wypłaty 500+ w Wilanowie

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
karolina84
bywalec
bywalec

Re: wypłaty 500+ w Wilanowie

Post autor: karolina84 » 18 lis 2016, 0:11

J.Szubińska-Piszczek pisze:
YOGItheBEAR pisze:Pozostaje się cieszyć, że znalazła się kasa bieżąca i nasze dzieci będą miały mniej do spłacania za te talony na wódkę...
Moi znajomi kupili samochód. Twoi przepijają?
A to miało być na samochód?! To podobno miało być na zwiększenie dzietności, o kredycie na auto tudzież o pożyczce bezzwrotnej na auto nikt nie wspominał. Mam jedno dziecko i na chwilę obecną nie zamierzam mieć więcej, a a chyba miało to przekonać ludzi takich, jak ja. Wie Pani dlaczego to nie działa? PS. Samochody mam 2 i żadne 500+ nie jest mi potrzebne.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 17 lis 2016, 20:30

YOGItheBEAR pisze:Aaaaa... to przepraszam. Czyli nie żadne Rodzina500+, tylko Samochód+. Jak Mieszkanie+... Przepraszam, ale ja tego zwyczajnie nie kupuję. Czyli to nie żadna kasa na dziecko tylko, żeby szło lepiej... Żeby auto było nowsze, żeby telewizor był większy... Na to nas stać!
nowszy nie zawsze znaczy wiekszy, moja psiapsiola co prawda nie kupiła, ale gruntownie za 500+ wyremontowała auto i dzieki temu zamiast stać w szczerym polu udaje jej się dojechać do klientów, dzieki czemu ma wiekszy zarobek , ktory i tak w przeważającej czesci przeznacza na dzieci.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 lis 2016, 17:41

A miał Pan? Naród głosuje po mojej myśli - dorósł do demokracji, nie głosuje po mojej myśli - nie dorósł.

ArMac
przybysz
przybysz

Post autor: ArMac » 17 lis 2016, 17:33

ArMac pisze:Boże, Pani Radna powiedziała coś z czym się zgadzam!!! pora umierać)
To się nazywa myślenie Kalego.
Tzn. Pani Radna ukradła mi krowę?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 lis 2016, 17:31

Rozumiem, że jeśli rodzina wymienia samochód na nowy, bo ma stary to dzieciom to nie służy :shock:

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 17 lis 2016, 17:27

Aaaaa... to przepraszam. Czyli nie żadne Rodzina500+, tylko Samochód+. Jak Mieszkanie+... Przepraszam, ale ja tego zwyczajnie nie kupuję. Czyli to nie żadna kasa na dziecko tylko, żeby szło lepiej... Żeby auto było nowsze, żeby telewizor był większy... Na to nas stać!
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 lis 2016, 17:26

ArMac pisze:Boże, Pani Radna powiedziała coś z czym się zgadzam!!! pora umierać)
To się nazywa myślenie Kalego.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 17 lis 2016, 17:23

YOGItheBEAR pisze:Pytam jak najpoważniej. Samochód to kosztowna zabawka - nie tylko w momencie zakupu, ale i w utrzymaniu. Napisałem powyżej i powtórzę: jak nie było wcześniej na samochód, to skąd teraz na drożejącą benzynkę? Samochód to swoisty L-U-K-S-U-S. Zakładam, że w Programie 500+ nie chodziło o finansowanie luksusów.
Tu się nie mogę zgodzić, Samochód obecnie to nie luksus, ale artykuł pierwszej potrzeby, jeśli chce sie i pracować i wozic dzieci do szkoły i na zajęcia dodatkowe to jest niezbędny. Bez auta nie dalabym rady poupychac mlodych gdzie kto lubi i potrzebuje i wyrobić się z robotą, nie ma szans.

ArMac
przybysz
przybysz

Post autor: ArMac » 17 lis 2016, 17:19

Boże, Pani Radna powiedziała coś z czym się zgadzam!!! pora umierać)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 lis 2016, 17:14

bierute pisze:Dyletanci ekonomiczni z PIS w akcji.
(...)
I tak będzie w kółko dopóki durny naród nie zacznie czytać książek, kształcić i uczyć się i samodzielnie wyciągać wnioski.
Ty durny narodzie. Nie dorosłeś do demokracji.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 lis 2016, 17:09

A przewodniczący Rady w kółko powtarza, że samochód w dzisiejszych czasach nie jest żadnym luksusem.
PS. Napisałam nieprecyzyjnie - znajomi wymienili stary samochód na nowy.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis
Typ profilu: Prywatny

Post autor: YOGItheBEAR » 17 lis 2016, 17:05

Pytam jak najpoważniej. Samochód to kosztowna zabawka - nie tylko w momencie zakupu, ale i w utrzymaniu. Napisałem powyżej i powtórzę: jak nie było wcześniej na samochód, to skąd teraz na drożejącą benzynkę? Samochód to swoisty L-U-K-S-U-S. Zakładam, że w Programie 500+ nie chodziło o finansowanie luksusów.
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 17 lis 2016, 16:59

YOGItheBEAR pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze:Moi znajomi kupili samochód. Twoi przepijają?
Samochód? Dla dziecka?
Pytasz poważnie? Rozumiem, że Ty jeździsz samochodem, a żona z dziećmi komunikacją miejską.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 17 lis 2016, 14:34

YOGItheBEAR pisze:
Fakty są takie, że program 500+ nie przynosi efektów, które miał przynieść po stronie ekonomicznej.
Fakty sa takie, ze inwestycje wewnętrzne spadają na łeb na szyję. i nie ma widoków na ich wzrost. Zadłużenie rośnie jak nigdy dotąd. Złotówka na kolanach, więc transfer technologii coraz droższy. Co przy wprowadzonej płacy minimalnej i coraz większych obciążeniach przedsiębiorców powoduje spadek opłacalności produkcji. Aktywność zawodowa najniższa w UE spada dzięki 500+ oraz obniżaniu wieku emerytalnego.

Dyletanci ekonomiczni z PIS w akcji.

Najgorsze jest to, ze nie widać widoków na przyszłość. Platforma podjęła polityczne ryzyko i podniosła wiek emerytalny, który, mimo, ze średnia życia urosła przez 50 lat o jakieś 15 lat nie był podnoszony - i zapłaciła polityczną cenę. teraz dyletanci spijają śmietankę kreując się na oswobodzicieli narodu. I tak będzie w kółko dopóki durny naród nie zacznie czytać książek, kształcić i uczyć się i samodzielnie wyciągać wnioski.

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 17 lis 2016, 14:21

YOGItheBEAR pisze:Pozostaje się cieszyć, że znalazła się kasa bieżąca i nasze dzieci będą miały mniej do spłacania za te talony na wódkę...
Moi znajomi kupili samochód. Twoi przepijają?
Co za żenada. pani radna, proszę wpełznąć z powrotem pod swój kamień.

Kiełbacho-wyborczy program 500+ rujnujący polską gospodarkę nie był po to, aby ludzie z jednym dzieckiem łozyli na samochody ludzi z dwójka dzieci. Jak widać nawet popierający wprowadzających ten program nie kryguja sie i wala prosto z mostu, ze to kiełbacha wyborcza w czystej postaci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”