Zapytania i wnioski do Radnych - hyde park

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Re: Zapytania i wnioski do Radnych PO

Post autor: paszczakR » 28 lut 2015, 23:43

Przypomnę Radku Twoje zdanie:
Wygospodarowć środki- znacznie trudniej, szczególnie od czasu kryzysu w 2008 r.
Po raz kolejny widać, że to nie jest największy problem.
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

Awatar użytkownika
RadekM
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: RadekM » 28 lut 2015, 21:42

J.Szubińska-Piszczek pisze:
paszczakR pisze:
W liczbach bezwzględnych najwięcej pieniędzy nie udało się wydać Wilanowowi - aż 14,4 mln zł z 40-milionowego budżetu inwestycyjnego. 9,6 mln zł z tych niewydanych pieniędzy to środki, które przekazał miastu prywatny inwestor, firma Morelia. Miały być przeznaczone na wykup gruntów pod budowę ul. Uprawnej pomiędzy Przyczółkową a al. Rzeczpospolitej. W tym rejonie Morelia planuje budowę galerii handlowej. - Pieniądze czekają w stołecznym ratuszu na formalną zgodę na wykorzystanie - twierdzi Artur Buczyński, wiceburmistrz dzielnicy.
http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1, ... ycje_.html
Rozwydrzone PiSiory nazwą to defraudacją, ale "oczekiwanie na formalną zgodę" brzmi lepiej :D
"Rozwydrzone PiSiory" ;) zastanawiają się, na co jeszcze nie wydano prawie 3 mln zł (14,4 - 9,6 - 2 = 2,8)?
Bardzo ciekwe? Czyżby radni z PISu, (3 w poprzedniej i obecnej kadencji) nie pracowali w komisjach, zajmujących się finansami/budżetem, w Komisji Rewizyjnej, gdzie takie sprawy się kontroluje/omawia? Dowiadują się o finansach i inwestycjach w dzielnicy tylko z gazet, jak wszyscy inni mieszkańcy, którzy nie dostają diet i nie chodzą na komisje i posiedzenia RDz (w których nb. udział jest dostępny dla wszystkich).
Dziwne, wydawało mi się, że radni opozycji powinni się tym bardziej interesować, bo przecież mają zdecydowanie mniej do roboty w dzielnicy niż radni z ekipy rządzącej.

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 28 lut 2015, 21:24

Odpowiedziałem cytatem z Pana Wiceburmistrza na pytanie Lemingo, oszczędzając fatygi Pani Radnej składania interpelacji.
Post Pani Radnej, której aktywność nota bene b. szanuje, świadczy że odebrała mój dopisek pod cytatem zgodnie z jego intencją.
Twoją obronę czci niewieściej uważam tym samym za zbyt emocjonalną, ale wybaczam łaskawie :lol:
Lubię pracować, a nawet palę się do roboty. Praca tak mnie urzeka, że mogę całymi godzinami siedzieć i patrzeć na nią.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 28 lut 2015, 19:30

[konkus]: CIACH. Prośba o ograniczenie stricte politycznych insynuacji.
Pani radna robi dużo dobrego i jest aktywna więc jak to zawsze w Polsce kole w oczy pozorantów :-?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 lut 2015, 14:47

paszczakR pisze:
W liczbach bezwzględnych najwięcej pieniędzy nie udało się wydać Wilanowowi - aż 14,4 mln zł z 40-milionowego budżetu inwestycyjnego. 9,6 mln zł z tych niewydanych pieniędzy to środki, które przekazał miastu prywatny inwestor, firma Morelia. Miały być przeznaczone na wykup gruntów pod budowę ul. Uprawnej pomiędzy Przyczółkową a al. Rzeczpospolitej. W tym rejonie Morelia planuje budowę galerii handlowej. - Pieniądze czekają w stołecznym ratuszu na formalną zgodę na wykorzystanie - twierdzi Artur Buczyński, wiceburmistrz dzielnicy.
Zastanawia, na co jeszcze nie wydano prawie 3 mln zł (14,4 - 9,6 - 2 = 2,8)?

Awatar użytkownika
paszczakR
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: paszczakR » 28 lut 2015, 14:40

Awatar użytkownika
darmal
bywalec
bywalec

Post autor: darmal » 27 lut 2015, 23:26

Piotr Mikucki pisze:Ja osobiście jestem za podatkiem liniowym w wysokości 13 %.
13% brzmi nawet bardziej obiecująco niż 3x15 sprzed lat.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 27 lut 2015, 9:02

Ja osobiście jestem za podatkiem liniowym w wysokości 13 %.

Może to źle zabrzmi ale tak jak w Rosji. Pozwoliło to wzmocnić klasę średnią w tym kraju.

Jak chodzi o kwotę wolną od podatku to powinno być to tak wypośrodkowane aby nie pobierać od osób, które i tak potrzebują pomocy państwa.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 24 lut 2015, 19:48

robertkk pisze:
O ile jestem przeciwny jakimkolwiek uciążliwym lokalom w blokach, to w tym przypadku nie można być "nieświadomym nabywcą".
Lokal usługowy 1100m, to z definicji wygląda na spory sklep, nawet na forum była chyba dyskusja, co tam będzie.
Ciekawe też gdzie będzie klimatyzacja.
Nie chodziło mi o brak świadomości. Chodzi mi o to ze tak jak na Ursynowie przy ken są tylko banki i salony fryzjerskie tak u nas same markety na wszystkich rogach skrzyżowania. Poprostu boli mnie to że można wszędzie zrobić wszystko i nikt tego nie kontroluje, w MPZP martwią się o to ile poziomów ma garaż ale to że w bloku będzie 5 banków juz nie.
Może ktoś zrozumie o co mi chodzi nie posadzajac o chęć wprowadzenia ograniczenia wolności.
Co do klimatyzatorów będą pewnie w garażu bo podpisując umowę deweloperską trzeba się zgodzić na wszystko co umożliwi Robygowi sprzedanie każdego lokalu.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 24 lut 2015, 14:10

To odpowiem tak:
To czemu Notica zamykasz mieszkanie masz drzwi antywłamaniowe po co to wszystko ??

Szczęście czy głupota? W dobie dzisiejszej techniki to tak, jakby martwić się o brak zbroi dla rycerza i tarcz dla giermka :lol: .

Awatar użytkownika
Notica
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: Notica » 24 lut 2015, 13:20

A moja rodzina żyje od tylu lat w Wilanowie bez schronów. Nawet jak były (podobno), to i tak nie było szans, aby do nich dotrzeć na czas. Szczęście czy głupota? W dobie dzisiejszej techniki wojskowej to tak, jakby martwić się o brak zbroi dla rycerza i tarcz dla giermka.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 24 lut 2015, 13:03

Polecam materiał i lakoniczną wypowiedź przedstawiciela BBiZK

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 19653.html

I wszystko w temacie bezpieczeństwa nas i naszych dzieci.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 24 lut 2015, 11:10

Obawiam się że najbliższy schron to był w szkole przy ul. Wiertnicza 26 ale chyba juz go zlikwidowali bo za moich szkolnych czasów była tam kawiarnia :(
W Warszawie schrony pomieszczą około 700 osób więc w razie konfliktu zbrojnego zostaje nam garaż podziemny :(

Awatar użytkownika
sober
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: sober » 24 lut 2015, 11:00

My się będziemy chować w ŚOB. Tyle z budżetu poszło na ten schron, że na pewno nas tam przyjmą. Ściany wyglądają solidnie.
He had alot to say.
He had alot of nothing to say.
We'll miss him.

Awatar użytkownika
emil
przybysz
przybysz

Post autor: emil » 24 lut 2015, 1:21

robertkk pisze:
emil pisze:Zwłaszcza współczuję nieświadomym nabywcom, których do dziś deweloper nie powiadamia o tym fakcie.
O ile jestem przeciwny jakimkolwiek uciążliwym lokalom w blokach, to w tym przypadku nie można być "nieświadomym nabywcą".
Lokal usługowy 1100m, to z definicji wygląda na spory sklep, nawet na forum była chyba dyskusja, co tam będzie.
Ciekawe też gdzie będzie klimatyzacja. Ktoś pewnie to kupił i będzie wynajmował (deweloper nie musi o tym nikogo informować) i zapewne jedną z pierwszych uchwał wspólnoty będzie zgoda na sprzedaż alkoholu. Taki kraj.

Nieświadomi byli na pewno mieszkańcy bloku z aktualną Biedronką, gdzie deweloper zmienił projekt budowlany.
Wniosek, że ten deweloper chyba nie jest najlepszym partnerem do kupna mieszkania na etapie budowy.

Odnośnie Lidla, to zgodnie z planem, może tam powstać, to też zostalo omówione w innym wątku.
Nie wiem jak to się ma do tego co napisałem o Lidlu i Królewskim Parku. Klienci są jak najbardziej nieświadomi bo nigdzie na planach dostarczonych przez dewelopera nie ma mowy o tym, że w środku osiedla między blokami ktoś inny kupił działkę, a co więcej że jest to Lidl. Wszyscy są przekonani, że to strefa zielona między blokami. Wiem, bo rozmawiałem z przyszłymi mieszkańcami tych bloków i dla nich to bardzo przykra niespodzianka. To nie jest jak piszesz 1100 metrowy lokal uslugowy na dole budynku, którego nie sposób na planie parteru nie zauważyć. W biurze sprzedaży makieta jest rozbita na dwie witrynki i nikt nie mówi, że stojąc między nimi kupujący stoją na Lidlu )))

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”