Zobaczcie moją furmankę, czyli debilne parkowanie

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Re: Zobaczcie moją furmankę, czyli debilne parkowanie (galer

Post autor: YOGItheBEAR » 16 lip 2012, 15:54

Spock, może ja jestem po prostu po chrześcijańsku "pieprznięty". I wychodzę z założenia, że każdemu trzeba dać szansę? Ja rozumiem, że tak zwani "oni" mają swoje racje i powody. Elizka100 napisała jednak, że ona tak nie parkuje. To dobrze, prawdę mówiąc, już za to jestem jej wdzięczny. Pytała jednak, co w tym złego, że tak parkują i dlaczego robimy tu to, co robimy. Dlatego staram się jej cierpliwie, bez obrażania się wyjaśnić. Nie chcę, żeby ktokolwiek uwierzył mi na słowo, że kiedy okażemy sobie więcej szacunku, będzie nam wszystkim lepiej. Chcę o tym merytorycznie porozmawiać. Nie po to, żeby cokolwiek komukolwiek wmówić. Może ktoś ma mocniejsze argumenty, a my zwyczajnie błądzimy?

Dlatego chcę wiedzieć, a żeby wiedzieć - jestem gotów rozmawiać. Ale o argumentach, a nie wykrzykując wzajemnie wyzwiska.

Na zakończenie - zgadzam się, że nic tak nie wywołuje postanowienia poprawy, jak rachunek zapłacony na parkingu w Grójcu... :hevil:
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Spock
przybysz
przybysz

Post autor: Spock » 16 lip 2012, 15:44

YOGItheBEAR, szkoda energii na dyskusję z kimś kto ma w przysłowiowym d... nie tylko porządek prawny ale i wszystkich na około...właśnie przez takich jak Elizka100 nie obejdzie się bez słupków, ogrodzeń, znaków o holowaniu i ciągłego wzywania Straży Miejskiej i Policji - po dobroci nie dociera i nie dotrze...dopiero jak taki jeden z drugim odbiorą furę z parkingu policyjnego pod Grójcem i zabulą parę stów za holowanie to się zastanowią...w całym cywilizowanym świecie tak to działa - u nas przez takie Elizki100 jest właśnie przyzwolenie na buractwo...

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 16 lip 2012, 15:24

Być może nie zajrzą. Ale mamy prawo mówić, że chamstwo parkingowe nie jest normalne. I mamy prawo widzieć, że w tej wojnie z furmankowym kibolstwem nie jesteśmy sami. Moglibyśmy - idąc śladem naszych ulicznych adwersarzy - przejść do czynów - do niszczenia mienia (gwóźdź przez długość boku w odwecie za rozjeżdżony trawnik), utrudniania życia (spuszczone z opony powietrze jako oko za oko zastawionego chodnika) itp. Zamiast tego siedzimy przed ekranami i piętnujemy sobie zdjęciami to, co jest ZŁE. Rzeczywiście. Możemy się wydawać żałośni ludziom czynu, którzy "się zakochali" i dlatego wjechali autem do klatki.

A kiedy już nam się to nudzi sięgamy po telefon i przy okazji robienia kolejnego zdjęcia - dzwonimy na Straż Miejską. Aby ludzi czynu czynnie nagrodzić. Bo mimo, że nie zaglądają oni na Forum - na depozytowy parking miejski zajrzą z pewnością.
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
Elizka100
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Elizka100 » 16 lip 2012, 14:42

Ja nie będę się z Wami sprzeczać. Chciałam Wam tylko uświadomić, że jesteście żałosnymi ludźmi, którzy nie mają ciekawszych rzeczy do zrobienia niż napieprzanie na innych, że źle zaparkowali, robienie im zdjęć i wkładanie ich na forum. A PRAWDA JEST TAKA, ŻE CI CO TAK PARKUJĄ NIGDY NA TO FORUM NIE ZAJRZĄ I BĘDĄ ROBIĆ TAK DALEJ. A Wy żyjcie w przeświadczeniu, że naprawiacie świat.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 16 lip 2012, 14:36

Nie chciałbym, żeby ten watek zamienił się w wytykanie komukolwiek jego opinii. Opinia - jak ktoś powiedział - jest jak d... - każdy ma własną. I to czyni ten świat pięknym. Nie chodzi więc o to, żeby ustalić kto "jest głupszy", ale aby w dyskusji wypracować pewną platformę akceptowalną dla jak najszerszego kręgu. Wracając więc do merytoryki: "Czy komukolwiek korona z głowy spadnie jak przejdzie trawnikiem?"

Nie. Nikomu nie spadnie. Kłopot polega na tym, że po pewnym czasie trawnik przestanie wyglądać jak trawnik, a zacznie jak klepisko. A klepisko wygląda gorzej niż zadbany trawnik. Może więc jedna z drugą matka z wózkiem nie stracą, ale stracimy my wszyscy, bo ten trawnik jest tam dla naszej przyjemności i za nasze pieniądze. Dlatego wolałbym, żeby o niego dbać i tak parkować, aby nie trzeba było go deptać.

Podobnie można się odnieść do śmieci na korytarzu, kupy na wycieraczce, obszczanych klatek itp. Pewnie komuś się spieszyło i nie miał czasu skoczyć do toalety. Albo nie zdążył, bidulek. Żałujmy go i pielęgnujmy tę kupę jako pomnik pochylenia się nad troskami drugiego człowieka...

Parkowanie "debilne" to nie tylko lekceważenie czyjejś fanaberii. To zagrożenie bezpieczeństwa, utrudnianie życia innym i dewastacja wspólnego mienia. Często w imię "oszczędzania" na garażu. Dlaczego więc, Elizko100, miałbym być wobec tego bardziej tolerancyjny niż wobec niesprzątniętej kupy?

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 16 lip 2012, 14:36

Mikka pisze:A zdawałoby się, że w MW mieszka trochę inny typ człowieka.. No cóż, instynktów pierwotnego miejsca zamieszkania chyba nie da się wyplenic w pierwszym pokoleniu ;)
Elizka100 pisze:
bianca pisze:Ja jestem właśnie młodą matką z wózkiem i szłam tym chodnikiem. Oczywiście musiałam pojechać po trawie, pozwoliłam sobie odgiąć właścicielowi tylną wycieraczkę, może się zorientuje, że takie parkowanie jest nieakceptowalne...
Kobieto pojechałaś po tej trawie i korona z głowy Ci spadła?
Nie jestem zwolenniczką takiego parkowania i sama tak nie robię, ale ludzie nie macie większych problemów? Trochę trawy nie zaszkodzi ani Tobie ani dziecku.
@ Mikka: owszem, taki typ człowieka, co jeszcze porusza się na wszystkich czterech kończynach i banany obiera stopą.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2012, 14:37 przez bierute, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Margolcia
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Margolcia » 16 lip 2012, 11:35

Elizka100 pisze:Ale musicie być nieszczęśliwymi ludźmi... Zamiast wdychać powietrze, cieszyć się ze spacerów, podążając ulicami naszego miasteczka, to robicie zdjęcia ludziom, którzy może się spieszą, a może są nieszczęśliwie zakochani i w złym humorze? Może w ich życiu wydarzyła się właśnie tragedia? A może są inni od Was i lubią robić wszystko wbrew innym i sprawdzają Waszą wytrzymałość???
Elizka100...sama sobie już odpowiedziałaś na pytanie, kto tu tak naprawdę jest nieszczęśliwy :lol:
Margolcia

Awatar użytkownika
Camillo
bywalec
bywalec

Post autor: Camillo » 16 lip 2012, 10:53

ja czekam na kolejną partię karnych kut...250 bardzo szybko się rozeszło na szybach furmanek...

cube
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: cube » 16 lip 2012, 10:33

Klasyka, czyli trawnik (dopiero co na nowo zasiany) mamy za nic, plus utrudniony wyjazd z garażu, przez ograniczoną widoczność :/
Załączniki
20120704_195727.jpg

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 16 lip 2012, 9:24

Widziałem w piątek(?) zbulwersowanego pana Japończyka - klienta China Garden - który pytał ochroniarza kto mu odgiął wycieraczki w jego samochodzie i dlaczego ochroniarz nie zareagował. Pan ochroniarz grzecznie pokazał mu co zrobił źle i kazał przeparkować samochód :) Strasznie podobało mi się to święte oburzenie właściciela. Dodam, że auto nie zostawiło nawet centymetra wolnego chodnika :shock: Niestety nie mam fotki, bo nie chciało mi się już tam podchodzić...
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

leszek.d
bywalec
bywalec

Post autor: leszek.d » 16 lip 2012, 8:21

Elizko, słusznie zauważyłaś, że nikt krzywdy nikomu nie robi, ale tu nie chodzi o krzywdy tylko o utrzymanie porządku w okolicy, w której mieszkamy. Tolerowanie takich zachowań sprawia, że stają się one normą, co - moim skromnym zdaniem - doprowadzi w końcu do tego, że trzeba będzie się nauczyć wysoko skakać, bo "sprytni inaczej" sąsiedzi postanowią parkować na wszystkich dostępnych miejscach, a przecież krzywdy nikomu nie robią...

alusia34

Post autor: alusia34 » 16 lip 2012, 3:43

Elizka 100 napisała >>Wam tym złym parkowaniem krzywdy nie robią. Co najwyżej można o Was powiedzieć tyle, że nie stać Was na niektóre auta udostępnione na tych zdjęciach i puchniecie z zazdrości.>>
No raczej nie puchniemy z zazdrości bo mamy nie gorsze, ale może jest tak, że na fure kasy wystarczyło na na garaż zabrakło ?? albo na garaż nie dają leasingu ??

focia
przybysz
przybysz

Post autor: focia » 15 lip 2012, 22:07

Elizka100 pisze:Wam tym złym parkowaniem krzywdy nie robią.
Zwłaszcza jak ograniczają widoczność przy przejściu dla pieszych i kogoś potrąci samochód. Albo matka z wózkiem będzie musiała zimą iść ulicą i samochód ich potrąci.
Tak, korona z głowy mi spadnie jak pojadę trawnikiem. Chodnik jest dla pieszych. Parkuje się na miejscach parkingowych zgodnie z wyznaczonymi regułami albo na wykupionym miejscu garażowym. I nie ma problemu. Także z miłym spacerem ulicami naszego miasteczka, którego nie przerwie samochód zaparkowany na środku chodnika. Albo inny, który zastawi nasz samochód kiedy będziemy musieli wyjechać.

Awatar użytkownika
Elizka100
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Elizka100 » 15 lip 2012, 21:23

bianca pisze:Ja jestem właśnie młodą matką z wózkiem i szłam tym chodnikiem. Oczywiście musiałam pojechać po trawie, pozwoliłam sobie odgiąć właścicielowi tylną wycieraczkę, może się zorientuje, że takie parkowanie jest nieakceptowalne...
Kobieto pojechałaś po tej trawie i korona z głowy Ci spadła?
Nie jestem zwolenniczką takiego parkowania i sama tak nie robię, ale ludzie nie macie większych problemów? Trochę trawy nie zaszkodzi ani Tobie ani dziecku.

Awatar użytkownika
Elizka100
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Elizka100 » 15 lip 2012, 21:20

Ale musicie być nieszczęśliwymi ludźmi... Zamiast wdychać powietrze, cieszyć się ze spacerów, podążając ulicami naszego miasteczka, to robicie zdjęcia ludziom, którzy może się spieszą, a może są nieszczęśliwie zakochani i w złym humorze? Może w ich życiu wydarzyła się właśnie tragedia? A może są inni od Was i lubią robić wszystko wbrew innym i sprawdzają Waszą wytrzymałość??? Jak widać jest Was mnóstwo. Ludzi, którzy nie mają swojego życia, a szukają tylko sensacji żeby do kogoś się doczepić i wyżyć na nim całą swoją złość i nieszczęśliwe życie.
Ojjjj... ja Wam współczuje. To jest życie. I niech każdy przeżyje je tak jak chce. Wam tym złym parkowaniem krzywdy nie robią. Co najwyżej można o Was powiedzieć tyle, że nie stać Was na niektóre auta udostępnione na tych zdjęciach i puchniecie z zazdrości.
Wszystkiego dobrego. Aaaa i więcej się uśmiechajcie jak wstaniecie rano i otworzycie oczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”