wypłaty 500+ w Wilanowie

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Re: wypłaty 500+ w Wilanowie

Post autor: bierute » 01 gru 2016, 10:13

acrobat pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Napisałam, że powinno nam wszystkim dawać do myślenia? Panu nie daje?
Mi daje.
alez acrobat, naiwniaku, co Ty za głupstwa piszesz... Nie wież w to czego uczą uczelnie ekonomiczne - one są sterowane wiadomo przez kogo. Przecież, żeby wyrównać płace Polaków z mieszkańcami Europy zachodniej wystarczy wydrukować więcej banknotów i po prostu dać ludziom. Należy im się! Wystarczy znacjonalizować prywatne firmy, dopłacać gdy będą nierentowne a ich majątek rozkradany, napompować płace i nie martwić sie o inflację. Nie wierzysz, to zapytaj wyznawców PIS. Oni sie na tym znają, wyjrzyj przez okno.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 29 lis 2016, 15:49

Posty dotyczące katastrofy smoleńskiej powędrowały tam, gdzie ich miejsce.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 25 lis 2016, 22:11

J.Szubińska-Piszczek pisze:Wg mojej wiedzy średnie zarobki w Polsce publikuje GUS. A to, że są one po prawie 30 latach "wolności" wciąż 3-4 razy niższe niż w Zachodniej Europie powinno dawać nam wszystkim do myślenia.
Niecenzuralne słowa doprawdy cisną się nie na usta, a nie wypada! Proszę sobie wyobrazić, że niestety normalnie i uczciwie pracujący człowiek nie jest w stanie przy 2 pensjach średnich pozwolić sobie na opiekunkę. Po pierwsze koszt uzyskania przychodu, ten odliczany nijak ma się do rzeczywistości, po drugie kredyty, po trzecie utrzymanie dziecka w wieku niemowlęcym i później przy niedoborze przedszkoli. Niestety, a dla mnie na szczęście, nie każdy jest politykiem, który za 13 000 złotych pensji utrzymuję całą rodzinę i całodobową ochronę, na marginesie skąd w wybrańcach narodu taki przed nim strach. Przecież co poniektórzy to serce i wola suwerena?
Nic w sytuacji Jarosława Kaczyńskiego nie było śmieszne, jednakże na brak pieniędzy nie powinien narzekać, na ochronę miesięcznie wydaje więcej niż jego wyborcy na życie przez rok, a to że został sam, to tylko i wyłącznie jego zasługa.

Awatar użytkownika
acrobat
bywalec
bywalec

Post autor: acrobat » 25 lis 2016, 18:12

J.Szubińska-Piszczek pisze:Napisałam, że powinno nam wszystkim dawać do myślenia? Panu nie daje?
Mi daje.

Więcej - szacunku dla pracujących, przedsiębiorców i pracy; mniej przeszkód w prowadzeniu biznesu, jasne przepisy, wsparcie dla innowacji, edukacja (ekonomia, przedsiębiorczość, matematyka), zachęcanie ludzi do pracy, ułatwienia dla pracujących rodziców, mniej zakazów.

Mniej - rozdawnictwa, uzależniania od zapomóg, traktowania przedsiębiorców jak przestępców, niejasnego prawa, częstych zmian przepisów, nepotyzmu, kolesiostwa, ładowania pieniędzy w nierentowne gałęzie przemysłu.

Czasy "czy się stoi czy się leży 2000 się należy" już dawno minęły. Pomysłowość, przedsiębiorczość - to powinno być promowane przez państwo, a nie rozdawnictwo.

Nie może tak być, że o być albo nie być przedsiębiorców decydują ludzie, którzy nigdy nie mieli firmy i nie rozróżniają przychodu od zysku. Jak mamy funkcjonować jako państwo prawa, kiedy od razu po podpisaniu ustawy przez prezydenta trzeba ją nowelizować bo są błędy.

Pracowitość nie może być karana przez państwo.
And you can dream
So dream out loud

Awatar użytkownika
acrobat
bywalec
bywalec

Post autor: acrobat » 25 lis 2016, 17:19

J.Szubińska-Piszczek pisze:Ale to nie jest trudne do znalezienia samemu, jeśli to Pana tak interesuje:
http://wynagrodzenia.pl/gus
https://www.niania.pl/raport-loklany-warszawa/Page.html
Czyli samotny rodzic zarabiający średnią mazowiecką - 5047 PLN (sektor przedsiębiorstw) brutto, wyda ponad połowę swojego wynagrodzenia na nianię zakładając wyliczenia z Pani źródła:
Przeciętnie niania w Warszawie ma około 29 lat i zarabia 13,34 zł za godzinę. Opieka nad dzieckiem zajmuje jej średnio 7 godzin dziennie.

Chociaż przy jednej osobie pracującej na 8 godzin, to niania spędzi z dzieckiem więcej niż 7 godzin dziennie. Co daje już prawie 2/3 pensji (pod warunkiem, że niania pracuje na czarno). A to co zostaje trzeba wydać na czynsz, może wynajem, jedzenie dla siebie i dziecka itp (zostaje niewiele ponad 1000 PLN).

A coś mi się wydaje, że te 13,34 PLN to jest mocno zaniżona stawka. Chyba że nie dba Pani o to kto się będzie zajmować dzieckiem i tnie koszty...
And you can dream
So dream out loud

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 25 lis 2016, 16:59

Napisałam, że powinno nam wszystkim dawać do myślenia? Panu nie daje?

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 25 lis 2016, 16:43

J.Szubińska-Piszczek pisze: (zarobki) po prawie 30 latach "wolności" wciąż 3-4 razy niższe niż w Zachodniej Europie powinno dawać nam wszystkim do myślenia.
Ciekawe... czekamy na wyjaśnienie takiego stanu rzeczy.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 25 lis 2016, 16:16

Ale to nie jest trudne do znalezienia samemu, jeśli to Pana tak interesuje:
http://wynagrodzenia.pl/gus
https://www.niania.pl/raport-loklany-warszawa/Page.html

Awatar użytkownika
acrobat
bywalec
bywalec

Post autor: acrobat » 25 lis 2016, 15:50

J.Szubińska-Piszczek pisze:Wg mojej wiedzy średnie zarobki w Polsce publikuje GUS. A to, że są one po prawie 30 latach "wolności" wciąż 3-4 razy niższe niż w Zachodniej Europie powinno dawać nam wszystkim do myślenia.
Skoro Pani twierdzi, że na podstawie średnich zarobków można wynająć opiekunkę, to zakładam, że:
* zna Pani średnie zarobki
* zna Pani koszt opienkunki (Wilanów)
* podzieli się Pani ze mną tą wiedzą

Czyżbym się mylił?
And you can dream
So dream out loud

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 25 lis 2016, 15:44

Wg mojej wiedzy średnie zarobki w Polsce publikuje GUS. A to, że są one po prawie 30 latach "wolności" wciąż 3-4 razy niższe niż w Zachodniej Europie powinno dawać nam wszystkim do myślenia.

Awatar użytkownika
acrobat
bywalec
bywalec

Post autor: acrobat » 25 lis 2016, 15:34

J.Szubińska-Piszczek pisze:
acrobat pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze: Są na to rozwiązania: https://www.youtube.com/watch?v=hHk_Si27BJo
Pytałem się konkretnie o Pani sposób na miesięczny wzrost dochodów o 700 PLN.
Szanowny Panie acrobat, z mojego doświadczenia życiowego wynika, że przy średnich zarobkach obojga rodziców można pozwolić sobie na opiekunkę. Szczególnie, jeśli 500 zł dokłada do niej państwo.
Średnich wilanowskich, warszawskich? Czyli jakich? A jak (z różnych przyczyn) nie ma obojga rodziców? Co wtedy?
And you can dream
So dream out loud

ArMac
przybysz
przybysz

Post autor: ArMac » 25 lis 2016, 15:22

To proszę o doprecyzowanie jaką kwotę netto uważa Pani za średnie zarobki jednego rodzica?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 25 lis 2016, 15:15

acrobat pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:
acrobat pisze:Rozumiem, że dla Pani zwiększenie comiesięcznych zarobków o 700 PLN to nie problem?
Są na to rozwiązania: https://www.youtube.com/watch?v=hHk_Si27BJo
Pytałem się konkretnie o Pani sposób na miesięczny wzrost dochodów o 700 PLN.
Szanowny Panie acrobat, z mojego doświadczenia życiowego wynika, że przy średnich zarobkach obojga rodziców można pozwolić sobie na opiekunkę. Szczególnie, jeśli 500 zł dokłada do niej państwo.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 25 lis 2016, 12:30

dajmy tylko wygrac PO a wprowadza 500 i na pierwsze dziecko ;)
http://wiadomosci.wp.pl/po-chce-zmienic ... 384019073a

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 25 lis 2016, 10:40

Zyskają zarabiający do 11000 zł rocznie. Czyli kto, skoro pensja minimalna to teraz ile - 2000zł miesięcznie? To ze PIS to kłamcy i manipulatorzy to wiedzieli wszyscy od dawna. To, ze to ekonomiczni ignoranci i analfabeci również. Ale chyba nikt się nie spodziewał, ze oni po prostu nienawidzą ludzi. Bo chyba nikt inny nie chciałby za jednym zamachem pogrążać wszystkich pracujących jednocześnie wmawiając im, że robią to dla ich dobra?

Coś mi się wydaje, ze pożegnają się z władzą szybciej niż nam się wydaje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”