Odpowiedzi na interpelacje

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Odpowiedzi na interpelacje

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 06 wrz 2017, 12:21

W takich warunkach sprawuje się mandat radnego w Wilanowie:

Szanowny Panie Przewodniczący Rady i Przewodniczący KR,
W nawiązaniu do mojej wypowiedzi na ostatniej Sesji dotyczącej nieterminowych odpowiedzi na interpelacje, chciałabym Panów poinformować, że zamiast odpowiedzi na interpelację nr 963 otrzymałam kopię pisma Zarządu Dzielnicy do przewodniczącego Rady, w którym czytamy, że moja interpelacja nie spełnia przesłanek określonych w Statucie Dzielnicy i moje zapytanie należy skierować do ZDM. Wygląda na to, że zatoczyliśmy koło, ponieważ Zarząd Dzielnicy powrócił do praktyk z początku kadencji, kiedy to odmawiał odpowiedzi na interpelacje radnych, twierdząc, że nie są one interpelacjami. Po pisemnych skargach do Rady Miasta i ustnej skardze do przewodniczącej Rady Miasta Zarząd opamiętał się i zaczął odpowiadać na interpelacje zgodnie ze Statutem.

Jeśli chodzi o rzekome niespełnianie przesłanek określonych w Statucie, chciałabym poinformować Panów, jak ja rozumiem jego zapisy. Wg paragrafu 32 ustęp 7 radny kieruje interpelację do Zarządu Dzielnicy. Nie ma w Statucie zapisu mówiącego o tym, że radny może kierować interpelacje do innych instytucji. Nie ma również w Statucie zapisu mówiącego, że interpelacja powinna dotyczyć tylko spraw będących w kompetencjach Urzędu Dzielnicy. Wg paragrafu 32 ust. 1 interpelacja powinna odnosić się do spraw dotyczących Dzielnicy i jej mieszkańców.

W związku z powyższą sytuacją, uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie, jakie kroki zamierzają Panowie podjąć, aby radni mieli możliwość sprawowania mandatów, ponieważ interpelacja jest podstawowym narzędziem pracy radnego.

Z poważaniem,
Joanna Szubińska-Piszczek

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Odpowiedzi na interpelacje

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 18 sie 2017, 13:35

Do dziś nie otrzymałam odpowiedzi na interpelacje z 17, 18 i 19.07. Radni Niezależni otrzymali odpowiedzi na interpelacje z okresu 19-27.07 na początku sierpnia. Niektórzy po kilku dniach. Ciekawe, czy pracownicy Urzędu są poinstruowani, że mają się nie spieszyć w przypadku moich interpelacji?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”