ścieżka rowerowa a bezpieczeństwo matek z dziećmi

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Bejnar
przybysz
przybysz

Re: ścieżka rowerowa a bezpieczeństwo matek z dziećmi

Post autor: Bejnar » 01 gru 2014, 21:32

Aga pisze:Hm, tylko dlaczego ma robić to jakiś "nieznany sprawca", a nie miasto? Pytanie retoryczne, to urząd powinien myśleć i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a nie nieznani sprawcy...
Też zadaję sobie to pytanie ! Ale czasami kiedy miasto nie chce nic zrobić, trzeba działać inaczej. Niestety

Awatar użytkownika
ren07
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: ren07 » 01 sie 2014, 0:35

raw pisze:
Woytek pisze:Niestety obawiam sie ze linia rozdzielajaca i tak nic nie da. Matki z wozkami maja bardzo czesty zwyczaj jechac wozkiem po oznakowanej sciezce rowerowej. Zupelny brak wyobrazni.
A ja niestety obawiam się, że linia rozdzielająca i tak nic nie da ponieważ również rowerzyści jeżdżą jak chcą. A zupełny brak wyobraźni to jazda ulicą gdy obok jest ścieżka rowerowa.
A ja myślę, że linia rozdzielająca plus zmiana oznakowania przynajmniej trochę by uporządkowała sytuację. Nie wszystkie matki z wózkami są pozbawione wyobraźni i nie wszyscy rowerzyści jeżdżą jak chcą. Natomiast na tym odcinku po prostu trudno ocenić, którą stroną lepiej byłoby iść/jechać żeby "było dobrze". Na pozostałych odcinkach, gdzie oznakowanie jest jasne, gros rowerzystów i spacerowiczów trzyma się właściwej strony.

raw
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: raw » 31 lip 2014, 21:15

Woytek pisze:Niestety obawiam sie ze linia rozdzielajaca i tak nic nie da. Matki z wozkami maja bardzo czesty zwyczaj jechac wozkiem po oznakowanej sciezce rowerowej. Zupelny brak wyobrazni.
A ja niestety obawiam się, że linia rozdzielająca i tak nic nie da ponieważ również rowerzyści jeżdżą jak chcą. A zupełny brak wyobraźni to jazda ulicą gdy obok jest ścieżka rowerowa.

Woytek
osadnik
osadnik

Post autor: Woytek » 31 lip 2014, 16:27

Niestety obawiam sie ze linia rozdzielajaca i tak nic nie da. Matki z wozkami maja bardzo czesty zwyczaj jechac wozkiem po oznakowanej sciezce rowerowej. Zupelny brak wyobrazni.

Awatar użytkownika
ren07
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: ren07 » 25 lip 2014, 21:19

henryk pisze:A tak czysto hipotetycznie - gdyby jakiś nieznany sprawca namalował tą linię
A gdyby się tak skrzyknąć na akcję malowania wzorem akcji sprzątania? Może przyniosłoby to taki sam skutek jak w przypadku Sejmu Czteroletniego, czyli urząd by się ruszył i coś w tej sprawie zrobił? ;)

A tak bardziej poważnie, samo namalowanie linii w tym miejscu nie wystarczy, konieczna byłaby również zmiana oznakowania. W tej chwili na tym odcinku obowiązuje znak wskazujący na ciąg pieszo-rowerowy, czyli bez podziału na strony, po których rowerzyści i piesi powinni się poruszać. Zatem przydałaby się i namalowana linia i nowe znaki.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 23 lip 2014, 10:36

Hm, tylko dlaczego ma robić to jakiś "nieznany sprawca", a nie miasto? Pytanie retoryczne, to urząd powinien myśleć i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a nie nieznani sprawcy...

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 22 lip 2014, 20:48

A tak czysto hipotetycznie - gdyby jakiś nieznany sprawca namalował tą linię to jaka mu grozi kara - jak go mimo wszystko złapią... :mrgreen:

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

ścieżka rowerowa a bezpieczeństwo matek z dziećmi

Post autor: rob » 22 lip 2014, 20:11

Mam pytanie do radnych

1) Czemu ale to czemu nikt z radnych nie zainteresował się sprawą braku rozdzielenia ciągu rowerowego od pieszego na drodze rowerowej do Powsina na odcinku: RZECZPOSPOLITA - 1 MOSTEK NA POTOKU.

Czy naprawdę jest tak ciężko naszym radnym zainteresować się sprawą bezpieczeństwa spacerujących matek z małymi dziećmi jak i rowerzystów WYSTARCZY NAMALOWAĆ LINIĘ ROZDZIELAJĄCĄ CIĄGI (2 puszki farby gumowej !!!) ( jak można było to zrobić koło mostka dla zakochanych !!!!!!!!) CZEMU Z NIEWIADOMYCH POWODÓW NIE NAMALOWANO LINII KAWAŁEK DALEJ DO ULICY RZECZPOSPOLITEJ ?????
Dziś byłem świadkiem kiedy to na matkę z dziećmi prawie nie wpadł szybki rowerzysta a matka szła po prawej przy rowku w kierunku rzeczpospolitej a rower jechał po stronie angielskiej mało by brakowało a by była tragedia dziecka :!: .

2) Który z radnych spowoduje tam poprawę bezpieczeństwa kosztem 2 puszek farby ????????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”