Parkowanie przy Placu Miejskim (ul. Kieślowskiego)

Drogi, ronda, ulice, place - wszystko co wiąże się z budową i funkcjonowaniem infrastruktury drogowej
supermint
przybysz
przybysz

Re: Parkowanie przy Placu Miejskim (ul. Kieślowskiego)

Post autor: supermint » 12 gru 2017, 17:53

Jeżdzę tą ulicą codziennie. Codziennie te same samochody stoją. Na litość boską to nie jest przechowywalnia. Wprowadzić rozsądne opłaty za parking 3h+ Zlikwidować samochody stojące wzdłuż jezdni(często stoją nawet przed samym przejściem dla pieszych i zasłaniają widoczność) Tymczasem miejsca w garażach podziemnych w Środmieściu Wilanów stoją puste.

Slavko
bywalec
bywalec

Post autor: Slavko » 12 gru 2017, 16:04

Laweta!!!

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 12 gru 2017, 13:38

Obowiązek rotacji!

mvoiture
osadnik
osadnik

Post autor: mvoiture » 12 gru 2017, 13:32

Na Kieślowskiego pomiędzy Osią a Klimczaka, przy budowanym osiedlu Yareal został właśnie otwarty parking, który bardzo szybko się zapełnił. Jednak pozostało to bez jakiegokolwiek wpływu na samochody parkujące wzdłuż tego odcinka ulicy, które równym rządkiem stoją jak zawsze. Więcej miejsc powiadacie?

Awatar użytkownika
acrobat
bywalec
bywalec

Post autor: acrobat » 08 gru 2017, 19:14

Remik pisze:
08 gru 2017, 18:08

Ja nie mam więcej samochodów niż miejsca w garażu, więc jak próbujesz mnie punktować - to spudłowałeś..., pomijając, że wycieczki osobiste są w ogóle poniżej poziomu dyskusji...
Nie taki był mój zamiar.
Remik pisze:
08 gru 2017, 18:08
Fakt jest taki, że jak do mnie ktoś przyjechał w 2009 czy 2012 to miał gdzie zaparkować, a teraz nie ma!!!
A czy to dotyczy tylko MW? Nie, tak jest w całej Warszawie. Jest po prostu więcej samochodów.

A miejsca wolne w MW są. Tylko trzeba za nie zapłacić i się kawałek przejść.
And you can dream
So dream out loud

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 08 gru 2017, 18:44

Liczba miejsc się nie kurczy. Miejsc parkingowych cały czas przybywa. Mniej jest tylko terenów, ktore można bezkarnie rozjeżdżać. One nigdy nie były miejscami parkingowymi - były chodnikiem, wjazdem, trawnikiem, terenem przyszłej budowy, etc.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
Remik
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Remik » 08 gru 2017, 18:08

acrobat pisze:
07 gru 2017, 20:47
Remik pisze:
07 gru 2017, 11:27
Samo nasuwa się pytanie jak to się stało, że dopuszczono projekty osiedli i bloków, które prawie nie mają miejsc parkingowych naziemnych, a w garażach jest tylko 1,5 m-ca na mieszkanie?
Samo nasuwa się pytanie jak to się stało, że z tą wiedzą ktoś kupił tu mieszkanie i narzeka na brak miejsc. Zakup mieszkania to nie decyzja, którą powinno się przemyśleć również pod kątem parkowania.
Ja nie mam więcej samochodów niż miejsca w garażu, więc jak próbujesz mnie punktować - to spudłowałeś..., pomijając, że wycieczki osobiste są w ogóle poniżej poziomu dyskusji...
Fakt jest taki, że jak do mnie ktoś przyjechał w 2009 czy 2012 to miał gdzie zaparkować, a teraz nie ma!!!
Podtrzymuję twierdzenie o DEFICYCIE MIEJSC PARKINGOWYCH i GARAŻOWYCH, w tym o nieprzemyślanych projektach poszczególnych budynków w zakresie miejsc parkingowych w garażach podziemnych jak i miejsc parkingowych naziemnych dookoła budynków (por. wcześniejsze konkretne argumenty - również liczbowe), a także całego Miasteczka Wilanów pod tym kątem, szczególnie, że przez ostatnie prawie 8 lat liczba miejsc parkingowych naziemnych stale się kurczy, a samochodów przybywa...
Rem

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 08 gru 2017, 10:40

Dlatego, że w życiu trzeba być praktykiem i wychodzić naprzeciw rzeczywistości (oczywiście nie dając sobie wchodzić na głowę, tylko szukając kompromisów), a nie romantycznie trwać w utopijnej teorii. Niestety, projekt MW był utopijny od początku i praktyka to zweryfikowała, efekty tego widzimy co dzień na naszych ulicach :(.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 08 gru 2017, 10:14

Pimo pisze:
07 gru 2017, 21:48
Wprost uwielbiam takich mądrych i ich złote rady. Prawda jest taka, że decyduje wiele zmiennych, a najczęściej cena.
Pimo, tylko dlaczego ludzką indywidualną pazerność ma brać na klatę społeczność? Co ja z tego mam, że jakiś bubek przyoszczędził 10/15/30/60 tysia, że teraz oczekujesz ode mnie tolerowania jego mesia na publicznym trawniku? Albo zamiast budować oświetlenie w Powsinie, o które nam tu płacze zaprzyjaźniona Radna, z publicznych pieniądzów będziemy przerabiać przepastne 3m chodniki na dodatkowe miejsca parkingowe...

Mam w nosie jego "zmienne". On nie pomyślał, ale mimo to społeczność daje mu opcję - jest komunikacja publiczna - niech się pozbędzie jednego auta i problem zniknie.
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
acrobat
bywalec
bywalec

Post autor: acrobat » 07 gru 2017, 22:04

Pimo pisze:
07 gru 2017, 21:48
Wprost uwielbiam takich mądrych i ich złote rady. Prawda jest taka, że decyduje wiele zmiennych, a najczęściej cena.
Rozumiem, że to do mnie. Jeżeli mam dwa auta, a nie stać mnie na drugie miejsce to mam liczyć na to, że sąsiedzi albo deweloper, albo dzielnica wybudują mi dodatkowe darmowe miejsce pod oknem?
And you can dream
So dream out loud

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 07 gru 2017, 21:48

Awatar użytkownika
acrobat
bywalec
bywalec

Post autor: acrobat » 07 gru 2017, 20:47

Remik pisze:
07 gru 2017, 11:27
Samo nasuwa się pytanie jak to się stało, że dopuszczono projekty osiedli i bloków, które prawie nie mają miejsc parkingowych naziemnych, a w garażach jest tylko 1,5 m-ca na mieszkanie?
Samo nasuwa się pytanie jak to się stało, że z tą wiedzą ktoś kupił tu mieszkanie i narzeka na brak miejsc. Zakup mieszkania to nie decyzja, którą powinno się przemyśleć również pod kątem parkowania.
And you can dream
So dream out loud

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 07 gru 2017, 19:40

czytałem ostatnio o protestach miejskich aktywistów gdy przy biurowcu zaprojektowano duży parking podziemny - nic dziwnego ze ludzie parkują gdzie popadnie

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 07 gru 2017, 14:00

Al. RP w ogóle woła o pomstę do nieba. Jest jedynym wyjazdem z Miasteczka i gdyby jeszcze na prawym pasie trwała walka o parkowanie w dwóch rzędach ("ja przycupnąlem z boczku i tylko 1/3 pasa zająłem, ale tylko na chwilę"), to autobus w ogóle by od nas rano nie wyjechał...

Dlatego w pierwszej kolejności należałoby udrożnić Sarmacką, przeprojektować Przyczólkową w rejonie Klimczaka, aby dało się wyjechać z tej ostatniej w stronę miasta (jest to możliwe bez paraliżowania ruchu) i zbudować całą Branickiego. Wtedy należałoby przebudować al.RP na modłę Marszałkowskiej (choć nie jest to ideał) między pl.Konstytucji a Al.Jerozolimskimi.

Reasumując - dopuszczam tam ograniczoną liczbę miejsc, ale dopiero po uruchomieniu tramwaju i otwarciu Miasteczka innymi wyjazdami.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 07 gru 2017, 12:19

Remik, masz całkowitą rację.

Yogi, a jak interpretujesz całkowity brak miejsc parkingowych w al. Rp pomiędzy Branickiego i al. Wilanowską? Al. Rp. to dla mnie odpowiednik ursynowskiej al. KEN. Na tej drugiej są miejsca, nie jakoś dużo, ale są. Wzdłuż al. Rp są tylko parkingi pod Simply i Alto.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura drogowa”