KSIĘGA ŻYCZEŃ

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Spock
przybysz
przybysz

Re: KSIĘGA ŻYCZEŃ

Post autor: Spock » 03 sie 2011, 14:08

W związku z planowanym otwarciem Orszady chciałbym zapytać o 2 sprawy:

- na jakiej obiektywnej podstawie podjęto decyzję o jednokierunkowej organizacji ruchu (statystyki wypadków, pomiar natężenia ruchu??) co się zmieniło na tej drodze względem stanu sprzed czerwca 2010 że odcina się jeden kierunek JEDYNEGO połączenia Ursynowa i Wilanowa?

- jakie są wobec powyższego plany władz Dzielnicy Wilanów w zakresie uruchomienia brakujęcgo kierunku (Ursynów->Wilanów)? W szczególności na jakiej podstawie został usypany "wał ziemny" przy stadninie na skarpie blokujący jedyny pozostały przejazd gruntowy? W jaki sposób będzie zapewniony dojazd mieszkańców dolnej części ulicy Orszady do ich domów od strony Ursynowa?

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
radny (do 3 postów dziennie)
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinPuchalski » 02 sie 2011, 14:17

LUCK 1 pisze:Miałem sen:
Widziałem autobus nr 172 w Wilanowie oraz nr 189 na Nałęczowskiej. Nowczesny MAN a może to był Solaris radośnie mknął jak strzała z Wilanowa na Ursynów przez nowiteńką ulicę Ciszewskiego. Szcześlwie, ulica ta nie była zakorkowna pewnie dzięki Nowokabackiej.Całe szczście, ze poszerzono też drogę 724 nawet 150 metrów nie stanwiło problemu.
Zasnąłem głębiej:
Widziałem nowe żłobki, przedszkola, szkoły oraz NZOZ-y (w pełni refundowane przez fundusz) .Widziałem centrum handlowe i markety, które byłu dopasowane urbanistycznie do okolicznej zabudowy.
zasnłem snem niedźwiedzim:
Widziałem całą południową obwodnicę wraz z mostem przez Wisłę oraz widziałem też rezerwat Morysin zrewitlizowny i w pełni zintegrowany z parkiem przy pałacu- ach świetnie się tam spaceruje.
obudziłem się
Witam

Niewiem jak tam autobus linii 172 ale otrzymałem odpowiedz w sprawie linii 189. ZTM dostrzega potrzebę wprowadzenia dodatkowej linii autobusowej (xxx) przez ul. Nałęczowską. Aby tak mogło się stać muszą wybudować dodatkowe zatoczki i przystanki autobusowe. W tym roku nie maja tego w planach inwestycyjnych natomiast mogą pochylić się nad inwestycją w następnym roku.
Z mojej strony napewno będę monitorował sprawę.
CH Wilanów ma powstać wg GTC i Polnord do 2014 roku. Aby inwestycja się opłacała wg Wiceprezesa Polnordu musi powstać ul. Branickiego.
To będzie test dla tych dwóch firm i zobaczymy jakie przełożenie maja w mieście. Z ul. Nowokabacka jest jeszcze gorzej. aby dokończyć (rozpocząć budowę) potrzeba około 80 mln zł których nie ma w planach inwestycyjnych miasta.

Pozdrawiam :mrgreen:

Marcin Puchalski
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

Radny Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

email: mpuchals@wp.pl
http://www.facebook.com/PlatformaObywatelskaWilanow

Rkrzyzanowski

Post autor: Rkrzyzanowski » 13 lip 2011, 14:04

W sprawie autobusu nr 172 to złożyłem już interpelację
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000 ... ter194.pdf

Póki co czekam na informację od ZTM.

Według mnie przedłużenie linii 172 jest zasadne, ponieważ Wilanów najszybciej rozbudowuje się.

LUCK 1
przybysz
przybysz

Post autor: LUCK 1 » 11 cze 2011, 1:48

Zapomniałem, że w najgłębszej fazie snu występował jeszcze tramwaj do Wilanowa.
pozdrawiam

LUCK 1
przybysz
przybysz

Post autor: LUCK 1 » 11 cze 2011, 1:45

Miałem sen:
Widziałem autobus nr 172 w Wilanowie oraz nr 189 na Nałęczowskiej. Nowczesny MAN a może to był Solaris radośnie mknął jak strzała z Wilanowa na Ursynów przez nowiteńką ulicę Ciszewskiego. Szcześlwie, ulica ta nie była zakorkowna pewnie dzięki Nowokabackiej.Całe szczście, ze poszerzono też drogę 724 nawet 150 metrów nie stanwiło problemu.
Zasnąłem głębiej:
Widziałem nowe żłobki, przedszkola, szkoły oraz NZOZ-y (w pełni refundowane przez fundusz) .Widziałem centrum handlowe i markety, które byłu dopasowane urbanistycznie do okolicznej zabudowy.
zasnłem snem niedźwiedzim:
Widziałem całą południową obwodnicę wraz z mostem przez Wisłę oraz widziałem też rezerwat Morysin zrewitlizowny i w pełni zintegrowany z parkiem przy pałacu- ach świetnie się tam spaceruje.
obudziłem się
pozdrawiam

Awatar użytkownika
MarcinPuchalski
Kontaktowanie:

Post autor: MarcinPuchalski » 20 maja 2011, 21:51

Bańkowska pisze:1. Infrastruktura - również w starym, wysokim Wilanowie. Nie ma placów zabaw - te istniejące pamiętam ze swojego dzieciństwa, są naprawdę wiekowe :( Nie ma sklepów!!!!
Witam
W tym roku udało się zagospodarować 1 mln złotych na nowy plac zbaw dla Osiedla Wilanów. Powstanie on na terenie Biblioteki przy ul. Radosnej naprzeciwko wejścia do szkoły.
Przetarg ma być ogłoszony w czerwcu, więc mamy nadzieje jako Radni Wilanowa Wysokiego i Niskiego że powstanie on do września tego roku.

Bańkowska pisze:2. Kosze na śmieci!!!! Na papiery, puszki, butelki i psie kupy!!!!!
Rzeczywiście nie ma tam koszy na śmieci. W obecnej chwili prowadzone są przez ZDM wzdłuż Sobieskiego prace związane z modernizacją ścieżki rowerowej. Napisałem Interpelacje do Dzielnicy Wilanowa z prośbą aby ta postawiła kosze na śmieci lub aby wystąpiła o to do ZDM.
Bańkowska pisze:3. torebki do zbierania psich kup. Urząd gminy ostatnio mnie odesłał z kwitkiem - podobno przysługują tylko zarządcom budynków. A moja administracja ukochana również nie posiada torebek. Może powinniśmy startować - jako cała dzielnica - w konkursie na najbrudniejszy kawałek Warszawy????
Tą sprawę muszę wyjaśnić w Dzielnicy. Jak coś będę wiedział dam znać.

Z poważaniem

Marcin Puchalski
Pozdrawiam

Marcin Puchalski

Radny Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

email: mpuchals@wp.pl
http://www.facebook.com/PlatformaObywatelskaWilanow

Bańkowska
przybysz
przybysz

Post autor: Bańkowska » 19 maja 2011, 16:25

1. Infrastruktura - również w starym, wysokim Wilanowie. Nie ma placów zabaw - te istniejące pamiętam ze swojego dzieciństwa, są naprawdę wiekowe :( Nie ma sklepów!!!!
2. Kosze na śmieci!!!! Na papiery, puszki, butelki i psie kupy!!!!!
3. torebki do zbierania psich kup. Urząd gminy ostatnio mnie odesłał z kwitkiem - podobno przysługują tylko zarządcom budynków. A moja administracja ukochana również nie posiada torebek. Może powinniśmy startować - jako cała dzielnica - w konkursie na najbrudniejszy kawałek Warszawy????

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 31 mar 2011, 11:35

Ja mam życzenie, aby znaleźć sposób na deweloperów, którzy zostawiają budowlany syf na osiedlu i mają to w dupie... Więcej w tym temacie:

http://www.e-wilanow.pl/forum/7/2430

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 28 mar 2011, 13:25

To prawda z tym kanałkiem. Kiedyś najładniejsze miejsce w MW, a teraz ohydny ściek. Mnie też się wczoraj ciśnienie podniosło. Wody jest tyle, że ma się wrażenie iż jeszcze trochę, a się przeleje. No i te zniszczenia...

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 28 mar 2011, 11:06

Mam pomysł. Może trzeba zacząć troll'ować biuro sprzedaży Robyga, przy każdej nadarzającej możliwości, pytaniem o najdroższe mieszkania w tej inwestycji, wykazywać się najwyższym zainteresowaniem, najlepiej śmierdząc kasą na 2 km i na koniec kwitować: "oj, jednak chyba kupię u konkurencji, bo macie taki brzydki kanałek".

Bo kolejny mandat w wysokości, o zgrozo, 400 zł to śmiech na sali.
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

majkeloski
bywalec
bywalec

Post autor: majkeloski » 28 mar 2011, 10:51

Bylem wczoraj na spacerze w okolicach kanalu Klimaczaka. To co zrobil ROBYG z tym zbiornikiem wola o pomste do nieba! ROBYG, ktory na plotach wokol swoich inwestycji reklamuje strone Iliveeco.pl!
Szkoda, ze zlikwidowali TVN Warszawa. Postaram sie zainteresowac ta sprawa Gazete Wyborcza.
Moze po naglosnieniu skandalicznego zachowania ROBYGu w mediach developer ten wreszcie przestanie niszczyc jedno najladniejszych miejsc w MW.

Pozdrawiam,

M

Awatar użytkownika
adad
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: adad » 28 mar 2011, 9:22

Może to sposób na Robyga by w końcu przestał tam pompować swoje ścieki bo zaleje Klimczaka i swoje biuro sprzedaży.

Awatar użytkownika
mruw77
osadnik
osadnik

Post autor: mruw77 » 25 mar 2011, 23:14

z tym kanałem mam podobne odczucia, wydaje się że zator jest pod "mostkiem" na wysokości betonowych płyt ul. Kieślowskiego , potwierdzaloby to wyjasnienie fakt, że w dalszym odcinku wzdłuż niedoszłego ratusza woda ledwie się sączy i jej poziom jest o 1 metr niższy - tak na oko ... ;)

kris
przybysz
przybysz

Kanały w miasteczku Wilanów -czystość i drożność?

Post autor: kris » 25 mar 2011, 20:48

Witam,

Z niepokojem obserwuję stan kanału wzdłuż ul.Klimczaka. Ilość śmieci i jego stan po zimie nie jest zachęcający. Zastanawia mnie, czy ktoś sprawdza drożność odpływów, bo mam wrażenie, że z każdym dniem wody jest nieco więcej. Jak często kanały są czyszczone i odpływy udrażniane?
Żebyśmy przy pierwszej większej wiosennej burzy nie skończyli jak mieszkańcy Piaseczna...
Z pozdrowieniami
Emila

Awatar użytkownika
wawra
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: wawra » 09 mar 2011, 22:46

Wniosek nasuwa się jeden - konieczność analizy zmian świateł przez ZDM i ich dostosowanie do obecnych funkcji/przepustowosci Wilanowskiej, a z pewnością wprowadzenie min długości cyklu dla kierunku do/z Wilanowa - nie 5-10 sek tylko min 15-20 sek.
W czasie ferii było lepiej, ale teraz problem powrócił.
Czy w dalszym ciągu potrzebne jest pismo?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”