Wilanowski inwestor rozwiązał problemy miliarda ludzi?

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Re: Wilanowski inwestor rozwiązał problemy miliarda ludzi?

Post autor: paszczakR » 24 sie 2017, 9:07

MPZP nie rozstrzyga czy budynek ma być interesujący czy nudny, podobny do budynku "kawałek dalej", czesne niskie czy wysokie.
To są rzeczy względne i zmienne w czasie.

Determinuje natomiast m.in. kwestię kąta spadku dachu. A miary kąta to rzecz wywiedziona z geometrii euklidesowej, niezmienna od 2,5 tys lat.

I stąd moje pytanie: czy coś przeoczyłem w MPZP lub jak to możliwe, że Urząd wydał zgodę na budowę niezgodną z MPZP?

PS O chętnych na płacenie wysokiego czesnego nie martwiłbym się. Dobra zmiana sprawia, że Polska rośnie w siłę, a ludziom żyje się dostatniej. Popatrz na konkubinę prezesa TVP
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

AliBaba
osadnik
osadnik

Re: Wilanowski inwestor rozwiązał problemy miliarda ludzi?

Post autor: AliBaba » 23 sie 2017, 21:31

A hotel kawałek dalej to ma więcej niż kilka procent spadku dachu?

Co do szkoły, to budynek interesujący i podobny do przedszkola przy Hlonda jak dla mnie.

ciekawe też kogo spać na takie czesne

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Wilanowski inwestor rozwiązał problemy miliarda ludzi?

Post autor: paszczakR » 23 sie 2017, 20:48

Przeczytałem tekst
http://e-wilanow.pl/katalog/edukacja/sz ... ol-wilanow
i zacząłem się zastawiać.

Szkoła zbudowana jest na terenie oznaczonym w MPZP jako 11 ME, gdzie przykrycie obiektów określa się jako
dachy o kącie spadku od 30 do 60 stopni
Jednocześnie
ustala się jedyny dopuszczalny materiał pokrycia dachu jako: dachówkę ceramiczną, blachodachówkę, blachę miedzianą, blachę miedziowaną
We wspomnianym tekście inwestor zapewnia że szkoła posiada
ekologiczny ogród na dachu szkoły, w którym będzie można uprawiać zioła, warzywa i owoce.
Czy zle czytam MPZP czy Tacit rozwiązał globalny problem żywieniowy umożliwiając uprawę żywności na pochyłych obszarach z blachy lub ceramiki?
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”