KSIĘGA ŻYCZEŃ

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
gallileo
przybysz
przybysz

Re: KSIĘGA ŻYCZEŃ

Post autor: gallileo » 04 lut 2011, 12:29

Moi Drodzy. Mnie osobiscie tez ten temat interesuje i w nie tak dawno, bo w pazdzierniku 2010 zwrocilem sie z tym do ZDM. Otrzymalem odpowiedz wyjasniajaca zasade dzialania, wiec dla informacji cytuje ponizej, aby nie bylo watpliwosci jakie sa priorytety wg Inzyniera Ruchu:

"... W związku z Pana pismem przesłanym drogą elektroniczną (pismo przekazane przez Zarząd Dróg Miejskich 04.10.2010 r.) informuję, że na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej z ul. Sikorskiego funkcjonuje sygnalizacja typu akomodacyjnego przydzielająca w zależności od zgłoszeń z urządzeń detekcji sygnał zezwalający dla poszczególnych grup uczestników ruchu (z uwzględnieniem dopuszczalnych: minimum i maksimum sygnału). W zależności od pory dnia sygnał zielony dla wymienionej w Pana piśmie relacji powinien wynosić (zgodnie z programami bazowymi) do 17 sekund.
W chwili obecnej gdyby wydłużono czas wyświetlania sygnału zielonego dla lewoskrętu z al. Wilanowskiej pogorszyłyby się w sposób znaczący warunki ruchu na Sikorskiego i Dolinie Służewieckiej traktowanej jako ciąg o zwiększonym priorytecie (droga krajowa)....
ZASTĘPCA DYREKTORA
BIURA DROGOWNICTWA I KOMUNIKACJI
INŻYNIER RUCHU M.ST. WARSZAWY
Janusz Galas
"

Spock
przybysz
przybysz

Post autor: Spock » 04 lut 2011, 11:25

Też podpisuję się jak najbardziej pod wnioskiem! Obawiam się tylko że może być problem, bo Dolinka to ciąg co najmniej jednej drogi krajowej (dk2) przez Warszawę i jako taki może mieć "z definicji" priorytet...

Jako 2 alternatywne lub komplementarne rozwiązania możnaby przemyśleć:

a) zmiejsze liczby dostępnych relacji na tym skrzyżowaniu i obsługiwanie niektórych przez sąsiednie skrzyżowania z Bonifacego lub Karczocha np. prawoskręt Wilanowska (z Wilanowa) -> Dolinka, lewoskręt Wilanowska (z Centrum)-> Stegny, lewoskręt Dolinka (od Sobieskiego) -> Wilanowska wogóle wyciąć - można jeżdzić Sobieskiego i Bonifacego, lewoskręt Dolinka (od Służewca) -> Wilanowska to samo (można jechać od Puławskiej)

b) zrobienie śluzy autobusowej (min-buspasa) przed skrzyżowaniem na Wilanowskiej z obu stron żeby autobusy zawsze ruszały pierwsze

staszek75
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: staszek75 » 04 lut 2011, 10:50

Moja żona ciosa mi kołki na głowie o te światła od dłuższego czasu, bo jeździ tam co rano i ma podobne odczucia.

Ten problem interesuje radnych, tylko już po prostu brakuje na wszystko czasu. W tej chwili siedzę w domu z jednym z dzieci, które nie mogło pójść do przedszkola z uwagi na temperaturę, jedną ręką staram się odpowiadać na maile z pracy, drugą na maile i tematy dot. Miasteczka, za chwilę muszę iść robić obiad, żona w pracy. Nie jest lekko.

Czy moglibyśmy się tak umówić, że Pani zmierzyłaby czasy na skrzyżowaniu (ile sekund jest w którą stronę), oceniła ile samochodów naraz może wyjechać z al.Wilanowskiej przez takie a nie inne ustawienie świateł, zastanowiła się jak powinno być, napisała choćby zalążek pisma do ZDM zawierający te informacje oraz sugestię zmiany, a ja to uładzę, ubiorę w formalny list radnego do ZDM, podpiszę się i wyślę / zawiozę? W poniedziałek będę się widział z jednym z urzędników z ZDM, to wręczę mu też kopię i poproszę o pomoc.

Podzielmy się jakoś zadaniami, bo inaczej nic z tego nie będzie...

pozdrawiam,
Staszek Orzeł
SMMW
stanislaw.orzel@intone.pl

Awatar użytkownika
wawra
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: wawra » 03 lut 2011, 23:08

Ponieważ ten problem jakoś Naszych Radnych do tej pory nie zainteresował :(( - podbijam...
wawra pisze:Kolejne życzenie - ws. świateł w Dolince Służewieckiej.Pomimo tego, że cieszę się z urochomienia linii 217 i połączenia zse stacją metra Wilanowska to często ogarnia mnie rozpacz Nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczucie ale wydaje mi się, że ustawienie świateł w Dolince Służewieckiej jest mocno niekorzystne dla przejazdu Wilanowską. Przejeżdżając rano na tej trasie (autobusem czy samochodem) niejednokrotnie poświęcam kilkadzieścia minut na "przeskoczenie" skrzyżowania (blisko 10-krotna zmiana świateł, pojedynczo przejeżdża zaledwie klika samochodów!). Tymczasem ruch Al. Witosa na trasie Ursynów - Sadyba jest choć duży to raczej płynny i za każdym razem przejeżdża tych samochodów kilkadzieścia. Od remontu i otwarcia Wilanowskiej minęło już trochę czasu ale układ świateł jakby się nie zmienił i ulica jest traktowana cały czas jako podrzędna, jednojezdniowa a jest przecież szersza i obsługuje także ruch z przedmieść Warszawy. Czy poprzez Stowarzyszenie i Radnych można liczyć na interwencję w Zarządzie Dróg i zmianę tego stanu? W tej chwili przejazd z MW do stacji Wilanowska zamiast 15-20 min zabiera ponad pół godziny a czasami i godzinę!_________________
wawra

Rkrzyzanowski

Post autor: Rkrzyzanowski » 02 lut 2011, 14:14

Ja_cek pisze:WITAM,
ad vocem wypowiedzi Sz.P. Radnego Rafała Krzyżanowskiego (wynik wyborczy 308 głosów- GRATULUJĘ - zobowiązuje) to chciałem w tym miejscu bardzo podziękować za aktywność na forum wilanowskim.
Proszę uprzejmie zachęcać kolegów i koleżanki radnych do większej aktywności -równiez do czytania tego działu!!
Proszę też o podjęcie starań o podanie przy Pana danych na stronie dzielnicy Wilanów (oraz danych inych radnych) adresów e-mail co w XXI WIEKU !! (jest chyba oczywiste) i napewno BARDZO ułatwi mieszkańcom kontakt z Panem, kolegami/koleżankami z klubu PO, i innymi radnymi też - bardzo o to proszę(!!)
czy adres znaleziony w sieci jest aktualny?
krzyzanowski.rafal@wp.pl

Korzystając też z Pana obecności na tym forum -a d vocem ulicy Klimczaka
uprzejmie proszę zainterweniować w sprawie NIEDZIAŁAJĄCEJ od dobrych 5 -7 miesięcy
(praktycznie 1-2 dni po uruchomieniu) sygnalizacji świetlnej na
skrzyżowaniu i prześciach dla pieszych Klimczaka al. Reczpospolitej oraz
powtarzające się awarie oświetlenia na całej długości Al.
rzeczypospolitej (3 w ciągu 3 miesięcy).
Sytuacja ta spowodowała już kilka grożnych kolizji oraz bardzo często problemy z przechodzeniem pieszych przez pasy w sytuacji- wiadomej kultury kierowców na zasadzie "chłop/kierowca żywemu/pieszemu nie przepuści" :lol:
Z wyrazami szacunku
Bardzo prosze o podjęcie działań w tym zakresie i info zwrotne na temat tych działań
Z wyrazami szacunku
Jacek Maruchin
Witam,
dziękuję serdecznie Panie Jacku. Ciesze się że zgłasza Pan ten problem. Mam nadzieję , że uda się to naprawić. Poinformuję Państwa o moim działaniu w tym zakresie.

Jeśli chodzi o kontakt ze mną to mail krzyzanowski.rafal@wp.pl jest aktualny, tak samo jak i numer telefonu 602 618 294.

Rkrzyzanowski

Post autor: Rkrzyzanowski » 02 lut 2011, 14:13

Ja_cek pisze:WITAM,
ad vocem wypowiedzi Sz.P. Radnego Rafała Krzyżanowskiego (wynik wyborczy 308 głosów- GRATULUJĘ - zobowiązuje) to chciałem w tym miejscu bardzo podziękować za aktywność na forum wilanowskim.
Proszę uprzejmie zachęcać kolegów i koleżanki radnych do większej aktywności -równiez do czytania tego działu!!
Proszę też o podjęcie starań o podanie przy Pana danych na stronie dzielnicy Wilanów (oraz danych inych radnych) adresów e-mail co w XXI WIEKU !! (jest chyba oczywiste) i napewno BARDZO ułatwi mieszkańcom kontakt z Panem, kolegami/koleżankami z klubu PO, i innymi radnymi też - bardzo o to proszę(!!)
krzyzanowski.rafal@wp.pl

uprzejmie proszę zainterweniować w sprawie NIEDZIAŁAJĄCEJ od dobrych 5 -7 miesięcy
Sytuacja ta spowodowała już kilka grożnych kolizji oraz bardzo często problemy z przechodzeniem pieszych przez pasy w sytuacji- wiadomej kultury kierowców na zasadzie "chłop/kierowca żywemu/pieszemu nie przepuści" :lol:
Z wyrazami szacunku
Bardzo prosze o podjęcie działań w tym zakresie i info zwrotne na temat tych działań
Z wyrazami szacunku
Jacek Maruchin

quagmire
przybysz
przybysz

Post autor: quagmire » 02 lut 2011, 13:10

Ja_cek pisze: niestety widać, że mało korzysta Pan z innych kierunków, gdyż (co można obiektywnie sprawdzić przez cały dzień) ruch na Klimczaka w strone skarpy jest tam wcale nie mały do i z, vide:
świątynia,instytut papieski, przedszkole, bloki vis a vis orlika oraz PRZEDEWSZYSTKIM jedyny dojazd przez rondo do Osiedla Ostoja -już 5 etap.
Co nie zmienia faktu, że jakieś 80 % ruchu jest we wskazanym przeze mnie kierunku. Często jeżdżę tez prosto z Klimczaka w Hlonda i nigdy nie czekałem dłużej niż 5 sek. na przejazd aut z pierwszeństwem, tak że chyba nie jest tak źle.
Ja_cek pisze:Przypominam też, że zgodnie z opinią władz dzielnicy Wilanów zostanie za pare dni uruchomiony regularny przejazd przez mostek, pod górkę do ulicy Kokosowej - jedyne połączenie z Ursynowem i wtedy ruch będzie regularny i bardzo intensywny.
Tu się zgadzam, po ewentualnym otworzeniu Orszady włączenie sygnalizacji może stać się konieczne. Ale nie spodziewał bym się otwarcia w ciągu najbliższych dni (ulica na gotową nie wygląda :-/ ).Na chwilę obecną IMHO brak sygnalizacji bardzo ułatwia jazdę po miasteczku.

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 02 lut 2011, 11:25

[ Przy obecnym natężeniu ruchu i to praktycznie tylko w jednym kierunku (Klimczaka - północna część Rzeczpospolitej) uruchomienie sygnalizacji stworzy niepotrzebne zatory i zablokuje płynny obecnie ruch.

WITAM,
niestety widać, że mało korzysta Pan z innych kierunków, gdyż (co można obiektywnie sprawdzić przez cały dzień) ruch na Klimczaka w strone skarpy jest tam wcale nie mały do i z, vide:
świątynia,instytut papieski, przedszkole, bloki vis a vis orlika oraz PRZEDEWSZYSTKIM jedyny dojazd przez rondo do Osiedla Ostoja -już 5 etap.
Sporo osób odwiedza też pizzerię za rondem oraz wbrew pozorom pomimo zamknięcia drogi - sporo osób jedzie do kamiennej drogi i dróg lokalnych przy samej skarpie.
Przypominam też, że zgodnie z opinią władz dzielnicy Wilanów zostanie za pare dni uruchomiony regularny przejazd przez mostek, pod górkę do ulicy Kokosowej - jedyne połączenie z Ursynowem i wtedy ruch będzie regularny i bardzo intensywny.
pozdr
Jacek

quagmire
przybysz
przybysz

Post autor: quagmire » 02 lut 2011, 10:46

Ja_cek pisze: uprzejmie proszę zainterweniować w sprawie NIEDZIAŁAJĄCEJ od dobrych 5 -7 miesięcy
skrzyżowaniu i prześciach dla pieszych Klimczaka al. Reczpospolitej
A moje życzenie jest takie, żeby sygnalizacja nadal była wyłączona. Przy obecnym natężeniu ruchu i to praktycznie tylko w jednym kierunku (Klimczaka - północna część Rzeczpospolitej) uruchomienie sygnalizacji stworzy niepotrzebne zatory i zablokuje płynny obecnie ruch. Piszę jako kierowca i jako pieszy, nie lubię czekać na światłach przed pustym skrzyżowaniem.

Ja_cek

Post autor: Ja_cek » 02 lut 2011, 9:31

WITAM,
krzyzanowski.rafal@wp.pl

Z wyrazami szacunku
Z wyrazami szacunku
Ja_cek

Rkrzyzanowski

Post autor: Rkrzyzanowski » 01 lut 2011, 22:48

Dokładnie tak jak pisze Chris, lepiej żeby była niż nie było. Poza tym może będzie trochę bezpieczniej, ale tego nie można przewidzieć.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 01 lut 2011, 16:41

ja się zawsze zastanawiam: która to prawa, a która lewa? :mrgreen:

Awatar użytkownika
mruw77
osadnik
osadnik

Post autor: mruw77 » 01 lut 2011, 15:54

ta ... założę się, że tam kierowcy najczęściej się zastanawiają: "kto pierwszy dojechał?" lub " czy zorientował się, że jestem z prawej?" :roll:

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 01 lut 2011, 5:51

Zawsze lepiej jeśli kamera tam będzie niż jeśli miałoby jej nie być.
Na pewno łatwiej będzie wyjaśnić kto zawinnił w przypadku jakiejś kraksy, bo zawsze za głowę się łapię jak wiele osób nie wie co to skrzyżowanie równorzędne.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 31 sty 2011, 14:06

księga życzeń księgą życzeń, ale mówmy tez o przeznaczeniu/funkcjonalności tychże... o co chodzi z tym monitoringiem... po co nam kamera na skrzyżowaniu sarmackiej i klimczaka??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”