Zapytania i wnioski do Radnych - hyde park

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Zapytania i wnioski do Radnych PO

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 14 lut 2015, 18:26

rob pisze:Może warto ?
aby inne ugrupowanie zapoczątkowało taki wątek np PIS
Może radni będą szybciej będą odpowiadać niż 7 dni np 2 dni i będzie lepsza komunikacja z mieszkańcami.

Niech radni PIS się nad tym zastanowią wszak złamanie monopolu zmusza do działania a dla mieszkańców ważny jest efekt.
Panie rob-ie, radni PiS nie mają kłopotu z komunikacją z mieszkańcami Wilanowa. Na ich prośbę złożyliśmy ponad połowę wszystkich interpelacji. Gdy tylko otrzymamy na nie odpowiedzi, poinformujemy Państwa niezwłocznie.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 14 lut 2015, 16:58

Może warto ?
aby inne ugrupowanie zapoczątkowało taki wątek np PIS
Może radni będą szybciej będą odpowiadać niż 7 dni np 2 dni i będzie lepsza komunikacja z mieszkańcami.

Niech radni PIS się nad tym zastanowią wszak złamanie monopolu zmusza do działania a dla mieszkańców ważny jest efekt.

Awatar użytkownika
RadekM
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: RadekM » 13 lut 2015, 23:08

Na SM nie ma silnych. Rozkazy z centrali są dowożone na rowerach.... Trochę cierpliwości.... :roll:

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 lut 2015, 17:51

J.Szubińska-Piszczek pisze:Mam zamiar napisać polemikę do tej gazetki.
Napisałam polemikę i wysłałam do redaktora naczelnego. Jeśli jej nie umieszczą, opublikuję ją tutaj.

yin@yang
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: yin@yang » 09 lut 2015, 12:26

rob pisze:Pytanie

Czemu już od tygodnia czuć silna woń amoniaku z Potoku Służewieckiego ?
Czy nie jest to szkodliwe dla spacerujących tam z matkami dzieci szczególnie niemowlaków w wózkach / wszak zaraz obok jest umiejscowiony przez gmine duży plac zabaw/??
Kto zanieczyścił Potok Służewiecki i truje środowisko wodne do tego jeziorka wilanowskiego?
Czy odpowiedni radni mogą tą sprawą się zająć i wyjaśnić pochodzenie zanieczyszczenia !!
Takie sprawy zgłasza się od razu na policję i PSP a nie pisze na forum. Radni to nie superbohaterowie od oczyszczania.

Awatar użytkownika
kkaliber44
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: kkaliber44 » 08 lut 2015, 6:00

Pani Joanno, bardzo sobie Pani fajnie radzi na tym forum i widze, ze aktywnie Pani dziala jako radna. Gratuluje i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lut 2015, 23:02

nrafal pisze:Dziękuję bardzo za zaangażowanie w temat oraz szybką odpowiedź, niemniej chciałem zauważyć że wątek ten ma tytuł
ZAPYTANIA I WNIOSKI DO RADNYCH PO
więc sugeruje założenie ewentualnie osobnego wątku o podobnym tytule
Jak zakomunikował burmistrz Rakowski, ulice nie mają barw partyjnych. Nie widzę więc powodu, dla którego miałabym nie wypowiadać się w temacie, w którym dobrze się orientuję, tylko dlatego, że wątek ma barwy partyjne.
nrafal pisze:a nie będzie się za każdym razem kończyła kopaniem dołków pod PO.
Panie Rafale, rolą opozycji jest patrzenie władzy na ręce. Zwolennikom koalicji PO-SMMW prawdopodobnie nie będzie się to podobało. Jednak nic nie możemy na to poradzić.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 07 lut 2015, 22:32

Dziękuję bardzo za zaangażowanie w temat oraz szybką odpowiedź, niemniej chciałem zauważyć że wątek ten ma tytuł
ZAPYTANIA I WNIOSKI DO RADNYCH PO
więc sugeruje założenie ewentualnie osobnego wątku o podobnym tytule, z miłą chęcią również gdy jakieś zapytanie przyjdzie mi na myśl to je tam umieszczę pod warunkiem że dyskusja z Panią nie będzie na zasadzie bliższej postowi z okoli 19 gdzie widziałem merytoryczną wypowiedź a nie będzie się za każdym razem kończyła kopaniem dołków pod PO. Zapewniam Panią że nawet bez tej "pomocy" będziemy w stanie ocenić sami jako mieszkańcy Wilanowa pracę obecnie rządzących.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lut 2015, 22:19

nrafal pisze:To ja dorzucę nowy stary temat Nowokabackiej. Czy będzie ona realizowana od tego roku? Jak się ma do zeszłorocznych decyzji przejęcie przez PO władzy na Ursynowie i formowanie Ciszewskiego zamiast Nowokabackiej?
Zapomniałam dodać, że 14.01 złożyłam wniosek do Przewodniczącego Rady o ujęcie w porządku obrad najbliższej Sesji jako osobny punkt informacje Zarządu o aktualnym stanie przygotowań do budowy ul. Nowokabackiej, tzn. kiedy złożono wniosek o ZRiD, kiedy jest szansa na uzyskanie decyzji, czy któryś z pracowników opracowuje przetarg w ramach prac przygotowawczych. Moim zdaniem, na tak sformułowany wniosek można odpowiedzieć w 3 minuty. Mój wniosek został odrzucony ze względu na przepełnienie porządku obrad...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lut 2015, 18:04

nrafal pisze:To ja dorzucę nowy stary temat Nowokabackiej. Czy będzie ona realizowana od tego roku? Jak się ma do zeszłorocznych decyzji przejęcie przez PO władzy na Ursynowie i formowanie Ciszewskiego zamiast Nowokabackiej?
Panie Rafale, w zeszłym tygodniu w Miasteczku Wilanów kolportowana była nowa gazetka lokalna (Informator Stolicy), w której ukazał się artykuł dotyczący inwestycji w Wilanowie. Pani redaktor generalnie wszystkie się podobają, z wyjątkiem budowy ul. Nowokabackiej. Nazywa ją "budzącym kontrowersje II etapem" lub "niekoniecznie najpilniejszą". Wspomniałam o tym podczas ostatniej Sesji Rady Dzielnicy Wilanów. Powiedziałam, że mam nadzieję, że nie jest to zwiastun przesunięcia pieniędzy (12 mln zł) z budowy ul. Nowokabackiej na coś innego. Jedyną reakcją ze strony Zarządu/Przewodniczącego Rady było zapytanie, jak ta gazetka się nazywa. Nie pamiętałam, bo wycięłam ten artykuł, a gazetkę zostawiłam w domu. Ponieważ nie pamiętałam, to było po temacie :( Mam zamiar napisać polemikę do tej gazetki. Mogę Pana zapewnić, że jak to mawia moja studentka-seniorka "mam obsesję na punkcie tej ulicy". I nie dlatego, że mam tam ziemię do sprzedania, ale dlatego, że uważam za skandaliczne, że do tej pory ta ulica nie powstała.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 07 lut 2015, 8:46

Jacenty pisze:Brakuje skuteczności, konsekwencji, egzekucji. Przykładem na to, że jak się chce to można wyeliminować nierespektowanie znaków (przy okazji reperujac budżet), jest ulica Domaniewska, gdzie patrole SM pojawiają się kilka razy dziennie, od razu z holownikami.
Tam mają dodatkową motywację - siedziby gazet, które opisały nieudolność Straży Miejskiej. Jak opisały, od razu SM zajęła się Domaniewską, licząc, że "dostanie" się wrednym dziennikarzom. ;)
Jacenty pisze:Dodatkowo ważnym wydaje się jak najszybsze zabezpieczenie newralgicznych miejsc (chodnik pod Simply, Rossmanem, Medicover, trawniczki przy nowo wybudowanej Klimczaka, teren wokół Ratusza, etc)
Ja bym koniecznie dołożył do tej listy skrzyżowanie Klimczaka z al. RP, konkretnie chodnik od świateł do przystanku autobusowego od strony wschodniej (przy Klimczaka 22). Tam często nie da się przejść, zwłaszcza z wózkiem, z powodu zastawienia autami. A chodnik już wygląda jak sto nieszczęść, zniszczony i zabrudzony przez samochody.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 05 lut 2015, 15:00

Za to, że nie było znaku który mówi " zakaz parkowania nie dotyczy pobocza".

Po protestach mieszkańców szybko zakładali :)

Slavko
bywalec
bywalec

Post autor: Slavko » 05 lut 2015, 14:53

Piotr Mikucki pisze:Straż Miejska to kij który ma dwa końce.
Na Niskim Wilanowie Straż Miejska interweniowała w ten sposób ze wystawiła mandaty wszystkim i co śmieszniejsze, że tym co postawili nieprawidłowo i tym co prawidłowo pod swoim domem oraz tym co wzywali więc przestrzegam ze Strażą Miejską nie ma żartów :)
Jeżeli stali prawidłowo to za co dostali mandat?

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 05 lut 2015, 14:26

Straż Miejska to kij który ma dwa końce.
Na Niskim Wilanowie Straż Miejska interweniowała w ten sposób ze wystawiła mandaty wszystkim i co śmieszniejsze, że tym co postawili nieprawidłowo i tym co prawidłowo pod swoim domem oraz tym co wzywali więc przestrzegam ze Strażą Miejską nie ma żartów :)

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 05 lut 2015, 13:36

Dla mnie temat nielegalnego parkowania jest też tematem na podreperowanie budżetu dzielnicy... (jak miasto nam przekaże wpływy lub część z wpływów z mandatów tytułem nielegalnego parkowania). Jeżeli tylko będzie wystawiane 100 mandatów dziennie to z każdego mandatu liczę na zysk 50 PLN (po odliczeniu kosztów wystawienia i windykacji... Daje to przynajmniej 5000 PLN dziennie czyli 150 000 miesięcznie. Oczywiście później wpływy spadną - jednak zawsze będziemy mogli liczyć na turystów;).... To są niebagatelne pieniądze mogące pozwolić na kilka fajnych działań. Straż miejska to decyzja ekonomiczna....

To oczywiście tylko;) bonu do celu podstawowego jakim jest uporządkowanie parkowanie w miasteczku. Z drugiej strony można równocześnie pokusić się o ustalenie na terenie miasteczka strefy płatnego parkowania (włącznie z weekendami)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”