KSIĘGA ŻYCZEŃ

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
norbert
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Re: KSIĘGA ŻYCZEŃ

Post autor: norbert » 29 sty 2011, 20:27

Niestety jak zarzad miasta, czy ztm sobie cos postanowi to kaplica. Pare lat temu skasowali tak przystanek Reduta Wolska z trasy 506 mimo apelacji, pism itp. I nic sobie nie robili z tego, ze dobre kilkaset osob wlasnie na tym przystanku mialo miejsce pracy.

Ale probowac trzeba!

Olek007
przybysz
przybysz

Post autor: Olek007 » 24 sty 2011, 23:08

http://www.e-wilanow.pl/forum/12/2238 - Tutaj poruszyłem ten temat, myślę, że można by ZTM zasypać listami, wówczas może się zastanowią.

tygrys
przybysz
przybysz

Post autor: tygrys » 24 sty 2011, 22:58

Przeczytałam dzisiaj, że decyzją władz Stolicy, linia 519 będzie kończyć trasę w Wilanowie. Co oznacza, że zniknie jedyny autobus, którym można dojechać do Vogla, czyli do przystanku położonego w rozsądnej odległości od bloków położonych przy Branickiego. Pozostałe autobusy, to tzw. podmiejskie i jeżdżą czasem co godzinę. Dojście z pętli w Wilanowie zajmuje około 20 minut. Ratunku !

Awatar użytkownika
wawra
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: wawra » 17 sty 2011, 20:40

Kolejne życzenie - ws. świateł w Dolince Służewieckiej.Pomimo tego, że cieszę się z urochomienia linii 217 i połączenia zse stacją metra Wilanowska to często ogarnia mnie rozpacz Nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczucie ale wydaje mi się, że ustawienie świateł w Dolince Służewieckiej jest mocno niekorzystne dla przejazdu Wilanowską. Przejeżdżając rano na tej trasie (autobusem czy samochodem) niejednokrotnie poświęcam kilkadzieścia minut na "przeskoczenie" skrzyżowania (blisko 10-krotna zmiana świateł, pojedynczo przejeżdża zaledwie klika samochodów!). Tymczasem ruch Al. Witosa na trasie Ursynów - Sadyba jest choć duży to raczej płynny i za każdym razem przejeżdża tych samochodów kilkadzieścia. Od remontu i otwarcia Wilanowskiej minęło już trochę czasu ale układ świateł jakby się nie zmienił i ulica jest traktowana cały czas jako podrzędna, jednojezdniowa a jest przecież szersza i obsługuje także ruch z przedmieść Warszawy. Czy poprzez Stowarzyszenie i Radnych można liczyć na interwencję w Zarządzie Dróg i zmianę tego stanu? W tej chwili przejazd z MW do stacji Wilanowska zamiast 15-20 min zabiera ponad pół godziny a czasami i godzinę!_________________
wawra

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 12 sty 2011, 8:46

To ta część offset'u o której się głośno nie mówi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
mruw77
osadnik
osadnik

Post autor: mruw77 » 11 sty 2011, 22:14

gdzieś była dyskusja że to piżmoszczury, a one wolą siedzieć w kanałku ... :roll:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C5%BCmak

amerykańska kolonizacja europy ... :hevil:

bezimienna
przybysz
przybysz

Post autor: bezimienna » 11 sty 2011, 21:09

czy Radni mogą coś zrobić ze szczurami z potoku służewieckiego zanim zaczną wchodzić nam do mieszkań?
Idąc od przystanku Królowej Marysieńki po zmierzchu często widać jak się przechadzają wśród kaczek, które się ich nie boją. Może mają jakiś wspólny układ ;-).
Na budynkach są rozkładane trutki, ale czy to pomoże skoro kanałek stanowi dla nich świetną kryjówkę, a nie chcemy skończyć jak Król Popiel przecież ;-).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
QQrydziany
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: QQrydziany » 11 sty 2011, 2:21

Jezeli nic .. to się "przejada" na tym ze olewaja swój elektorat o wspólczynniku najwyzszym w Warszawie ;]

Awatar użytkownika
Zdrowy
osadnik
osadnik

Nie róbmy polityki - Budujmy drogi!

Post autor: Zdrowy » 10 sty 2011, 11:56

Wklejam to tutaj, bo liczę, że jakiś radny PO tu zajrzy.
Pan Krzyżanowski raczej zagląda, więc do niego tym bardziej kieruję pytanie na końcu.
NIE WOLNO tego tak zostawić, bo będą nas (cenzura) całą kadencję!
staszek75 pisze:Polecam lekturę tego:
http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotow ... efault.htm

A konkretnie wersji z 16 grudnia:
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/18C ... olity1.pdf

Nie ma tam nic do 2015, tzn.:
- al. RP kończy się na skrzyżowaniu z nieistniejącą Branickiego (a więc nie będzie przedłużana)
- nie ma Branickiego
- nie ma Ciszewskiego Bis
- nie ma szkoły
- nie ma tramwaju

To coś, bo trudno to nazwać planem inwestycyjnym dla Wilanowa, będzie głosowane na najbliższej sesji rady dzielnicy (12 stycznia 16:30 urząd dzielnicy, zapraszam jak ktoś chce posłuchać).

Poziom planowanych inwestycji na Wilanowie w najbliższych latach jest śmieszny (okolice 1 mln złotych w 2012 i 2013, gdy w 2010 było to 39 mln zlotych - str.84). Radni PO zaraz to Państwu wytłumaczą, że to tylko taki stan przejściowy, że może pojawią się jakieś oszczędności, wtedy się to i owo doda. Szkoda że na ulotkach wyborczych przy zapewnieniach że będą walczyć o te konkretne inwestycje nie warunkowali swojego zaangażowania w ww. walkę warunkiem "o ile pojawią się nieprzewidziane oszczędności".

A tymczasem buduje się muzeum Pragi za 38 mln, Żydów Polskich za 98 mln, a w naszej dzielnicy mało priorytetową Czerniakowską Bis za 140 mln. No i faktycznie, nie ma pieniędzy.

Jestem zły
:evil:

S.O.
Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów
Czy Platforma Obywatelska w ten sposób chce ukarać mieszkańców Miasteczka Wilanów?
Co zamierzają zrobić z powyższym radni zarządzającej koalicji i burmistrz Wilanowa?

aanilka
przybysz
przybysz

Post autor: aanilka » 09 sty 2011, 18:56

DROGA na ul. Branickiego:)
Dojście na przystanek Vogla bez kaloszy jest dość trudne bądź mokre:)

Awatar użytkownika
QQrydziany
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: QQrydziany » 04 sty 2011, 0:34

kamera przydała by sie na skrzyzowaniu przy swiatyni i pozniej jak bedzie droga z ursynowem sarmacka/branickich

Rkrzyzanowski
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: Rkrzyzanowski » 03 sty 2011, 19:17

staszek75 pisze:
Rkrzyzanowski pisze:
QQrydziany pisze:Podłączenie monitoringu Policyjnego na terenie Nowego Wilanowa. tj. kule szpiególe i takie tam.
Nadzoruję w/w temat. Policja popiera ten pomysł, czekam jeszcze na informacje od Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu.

Jak będę coś wiedział poinformuję Państwa.
Do mnie dzwonił w poprzednim tygodniu dzielnicowy p. Mędrek. Komenda Stołeczna Policji ustala właśnie lokalizację kamer monitoringu miejskiego, jedna z kamer ma być na Wilanowie i właśnie w Miasteczku. Proponują lokalizację na skrzyżowaniu Klimczaka-Sarmacka. Prosił mnie o opinię, przekazałem że jeżeli jest do dyspozycji tylko jedna kamera, to jest to właściwa lokalizacja. Termin instalacji jeszcze nieznany.
Widzę, że póki co to tylko dzwoni Policja. Ten sam rejon podałem jak ze mną rozmawiali. Raz w październiku i drugi raz pod koniec listopada.

Pozdrawiam
Rafał Krzyżanowski

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 03 sty 2011, 11:23

dobre, dobre... kamera pewnie jeszcze bedzie oznaczona wielkim napisem "tu jest kamera", zeby nie łamac przepisu do ochrony prywatnego wizerunku... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Aga50
bywalec
bywalec

Post autor: Aga50 » 30 gru 2010, 20:09

Proponują lokalizację na skrzyżowaniu Klimczaka-Sarmacka. Prosił mnie o opinię, przekazałem że jeżeli jest do dyspozycji tylko jedna kamera, to jest to właściwa lokalizacja. Termin instalacji jeszcze nieznany.

Pozdrawiam,
Staszek Orzeł
Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów
Rozumiem ze komenda policji uwaza ze jest to jedyny wyjazd z miasteczka? .
PARANOJA.

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 30 gru 2010, 9:55

staszek75 pisze:Komenda Stołeczna Policji ustala właśnie lokalizację kamer monitoringu miejskiego, jedna z kamer ma być na Wilanowie i właśnie w Miasteczku. Proponują lokalizację na skrzyżowaniu Klimczaka-Sarmacka.
Miejmy nadzieję, że złodzieje będą zawsze uciekać przez to skrzyżowanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”