ul. Nowokabacka

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
KONSI
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: ul. Nowokabacka

Postautor: KONSI » 06 cze 2017, 18:56

Ja p.Kempy nie chce pytać o drogę do mnie bo, chyba by się zagotował .
KZ

MarekPowsin
przybysz
przybysz

Postautor: MarekPowsin » 06 cze 2017, 16:21

Całość? Na Relaksową i Rosoła nie ma nawet przetargu, ZRIDu itp. Co z tego, że Korbońskiego będzie gotowa za 1,5 miesiąca a Rosnowskiego może za 2 miesiące jak nie ma skrzyżowania itp. Będzie ślepa ulica. Piszę o tym co najmniej od jesieni 2016.
Burmistrz Kempa nabrał wody w usta i odwraca uwagę robiąc wrzutkę o Ciszewskiego. Ja bym pytał o Relaksową i Rosoła.

Awatar użytkownika
KONSI
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: KONSI » 06 cze 2017, 15:07

Paanie Marku , Ursynów ma termin 31 siepien z tym kawałkiem a całość chyba 30 wrzesień czy mc później , więc mają ...ne . Teraz burmistr Kępa ogłasza że przejeli Ciszewskiego więc nie wiem co oni robią
KZ

MarekPowsin
przybysz
przybysz

Postautor: MarekPowsin » 06 cze 2017, 8:41

Ursynów zaczął w końcu większe prace przy Rosnowskiego. Niestety nadal nie ma przetargu na przebudowę Relaksowej i Rosoła.
To stawia pod ogromnym znakiem zapytania co będzie w momencie zakończenia prac przy Korbońskiego (to już koniec przyszłego miesiąca) i Rosnowskiego (pewnie też przełom lipca i sierpnia). Nie da się włączyć ruchu w Relaksową bez przebudowy i budowy nowego skrzyżowania. W ramach Rosnowskiego nie ma skrzyżowania, ulica urwie się 20-30m od obecnej ulicy.

MarekPowsin
przybysz
przybysz

Postautor: MarekPowsin » 23 maja 2017, 10:23

Taki sposób myślenia jest zawsze i wszędzie. Niezależnie od dzielnicy i miasta.
Autostrada i droga ekspresowa? Tak ale nie obok mojego domu.
Tramwaj? Tak, super ale nie obok mojego domu.
Szkoła i przystanek autobusowy? Tak ale nie obok mojego okna.
Bazarek ze świeżymi warzywami i owocami? Tak ale nie obok mnie.
Kocham bardzo zwierzęta! Schronisko dla zwierząt? Tak ale nie obok mnie.

Itp. itd.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Postautor: bierute » 23 maja 2017, 2:08

hippo, dobre, dokładnie tak. autobus w MW tak, ale przystanek z dala od mojego okna. podobnie ze sklepem, restauracją i huśtawkami.

Awatar użytkownika
hippoo
przybysz
przybysz

Postautor: hippoo » 22 maja 2017, 23:35

Wszędzie szerzy się takie egoistyczne myślenie:
Na Bródnie nie chcą się zgodzić na budowę linii tramwajowej w kierunku tzw. Zielonej Białołęki - sami linię tramwajowa mają, będą mieli budowane metro, ale linia tramwajowa do sąsiedniej dzielnicy - nie pod moimi oknami.
Na Saskiej Kępie nie chcą się zgodzić na budowę linii tramwajowej na Gocław - sami mają tramwaj w Alei Waszyngtona, ale - nawet nie do innej dzielnicy, Gocław to przecież też Praga Południe - to samo - nie pod moimi oknami - dlatego tramwaj będzie szedł przez skraj ogródków działkowych .
Na Ursynowie nie chcą się zgodzić na połączenie z Wilanowem - sami mają metro, ale nie: nie chcemy, żeby gorsi mieszkańcy Wilanowa dojeżdżali do NASZEGO metra i zastawiali swoimi samochodami NASZĄ dzielnicę. Tak jakby metro było tylko ich, a ulice do nich prywatnie należały.
Idźmy na całość, nie bądźmy gorsi.
No to to ja w takim razie, NIE ŻYCZĘ sobie ani jednego samochodu na numerach WN... parkującego gdziekolwiek na Wilanowie zabierającego moje/Nasze miejsca parkingowe - co mnie obchodzi, że ktoś tu pracuje albo mieszka ? A przejazd samochodów na WN... przez dzielnicę Wilanów powinien być płatny.
Mokotów powinien zablokować przejazd z Ursynowa ulicami Puławską i Alejami Niepodległości - no przecież to nie do pomyślenia, żeby samochody z Ursynowa truły powietrze mieszkańcom Mokotowa, tramwaje jadące ul. Puławską powodowały ból głowy a metro wiozące Ursynowian(Ursynowiaków?) powodowało drżenie, pękanie szklanek w szafkach i ogólny psychiczny dyskomfort mieszkańców Górnego Mokotowa.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Postautor: bierute » 22 maja 2017, 13:04

a może by tak zabrac ursynowiakom budowane wysiłekim całego narodu przez 40 lat metro?... i tunel?... moze nauczyliby się empatii :mrgreen:

przemoka
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: przemoka » 22 maja 2017, 12:24

No ale przecież tu widać, że to wręcz celowe zagranie ze strony Ursynowa - robić wszystko, żeby ograniczyć przepływ aut w kierunku Kabat. Bo zawalą metro, bo zastawią wszystkie okoliczne parkingi i zakorkują południe Ursynowa. Jedynie właściciele Tesco się cieszą, bo pewnie pół Konstancina przy okazji przesiadki na metro będzie tam robić zakupy.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Postautor: tob » 22 maja 2017, 8:10

JarekN pisze:po części wilanowskiej panowie pracowali w sobotę (przygotowywali słupy pod ekrany, asfalt juz jest)
po części ursynowskiej, hmmm... ciężko nawet górskim rowerem podjechać, rozkopane, nawet materiałów czy sprzętu nie ma przy budowie

Jedno miasto. Dwie dzielnice. Ludzie tj mieszkańcy na szarym końcu.
żyj kolorowo!

---
music is my DJ

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Postautor: J.Szubińska-Piszczek » 21 maja 2017, 22:55

tob pisze:Czy z Wilanowa Zach lub pętli Wilanow dojedziemy komunikacja na Kabaty?

Tego dowiemy się na spotkaniu z przedstawicielem ZTM. Kiedy? Nie wiadomo. Wg mojej wiedzy, dopóki nie zostanie poszerzona ul. Rosoła, komunikacja miejska Nowokabacką w ogóle nie zostanie puszczona.

MarekPowsin
przybysz
przybysz

Postautor: MarekPowsin » 21 maja 2017, 17:16

JarekN pisze:po części wilanowskiej panowie pracowali w sobotę (przygotowywali słupy pod ekrany, asfalt juz jest)
po części ursynowskiej, hmmm... ciężko nawet górskim rowerem podjechać, rozkopane, nawet materiałów czy sprzętu nie ma przy budowie

Duża relacja zdjęciowa z dnia dzisiejszego:
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 9&page=120

Asfaltu jeszcze brakuje, konkretnie warstwy ścieralnej. Około miesiąca prac i będzie po wszystkim.

JarekN
przybysz
przybysz

Postautor: JarekN » 20 maja 2017, 22:58

po części wilanowskiej panowie pracowali w sobotę (przygotowywali słupy pod ekrany, asfalt juz jest)

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Postautor: tob » 20 maja 2017, 9:51

Czy z Wilanowa Zach lub pętli Wilanow dojedziemy komunikacja na Kabaty?
żyj kolorowo!

---

music is my DJ

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: ul. Nowokabacka

Postautor: color1 » 19 maja 2017, 16:39

No w końcu jakaś dobra wiadomość. A na miejscu praca wre [emoji1]

Wróć do „Infrastruktura drogowa”