ul. Sarmacka

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
deps
bywalec
bywalec

Re: Parkowanie na Sarmackiej na pasie ruchu

Post autor: deps » 25 paź 2009, 23:36

Obawiam się , że jest on postawiony celowo - reklamowo, a nie postawił go mieszkaniec Aura Parku tylko gdzie głowa w takim miejscu, ograniczając i utrudniając wszystkim widoczność....

eheh48
przybysz
przybysz

Post autor: eheh48 » 25 paź 2009, 20:08

Ja chcialabym dodac do tego jeszcze jedna uwage. Wszyscy ktorzy tu mieszkaja wiedza jak duzy jest ruch na skrzyzowaniu Sarmackiej i Klimczaka. Niestety na tym skrzyzowaniu, od starony Aura Park, w dni powszednie, zaparkowany jest samochod reklamujacy jage w Wilanowie. Osobiscie nic nie mam przeciwko jodze. Problem polega na tym,iz to auto ogranicza , a wrecz zaslania widok na samochody jadace od strony Ursynowa.W tej sytuacji ,przy duzym natezeniu ruchu, okropnej nawierzchni na Klimczaka i ograniczonej widocznosci tylko czekac az dojdzie do wypadku.W zwiazku z tym prosba do wlascicieli auto. Szanowni sasiedzi, czy bylibyscie tak uprzejmi parkowac swoj samochow w innym miejscu ??

Gość

Post autor: Gość » 25 paź 2009, 15:53

Ja mieszkam przy Sarmackiej 16 i nasze garaże są praktycznie pełne, a nawet jeśli nie są, to nasi goście, klienci banków, robotnicy itp. i tak skazani są na parkowanie na zewnątrz. Fakt, że czasami nóż się w kieszeni otwiera, jak ktoś zastawia np wjazd do garażu, ale na głupotę lekarstwa jeszcze nie znaleziono.
Szkoda, że geniusz, który projektował nasze osiedle (dodam, że nie 100 lat temu, kiedy problem parkingów nie istaniał) nie zaprojektował sensownej liczby parkingów dla mieszkańców i dla gości ... Znów górę nad rozsądkiem wzięła KASA.
W obliczu tego, co mamy zastanowiłabym się nad sensowną organizacją ruchu - żeby nie trzeba było wstrzymywać oddechu przeciskając się obstawioną z obu stron Sarmacką. Kiedy wreszcie znikną znaki o dead end, które już dawno nie są zgodne z prawą???
Przydałyby się też jakieś przejście dla pieszych przez Klimczaka, że o chodniku nie wspomnę ...

Awatar użytkownika
arthuro
bywalec
bywalec

Post autor: arthuro » 22 paź 2009, 2:42

Uuuups! Chyba sie z pomyslem troche spoznilem, bo jedna fotke z osiedla juz znalazlem (http://www.jakkutas.pl/index.php?c=deta ... order=date)! Ciekawe, czyj to Jeepek? :mrgreen:
ticino - jedno z najpiekniejszych miejsc na swiecie! Film: The Beach (Niebianska plaza, r. 2000), czyli zycie mojich marzen w Warszawie... Mogla byc Ibiza albo Tajlandia ale wybralem Wawe... Warsaw, till i die... (1944)

Awatar użytkownika
arthuro
bywalec
bywalec

Post autor: arthuro » 22 paź 2009, 2:37

A moze zaczniemy poprostu fotografowac zle zaparkowane samochody w MW i zamieszczac tutaj (http://www.jakkutas.pl)?

To napewno odstraszy niejednego... :lol:
ticino - jedno z najpiekniejszych miejsc na swiecie! Film: The Beach (Niebianska plaza, r. 2000), czyli zycie mojich marzen w Warszawie... Mogla byc Ibiza albo Tajlandia ale wybralem Wawe... Warsaw, till i die... (1944)

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: Parkowanie na Sarmackiej

Post autor: konkus » 21 paź 2009, 15:56

Woytek pisze:
konkus pisze: Mieszkańcy Aura Parku walczący o oznakowanie ścieżek rowerowych??? Toż to wewnętrzna sprzeczność - przecież to właśnie mieszkańcy Aura Parku urządzili sobie parking na nieoznakowanej ścieżce rowerowej...
Z całym szacunkiem ale śmiem zaprzeczyć. Nieraz widziałem auta parkujące na ścieżce rowerowej a potem ludzi udających się do bloków Nowego Wilanowa. Nie ma poco spierać się i wytykać kto tam parkuje. Ścieżka rowerowa jak sama nazwa wskazuje jest dla rowerów.
Aaa to zwracam honor - rzeczywiście, Sarmacka ma dwie strony, z czego Aura Park zajmuje tylko jedną. Więc statystycznie - połowa samochodów jest z Nowego Wilanowa.

Woytek
osadnik
osadnik

Post autor: Woytek » 21 paź 2009, 11:48

konkus pisze: Mieszkańcy Aura Parku walczący o oznakowanie ścieżek rowerowych??? Toż to wewnętrzna sprzeczność - przecież to właśnie mieszkańcy Aura Parku urządzili sobie parking na nieoznakowanej ścieżce rowerowej...
Z całym szacunkiem ale śmiem zaprzeczyć. Nieraz widziałem auta parkujące na ścieżce rowerowej a potem ludzi udających się do bloków Nowego Wilanowa. Nie ma poco spierać się i wytykać kto tam parkuje. Ścieżka rowerowa jak sama nazwa wskazuje jest dla rowerów.

stalmi
osadnik
osadnik

Post autor: stalmi » 21 paź 2009, 10:03

al-manar wrzuć może tutaj treść maila i każdy sobie skopiuje, wklei i wyśle maila. Jeżeli będzie gotowa treść to jest większa szansa, że ludzie wyślą.

Awatar użytkownika
arthuro
bywalec
bywalec

Post autor: arthuro » 20 paź 2009, 20:24

W Szwajcarii, robi sie to z takim fantem tak i mysle, ze to najlepsze rozwiazanie!

1) Robi sie zdjecie zaparkowanego samochodu z tablica rejestracyjna i data.
2) Za wycieraczke samochodu wklada zarzadca budynku list z rachunkiem za zle parkowanie - w sumie mandat.
3) Jezeli wlasciciel zle zaparkowanego samochodu nie zaplaci rachunku w ciagu okreslonego czasu, zarzadca budynku podaje wlasciciela samochodu na policje.

Problem rozwiazany! It really works!!! :idea: Moze sprobujemy tez tak..? ;) Naprawde radze!

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 20 paź 2009, 20:08

al-manar pisze:Jednakże, mam niejasne przeczucie, że Mill-yon jak zwleka, tak będzie zwlekał z oznakowaniem Sarmackiej. Dlatego apeluję do sąsiadów z Aura-Parku (a także z innych inwestycji) o zmasowany atak e-mailowy, telefoniczny, itp. na dewelopera. Im więcej monitów, tym bardziej głupio może mu się zrobi...
No cóż... pozostają jeszcze media, gdyby normalne środki przekazu zawiodły i deweloper nie zrozumiał naszej idei-potrzeby.
pozdrawiam, :->
Mieszkańcy Aura Parku walczący o oznakowanie ścieżek rowerowych??? Toż to wewnętrzna sprzeczność - przecież to właśnie mieszkańcy Aura Parku urządzili sobie parking na nieoznakowanej ścieżce rowerowej...

Woytek
osadnik
osadnik

Post autor: Woytek » 20 paź 2009, 12:16

Mill-Yon'owi glupio? hehe
Ale usmialem sie. Oni mają wszystko w glebokim powazaniu :evil:

Awatar użytkownika
al-manar
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Parkowanie na Sarmackiej

Post autor: al-manar » 19 paź 2009, 19:37

w innym wątku
bierute pisze:[...] przepis dot. mandatów za złe parkowanie na osiedlu [przyp. aut.] będzie martwy do póki nie oznakują na Sarmackiej parkingów (znak nakazujący parkowanie równoległe), ścieżek rowerowych, oraz nie postawią zakazu parkowania po zachodniej stronie ulicy...

czy ktoś ma pojecie kto jest odpowiedzialny za te oznaczenia? północna część sarmackiej jest już oznakowana, nawet skrzyżowanie nieistniejącej al.Rzeczypospolitej i ul.Herbu Korczak (zaraz koło szpitala) jest oznakowana - jak dla mnie przesadnie - na powierzchni 100m kw stoi kilkanaście znaków... niewiadomo dla kogo...
jak widać, problem z parkowaniem i zastawianiem domniemanej ścieżki rowerowej nadal istnieje. postanowiłam poszukać winnych lub odpowiedzialnych za taki stan rzeczy i oto garść informacji:

1) ul. Sarmacka nie jest w wykazie Zarządu Dróg Miejskich, zatem jest droga należąca do dzielnicy Wilanów

2) w Urzędzie Dzielnicy Wilanów (wydział infrastruktury, tel. 22-6426001 wew. 402) potwierdzono informację, że ul. Sarmacka będzie ulicą dzielnicową, ale na razie nie jest, bo nie została jeszcze odebrana od dewelopera (Mill-yon). Ten z kolei został zobowiązany przez dzielnicę do wykonania jakiś zmian/poprawek (o ile dobrze zrozumiałam) i po ich wykonaniu dzielnica będzie gotowa przejąć teren. Co do organizacji ruchu na Sarmackiej, urzędniczka potwierdziła, że skoro teren nie należy jeszcze do dzielnicy, to umieszczenie właściwego oznakowania leży w gestii dewelopera (np. Robyg już to zrobił, co widać tutaj)

3) napisałam dziś e-mail do biuro@mill-yon.pl z zapytaniem kiedy Mill-yon zamierza właściwie oznakować ul. Sarmacką (w granicach swojej inwestycji) i uprzejmie czekam na odpowiedź.

Jednakże, mam niejasne przeczucie, że Mill-yon jak zwleka, tak będzie zwlekał z oznakowaniem Sarmackiej. Dlatego apeluję do sąsiadów z Aura-Parku (a także z innych inwestycji) o zmasowany atak e-mailowy, telefoniczny, itp. na dewelopera. Im więcej monitów, tym bardziej głupio może mu się zrobi...
No cóż... pozostają jeszcze media, gdyby normalne środki przekazu zawiodły i deweloper nie zrozumiał naszej idei-potrzeby.
pozdrawiam, :->

Awatar użytkownika
QQrydziany
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: QQrydziany » 28 wrz 2009, 11:37

decyzja jest prosta... na sarmackiej 5 gdzie mieszka moja rodzina... podczas zebrania lokatorkiego uchwalili ze beda staly donice , bedzie jeszcze kilka wzdluz chodnika aby zaden cwaniak nie stanol.... poskutkowalo a jak komus przyszlo do glowy stanac na dluzej na ulicy straz miejska jest wyczulona na te miejsscowki ;]

barosg
osadnik
osadnik

Post autor: barosg » 24 wrz 2009, 22:07

tomm pisze:barosg napisał:
za taką kartkę to można:
- "dostać w cymbał"
- jeżeli Cię właściciel drapnie, przygotuj portfel na wymianę szyby u sąsiada
Niestety pobicie/napaść, zagrożone jest dużo większą i pewniejszą karą niż naklejanie kartki, zwłaszcza, że nie będzie problemu ze znalezienie sprawcy...

W sumie naklejane kartki to jeszcze lajcik... na innych osiedlach (też z problemem zastawionych autami chodników trawników) panuje taka frustracja, że spuszczane jest powietrze z kół, rysowany lakier, giną wycieraczki, tablice rejestracyjne, a raz słyszałem i o przebiciu opon... no ale to chyba ktoś wkurzył lokalnego mafioza...

Może więc przestrzeganie przepisów i zasad współżycia społecznego uchroni nas przed podobną spiralą frustracji...
Ja na stałe jeszcze nie mieszkam, ale uczciwie przyznaję że nie mam miejsca garażowego, gdyż najzwyczajniej nie stać mnie na to. Czy tez mi będziesz niszczył marne autko o niewielkiej wartości?
Nie, spoko, dobrze Cię rozumiem, sam jestem biedny i czuję się (moralnie) uprawniony, żeby wejść do dowolnego skepu coś sobie wybrać i wyjść bez płacenia, w końcu gdybym iał, to bym zapłacił.... Albo "pożyczyć" tablice rejestracyjne jakiegoś parkującego auta, żeby zatankować za darmo na stacji paliw, w końcu gdyby ktoś korzystał z auta to by nie stało bezproduktywnie na parkingu, a skro stoi, to chyba niepotrzebne, więc można, nie?...

Co to za logika??? Ponieważ mnie nie stać, to prawo mnie nie obowiązuje ????
gamoń jesteś i tyle
pisałem wyraźnie "ja nie zamierzam parkować na głupa,"

Veegoo
bywalec
bywalec

Post autor: Veegoo » 24 wrz 2009, 19:15

Banki zawsze sobie dobrze radza. Powstaja szybko, w strategicznych miejscach, sa latwo widoczne i raczej dbaja o to by nic ich nie zaslanialo :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”