ul. Orszady

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Amy
przybysz
przybysz

Re: Z Ursynowa na Wilanów tylko w jedną stronę..

Post autor: Amy » 05 gru 2009, 16:48

No to mieszkańcy uliczki będą mieli trochę lżej. A co z kierowcami? Newralgiczne miejsce to górka. Ruch wahadłowy w godzinach szczytu rozwiązałby problem dla kierowców.

elka
bywalec
bywalec

Post autor: elka » 05 gru 2009, 16:42

No i mamy ruch jednostronny: Imbirową z Wilanowa na Ursynów, a koło stajni SGGW w druga stronę.

Awatar użytkownika
Bubs
bywalec
bywalec

Post autor: Bubs » 29 lis 2009, 15:15

:) to fajnie:)

maik
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: maik » 26 lis 2009, 15:11

W mediach na razie zapanowała cisza i mam nadzieję, że sygnały które dostałem od radnych o braku zgody Wilanowa na zmianę organizacji ruchu na Orszady są prawdziwe (na szczęście ulica w całości jest w granicach Wilanowa).

Ale po stronie Ursynowa działana zakulisowe chyba cały czas trwają. W załączeniu pewne pismo do naszego ulubionego radnego ze skarpy http://www.ursynow.waw.pl/data/interpel ... 27_odp.pdf

Wynika z niego, ze usprawnienie ruchu na Imbirowej i Kokosowej będzie zrobione, a poza tym "wicie rozumicie" będziemy robić badania i analizy, aż się skończy remont Al.Wilanowskiej i budowa Rosnowskiego.

Czyli nasze postulaty chyba zostały kupione. ;)

Awatar użytkownika
Bubs
bywalec
bywalec

Post autor: Bubs » 24 lis 2009, 9:28

Niestety, ale zawsze można pojecjać jeszcze przez ulicę rzodkiewki na nowoursynowską pod warunkiem że ktoś chce jechac przez płyty monowskie i potem gruntową droge:/

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 23 lis 2009, 23:00

i tak sa, od sobieskiego niekiedy ruch stoi do dol.sluzewieckiej, tak samo wyjazd od srodziemnomorskiej stoi

Awatar użytkownika
Bubs
bywalec
bywalec

Post autor: Bubs » 23 lis 2009, 18:29

Hm . . . po tych wypowiedziach mogę stweirdzić że jednak otwarcie Al. Wilanowskiej jest potrzbne, przynajmniej zmieniejszy to ruch na ulicy Orszady, tym bardziej gdyby nie była by ona wyasfaltowana rok temu czy więcej to takiego ruchu by nie było :/ ale jest drugą strona medalu byłoby gigantyczne korki na bonifacego:(

Pohor

Re: ulica Orszady będzie jednokierunkowa!!

Post autor: Pohor » 23 lis 2009, 9:26

1:0 dla maik ;)

tak, temat drogi (nie mówmy "skrótu") WILANÓW <--> URSYNÓW jest omawiany TUTAJ

maik
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: maik » 21 lis 2009, 22:45

Bubs pisze:Znalazłem już

http://www.e-wilanow.pl/forum/topic?f=2 ... 410#p10410

Przepraszam za posta wyżej
raczej ten http://www.e-wilanow.pl/component/jmrph ... /1243?f=24 ;)

ten, który podałeś to bardziej interesujący skrót dla mieszkańców Powsina i Konstancina

Awatar użytkownika
Bubs
bywalec
bywalec

Post autor: Bubs » 21 lis 2009, 16:22

Znalazłem już

http://www.e-wilanow.pl/forum/topic?f=2 ... 410#p10410

Przepraszam za posta wyżej

Awatar użytkownika
Bubs
bywalec
bywalec

Post autor: Bubs » 21 lis 2009, 16:08

Podałabys linka do tego wątku, nie mogę go jakoś znaleść:/

staszek75
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: staszek75 » 16 lis 2009, 21:43

Maik stworzył bardzo zgrabne pismo w sprawie ruchu na Orszady. Poniżej.
Zostało już wysłane do burmistrza, rady dzielnicy wilanów oraz niektórych radnych.
Proszę o sugestie dot. kolejnych kroków. W piątek będziemy o tym rozmawiać na zebraniu kapituły Stowarzyszenia.

Pozdrawiam,
staszek75
Warszawa, 13 listopada 2009

Pan Rafał Miastowski
Burmistrz Dzielnicy Wilanów
m. st. Warszawy
ul. St. Kostki Potockiego 11
02-958 Warszawa

Dot. Planowana reorganizacja ruchu na ul. Orszady

W związku z pojawiającymi się informacjami o planowanym wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Orszady niniejszym proszę o bezzwłoczne podjęcie przez władze Dzielnicy Wilanów niezbędnych działań w celu utrzymania dotychczasowej dwukierunkowej organizacji ruchu.

Ww. ulica stanowi istotną część układu komunikacyjnego dla Dzielnicy Wilanów pozwalając mieszkańcom, w związku z zamknięciem przejazdu w jedną stronę Aleją Wilanowską, na przejazd pomiędzy Wilanowem, a Ursynowem i dalej Mokotowem, Ochotą czy Okęciem. Mimo niewątpliwie trudnych warunków przejazdu związanych z wąskim odcinkiem ulicy Orszady przy skrzyżowaniu z Kokosową, to przejazd ulicą w wyniku wyjątkowego zdyscyplinowania kierowców jeżdżących wahadłowo odbywa się sprawnie i pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu.

Zamknięcie przejazdu w jedną ze stron spowoduje ogromne utrudnienia i dalszy wzrost natężenia ruchu na pozostałych, i tak już zakorkowanych, ulicach łączących Wilanów z Ursynowem i Mokotowem. Podnoszone argumenty o zbyt dużym natężeniu ruchu na ul. Orszady i ulicach dojazdowych po stronie Ursynowa dotyczą tylko porannych i popołudniowych godzin szczytu, co jest zjawiskiem normalnym na większości ulic w Warszawie i nie powinno być powodem w ograniczaniu ruchu.

Ewentualnym poprawieniem organizacji ruchu i ograniczeniem korków na dojeździe do ul. Orszady od strony Ursynowa byłoby wprowadzenie jednokierunkowego ruchu na ul. Imbirowej (w kierunku od Kokosowej do Nowoursynowskiej) i Kokosowej (w kierunku od Nowoursynowskiej do Imbirowej).

Mam nadzieję, że Władze Dzielnicy poczynią niezbędne starania w celu utrzymania dwukierunkowego charakteru ul. Orszady i jednocześnie we współpracy z Władzami Miasta st. Warszawy i Dzielnic Ursynów i Mokotów zajmiecie się Państwo rzeczywistym problemem powodującym wzrost ruchu na ul. Orszady, tj. remontem Al. Wilanowskiej i doprowadzeniem do jak najszybszego otworzenia dwukierunkowego ruchu na Al. Wilanowskiej. Obserwacje trwającej budowy wskazują na brak rzeczywistego nadzoru prac ze strony wykonawcy i Zarządu Dróg Miejskich w celu jak najszybszego zakończenia prac i przywrócenia nawet tymczasowego ruchu na zamkniętych odcinkach (np. łącznik Karczochy – Dolina Służewiecka).

Z poważaniem,

Awatar użytkownika
buba
tubylec
tubylec

Post autor: buba » 13 lis 2009, 17:58

staszek75 pisze:Bardzo dziękuję za powyższy cenny feedback !
Maik => plakietki dla mieszkańców: tak, to chyba wyraz desperacji. [...] Ale masz rację, wszelkie tego typu ograniczenia to idiotyzm i patrzenie tylko na własny interes.
A tymczasem - Trakt Królewski nie dla „dojeżdżających” (http://www.zw.com.pl/artykul/244829,419570.html)
Tak, to zupełnie inna sprawa - wklejam link tylko jako ciekawostkę.
staszek75 pisze: Buba, który nie ma czasu i determinacji => jak tak sobie myślę, że jako społeczność nie mamy czasu, by tysiąc osób codziennie traciło 10 czy 20 minut przez zamknięcie jakiejś ulicy, więc - powiedzmy - 50 osób mogłoby poświęcić się dla reszty i stracić jednorazowo 20 godzin, by tę sytuację zmienić.
To bardzo dobry argument, tylko pytanie czy rzeczywiście taka akcja byłaby skuteczna (oczywiście - jeśli się nie przekonamy, to nie będziemy wiedzieć).
staszek75 pisze: Problem tylko polega na tym, że każdy chciałby, żeby w tej poszkodowanej delegacji znalazł się ktoś inny.
Eee, jak się uda, to delegacja nie będzie poszkodowana, tylko czekają ją wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy... :)
staszek75 pisze: A co do Syzyfa, to nie myślę, by była to sprawa niewykonalna. Zwróćcie uwagę, że decyzje miasta o ruchu jednokierunkowym zapadają nie inaczej, niż tylko pod presją społeczną w wydaniu radnego Guziała i kilku jego sąsiadów. Rozumiem, że my jesteśmy jacyś gorsi i nie możemy.
OK, presja działa, ale w sprawie znaków drogowych. Budowa łącznika z prawdziwego zdarzenia to według mnie zupełnie inna półka. Nie miałem innych pomysłów (te propozycje Spocka są bardzo ciekawe!), stąd mój brak entuzjazmu.
Rzeczywiście, jeśli uda się zrealizować z nich cokolwiek, to może do dać dużego kopa całej społeczności, bo okaże się, że można i że warto :)

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 13 lis 2009, 14:44

michalk:

"Jedynym dotychczasowym osiągnięciem które pomaga mieszkańcom Miasteczka Wilanów jest wyasfaltowanie ulicy Orszady. Rozwiązanie to pozwala zarówno na korzystanie z usług które są niedostępne w Wilanowie jak i na sprawne z niego "się wydostanie". Dziwi zatem chęć zamknięcie ulicy otwartej niespełna rok temu, ulicy która spełnia oczekiwania mieszkańców, jest im pomocna w codziennym życiu i sprawia ze życie w Wilanowie jest znośne."

tutaj bym nie przesadzał. szczególnie z tym sprawnym wydostawaniem się z Wilanowa ulica Orszady i o spełnieniu oczekiwań mieszkańców, bo urzędasy zaraz pomyślą - "zrobiliśmy co chcieli, to niech sie teraz odpie.rzą...".

co do opon - 2 łyse już czekają na godzinę "0". ale najlepiej chyba byłoby palić pod oknami jakiegoś urzędu, bo inaczej nas nie zauważą... a tak jak w gardziołko zacznie drapać... z braku zboża odłożyłem również 1kg mąki szymanowskiej - do wysypania. nie znalazłem jedynie żadnych pobliskich torów, a na te obiecywane tramwajowe to chyba nie ma co czekać...

jprawicki
przybysz
przybysz

Post autor: jprawicki » 13 lis 2009, 10:17

Widzę, że pomysł chwycił :) Jeśli palenie opon i bójki z policją nie pomogą to możemy zawsze jakieś zboże wysypać na tory, tfu, drogę albo blokadę zorganizować :) Może ktoś z nas kiedyś zostanie wicepremierem :)

A tak całkiem na serio to nie wydaje mi się, żeby mieli zamknąć Orszady przed oddaniem Al. Wilanowskiej. Mam nadzieję, że trochę instyntku samozachowawczego im zostało i nie będą się wychylać.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”