ul. Korbońskiego/Rosnowskiego (tzw. "ul. Nowokabacka")

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 22 maja 2015, 22:07

A moim zdaniem Ciszewskiego powinna być ciągiem pieszo rowerowym, ewentualnie dla ruchu ZTM. Branickiego i POW to jest max tego co trzeba.

maik
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: ul. Nowokabacka

Post autor: maik » 22 maja 2015, 11:14

uff... odetchnąłem, bo ja odniosłem wrażenie, że pisanie o tym, że "Ursynowianie chcą na siłe przeforsować zniszczenie pięknego terenu i puścić nam olbrzymi ruch na nasze spokojne uliczki." to kolejny głos w sprawie - połączenie z Ursynowem tak, byle z dala od nas.

Chyba od już jakiegoś czasu, również na tym forum, panuje przekonanie, że jako cała Dzielnica Wilanów (nie tylko MW) potrzebujemy wszystkich trzech planowanych połączeń z Ursynowem: Nowokabacka, POW z lokalnym połączeniem na przedłużeniu Branickiego i właśnie Ciszewskiego-Bis (o utrzymaniu/przywróceniu "lokalnych" połączeń przez Orszady czy Arbuzową nie wspominając).

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 22 maja 2015, 10:18

Jestem pewien, że rob nie żartował tylko wyraził nadzieję, że nasi radni jak i dzielnica będą bacznie przyglądali się tej sprawie, na co ja również mam nadzieję. Ta budowa na nowo zdefiniuje komunikację w MW, dlatego tak ważne jest żeby była wybudowana w sposób, na ile to tylko możliwe, harmonijny z przyrodą i oczekiwaniami mieszkańców.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 maja 2015, 0:49

Nie wiem, czy dobrze Pana rozumiem. Ripostuje Pan w takim samym stylu? Czy żartuje?
Z rozpaczy forsujecie budowę ulicy, która będzie zmorą! Zwiększy się ruch i wypadkowość. Czy z punktu widzenia Kabat jest to ulica niezbędna? Piękny prezent robimy naszym braciom z Wilanowa i Konstancina. Podjął Pan decyzję na niekorzyść 5 tysięcy ludzi.
Nie jestem w stanie spokojnie czytać takich wypowiedzi. Jaka zmora - przecież mieszkamy w stolicy dużego państwa. Jaki zwiększony ruch - dlaczego? Jaka zwiększona wypadkowość - dlaczego? Kabaty to bezludna wyspa? Prezent dla Wilanowa - a Wilanów to nie jest część stolicy? Od kiedy to ulice buduje się na niekorzyść mieszkańców? Egoizm, egoizm i jeszcze raz egoizm.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 21 maja 2015, 7:46

Polecam artykuł:
http://www.haloursynow.pl/artykuly/awan ... i,3815.htm

w którym doskonale widać jak Ursynowianie chcą na siłe przeforsować zniszczenie pięknego terenu i puścić nam olbrzymi ruch na nasze spokojne uliczki.
Myślę że nasi radni i dzielnica będą bardzo czujni w sprawie budowy Ciszewskiego-Bis aby nie dopuścić do jej budowy.
Szczególnie piszę to do aktywnej radnej J.Szubińska-Piszczek .

intransigent
przybysz
przybysz

Post autor: intransigent » 20 kwie 2015, 20:03

J.Szubińska-Piszczek pisze:
pntb pisze:Prace przy ul. Nowokabackiej posuwają się w widoczny sposób. Na razie przecięto prawie całkiem ścieżkę rowerową przy ul. Drewny, więc jadący do Powsina z dziećmi muszą być gotowi na przeprowadzanie rowerów przez teren robót. Solidnym góralem da się. :)
Mam nadzieję, że jest to bezpieczne, ponieważ jeden z paragrafów Pozwolenia na realizację inwestycji drogowej mówi o zapewnieniu bezpieczeństwa ludzi i mienia przy wykonywaniu robót budowlanych oraz o nieuciążliwości tych robót dla otoczenia.
Tam jest już kilkaset metrów nowego asfaltu i krawężniki w poprzek dawnej drogi serwisowej, czyli 'rowerowej do Powsina' (nb udało się trafić we wlot skrzyżowania przygotowany parę lat temu). Krawężniki nie zostały jeszcze obniżone w miejscach, gdzie będzie przebiegała droga dla rowerów, brakuje też na pewno przynajmniej jednej warstwy asfaltu, więc różnica wysokości jest spora. Podsypano tam jakiegoś żużlu, żeby dało się podjechać pod krawężnik. Jest to rozwiązanie mocno tymczasowe, ale na szczęście z daleka widoczne.
P.S. Wczoraj było tak zimno, że nawet Meta się zamknęła wcześniej ;)

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 19 kwie 2015, 11:03

Sprecyzuj może o co Ci chodzi? :mrgreen: Ja sprecyzuję, że nie lubię marudzenia, a tylko przedstawiłem informację, co się dzieje. Zaczęto robić ul. Nowokabacką, teraz sięga w głąb o paręset metrów - utwardzany teren (podkład) ograniczany krawężnikami, więc siłą rzeczy robotnicy musieli przeciąć drogę pieszo-rowerową. Podsypali przejazdy, by dało się pokonać teren budowy, ale są na tyle trudne, że osoby na kolarzówce lub z dziećmi muszą być gotowe na dodatkową przeszkodę, i ryzykują np. ubrudzeniem butów. :)

intransigent
przybysz
przybysz

Post autor: intransigent » 19 kwie 2015, 10:03

pntb pisze:Na razie przecięto prawie całkiem ścieżkę rowerową przy ul. Drewny, więc jadący do Powsina z dziećmi muszą być gotowi na przeprowadzanie rowerów przez teren robót.
pntb pisze:Niczego nie rozkopali, tylko zaczęli prace przy budowie ul. Nowokabackiej
Dzękuję za wyczerpujące informacje.

A konkretnie chodziło o to miejsce: http://tiny.pl/xh4v1

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 18 kwie 2015, 22:04

Niczego nie rozkopali, tylko zaczęli prace przy budowie ul. Nowokabackiej. Niestety, nie zrobiłem zdjęć, ale pewnie ktoś je wykona.

intransigent
przybysz
przybysz

Post autor: intransigent » 18 kwie 2015, 14:34

yav pisze:Naprawdę nie ma potrzeby cytowania całego wpisu, na który się odpowiada, tym bardziej że jest to wpis poprzedni.
Takie pouczanie niezwykle wzbogaca dyskusję. Nie zauważył Pan przypadkiem jeszcze jakiegoś błędu ortograficznego, który można by wytknąć?

Wracając do tematu, o ile dobrze pamiętam, to tam już był zrobiony wlot skrzyżowania i parę metrów drogi, która kończyła się albo w polu, albo na drodze serwisowej. Teraz to rozkopali?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 18 kwie 2015, 14:07

yav pisze:Naprawdę nie ma potrzeby cytowania całego wpisu, na który się odpowiada, tym bardziej że jest to wpis poprzedni.
Dziękuję za uwagę, ale jaką mam pewność, że w tym samym czasie ktoś inny nie dokonuje w tym temacie wpisu. Wtedy ciągłość nie jest zachowana.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 18 kwie 2015, 13:36

Naprawdę nie ma potrzeby cytowania całego wpisu, na który się odpowiada, tym bardziej że jest to wpis poprzedni.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 18 kwie 2015, 12:39

pntb pisze:Prace przy ul. Nowokabackiej posuwają się w widoczny sposób. Na razie przecięto prawie całkiem ścieżkę rowerową przy ul. Drewny, więc jadący do Powsina z dziećmi muszą być gotowi na przeprowadzanie rowerów przez teren robót. Solidnym góralem da się. :)
Mam nadzieję, że jest to bezpieczne, ponieważ jeden z paragrafów Pozwolenia na realizację inwestycji drogowej mówi o zapewnieniu bezpieczeństwa ludzi i mienia przy wykonywaniu robót budowlanych oraz o nieuciążliwości tych robót dla otoczenia.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 18 kwie 2015, 9:58

Prace przy ul. Nowokabackiej posuwają się w widoczny sposób. Na razie przecięto prawie całkiem ścieżkę rowerową przy ul. Drewny, więc jadący do Powsina z dziećmi muszą być gotowi na przeprowadzanie rowerów przez teren robót. Solidnym góralem da się. :)

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 31 mar 2015, 12:44

Trochę Wam się - nomen omen zjeżdża - z tematu :-|

[konkus]: Racja. Off-topic przeniesiony do stosownego wątku: http://e-wilanow.pl/forum/137/173

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”