Zobaczcie moją furmankę, czyli debilne parkowanie

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Re: Zobaczcie moją furmankę, czyli debilne parkowanie (galer

Post autor: sober » 16 lip 2012, 9:24

Widziałem w piątek(?) zbulwersowanego pana Japończyka - klienta China Garden - który pytał ochroniarza kto mu odgiął wycieraczki w jego samochodzie i dlaczego ochroniarz nie zareagował. Pan ochroniarz grzecznie pokazał mu co zrobił źle i kazał przeparkować samochód :) Strasznie podobało mi się to święte oburzenie właściciela. Dodam, że auto nie zostawiło nawet centymetra wolnego chodnika :shock: Niestety nie mam fotki, bo nie chciało mi się już tam podchodzić...
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

leszek.d
bywalec
bywalec

Post autor: leszek.d » 16 lip 2012, 8:21

Elizko, słusznie zauważyłaś, że nikt krzywdy nikomu nie robi, ale tu nie chodzi o krzywdy tylko o utrzymanie porządku w okolicy, w której mieszkamy. Tolerowanie takich zachowań sprawia, że stają się one normą, co - moim skromnym zdaniem - doprowadzi w końcu do tego, że trzeba będzie się nauczyć wysoko skakać, bo "sprytni inaczej" sąsiedzi postanowią parkować na wszystkich dostępnych miejscach, a przecież krzywdy nikomu nie robią...

alusia34

Post autor: alusia34 » 16 lip 2012, 3:43

Elizka 100 napisała >>Wam tym złym parkowaniem krzywdy nie robią. Co najwyżej można o Was powiedzieć tyle, że nie stać Was na niektóre auta udostępnione na tych zdjęciach i puchniecie z zazdrości.>>
No raczej nie puchniemy z zazdrości bo mamy nie gorsze, ale może jest tak, że na fure kasy wystarczyło na na garaż zabrakło ?? albo na garaż nie dają leasingu ??

focia
przybysz
przybysz

Post autor: focia » 15 lip 2012, 22:07

Elizka100 pisze:Wam tym złym parkowaniem krzywdy nie robią.
Zwłaszcza jak ograniczają widoczność przy przejściu dla pieszych i kogoś potrąci samochód. Albo matka z wózkiem będzie musiała zimą iść ulicą i samochód ich potrąci.
Tak, korona z głowy mi spadnie jak pojadę trawnikiem. Chodnik jest dla pieszych. Parkuje się na miejscach parkingowych zgodnie z wyznaczonymi regułami albo na wykupionym miejscu garażowym. I nie ma problemu. Także z miłym spacerem ulicami naszego miasteczka, którego nie przerwie samochód zaparkowany na środku chodnika. Albo inny, który zastawi nasz samochód kiedy będziemy musieli wyjechać.

Awatar użytkownika
Elizka100
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Elizka100 » 15 lip 2012, 21:23

bianca pisze:Ja jestem właśnie młodą matką z wózkiem i szłam tym chodnikiem. Oczywiście musiałam pojechać po trawie, pozwoliłam sobie odgiąć właścicielowi tylną wycieraczkę, może się zorientuje, że takie parkowanie jest nieakceptowalne...
Kobieto pojechałaś po tej trawie i korona z głowy Ci spadła?
Nie jestem zwolenniczką takiego parkowania i sama tak nie robię, ale ludzie nie macie większych problemów? Trochę trawy nie zaszkodzi ani Tobie ani dziecku.

Awatar użytkownika
Elizka100
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Elizka100 » 15 lip 2012, 21:20

Ale musicie być nieszczęśliwymi ludźmi... Zamiast wdychać powietrze, cieszyć się ze spacerów, podążając ulicami naszego miasteczka, to robicie zdjęcia ludziom, którzy może się spieszą, a może są nieszczęśliwie zakochani i w złym humorze? Może w ich życiu wydarzyła się właśnie tragedia? A może są inni od Was i lubią robić wszystko wbrew innym i sprawdzają Waszą wytrzymałość??? Jak widać jest Was mnóstwo. Ludzi, którzy nie mają swojego życia, a szukają tylko sensacji żeby do kogoś się doczepić i wyżyć na nim całą swoją złość i nieszczęśliwe życie.
Ojjjj... ja Wam współczuje. To jest życie. I niech każdy przeżyje je tak jak chce. Wam tym złym parkowaniem krzywdy nie robią. Co najwyżej można o Was powiedzieć tyle, że nie stać Was na niektóre auta udostępnione na tych zdjęciach i puchniecie z zazdrości.
Wszystkiego dobrego. Aaaa i więcej się uśmiechajcie jak wstaniecie rano i otworzycie oczy.

Mikka
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Mikka » 14 lip 2012, 12:27

Parkowanie to temat-rzeka. Oprócz debilnego parkowania gdzie popadnie (czasem mam trudności z wyjazdem z garażu) to mamy jeszcze problem osobników, którzy pasjami lubią popisywac się mocą silnika. Niestety nie tylko podczas sporadycznych przejazdów po Klimczaka/Kieślowskiego (w tym miejscu nie ma 'garbów') ale też na postoju... w budynku Fountain mieszka para, do której regularnie przyjeżdżają kolesie i tak stoją sobie wszyscy razem na jezdni- jeden z drugim podrasują silnik.. raz, dwa, trzy.. a reszta z podziwem kiwa głową albo histerycznie zanosi się śmiechem rzucając pety na jezdnię. Przednia zabawa, szczególnie dla sąsiadów. A zdawałoby się, że w MW mieszka trochę inny typ człowieka.. No cóż, instynktów pierwotnego miejsca zamieszkania chyba nie da się wyplenic w pierwszym pokoleniu ;)

Awatar użytkownika
Mati
bywalec
bywalec

Post autor: Mati » 13 lip 2012, 14:25

YOGItheBEAR pisze:"Odgięta" nie znaczy "wygięta". Nie pochwalamy niszczenia mienia. :evil:
Była odgięta oczywiście - jak widać na zdjęciu, jest już w pozycji naturalnej :) Aczkolwiek nie zdziwiłbym się, gdyby po kolejnych tego typu wybrykach była wygięta :D

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 13 lip 2012, 1:23

"Odgięta" nie znaczy "wygięta". Nie pochwalamy niszczenia mienia. :evil:
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
Mati
bywalec
bywalec

Post autor: Mati » 12 lip 2012, 22:56

bianca pisze:Ja jestem właśnie młodą matką z wózkiem i szłam tym chodnikiem. Oczywiście musiałam pojechać po trawie, pozwoliłam sobie odgiąć właścicielowi tylną wycieraczkę, może się zorientuje, że takie parkowanie jest nieakceptowalne...
bianca: jak widać niestety nie pomogło :/ wygiętą wycieraczkę widziałem tydzień temu, zdjęcia zrobiłem zaś dziś ok. godziny 12. Może trzeba zadzwonić następnym razem po Straż Miejską. Ja tak na pewno zrobię :-) Gość tak parkuje nagminnie, myślenie nie jest jego atrybutem. Pozdrawiam!

bianca
przybysz
przybysz

Post autor: bianca » 12 lip 2012, 22:16

Ja jestem właśnie młodą matką z wózkiem i szłam tym chodnikiem. Oczywiście musiałam pojechać po trawie, pozwoliłam sobie odgiąć właścicielowi tylną wycieraczkę, może się zorientuje, że takie parkowanie jest nieakceptowalne...

Awatar użytkownika
Mati
bywalec
bywalec

Post autor: Mati » 12 lip 2012, 13:11

IMG-20120712-00001.jpg
Po co zaparkować równolegle, jak można prostopadle zajmując cały chodnik. Młode Matki z wózkami muszą spacerować trawą...
IMG-20120712-00002.jpg
CBR... - widać, że kierowca nie jest "u siebie", więc nie musi dbać o otoczenie...

Awatar użytkownika
Margolcia
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Margolcia » 11 lip 2012, 13:44

Ktoś miał chyba jakieś bardzo pilne zakupy w Rossmannie, skoro auto zaparkował tak, jak widać, a do tego na światłach awaryjnych :evil: Zepsuł się może biedaczek.... :evil:
Załączniki
rossman.jpg
Margolcia

leszek.d
bywalec
bywalec

Post autor: leszek.d » 04 lip 2012, 9:23

Mimo, że dla niektórych nudna ulica, ale jednak, kopalnia geniuszy. Gdyby tu był ranking to ostatniego (ZS) proponowałbym do Pierwszego miejsca i Nagrody Specjalnej (dosłownie i w przenośni).
Załączniki
CameraZOOM-20120703221728015.jpg
CameraZOOM-20120703221740240.jpg
CameraZOOM-20120703221748581.jpg
CameraZOOM-20120703221752680.jpg
Geniusz jakich mało, miejsce parkingowe, które jest obok, stało puste jak parkował, wiem, bo przechodziłem tamtędy 15 minut wcześniej jak jeszcze nie zaparkował pięknie na chodniku.
CameraZOOM-20120703221802694.jpg

Awatar użytkownika
Margolcia
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Margolcia » 02 lip 2012, 14:04

Panie Chris, znowu nudą powieje :lol: Znów ul. Herbu Korczak, ponieważ "Miasteczko Wilanów" to nie tylko ulica Sarmacka, chociaż i ta się dziś "załapała" ;)
Załączniki
buractwo.jpg
buractwo1.jpg
buractwo3.jpg
buractwo4.jpg
Margolcia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”