Budki dla kotów wolnożyjących w Wilanowie

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: Budki dla kotów wolnożyjących w Wilanowie

Post autor: color1 » 15 sty 2018, 20:47

Jeśli koty kręcą się po osiedlu, to o ile domek będzie ustawiony w jakimś ustronnym miejscu, nie narażonym na hałasy, ludzi, psy, itp. i dodatkowo pojawi się w tych miejscach jedzenie (ktoś dokarmiający), to nie będzie problemu z "zamieszkaniem".

baart
bywalec
bywalec

Post autor: baart » 15 sty 2018, 19:56

ciężko też namówić koty żeby zamieszkały w tych budkach

color1
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: color1 » 13 sty 2018, 13:52

Dodam swoje 3 grosze jak to wygląda w praktyce... Nie jest problemem zakupić czy zrobić budki, albo uzyskać wsparcie finansowe z Urzędu. Największym problemem jest zgoda wspólnoty na ustawienie jej na swoim terenie bo zaraz znajdzie się pierdylion niezadowolonych, "że śmierdzi", że koty "łażą i s...ją". Ktoś dodatkowo musi podjąć się sprzątania terenu wokół takiego domku, w środku, wymianą posłanek co jakiś czas, sprawdzaniem stanu domku, względnie dokarmianiem.
W Urzędzie jest komórka zajmująca się tymi sprawami, mają tez kilku zaznajomionych wolontariuszy, którzy ogarniają temat - polecam więc tam zgłosić się z powyższym pytaniem.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 sty 2018, 11:26

koralinka pisze:
13 sty 2018, 0:10
Czy dzielnica cokolwiek dziala w temacie ochrony zwierzat bezdomnych?

Dzielnica podejmuje następujące działania (sama z nich korzystam - opiekuję się 10 wolnożyjącymi kotami):
- dokarmianie
- leczenie
- sterylizacja/kastracja.
Nic mi nie wiadomo na temat budek. My wybudowaliśmy we własnym zakresie. To jest dobre pytanie, które zadam w interpelacji. Mógłby to być projekt w BP. Ale trzeba by było wskazać konkretne miejsca. W zeszłym roku ktoś zgłosił taki projekt na Białołęce, ale potem go wycofał (nr 1093).

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 13 sty 2018, 10:52

To ciekawy pomysł. Warto, abyś zgłosiła go w ramach Budżetu Partycypacyjnego!

koralinka
przybysz
przybysz

Budki dla kotów wolnożyjących w Wilanowie

Post autor: koralinka » 13 sty 2018, 0:10

Dzien dobry,

Zamieszkuje Wilanow od kilku miesiecy i zauwazylam przy swoim osiedlu (Brzozowy Zakatek) kilka bezdomnych kotow. Z tego co wiem, niektore dzielnice w Warszawie jak np Praga (ktora de facto ma bardzo duzy problem z iloscia kotow wolnozyjacych) czy tez inne miasta takie jak Gdansk inwestowaly w budki zimowe dla kociakow. Nie wiem jednak jakie jest do tego tematu nastawienie Mieszkancow Wilanowa. Z tego co czytalam, bezdomnych kotow jest u nas okolo 200-300 kotow. Niemniej jednak nowe osiedla nie posiadaja piwnic czy tez innych miejsc w ktorych koty moglbyby schronic sie w przypadku silnych mrozow. Czy ktos z Panstwa zastanawial sie kiedys nad rozwiazaniem tego problemu? Czy w Wilanowie sa potencjalne miejsca na ustawienie takich budek? Czy dzielnica cokolwiek dziala w temacie ochrony zwierzat bezdomnych?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”