ul. Sarmacka

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
Tom
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Re: ul. Sarmacka

Post autor: Tom » 27 wrz 2017, 17:37

Tak oraz o kolejną za Herbu Korczak po stronie wschodniej - tam gdzie jest drogą rowerowa

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 27 wrz 2017, 11:46

Rozumiem, że chodzi o działkę 2/67 ?

p,paw

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 26 wrz 2017, 22:13

Jutro cześć Sarmackiej na południe od ul. Branickiego ma stać się formalnie własnością miasta. Chodzi o część wschodnią... To w ramach przejmowania nieprzejętych dróg na osiedlu.

risskov
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: risskov » 05 lis 2016, 10:12

Czy ktoś może wie czemu zlikwidowano progi zwalniającej na Sarmackiej w okolicach skrzyżowania z Osia?

Awatar użytkownika
czago
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Re: Nowe chodniki i miejsca postojowe.

Post autor: czago » 27 gru 2013, 2:52

W uzupełnieniu powyższego postu podaję link do naszego Forum z kwietnia 2012 r. - post Pani Anny Mirskiej-Perry z pracowni IN-VI. W załączniku jest tam wizualizacja nowych zatoczek parkingowych:
http://www.e-wilanow.pl/forum/137/4876#p32408
DSzelag pisze:W sprawie uporządkowania terenów zielonych przy Sarmackiej 20/22 pisaliśmy interpelację:

http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000 ... yj/848.pdf

Pozdrawiam,
Dominik Szeląg
Panie Dominiku, w tym przypadku nie chodzi o zieleń tylko o budowę miejsc parkingowych.
Chris pisze:A czy ja mogę od radnych dowiedzieć się komu należy podziękować za te prace przy Sarmackiej 20/22 (zatoczki parkingowe, słupki)?

Przyznać się :)
Chris, sądząc po treści przedstawionej przez Pana Dominika interpelacji akurat radni, którzy ją złożyli nic nie wiedzieli o mającej rozpocząć się wkrótce budowie zatoczek parkingowych na ul. Sarmackiej. Przekażmy podziękowania na ręce Pani Ani :) .
"Gdy ludzie są szlachetni, prawa są zbyteczne, gdy są zepsuci, są łamane."
(B.Disraeli)

Awatar użytkownika
czago
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: czago » 25 gru 2013, 14:09

Pierwszą informację o mających powstać na ul. Sarmackiej dodatkowych zatoczkach parkingowych uzyskałem w maju 2012r. podczas akcji Move & Plant o nazwie "Elegancka Sarmacka" zorganizowanej przez pracownię IN-VI. Pokazano mi wtedy projekt rozmieszczenia tych zatoczek - a więc prawdopodobnie to sprawka IN-VI i im należą się podziękowania. Zatoczki miały być wykonane za rok, czyli ok. połowy 2013 roku. Kilkumiesięczne opóźnienie ich wykonania to niestety norma w dzisiejszych czasach i raczej sprawa władz dzielnicy.
"Gdy ludzie są szlachetni, prawa są zbyteczne, gdy są zepsuci, są łamane."
(B.Disraeli)

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 25 gru 2013, 12:42

Chris pisze:A czy ja mogę od radnych dowiedzieć się komu należy podziękować za te prace przy Sarmackiej 20/22 (zatoczki parkingowe, słupki)?

Czy prace na Osi Królewskiej / Klimczaka / Sarmackiej to 3 osobne akcje, które przypadkiem zbiegły się w czasie czy jest to jakaś zorganizowana akcja? :)

Inni powiedzą - że to obowiązek dzielnicy aby takie prace wykonywać i mają rację...
...no ale tyle lat nie można było na to liczyć, więc pytam: komu dziękować, bo może ten ktoś jednak potrafił wyczarować pieniądze na te "inwestycje" mimo, że kasa zawsze świeciła pustkami.

ja dodalbym pytanie czy to tylko dzialania od swieta, czy rozpoczecie regularnych dzialan w dzielnicy, tak jak to sie dzieje w starych dzielnicach Warszawy.

Awatar użytkownika
DSzelag
Kontaktowanie:

Post autor: DSzelag » 20 gru 2013, 21:48

W sprawie uporządkowania terenów zielonych przy Sarmackiej 20/22 pisaliśmy interpelację:

http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000 ... yj/848.pdf

Pozdrawiam,
Dominik Szeląg

Aga
autochton
autochton

ul. Sarmacka

Post autor: Aga » 18 gru 2013, 10:55

Fajnie, że powstają zatoczki na Sarmackiej 20/22.

Awatar użytkownika
kkaliber44
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: kkaliber44 » 18 gru 2013, 10:13

Przyłączam się do pytania oraz podziękowań Chris'a.

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 18 gru 2013, 9:52

A czy ja mogę od radnych dowiedzieć się komu należy podziękować za te prace przy Sarmackiej 20/22 (zatoczki parkingowe, słupki)?

Czy prace na Osi Królewskiej / Klimczaka / Sarmackiej to 3 osobne akcje, które przypadkiem zbiegły się w czasie czy jest to jakaś zorganizowana akcja? :)

Inni powiedzą - że to obowiązek dzielnicy aby takie prace wykonywać i mają rację...
...no ale tyle lat nie można było na to liczyć, więc pytam: komu dziękować, bo może ten ktoś jednak potrafił wyczarować pieniądze na te "inwestycje" mimo, że kasa zawsze świeciła pustkami.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Re: Odp: Nowe chodniki i miejsca postojowe.

Post autor: YOGItheBEAR » 16 gru 2013, 8:53

Bardzo Wam dziękuję za to wyjaśnienie nieporozumienia. Gdyby taka postawa była powszechna - wszystkim dyskutowałoby się o niebo łatwiej. Świetny przykład. Raz jeszcze dziękuję.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 14 gru 2013, 22:18

Ar156, dziękuję za ten wpis, i nawzajem :)
Jak dla mnie - wszystko wyjaśnione. Z chęcią przeczytam następne Twoje posty :)

ar156
tubylec
tubylec

Post autor: ar156 » 14 gru 2013, 20:49

Aga: W poprzednich wpisach "oceniałem", a raczej odnosiłem się do Twojej wypowiedź, nie zaś do osoby. Pisząc o polskiej mentalności nie miałem w zamiarze Cię urazić lub szufladkować jako wyznawczynię tej mentalności. W moim odczuciu Twoje uzasadnienie niefortunnie szło w kierunku tej mentalności, choć wiem, że intencje miałaś dobre i w żadnym razie nie miałem w zamiarze Cię oceniać.

Uważam jednak, że trzeba jasno wyartykułować, że żadna matka z 10 dzieci i czterema siatami oraz osoba na wózku nie mogą liczyć na przyzwolenie w niszczeniu mienia uzasadniając to swoimi prywatnymi niedogodnościami. Stąd moja reakcja na Twój wpis.

I na marginesie, cenie sobie Twoje wpisy na tym forum. Nie bierz tego do siebie, gdy czasem się z Tobą nie zgodzę. Czy to była niedozwolona ocena? ;) :)

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 14 gru 2013, 20:23

Ar156, rozumiem. :)
Dodam tylko, że dyskusja jest milsza i konstruktywniejsza, gdy polega na wymianie argumentów, przedstawieniu stanowisk, a nie ocenie rozmówcy, zwłaszcza negatywnej. To ostatnie prowadzi donikąd.
Każdy może mieć swój własny pogląd, który przecież może zmienić po rzeczowej wymianie zdań i przemyśleniu tematu. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”