ul. Korbońskiego/Rosnowskiego (tzw. "ul. Nowokabacka")

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
Roberto1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: ul. Nowokabacka

Post autor: Roberto1 » 31 mar 2015, 10:30

Dokładnie. Popieram wypowiedź MarekPowsin. Po co w ogóle roztrząsać kwestię Ciszewskiego skoro pozostałe połączenia są na bardziej zaawansowanym etapie. Wcześniej powstanie Nowokabacka i Branickiego i będą to wystarczające połączenia z Ursynowem. Zostawmy Rezerwat w spokoju.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 31 mar 2015, 9:59

Dobrze napisane, łącznie z trafną oceną Guziała. Myślę, że wobec położenia obok autostrady, Branickiego w naturalny sposób będzie głównym połączeniem obu dzielnic. Zachowanie lokalnego charakteru Ciszewskiego dobrze zrobi przyrodzie, bo w tym miejscu na skarpie jest rezerwat. I tak będą przez niego (czy koło niego) przechodzić dwa ciągi, bo jeszcze Arbuzowa - Zdrowa - al. RP, więc niech mają nieco skromniejszy wymiar.

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 31 mar 2015, 8:34

Nie prowadźmy jałowych dyskusji, które były przez ostatnie 5 lat...

1. Nowokabacka - w planach od lat ponad 30, powinna być już dawno. Najbardziej zaawansowane formalności. Jest dokumentacja, działki po podziale, spora cześć wykupiona. Przetarg na ostatni odcinek po stronie Wilanowa miejmy nadzieję zostanie ogłoszony w tym roku. Oby powstała najpóźniej do 2017
2. Branickiego do Płaskowickiej - będzie zbudowana razem z POW. Trwają prace nad wyborem wykonawcy. Około roku projektowania i 3 lat samych prac.
3. Ciszewskiego BIS - najmniej zaawansowane formalności. Ulica jest i i jej nie ma w planie zagospodarowania. Jest jako ciąg pieszo-rowery z bardzo wąskim pasem. Starczy na jeden pas w każdą stronę. Nadal jest kwestia wykupienia prywatnych gruntów, które będą kosztować krocie... grunty pod Nowokabacką były wykupowane przez ostatnie długie lata i nadal nie ma wszystkich działek choć są już po podziale. Przy dobrych wiatrach o ile uda się przewalczyć z ekologami kwestię skarpy powstanie za około 5 lat. Sama decyzja środowiskowa to około 2-3 lat. A prace jeszcze się nie zaczęły. Od nowych władz Ursynowa zależy bardzo dużo. Guział siał ferment, dużo krzyczał a mało robił.
4. Orszady po uruchomieniu Branickiego powinna zostać ciągiem TYLKO pieszo-rowerowym

Takie są fakty. To, że ktoś by chciał inną kolejność to jest czyjeś widzi mi się a nie osąd oparty na twardych faktach i rzeczywistości.

micho
przybysz
przybysz

Post autor: micho » 30 mar 2015, 23:24

Przecież to połączenie przez skarpę istnieje już wiele lat, sam z niego korzystam od prawie 20 lat i to tylko sporadycznie bo kiedyś odwiedzałem ciotkę, która mieszkała przy Wąwozowej. Nikt normalny nie będzie skręcał z Konstancina, żeby pchać się przez równie zakorkowany Ursynów, ale o wiele większy niż nasza dzielnica, bo dlaczego nie robią tego teraz? Nam to połączenie nic nie da, bo ile osób będzie użytkowało połączenie, do którego trzeba dojechać kilka kilometrów? Ta ulica ma tylko dać dogodny dojazd budowanym osiedlom, a nie nam. Szczerze nie wiem czemu większość wzbrania się przed Ciszewskiego, bez tej ulicy i Branickiego, NIE będziemy mieć cywilizowanego połączenia między dzielnicami.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 30 mar 2015, 22:10

apia pisze:A ja jako mieszkanka MW nie rozumiem tego całego lobbowania za Nowokabacką, że ma być pierwsza itp. Ta ulica rzeczywiście pewnie przejmie część ruchu tranzytowego oraz przyda się tym którzy mają rodzinę/znajomych/pracę na (dalekich) Kabatach. Natomiast wg mnie to problemem MW nie jest tranzyt a ruch lokalny, wyjazd z MW rano do pracy i powrót. Ciszewskiego zrobiłoby dużo więcej w tym temacie a jednocześnie usprawniło dojazd do centralnej części Ursynowa (a nie na peryferie). I w tym temacie podpisuję się pod petycją Ursynowian w kwestii przyspieszenia Ciszewskiego:)
Szanowna Pani, moim zdaniem, obie ulice powinny zostać wybudowane jak najszybciej. Dywagacje, która jest ważniejsza lub pilniejsza uważam za stratę czasu i energii.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 30 mar 2015, 20:24

Jak dla mnie nowokabacka przy obecnych korkach będzie alterantywą dla obecnego dojazdu przez dolinkę (jadę od al. Jerozolimskich).

Trasa1

Rondo - Wirażowa/Cybernetyki/17 stycznia
Wirażowa
Poleczki
Pileckiego
Płaskowickiej
Rosoła
Nowokabacka
Drewny
Przyczółkowa

Trasa 2
obwodnca
Płaskowickiej
Rosoła
Nowokabacka
Drewny
Przyczółkowa

I

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 30 mar 2015, 16:50

Ale połączenie przez Ciszewskiego jest najlepsze dla Ursynowa i Wilanowa bo te ciężarówki z "jabłkami z Grójca nie pojada przez Kabaty " - jak mi napisała radna Szymańska z Naszego Ursynowa . Tak chcemy wytruć Las Kabacki !! - nieprawdaż ?

https://www.facebook.com/groups/8140489 ... nt_mention
KZ

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 30 mar 2015, 16:06

Chodzi pewnie o to, że ludzie wolą, żeby Konstancin pojechał Nowokabacką (a więc nie wjeżdżał do MW), a nie Branickiego czy Ciszewskiego.

apia
przybysz
przybysz

Post autor: apia » 30 mar 2015, 16:05

A ja jako mieszkanka MW nie rozumiem tego całego lobbowania za Nowokabacką, że ma być pierwsza itp. Ta ulica rzeczywiście pewnie przejmie część ruchu tranzytowego oraz przyda się tym którzy mają rodzinę/znajomych/pracę na (dalekich) Kabatach. Natomiast wg mnie to problemem MW nie jest tranzyt a ruch lokalny, wyjazd z MW rano do pracy i powrót. Ciszewskiego zrobiłoby dużo więcej w tym temacie a jednocześnie usprawniło dojazd do centralnej części Ursynowa (a nie na peryferie). I w tym temacie podpisuję się pod petycją Ursynowian w kwestii przyspieszenia Ciszewskiego:)

Awatar użytkownika
lmlink
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: lmlink » 30 mar 2015, 8:30

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 29 mar 2015, 22:43

Dziękuję bardzo :)
KZ

yin@yang
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: yin@yang » 29 mar 2015, 16:38

KONSI pisze:Czy mam rozumieć że mi nie wolno się wypowiadać w tym temacie bo robię błędy ortograficzne ?
Oczywiście, że wolno. Warto zadbać jednak o ortografię bo nawet najtrafniejsza wypowiedź z takimi bykami traci.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 29 mar 2015, 16:27

KONSI pisze:Czy mam rozumieć że mi nie wolno się wypowiadać w tym temacie bo robię błędy ortograficzne ?
Wypowiadać się i nie przejmować.

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 29 mar 2015, 16:14

Czy mam rozumieć że mi nie wolno się wypowiadać w tym temacie bo robię błędy ortograficzne ?
KZ

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 29 mar 2015, 11:10

ciach sobera...

A co do meritum: jako mieszkaniec Ursynowa, a przeprowadzałem się niedawno, miałem pełną świadomość budowy ul. Nowokabackiej i związanego z tym wzrostu ruchu. Mieszkamy w mieście...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”