention
KZ

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 30 mar 2015, 16:06

Chodzi pewnie o to, że ludzie wolą, żeby Konstancin pojechał Nowokabacką (a więc nie wjeżdżał do MW), a nie Branickiego czy Ciszewskiego.

apia
przybysz
przybysz

Post autor: apia » 30 mar 2015, 16:05

A ja jako mieszkanka MW nie rozumiem tego całego lobbowania za Nowokabacką, że ma być pierwsza itp. Ta ulica rzeczywiście pewnie przejmie część ruchu tranzytowego oraz przyda się tym którzy mają rodzinę/znajomych/pracę na (dalekich) Kabatach. Natomiast wg mnie to problemem MW nie jest tranzyt a ruch lokalny, wyjazd z MW rano do pracy i powrót. Ciszewskiego zrobiłoby dużo więcej w tym temacie a jednocześnie usprawniło dojazd do centralnej części Ursynowa (a nie na peryferie). I w tym temacie podpisuję się pod petycją Ursynowian w kwestii przyspieszenia Ciszewskiego:)

Awatar użytkownika
lmlink
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: lmlink » 30 mar 2015, 8:30

Awatar użytkownika
KONSI
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 29 mar 2015, 22:43

Dziękuję bardzo :)
KZ

yin@yang
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: yin@yang » 29 mar 2015, 16:38

KONSI pisze:Czy mam rozumieć że mi nie wolno się wypowiadać w tym temacie bo robię błędy ortograficzne ?
Oczywiście, że wolno. Warto zadbać jednak o ortografię bo nawet najtrafniejsza wypowiedź z takimi bykami traci.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 29 mar 2015, 16:27

KONSI pisze:Czy mam rozumieć że mi nie wolno się wypowiadać w tym temacie bo robię błędy ortograficzne ?
Wypowiadać się i nie przejmować.

Awatar użytkownika
KONSI
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 29 mar 2015, 16:14

Czy mam rozumieć że mi nie wolno się wypowiadać w tym temacie bo robię błędy ortograficzne ?
KZ

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 29 mar 2015, 11:10

ciach sobera...

A co do meritum: jako mieszkaniec Ursynowa, a przeprowadzałem się niedawno, miałem pełną świadomość budowy ul. Nowokabackiej i związanego z tym wzrostu ruchu. Mieszkamy w mieście...

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 29 mar 2015, 7:52

Mieszkańcy Kabat są zwykle "na nie" a tacy niby "oświeceni i światli". A protesty jak w za przeproszeniem "Koziej Wólce" (nie obrażając Koziej Wólki):
- LIDL, nie
- Ucywilizowanie syfiastego Tesco, do którego strach wejść ,nie
- Nowokabacka, nie
- Przebudowa stacji postojowej metra, nie

Tylko, że np: Nowokabacka była w planach przed powstaniem osiedli na Kabatach....

Niestety ale póki co droga będzie budowana niestety etapami :-( wygląda, że developer robi tylko do miejsca gdzie ma powstać osiedle eko natolin, mapka z forum skyscrapercity http://aaba.pl/ssc/kabacka.jpg
Tego się obawiałem. Najpierw zbudowano skrzyżowanie z ul. Drewny, które powstało z -5 lat temu i niczemu nie służy. Teraz kolejny etap tylko do działki developera. Oby jednak Wilanów zrobił drogę do granicy dzielnicy czyli do korony skarpy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 mar 2015, 21:45

MarekPowsin pisze:Proszę o dopytanie się o datę ogłoszenia przetargu na budowę i czy na pewno ulica Nowokabacka będzie budowana do granicy dzielnicy (korona skarpy wiślanej) a nie np: do miejsca gdzie developer chce zbudować osiedle eko natolin bo byłby to skandal.
Na stronie Urzędu Dzielnicy pojawiła się następująca informacja:
Budowa pierwszej części ulicy Nowokabackiej od ulicy Drewny w stronę granicy Wilanowa z Ursynowem już się rozpoczęła. Droga powstaje we współpracy z prywatnym inwestorem, który wybuduje jezdnię (dwa pasy ruchu) do ulicy 3KUL, rondo na skrzyżowaniu z ulicą Wiedeńską i włączy ulicę Nowokabacką do ulicy Drewny. Budowa potrwa około 3 miesięcy. Realizacja kolejnego odcinka ulicy Nowokabackiej, który połączy Wilanów i Ursynów, nastąpi po oszacowaniu środków na wykup gruntów pod budowę drogi i wybraniu wykonawcy w procedurze zamówienia publicznego. Zgodnie z decyzją Rady Warszawy z 2014 roku Dzielnica Wilanów otrzymała z budżetu m.st. Warszawy prawie 50 mln złotych na budowę ulicy Nowokabackiej. Zakończenie inwestycji, prowadzonej na podstawie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRiD), przewidziane jest na rok 2017.

O orientacyjną datę ogłoszenia przetargu zapytam. Chciałabym też zobaczyć ZRID, ale nie mogę znaleźć go na BiP-ie.

Awatar użytkownika
KONSI
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 27 mar 2015, 21:23

na Ursynowie kipi !!! rozpoczęcie budowy nowokabackiej na ursynowie jest sprawą gorącom . szkoda że lepiej zapchać Miasteczzko aby nie przez Kabaty bo las , a my kurna co wychodek dla Ursynowa ?

link http://www.haloursynow.pl/artykuly/wila ... h,3535.htm

podnosi się że cały tranzyt jabłek i wszystkiego będzie jechać przez "ekologiczne" kabaty i tak niepokalane że mieszkańcy Kabat żyją JUŻ ascetyczne a ta droga przyniesie zgorszenie i zatruje Las Kabacki )jakby nie był zatrutu przez spaliny na Gąsek. PARANOJA !!
KZ

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 25 mar 2015, 8:16

Proszę o dopytanie się o datę ogłoszenia przetargu na budowę i czy na pewno ulica Nowokabacka będzie budowana do granicy dzielnicy (korona skarpy wiślanej) a nie np: do miejsca gdzie developer chce zbudować osiedle eko natolin bo byłby to skandal.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 24 mar 2015, 22:37

Tak, to bardzo dobra wiadomość. Nie wierzyłam, że doczekam tego dnia. Środki są zapewnione. Będę dopytywać o dalsze kroki na najbliższej Sesji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”