wypłaty 500+ w Wilanowie

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: wypłaty 500+ w Wilanowie

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 20 lis 2016, 13:38

Floyd pisze:Musimy się przyzwyczajać, że niedługo dzielnicowi delegaci KC PiS będą nam dyktowali co mamy robić, jak myśleć, czego uczyć w szkole, kiedy robić zakupy, gdzie, kiedy i jak się modlić, kiedy zakładać prezerwatywę (oczywiście w oparciu o indywidualnie wydaną zgodę) , itp.
Normalnie strach się bać :D

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 20 lis 2016, 11:50

bierute pisze:karolina84, ale Ty nie jesteś na celowniku PIS-u (choc jak domniemywam - prawnik - możesz byc z innego powodu) - elektrorat PIS to w większości elektorat słabo wykształcony, elektorat z terenów wiejskich - nie napinający się na wysokie oczekiwania płacowe - w tym przypadku taki 1000zł to niemal jak pensja i robi różnicę.
Rządzący działają wedle zasady "dajcie nam chleba i igrzysk".
Program 500+ i poniewieranie autorytetów i wszelkie maści przeciwników idealnie wpisuje się w tę zasadę (prawnicy są tu idealnym celem). Rządy niedemokratyczne zazwyczaj odwołują się do prostego ludu, który daje im siłę i poparcie. Garstka ludzi popierających z wyższym wykształceniem też się znajdzie (nawet wokół Hitlera, czy Stalina takich nie brakowało). Jedni popierają w imię własnych interesów, inni, pomimo wykształcenia, pewnych rzeczy nie rozumieją, jeszcze inni popierają z bezradności (zrażeni działaniami poprzedników).
Ludzie wykształceni, którzy ciężką pracą do czegoś doszli, są teraz na celowniku, jako złodzieje, którzy "nachapali" się kosztem tych, którym się nie udało. Ci ostatni za 500 zł bez trudu oddadzą głos niezależnie od tego, czy mają wybrać lewicę, prawicę, komunistów, czy faszystów.

Musimy się przyzwyczajać, że niedługo dzielnicowi delegaci KC PiS będą nam dyktowali co mamy robić, jak myśleć, czego uczyć w szkole, kiedy robić zakupy, gdzie, kiedy i jak się modlić, kiedy zakładać prezerwatywę (oczywiście w oparciu o indywidualnie wydaną zgodę) , itp.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 lis 2016, 9:10

bierute pisze:karolina84, ale Ty nie jesteś na celowniku PIS-u (choc jak domniemywam - prawnik - możesz byc z innego powodu) - elektrorat PIS to w większości elektorat słabo wykształcony, elektorat z terenów wiejskich...
No to ja jestem odstępstwem od tego, co pisze bierute. Co prawda mieszkam na wsi, co sobie bardzo chwalę (Powsin :mrgreen: ), ale mam wykształcenie wyższe podyplomowe.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 19 lis 2016, 9:04

karolina84 pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Rozumiem, że jeśli rodzina wymienia samochód na nowy, bo ma stary to dzieciom to nie służy :shock:
No tak jakoś nie służy. To miała być podstawa zwiększenia dzietności, a nie wymiany modeli samochodów. Zwiększenia dzietności nie widać, bo szczerze mówić 500+ to mi potrzebne, jak nie powiem co. Pierwszeństwo do żłobka, przedszkola, ulgi to byłoby coś. Nie po to studiowałam 5 lat i poświęciłam 3 lata na aplikację, żeby teraz siedzieć w domu. Chcę mieć gwarancję, że jak postanowię wrócić do pracy to znajdę miejsce w żłobku, a później w przedszkolu, a nie jakieś zapomogi typu 500+. Stać mnie na dziecko i jałmużny nie potrzebuje tylko realnego wsparcia w moim macierzyństwie, za które jestem w stanie płacić.
Przecież dziecko nie musi chodzić do żłobka. Może zostać w domu, a 500 zł można przeznaczyć na opiekunkę lub podarować babci.
karolina84 pisze:A tak na marginesie, co z kwotą wolną od podatku. TK wskazał, że nie może być taka sama, a że było to za PO to nawet opublikowali.
Pani premier w wywiadzie w Do Rzeczy: Z kwotą wolną od podatku jest tak, że w tej chwili trwają prace i analizy dotyczące wprowadzenia jednolitego podatku i od tego, jak sie potoczą, będzie zależało, czy kwota wolna będzie wprowadzona w ramach tej jednolitej daniny, czy będzie inne rozwiązanie.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 18 lis 2016, 17:47

korczak pisze:I to po raz kolejny pokazuję, że to nie jest żadna polityka prorodzinna ale zwykły socjal.
Żeby on chociaż był "zwykły", czyli adresowany do potrzebujących. To tylko kiełbasa wyborcza, a pieniądze są tylko "karą" za bezdzietność.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 18 lis 2016, 17:34

bierute pisze:To nie jest socjal. Socjal jest dla biednych. I decyduje kryterium dochodowe. Tutaj wymyślono durnowaty system - na drugie dziecko. Szkoda, ze nie na trzeciego psa, czwartą paprotke i piatą klepkę. to zwykła kiełbacha wyborcza. W innym wypadku, gdyby ktoś chciał rzeczywiście dobrze, a wymyśliłby jedynie taki własnie system jak obecnie działający, straszny musiałby być z niego dureń. A tak - efekt psychologiczny został - "na dziecko", a ze kasy nie ma, to na drugie. troche na wzór chiński.
No nie na chinski, ale pseudoeuropejski. W wiekszosci krajów jest wsparcie na dziecko, tyle że na każde.
Niedawno nawet ukraina była od nas lepsza bo tam becikowe wynosi równowartość 10 tys euro.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 18 lis 2016, 17:22

To nie jest socjal. Socjal jest dla biednych. I decyduje kryterium dochodowe. Tutaj wymyślono durnowaty system - na drugie dziecko. Szkoda, ze nie na trzeciego psa, czwartą paprotke i piatą klepkę. to zwykła kiełbacha wyborcza. W innym wypadku, gdyby ktoś chciał rzeczywiście dobrze, a wymyśliłby jedynie taki własnie system jak obecnie działający, straszny musiałby być z niego dureń. A tak - efekt psychologiczny został - "na dziecko", a ze kasy nie ma, to na drugie. troche na wzór chiński.

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 18 lis 2016, 15:27

mithra pisze:
korczak pisze:
mithra pisze:no ale jeśli matka pracuje na kasie za 800/ mies ty chyba lepiej żeby zajęła się dziecmi, wiecej na tym skorzystają niż na nieobecności matki w domu.
Jak się nie mylę to płaca minimalna od 1 stycznia 2016 r. wynosi 1355 zł netto tak więc z tym 800 zł to lekka przesada. Chyba, że mówimy o jakiejś części etatu ale wówczas powyższa teza sama się obala ponieważ. Takim tokiem myślenia, jak powyżej, podążyło niestety wiele kobiet. Jakie są tego skutki przekonamy się pewnie za kilka lat gdy te same osoby będą chciały wrócić na rynek pracy.
Tia, tyle że sporo osób pracuje? pracowało na śmieciówkach, wiec nawet na minimalną się nie łapali,a i przy takiej mnimalnej lepiej z dzieciorami w domu siedzieć, bo jak odliczysz koszty przedszkoli i dojazdow to moze 200 zeta w kieszeni zostanie, a tak jest pińćset. Trudno się ludziom dziwić.
I to po raz kolejny pokazuję, że to nie jest żadna polityka prorodzinna ale zwykły socjal.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 18 lis 2016, 14:58

korczak pisze:
mithra pisze:no ale jeśli matka pracuje na kasie za 800/ mies ty chyba lepiej żeby zajęła się dziecmi, wiecej na tym skorzystają niż na nieobecności matki w domu.
Jak się nie mylę to płaca minimalna od 1 stycznia 2016 r. wynosi 1355 zł netto tak więc z tym 800 zł to lekka przesada. Chyba, że mówimy o jakiejś części etatu ale wówczas powyższa teza sama się obala ponieważ. Takim tokiem myślenia, jak powyżej, podążyło niestety wiele kobiet. Jakie są tego skutki przekonamy się pewnie za kilka lat gdy te same osoby będą chciały wrócić na rynek pracy.
Tia, tyle że sporo osób pracuje? pracowało na śmieciówkach, wiec nawet na minimalną się nie łapali,a i przy takiej mnimalnej lepiej z dzieciorami w domu siedzieć, bo jak odliczysz koszty przedszkoli i dojazdow to moze 200 zeta w kieszeni zostanie, a tak jest pińćset. Trudno się ludziom dziwić.

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 18 lis 2016, 14:29

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 18 lis 2016, 12:46

no ale jeśli matka pracuje na kasie za 800/ mies ty chyba lepiej żeby zajęła się dziecmi, wiecej na tym skorzystają niż na nieobecności matki w domu.

korczak
bywalec
bywalec

Post autor: korczak » 18 lis 2016, 12:05

karolina84 pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Rozumiem, że jeśli rodzina wymienia samochód na nowy, bo ma stary to dzieciom to nie służy :shock:
No tak jakoś nie służy. To miała być podstawa zwiększenia dzietności, a nie wymiany modeli samochodów. Zwiększenia dzietności nie widać, bo szczerze mówić 500+ to mi potrzebne, jak nie powiem co. Pierwszeństwo do żłobka, przedszkola, ulgi to byłoby coś. Nie po to studiowałam 5 lat i poświęciłam 3 lata na aplikację, żeby teraz siedzieć w domu. Chcę mieć gwarancję, że jak postanowię wrócić do pracy to znajdę miejsce w żłobku, a później w przedszkolu, a nie jakieś zapomogi typu 500+. Stać mnie na dziecko i jałmużny nie potrzebuje tylko realnego wsparcia w moim macierzyństwie, za które jestem w stanie płacić.
A tak na marginesie, co z kwotą wolną od podatku. TK wskazał, że nie może być taka sama, a że było to za PO to nawet opublikowali.
Politycy PIS od dawna twierdzą, że to nie jest program, który ma służyć poprawie dzietności. Określają go jako program socjalny. Odnośnie kwoty wolnej od podatku to moim zdaniem można o nim zapomnieć pomimo wyroku TK. Właśnie jej podniesienie byłoby najlepszym pomysłem dla pomocy rodzinom. Masz więcej dzieci- kwota jest wyższa. Promowało by to podjęcie pracy, a nie jak to ma teraz miejsce tj. przypadki rezygnacji z nisko płatnych stanowisk w imię "bo i tak wole siedzieć na 500+". Jednak to by słabo wyglądało pod względem populizmu i lepiej jest mówić: Zobaczcie oni wam nic nie dali. A my dajemy!

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 18 lis 2016, 11:37

To już nie tylko taki elektorat, do tego doszla spora grupa ludzi zniesmaczonych działaniem i korupcją poprzedników, jak również elektorat niby dobrze wykształcony bo po studiach, ale bez praktycznej możliwości realizacji zawodowej. Mamy nadopdaż magistrów i niedostatek fachowców. Ludzie maja dyplomy a mimo to słabo zarabiają. Nie na to chyba po studiach liczyli.
Jednak czego nie mowić o 500 + to wkurza mnie gadanie że auto to luksus. Jaki luksus? JAsne że ta kase można mądrzej wydać i dać wsparcie realnie potrzebującym, ale opowieści o tym że auta sa dla szpanu i wożenia się po wakacjach są dla mnie rodem z poprzedniej epoki.
A jesli chodzi o żlobki i przedszkola to u nas podobno kasa jest tylko kupić ziemi i zbudować sie nie da :roll: . I pisze to w..wiona matka, ktora może obeszłaby się bez auta, albo choc częściej bez niego radziła, gdyby nie musiała dziecka do przedszkola w innej dzielnicy wozić.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 18 lis 2016, 11:26

karolina84, ale Ty nie jesteś na celowniku PIS-u (choc jak domniemywam - prawnik - możesz byc z innego powodu) - elektrorat PIS to w większości elektorat słabo wykształcony, elektorat z terenów wiejskich - nie napinający się na wysokie oczekiwania płacowe - w tym przypadku taki 1000zł to niemal jak pensja i robi różnicę. W dodatku o jakim żłobku czy przedszkolu na wsi mówisz? Tam takie instytucje nie są potrzebne.

a'propos samochodów - moja znajoma ma jedno dziecko i też jej się psuje samochód. Ale ona sobie juz go za 500+ nie wyremontuje. Musiałaby mieć drugie dziecko, ale mąż zmarł... Ale najłatwiej to wycierać sobie gębę frazesami typu "Polska solidarna" nie mając pojęcia o tym co się mówi.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 18 lis 2016, 0:28

A tak na marginesie, co z kwotą wolną od podatku. TK wskazał, że nie może być taka sama, a że było to za PO to nawet opublikowali.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”