ul. Sarmacka

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: Mandaty na Sarmackiej

Post autor: konkus » 24 cze 2010, 11:16

QQrydziany pisze:napewno NIE NA CHODNIKU ! .. widze ze telefony i pisma poskutkowały ;]

Połowicznie. Są ciągle recydywiści parkujący na ścieżce rowerowej.
Wkrótce ponowna wizyta SM.

Awatar użytkownika
QQrydziany
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: QQrydziany » 24 cze 2010, 11:12

napewno NIE NA CHODNIKU ! .. widze ze telefony i pisma poskutkowały ;]

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 24 cze 2010, 10:14

Kacperek pisze:...także za wycieraczkami tych kilku co parkowali na ulicy...

Co to znaczy? Czy chodzi o tych co parkują w połowie na ulicy (jak przed Sarmacką 22) czy w całości jak przy Sarmackiej 10-12-14?
Chodzi mi o gości, którzy teraz już nie wiem gdzie mają parkować?

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 24 cze 2010, 9:10

Chris pisze:Cześć,
Nie ma mnie w Warszawie a moja znajoma twierdzi, że przechodząc przez Sarmacką 2 dni temu cały rząd samochodów parkujących chociaż w części na chodniku miał mandaty od Straży Miejskiej.

Nie widzę śladu o tych rewelacjach na forum. Czy ktoś może to potwierdzić???
Nie. Mandaty dostały samochody parkujące na CAŁEJ SZEROKOŚCI ścieżki rowerowej. Niektóre z nich sięgały nawet chodnika znajdującego się za tą ścieżką.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 24 cze 2010, 9:02

Kacperek pisze:Były rzeczywiście, ale także za wycieraczkami tych kilku co parkowali na ulicy. Swoją drogą, ulica była prawie pusta, jak na tę porę, a przejazd był rewelacyjny.
Niezła argumentacja. Ścieżka rowerowa też była prawie pusta, poza tym rower zawsze można przeprowadzić chodnikiem, więc za co te mandaty?...

Awatar użytkownika
rrr
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: rrr » 24 cze 2010, 8:56

mam nadzieje ze temu sie dostalo, bo 5 dni w tygodniu tam parkuje.
http://swietekrowy.pl/waitingroomdetail ... hoto=13849

Awatar użytkownika
Kacperek
przybysz
przybysz

Post autor: Kacperek » 24 cze 2010, 8:32

Były rzeczywiście, ale także za wycieraczkami tych kilku co parkowali na ulicy. Swoją drogą, ulica była prawie pusta, jak na tę porę, a przejazd był rewelacyjny.

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Mandaty na Sarmackiej

Post autor: Chris » 23 cze 2010, 21:41

Cześć,
Nie ma mnie w Warszawie a moja znajoma twierdzi, że przechodząc przez Sarmacką 2 dni temu cały rząd samochodów parkujących chociaż w części na chodniku miał mandaty od Straży Miejskiej.

Nie widzę śladu o tych rewelacjach na forum. Czy ktoś może to potwierdzić???

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: Parkowanie na Sarmackiej na pasie ruchu

Post autor: konkus » 20 lut 2010, 8:17

karolinab2 pisze:Szczerze mowiac nie wiem, natomiast mam nieodparte wrazenie ze deweloper sprzedajac fikcyjne miejsca parkingowe - jakimi sa platformy nie spelnia wymogow odnosnie miejsc w stosunku do ilosci mieszkan...moze mozna wywzec presje na przebudowe chodnika przed B1 i B2 i zbudowanie zatoczek :/?
Nie bardzo rozumiem - czy deweloper was oszukał, prezentując w pierwotnym planie budynku dwupoziomowy parking? Dopiero po podpisaniu przez was umowy zmienił wersję?

Z tego, co wiem (a wiem, bo też myślałem o kupnie mieszkania w I etapie Aura Parku), deweloper nawet nie bardzo krył się ze swoim podejściem do skondensowania jak największej liczby mieszkańców na jak najmniejszej działce, jak najniższym kosztem, jednocześnie sprzedając mieszkania (w tamtym czasie) najdrożej w całym MW.

Jak widać, znalazło się jednak sporo chętnych. Tyle że ja jako równorzędny Wam mieszkaniec MW nie zamierzam patrzeć na likwidację zieleni i przestrzeni dla pieszych, żeby zamiast tego na ul. Sarmackiej powstała asfaltowa patelnia. Nie po to wyprowadziłem się z Ursynowa, żeby sąsiedzi urządzili nam Ursynów tutaj, wbrew Miejscowemu Planowi Zagospodarowania Przestrzennego.

Zatoczki przed budynkami B oczywiście są potrzebne - żeby można się było zatrzymać przy sklepach, których akurat tam jest sporo. Płytkie zatoczki z parkowaniem równoległym. Ale to akurat nie rozwiąże Waszych problemów.

Drodzy sąsiedzi - kupiliście mieszkania w bloku z mniejszą ilością miejsc parkingowych, to pozostaje... ograniczyć się do jednego samochodu na mieszkanie. I nie pasożytować na sąsiadach i naszej wspólnej miasteczkowej przestrzeni.

Awatar użytkownika
QQrydziany
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: QQrydziany » 20 lut 2010, 0:42

zawsze sprzedaja miejsca gorsze tj. MIEJSCA Z PLATFORMA ! gdzie zmieszcza sie chyba smarty ;;] tylko i wylacznie miejsca bez platform odsprzedam za 100 k zł ;] hihi 8-)

karolinab2

Post autor: karolinab2 » 16 lis 2009, 10:03

Szczerze mowiac nie wiem, natomiast mam nieodparte wrazenie ze deweloper sprzedajac fikcyjne miejsca parkingowe - jakimi sa platformy nie spelnia wymogow odnosnie miejsc w stosunku do ilosci mieszkan...moze mozna wywzec presje na przebudowe chodnika przed B1 i B2 i zbudowanie zatoczek :/?

A sprzedawac miejsc nie chca, bo czekaja w parze z niesprzedanymi jeszcze mieszkaniami...

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 15 lis 2009, 22:16

Veegoo pisze:Myślę, że problemu parkowania przed budynkiem nie rozwiąże się inaczej niż wykonaniem miejsc postojowych na wzóry tych przed A1 i A2.
Gdy patrzę przed budynki B1 i B2 to od razu rzuca się w oczy bezsensowny nadmiar przestrzeni przed budynkiem (szeroki chodnik i jakieś wyroby krzakopodobne).
Popieram! Tylko co możemy zrobić by zrobili zatoczki do parkowania...? :(

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 15 lis 2009, 15:29

karolinab2 pisze:I tak pewnie oznakowanie zakazem i nasylanie SM nie rozwiaze zadnego problemu :/ a samochodow bedzie coraz wiecej...

pozdrawiam,
Rozwiąże, rozwiąże :hevil:

Veegoo
bywalec
bywalec

Post autor: Veegoo » 13 lis 2009, 19:37

Z biurze Aura Park ostatnio oferowali mi zamianę miejsca na miejsce z platformą w B2 nr 165. Miejsca mają tylko sprzedawać nie chcą.
Myślę, że problemu parkowania przed budynkiem nie rozwiąże się inaczej niż wykonaniem miejsc postojowych na wzóry tych przed A1 i A2. Gdy patrzę przed budynki B1 i B2 to od razu rzuca się w oczy bezsensowny nadmiar przestrzeni przed budynkiem (szeroki chodnik i jakieś wyroby krzakopodobne).

karolinab2

Post autor: karolinab2 » 13 lis 2009, 14:55

Witam,
Wlasnie wprowadzilam sie do budynku B2, i slowo komentarza odnosnie parkowania...
Jestem szczesliwa posiadaczka miejsca garazowego z paltforma, ktora docelowo miala rozwiazywac problem posiadanych przez nas dwoch aut. Niestety w zaden sposob nie da sie zaparkowac ich na miejscu i na platformie, o czym pewnie inni uzytkownicy juz wiedza z wlasnego doswiadczenia lub forum...I powstaje pytanie co w takim razie zrobic z drugim samochodem ( przy okazji jezeli ktos chcialby sprzedaz miejsce to chetnie odkupie:))... Mysle, chodnik z zatoka taki jaki jest przed etapem A uporzadkowalby problem parkowania... nie sadze ze wszyscy parkuja na zewnatrz wylacznie z lenistwa lub oszczednosci - deweloper na razie nie ma miejsc garazowych na sprzedaz bo tez chetnie bym dokupila jeszcze jedno...

I tak pewnie oznakowanie zakazem i nasylanie SM nie rozwiaze zadnego problemu :/ a samochodow bedzie coraz wiecej...

pozdrawiam,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”