ul. Korbońskiego/Rosnowskiego (tzw. "ul. Nowokabacka")

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: ul. Nowokabacka

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 24 mar 2015, 22:37

Tak, to bardzo dobra wiadomość. Nie wierzyłam, że doczekam tego dnia. Środki są zapewnione. Będę dopytywać o dalsze kroki na najbliższej Sesji.

MarekPowsin
bywalec
bywalec

Post autor: MarekPowsin » 18 mar 2015, 15:17

Jak się ma do tego wszystkiego ta informacja:
"Zawiadomienie Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy o wydaniu w dniu w dniu 12.03.2015r. decyzji Nr 79/WIL/15 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pod nazwą: budowa ulicy Nowokabackiej wraz z infrastrukturą techniczną (oświetlenie uliczne, sygnalizacja świetlna, kanalizacja deszczowa) w Warszawie w Dzielnicy Wilanów."

http://www.wilanow.pl/attachments/artic ... ecyzji.pdf

Moim zdaniem jeżeli są zagwarantowane środki a chyba są (?) to można ogłaszać przetarg.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 13 mar 2015, 16:09

Radny Orzeł na profilu SMMW też skromnie, ale informuje nieco optymistycznej - protesty się pojawiły, budowa ma ruszyć:
"NOWOKABACKA - ruszy budowa na odcinku od Przyczółkowej mniej więcej do połowy pola. Nadal daleko na Ursynów. Do tego jeszcze znaleźli się "usłużni" sąsiedzi, którzy próbują zatrzymać inwestycję, bo im się nie podoba (próba podważenia pozwoleń). Tutaj też można mówić o ryzyku zagrożenia tej inwestycji."

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: ul. Branickiego

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 mar 2015, 16:04

henryk pisze:To ja poprosze o szczegoly. Moze byc w innym watku. Zwlasza interesuje mnie jak moze probowac blokowac decyzje gdzie wiekszosc pozwolen jest juz wydana
Jestem w trakcie ustalania szczegółów. Dam znać, gdy tylko coś więcej się dowiem.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: ul. Branickiego

Post autor: henryk » 13 mar 2015, 6:12

To ja poprosze o szczegoly. Moze byc w innym watku. Zwlasza interesuje mnie jak moze probowac blokowac decyzje gdzie wiekszosc pozwolen jest juz wydana

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

ul. Nowokabacka

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 12 mar 2015, 23:26

Aga pisze:Super, to bardzo dobra informacja :)
Jest i zła. Na posiedzeniu Komisji Inwestycji i Infrastruktury radni dowiedzieli się dzisiaj, że jakiś niezwykle wpływowy mieszkaniec os. Patio będzie próbował zablokować budowę ul. Nowokabackiej.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Nowokabacka

Post autor: henryk » 04 mar 2015, 7:44

Bardzo dziękuję za monitoring sprawy, dla mnie i jak sądzę dla wielu mieszkańców Wilanowa przyśpieszenie prac nad Nowokabacką jest krytyczne (zwłaszcza w kontekście obecnych problemów komunikacyjnych). Tutaj liczę na dalszy monitoring/mocne naciskanie miasta przez Panią, zwłaszcza w zakresie harmonogramu prac i późniejszego piętnowania ewentualnych opóźnień z harmonogramem.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: Nowokabacka

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 mar 2015, 23:49

Polemika w sprawie budowy ulicy Nowokabackiej

Obecna Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w czasie kampanii wyborczej w 2006 roku przedstawiła warszawiakom swoją „wizję najważniejszych inwestycji w Warszawie, inwestycji, które przesądzą o obliczu naszej stolicy na wiele lat. Inwestycji, które podniosą jakość życia wszystkich mieszkańców stolicy i spowodują, że Warszawa będzie miastem dla nich przyjaznym, w którym po prostu dobrze się mieszka. Stolicą przejezdną, dobrze skomunikowaną ze światem…”. W ramach tej wizji ulica Nowokabacka miała powstać do końca 2010 roku. Nie powstała do dziś. Nie zaczęto jej nawet budować, mimo tego, że w latach 2006-2012 w budżetach dzielnicy Wilanów na wykup gruntów pod budowę ulicy Nowobakackiej przeznaczono w sumie prawie 17 mln zł. A ile wydano? Tylko niecałe… 3 mln zł. W połowie zeszłego roku Rada m.st. Warszawy zdecydowała o przeznaczeniu środków na budowę tej tak długo wyczekiwanej przez mieszkańców ulicy. W ostatniej kampanii wyborczej wszystkie trzy komitety w Wilanowie (PiS, PO i SMMW) miały w swoich programach budowę ulicy Nowokabackiej.

Wydawało się, że wszyscy są zgodni. To połączenie drogowe dwóch dzielnic musi w końcu powstać. A tu nagle pojawia się nowa lokalna gazetka („Informator Stolicy”), w której mieszkańcy Wilanowa czytają, że budowa ulicy Nowokabackiej wciąż budzi czyjeś kontrowersje. Powtórzę to, co napisałam do „Passy” na jesieni zeszłego roku. Ursynów jest częścią stolicy dużego państwa w sercu Europy, a nie spokojną, oddaloną od cywilizacji wioską, przez którą źli ludzie chcą poprowadzić autostradę. Działania Rady Dzielnicy Ursynów, mające na celu zablokowanie budowy ulicy Nowokabackiej uważam za skrajnie egoistyczne i antyobywatelskie.

Autorka artykułu w „Informatorze Stolicy” określa budowę ulicy Nowokabackiej także jako „niekoniecznie najpilniejszą”. Ciekawa jestem, jakie pojęcie o jakości życia w tej części stolicy ma pani redaktor. Chętnie umówię się z nią w godzinach porannych, żeby pokazać gdzie zaczyna się korek z Wilanowa na Ursynów oraz w godzinach popołudniowych, żeby pokazać gdzie zaczyna się korek z Ursynowa do Wilanowa. Następnie chętnie zabiorę ją na przejażdżkę komunikacją miejską z Wilanowa, przez Mokotów na Ursynów i z powrotem w godzinach szczytów. Albo do stacji metra „Wilanowska” i z powrotem. Po takich doświadczeniach na pewno nie napisze Pani w przyszłości, że dobro podstawowe, jakim jest ulica jest „niekoniecznie najpilniejsza”. Jeśli nadal ma Pani wątpliwości, odsyłam Panią do piramidy potrzeb Maslowa, która stanęła w centralnym punkcie „plaży” w Wilanowie. Mam nadzieję, że jest ona widoczna z okien gabinetów Zarządu i Przewodniczącego Rady Dzielnicy Wilanów.

Joanna Szubińska-Piszczek
Radna Dzielnicy Wilanów

Powyższa polemika została przesłana redaktorowi naczelnemu „Informatora Stolicy” z prośbą o publikację.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 mar 2015, 23:45

Szanowni Państwo,
Podaję link do odpowiedzi na moją interpelację ws. budowy ul. Nowokabackiej:
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/001 ... /55szu.pdf
Pozdrawiam,
Joanna Szubińska-Piszczek

Rakowska
przybysz
przybysz

Re: Ktoś widział, ktoś wie ? Ruszyła budowa Nowokabackiej ??

Post autor: Rakowska » 22 wrz 2010, 22:22

Już jakiś czas temu zaczęli budować skrzyżowanie przyszłej tzw. Nowokabackiej z ul. Drewny (widać jadąc do Konstancina).

arkan
przybysz
przybysz

ul. Nowokabacka

Post autor: arkan » 22 wrz 2010, 21:06

Czytam ja sobie Informator Wilanowski a tu niepozorna informacja na stronie 7 o góry : "Budowa ul. Nowokabackiej, która połączy dzielnice Wilanów i Ursynów rozpoczęła się. Będzie realizowana etapami ze środków własnych Dzielnicy."

http://www.informator.wilanow.pl/

Czy ktoś widział, ktoś wie ;) ???

Ponizej link z mapką gdzie to ma być....

http://bi.gazeta.pl/im/0/7615/m7615520.jpg

staszek75
radny
radny

Post autor: staszek75 » 14 paź 2009, 7:08

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1623807,0, ... omosc.html

Na skutek hałasu dot. prowizorycznego przejazdu ulicą Orszardy, Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął decyzję o przesunięciu budowy połączenia pomiędzy Wilanowem a Ursynowem na wysokości ul.Nowokabackiej z 2014 na 2011. Szkoda że trzeba czekać 2 lata, ale to i tak lepiej niż 5...

Teraz pozostaje wymóc przyspieszenie Płaskowickiej i Ciszewskiego. Jeżeli chodzi o Płaskowickiej, to tłumaczą się brakiem planów obwodnicy, natomiast w sprawie Ciszewskiego naprawdę nie ma żadnego istotnego powodu, żeby tej ulicy nie zacząć budować od już.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”