KSIĘGA ŻYCZEŃ

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
MirkaGadosz
przybysz
przybysz

Re: KSIĘGA ŻYCZEŃ

Post autor: MirkaGadosz » 05 lip 2015, 13:30

To może kompromis i zgadanie się ze szkołą i wynajęcie na współę szkolny bus, który rano i popołudniu odwoziłby dzieciaki ze szkoły lub do szkoły?

mania9
przybysz
przybysz

Post autor: mania9 » 11 kwie 2015, 0:58

Chciałabym się wreszcie doczekać chwili, aż ktoś nada jakąś nazwę tzw. Nowej, bo ileż można tłumaczyć przyjezdnym, że to ten wjazd koło apteki?

Nie żebym się czepiała, ale chyba dość czasu było (mieszkam tu 3 lata)

iwku
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: iwku » 29 sty 2015, 17:09

apia pisze:Odpowiem w stylu Sobera tym co sobie nie życzą przystanku pod oknem: to zmieńcie sobie mieszkanie na takie z oknami nie wychodzącymi na główną ulicę.
I przypominam że nie pisałam o placówkach oświatowych przy Ledóchowskiej - nie mogę się doczekać aż moje dziecko pójdzie tam NA PIECHOTĘ do szkoły. Tylko ze póki co musi na Uprawną, gdzie ma 2 km. To za duzo dla 6 latka, zwłaszcza w złą pogodę. A autobusem: 1. 7 min do przystanku na RP, 2. przesiadka przy al. Wilanowskiej, 3. 7 min z przystanku do szkoły. W sumie dłużej niż na piechotę z domu i niewiele mniej do przejścia. Mały bus jeżdżący w kółko, nawet po płytach lub progach, nikomu by nie zaszkodził.
Popieram. Mój syn z Osiedla Zdrowa przy Branickiego/Ledóchowskiej chodzi codziennie pieszo niezależnie od pogody na Uprawną. Dobrze że przed wyborami zbudowano chodnik. Poprzedni rok szkolny chodziliśmy albo ścieżką, albo między samochodami gdy ścieżka była pełna błotnistej mazi.
Co do szkoły, syn nie chce słyszeć o zmianie na Ledóchowską :(
Iwona

Bejnar
przybysz
przybysz

Post autor: Bejnar » 01 gru 2014, 21:35

henryk pisze:Tak jak już napisałem w innym wątku mnie osobiście bardzo nie podoba się pomysł linii autobusowej kursującej Klimczaka. Znacznie lepszym rozwiązaniem była by możliwa do uruchomienia obecnie linia kursująca przez Sarmacką do Osi Królewskiej, następnie Kieślowskiego, Wilanowską, Przyczółkową, następnie początkową częścią Branickiego, aż do pierwszego odbicia - następnie uliczką aż do Herbu Korczak i następnie powrót na Sarmacką.

Taka linia po pierwsze łączy górną część miasteczka i jednocześnie dowozi dzieci do szkół: Uprawna oraz Kolegiacka/ Wiertnicza. Dodatkowo poza krótkim terenem po płytach (do wytrzymania) porusza się w miarę dobrymi drogami.
Brzmi rozsądnie! Kurs na Klimczaka też mi jakoś nie siada prawdę powiedziawszy.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 13 lis 2014, 22:39

Tak jak już napisałem w innym wątku mnie osobiście bardzo nie podoba się pomysł linii autobusowej kursującej Klimczaka. Znacznie lepszym rozwiązaniem była by możliwa do uruchomienia obecnie linia kursująca przez Sarmacką do Osi Królewskiej, następnie Kieślowskiego, Wilanowską, Przyczółkową, następnie początkową częścią Branickiego, aż do pierwszego odbicia - następnie uliczką aż do Herbu Korczak i następnie powrót na Sarmacką.

Taka linia po pierwsze łączy górną część miasteczka i jednocześnie dowozi dzieci do szkół: Uprawna oraz Kolegiacka/ Wiertnicza. Dodatkowo poza krótkim terenem po płytach (do wytrzymania) porusza się w miarę dobrymi drogami.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 12 lis 2014, 20:03

Mały bus to już jest coś bliższego realizacji i z mniejszą uciążliwością. Jeśli miałby za przeznaczenie wozić dzieciaki, to jest ok. Tylko czy aby na pewno wtedy koniecznie przez Klimczaka? Jak zrobić drogę powrotną?
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

apia
przybysz
przybysz

Post autor: apia » 12 lis 2014, 18:22

Odpowiem w stylu Sobera tym co sobie nie życzą przystanku pod oknem: to zmieńcie sobie mieszkanie na takie z oknami nie wychodzącymi na główną ulicę.
I przypominam że nie pisałam o placówkach oświatowych przy Ledóchowskiej - nie mogę się doczekać aż moje dziecko pójdzie tam NA PIECHOTĘ do szkoły. Tylko ze póki co musi na Uprawną, gdzie ma 2 km. To za duzo dla 6 latka, zwłaszcza w złą pogodę. A autobusem: 1. 7 min do przystanku na RP, 2. przesiadka przy al. Wilanowskiej, 3. 7 min z przystanku do szkoły. W sumie dłużej niż na piechotę z domu i niewiele mniej do przejścia. Mały bus jeżdżący w kółko, nawet po płytach lub progach, nikomu by nie zaszkodził.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 12 lis 2014, 17:33

No szalony... :D
He had alot to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 12 lis 2014, 17:32

A ja bym chętnie zamienił pod moim oknem 10 osobówek na jeden autobus. Mimo iż póki co nie ma takiego planu... ;-)

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 12 lis 2014, 17:05

No więc przedstawiłem argumenty. Ciężko odpowiadać spokojnie, jak pojawiają się takie pomysły...Bez urazy dla autora, ale dość szalone ;)
He had alot to say.
We'll miss him.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 12 lis 2014, 16:28

Nikt nie ma o nic pretensji. Pojawił się temat taki sam jak każdy inny i taka sama wymiana zdań.
Nie chcę się nigdzie przeprowadzać, ani popadać w paranoję.... Ani wchodzić w dyskusji na wyższe C. Niczemu to nie służy, sober :lol:

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 12 lis 2014, 16:21

Nigdy nie było tu w planach linii autobusowej i jeśli ktoś czuje, że mu jej brakuje, to należy się przeprowadzić w miejsce, w którym taka linia może powstać bez większej szkody dla otoczenia. Równie dobrze mógłbym mieć pretensje, że przedszkole jest aż na Ledóchowskiej, a nie u mnie pod nosem. I muszę iść 10 min z dzieckiem. Jak komuś bardzo nie będzie pasowało, to pójdzie do przedszkola prywatnego/weźmie taksówkę zamiast autobusu. Nie popadajmy w paranoję, nie jesteśmy już na pustyni komunikacyjnej :)
He had alot to say.
We'll miss him.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 12 lis 2014, 16:13

Możemy o temacie dyskutować, a nie od razu rozstrzygać, czy sobie życzą czy nie życzą. Tego nie wiadomo z góry.
A to niebezpieczeństwo dla dzieci niech przestanie być słowem - wytrychem...
Im gęstsza siatka komunikacji w dzielnicy, tym lepiej. Jeśli ciągle padają tu postulaty o ograniczeniu ruch samochodowego, to trzeba stworzyć możliwość innego przemieszczenia się z miejsca na miejsce, a nie zmuszać ludzi do chodzenia pieszo. To powinno być wyborem.

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator

Post autor: sober » 12 lis 2014, 16:07

Aga, jak chcesz pytać wszystkich, to pytaj wszystkich, a nie forumowiczów ;) wynik pytania jest oczywisty. Nikt normalny sobie nie ściągnie pod okna dodatkowego hałasu, ruchu i potencjalnego niebezpieczeństwa dla dzieci, mając przystanek przy ŚOB, na Przyczółkowej i na Wilanowskiej w odległości max 10 min na piechotę.
He had alot to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 12 lis 2014, 16:04

Przystanek nie musi być tożsamy z zatoczką. Przystanek bez zatoczki stanowi jeden ze standardowych sposobów spowalniania ruchu. Może nawet taki spowalniacz byłby lepszy od progów?...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”