ul. Sarmacka

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Gringo
bywalec
bywalec

Re: Parkowanie na Sarmackiej na pasie ruchu

Post autor: Gringo » 24 wrz 2009, 18:54

Bank (ING) sobie poradził...

Obrazek

(powiększenie)

Awatar użytkownika
wawra
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: wawra » 24 wrz 2009, 13:11

elka pisze:Prawo traktowało i traktuje miejsca garażowe jako dodatkowy luksus, kiedyś nie pozwalając kosztów budowy odliczyć od podatku dochodowego, a teraz nakładając dziesięciokrotnie wyższy podatek od nieruchomości i wysoki czynsz. Wieczny konflikt miedzy tymi, którzy nie maja aut i tymi, którzy chcieliby parkować w rozsądnej odległości od mieszkania.
...i to mnie wkurza! Ktoś kto chce być w porządku i wydaje pieniądze na miejsce parkingowe żeby nie tylko sobie zrobić dobrze ale i innym życia nie obrzydzać (patrz problem parkowania) dostaje podwójnie w d...! nie dość, że płaci wyższy VAT przy zakupie to i znacznie wyższy podatek od nieruchomości (właśnie dowiedziałam się, że podatek za dwa miejsca postojowe wyniesie mnie kilka razy wiecej niż opłata za całkiem duze mieszkanie :( ). Ale to wynik decyzji gminy. Może powinniśmy wnioskować do gminy o obiniżenie podatku za miejsca postojowe - przecież nie służą działalnosci gospodarczej tylko rozwiązaniu problemu pakowania :!:
Może zrobić to pod sztandarem Stowarzyszenia?

Awatar użytkownika
al-manar
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Parkowanie na Sarmackiej

Post autor: al-manar » 24 wrz 2009, 1:24

mst pisze:[...] jedno pytanie [..] przy rondzie na początku B1 [...] która część chodnika jest dla pieszych a która dla rowerzystów? [...] Jeśli znaków nie ma, to kogo należałoby o to zapytać, tzn. kto może za to odpowiadać. Kogo wreszcie można poprosić o namalowanie na samym chodniku znaków poziomych o podobnej treści?
Sąsiedzi z Nowej Rezydencji Królowej Marysieńki (po drugiej stronie Klimczaka) chyba już to wiedzą. A przynajmniej można to zobaczyć tutaj.

Oby też po naszej stronie Sarmackiej dokonał się ten "cud".
trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 23 wrz 2009, 20:14

QQrydziany pisze:wystarczy popatrzec na rejestracje wiekszasc samochodow to auta robotnikow , i oczywiscie sasiadow z naprzeciwka ... heh ja parkuje n samym koncu i widze ile osob parkuje moze 10 by sie uzbieralo ...
Po czym wnosisz, które rejestracje należą do robotników, a które do mieszkańców? Bo np. wśród moich sąsiadów połowa nie ma warszawskiej rejestracji - generalnie tablice z całej Polski. A druga połowa - od Ursynowa po Bemowo.

Awatar użytkownika
QQrydziany
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: QQrydziany » 23 wrz 2009, 19:30

wystarczy popatrzec na rejestracje wiekszasc samochodow to auta robotnikow , i oczywiscie sasiadow z naprzeciwka ... heh ja parkuje n samym koncu i widze ile osob parkuje moze 10 by sie uzbieralo ... fakt faktem robi sie troche badziew na tej ulicy ... w sumie na calej sarmackiej ;] dobrze ze okna mam na patio..

ps. odnosnie otwierania subokretem itd. zglosilem ten fakt i nic kazalem dac kluczyk i nic ... w wkoncu na pismie zazadalem potwierdzenia ze jak bede otwieral w "lokalu" skrzynke" z ciepla woda itp. to jak popsuje zamek to mi go wymienia.. bo kluczyk powinien byc...

elka
bywalec
bywalec

Post autor: elka » 20 wrz 2009, 9:38

Prawo traktowało i traktuje miejsca garażowe jako dodatkowy luksus, kiedyś nie pozwalając kosztów budowy odliczyć od podatku dochodowego, a teraz nakładając dziesięciokrotnie wyższy podatek od nieruchomości i wysoki czynsz. Wieczny konflikt miedzy tymi, którzy nie maja aut i tymi, którzy chcieliby parkować w rozsądnej odległości od mieszkania.

tomm
przybysz
przybysz

Post autor: tomm » 18 wrz 2009, 23:39

barosg napisał:
za taką kartkę to można:
- "dostać w cymbał"
- jeżeli Cię właściciel drapnie, przygotuj portfel na wymianę szyby u sąsiada
Niestety pobicie/napaść, zagrożone jest dużo większą i pewniejszą karą niż naklejanie kartki, zwłaszcza, że nie będzie problemu ze znalezienie sprawcy...

W sumie naklejane kartki to jeszcze lajcik... na innych osiedlach (też z problemem zastawionych autami chodników trawników) panuje taka frustracja, że spuszczane jest powietrze z kół, rysowany lakier, giną wycieraczki, tablice rejestracyjne, a raz słyszałem i o przebiciu opon... no ale to chyba ktoś wkurzył lokalnego mafioza...

Może więc przestrzeganie przepisów i zasad współżycia społecznego uchroni nas przed podobną spiralą frustracji...
Ja na stałe jeszcze nie mieszkam, ale uczciwie przyznaję że nie mam miejsca garażowego, gdyż najzwyczajniej nie stać mnie na to. Czy tez mi będziesz niszczył marne autko o niewielkiej wartości?
Nie, spoko, dobrze Cię rozumiem, sam jestem biedny i czuję się (moralnie) uprawniony, żeby wejść do dowolnego skepu coś sobie wybrać i wyjść bez płacenia, w końcu gdybym iał, to bym zapłacił.... Albo "pożyczyć" tablice rejestracyjne jakiegoś parkującego auta, żeby zatankować za darmo na stacji paliw, w końcu gdyby ktoś korzystał z auta to by nie stało bezproduktywnie na parkingu, a skro stoi, to chyba niepotrzebne, więc można, nie?...

Co to za logika??? Ponieważ mnie nie stać, to prawo mnie nie obowiązuje ????

Veegoo
bywalec
bywalec

Post autor: Veegoo » 18 wrz 2009, 16:29

Znowu jakis pajac zaparkowal Fiestą (prawie) we wjezdzie do garazu w B2. Chyba mu niedobrze zrobie, bo juz mnie to denerwuje...

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 18 wrz 2009, 7:50

mst pisze:Witajcie!
Rozmawiałem dziś ze strażą miejską (zgłosiłem im 2 zaparkowane samochody na miejscach dla niepełnosprawnych :) ). Przy okazji zapytałem ich o kwestię parkowania na chodniku. Otóż, nie tam żadnego znaku, który mówiłby: czy samochody mogą na nim parkować czy nie mogą, czy część chodnika jest ścieżką rowerową czy też nie, ale jeśli tak to która. Ponieważ nie ma żadnego oznakowania, ani przy A1/A2 ani przy B1/B2, samochody mogą tam w zasadzie zaparkować dopóki zostanie zachowana minimalna szerokość chodnika dla pieszych określona w przepisach (chyba to jest 1,5m). Dopiero, kiedy ta szerokość pozostawionego chodnika będzie za mała, można wezwać straż miejską, żeby spisała pojazd powodujący to zwężenie.
No to Straż Miejska wykazała się nieznajomością przepisów.
Otóż, wolno parkować na chodniku, z zachowaniem 1,5m dla pieszych, jeżeli chodnik bezpośrednio graniczy z ulicą i parkujemy jak najbliżej ulicy. Nie wolno natomiast parkować na chodniku za trawnikiem rozdzielającym chodnik od ulicy. Za to powinien być normalny mandat - choćby tam był 5-metrowej szerokości chodnik.

Pohor

Post autor: Pohor » 17 wrz 2009, 22:31

wcale nie poszedł :)
łączenie tematów nie jest takie czasem proste, bo dyskusja prowadzona przez użytkowników dotyczy często nie tylko jednego tematu;

ale widzę al-manar, że sobie dobrze z tym radzisz ;)
:lol: dzięki

Awatar użytkownika
al-manar
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: al-manar » 17 wrz 2009, 22:16

na zaprowadzenie porządku w kwestii parkowania zostały wskazane w innym wątku pewne rozwiązania.
W sumie to głupio, ze dyskusja na ten sam temat toczy się w różnych miejscach - to zadanie dla admina, by je scalić, ale ten chyba poszedł już spać...
W każdym razie - gdyby przyjąć wariant dot. betonowych donic - to może wasz Millyon chciałby zasponsorować ich zakup i wiekopomnie zamieścić na nich swoje logo. W końcu przyoszczędził sporo na wykończeniu A1 i A2 (nie wiem co obiecywał w etapie B) więc choć w ten sposób mógłby zrekompensować niedociągnięcia. Reklamuje się przecież "Na wspólnej", to na chodniku nie może?
Pozdrawiam,

barosg
osadnik
osadnik

Post autor: barosg » 17 wrz 2009, 21:19

Veegoo pisze:Wracając do kwestii przyklejania kartek na szybę:
1- można dostać "w cymbał" :) ale ryzyko jest niewielkie, zważywszy że przyklejający może być większy od odklejającego :)
2- Nie ma przygotuj portfel bo jak ? Prokurator od razu umaża takie coś bo: nie ma czynu zabronionego, lub niska szkodliwość (na dodatek na podstawie przepisów nie musi uzasadniać dlaczego umożył). Przyklejający nie miał na celu uzyskania korzyści majątkowej czyimś kosztem, nie zniszczył mienia. Jedyna droga to sprawa cywilna... ale szanse widze marne.

Uważam, że jeśli kogoś nie stać na miejsce do parkowania w garażu to niech stawia samochód w miejscach do tego wytyczonych. Brak pieniędzy na miejscie do parkowania nie zwalnia z myślenia.

Reasumując uważam, że oczyszczenie ulicy z pierdolnika samochodów jest konieczne w jakikolwiek sposób, byle skutecznie.
ja nie zamierzam parkować na głupa, ale odradzam te naklejki
" ale ryzyko jest niewielkie, zważywszy że przyklejający może być większy od odklejającego :)"
nie liczy się wielkości ile trening, szybkość i trafienie w punkt
ja sam mocny nie jestem, ale widziałem pod monopolem ostatnio gdzie jeden "konus" byka powalił w 30 sek tak magicznymi ciosami że głowa mała, a nie życzyłbym nikomu aby działając w dobrej wierze (porządek w parkowaniu)
miał narazić się na nieprzyjemności

poza tym jeden kiedyś walczył z wiatrakami i do dziś nic nie wskórał
pzdr

Veegoo
bywalec
bywalec

Post autor: Veegoo » 17 wrz 2009, 19:33

Wracając do kwestii przyklejania kartek na szybę:
1- można dostać "w cymbał" :) ale ryzyko jest niewielkie, zważywszy że przyklejający może być większy od odklejającego :)
2- Nie ma przygotuj portfel bo jak ? Prokurator od razu umaża takie coś bo: nie ma czynu zabronionego, lub niska szkodliwość (na dodatek na podstawie przepisów nie musi uzasadniać dlaczego umożył). Przyklejający nie miał na celu uzyskania korzyści majątkowej czyimś kosztem, nie zniszczył mienia. Jedyna droga to sprawa cywilna... ale szanse widze marne.

Uważam, że jeśli kogoś nie stać na miejsce do parkowania w garażu to niech stawia samochód w miejscach do tego wytyczonych. Brak pieniędzy na miejscie do parkowania nie zwalnia z myślenia.

Reasumując uważam, że oczyszczenie ulicy z pierdolnika samochodów jest konieczne w jakikolwiek sposób, byle skutecznie.

mst
przybysz
przybysz

Post autor: mst » 17 wrz 2009, 15:45

Witajcie!
Rozmawiałem dziś ze strażą miejską (zgłosiłem im 2 zaparkowane samochody na miejscach dla niepełnosprawnych :) ). Przy okazji zapytałem ich o kwestię parkowania na chodniku. Otóż, nie tam żadnego znaku, który mówiłby: czy samochody mogą na nim parkować czy nie mogą, czy część chodnika jest ścieżką rowerową czy też nie, ale jeśli tak to która. Ponieważ nie ma żadnego oznakowania, ani przy A1/A2 ani przy B1/B2, samochody mogą tam w zasadzie zaparkować dopóki zostanie zachowana minimalna szerokość chodnika dla pieszych określona w przepisach (chyba to jest 1,5m). Dopiero, kiedy ta szerokość pozostawionego chodnika będzie za mała, można wezwać straż miejską, żeby spisała pojazd powodujący to zwężenie.

Ciekawe zatem, do kogo trzeba się zwrócić w sprawie oznakowania możliwości parkowania i oznaczenia ścieżki rowerowej. Może ktoś z Was wie?

Pozdrawiam,
Michał

barosg
osadnik
osadnik

Post autor: barosg » 17 wrz 2009, 14:26

Veegoo pisze:Coż, ja jestem zdania, że porządek musi być. A jak przystało na "luxusowe osiedle w Wilanowie" to porządek absolutny. Na razie to co sie dzieje przed budynkiem B2 tylko mnie denerwuje. Jak zamieszkam na stale, to z przyjemnoscia bede przyklejal na szybie superniezdrapywalnym klejem kartke z odpowiednim napisem. Uwazam, że przynajmniej przed naszym budynkiem powinien być ład i porządek.
za taką kartkę to można:
- "dostać w cymbał"
- jeżeli Cię właściciel drapnie, przygotuj portfel na wymianę szyby u sąsiada
w Polsce prawo nikomu nie pozwala wymierzać sprawiedliwość za wykroczenia, po prostu może być afera za zniszczenie mienia. tylko SM lub MO ;) może karać źle parkujących. Mieszkańcy takiego prawa nie mają.
Nie popieram parkowania jak popadnie na sarmackiej. czasami wystarczy odrobina życzliwości i pół pojazdu nie blokuje przejazdu. Ja na stałe jeszcze nie mieszkam, ale uczciwie przyznaję że nie mam miejsca garażowego, gdyż najzwyczajniej nie stać mnie na to (liczę ze szybko się to zmieni, maja podnieść wygrane Lotto :). Czy tez mi będziesz niszczył marne autko o niewielkiej wartości?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”