e-Wilanow.pl - Forum Dzielnicy Wilanów • Budki dla kotów wolnożyjących w Wilanowie
Strona 1 z 1

Re: Budki dla kotów wolnożyjących w Wilanowie

: 15 sty 2018, 20:47
autor: color1
Jeśli koty kręcą się po osiedlu, to o ile domek będzie ustawiony w jakimś ustronnym miejscu, nie narażonym na hałasy, ludzi, psy, itp. i dodatkowo pojawi się w tych miejscach jedzenie (ktoś dokarmiający), to nie będzie problemu z "zamieszkaniem".

Re: Budki dla kotów wolnożyjących w Wilanowie

: 15 sty 2018, 19:56
autor: baart
ciężko też namówić koty żeby zamieszkały w tych budkach

Re: Budki dla kotów wolnożyjących w Wilanowie

: 13 sty 2018, 13:52
autor: color1
Dodam swoje 3 grosze jak to wygląda w praktyce... Nie jest problemem zakupić czy zrobić budki, albo uzyskać wsparcie finansowe z Urzędu. Największym problemem jest zgoda wspólnoty na ustawienie jej na swoim terenie bo zaraz znajdzie się pierdylion niezadowolonych, "że śmierdzi", że koty "łażą i s...ją". Ktoś dodatkowo musi podjąć się sprzątania terenu wokół takiego domku, w środku, wymianą posłanek co jakiś czas, sprawdzaniem stanu domku, względnie dokarmianiem.
W Urzędzie jest komórka zajmująca się tymi sprawami, mają tez kilku zaznajomionych wolontariuszy, którzy ogarniają temat - polecam więc tam zgłosić się z powyższym pytaniem.

Re: Budki dla kotów wolnożyjących w Wilanowie

: 13 sty 2018, 11:26
autor: J.Szubińska-Piszczek
koralinka pisze:
13 sty 2018, 0:10
Czy dzielnica cokolwiek dziala w temacie ochrony zwierzat bezdomnych?

Dzielnica podejmuje następujące działania (sama z nich korzystam - opiekuję się 10 wolnożyjącymi kotami):
- dokarmianie
- leczenie
- sterylizacja/kastracja.
Nic mi nie wiadomo na temat budek. My wybudowaliśmy we własnym zakresie. To jest dobre pytanie, które zadam w interpelacji. Mógłby to być projekt w BP. Ale trzeba by było wskazać konkretne miejsca. W zeszłym roku ktoś zgłosił taki projekt na Białołęce, ale potem go wycofał (nr 1093).

Re: Budki dla kotów wolnożyjących w Wilanowie

: 13 sty 2018, 10:52
autor: Pimo
To ciekawy pomysł. Warto, abyś zgłosiła go w ramach Budżetu Partycypacyjnego!

Budki dla kotów wolnożyjących w Wilanowie

: 13 sty 2018, 0:10
autor: koralinka
Dzien dobry,

Zamieszkuje Wilanow od kilku miesiecy i zauwazylam przy swoim osiedlu (Brzozowy Zakatek) kilka bezdomnych kotow. Z tego co wiem, niektore dzielnice w Warszawie jak np Praga (ktora de facto ma bardzo duzy problem z iloscia kotow wolnozyjacych) czy tez inne miasta takie jak Gdansk inwestowaly w budki zimowe dla kociakow. Nie wiem jednak jakie jest do tego tematu nastawienie Mieszkancow Wilanowa. Z tego co czytalam, bezdomnych kotow jest u nas okolo 200-300 kotow. Niemniej jednak nowe osiedla nie posiadaja piwnic czy tez innych miejsc w ktorych koty moglbyby schronic sie w przypadku silnych mrozow. Czy ktos z Panstwa zastanawial sie kiedys nad rozwiazaniem tego problemu? Czy w Wilanowie sa potencjalne miejsca na ustawienie takich budek? Czy dzielnica cokolwiek dziala w temacie ochrony zwierzat bezdomnych?