Zapytania i wnioski do Radnych - hyde park

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
robertkk
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Zapytania i wnioski do Radnych PO

Post autor: robertkk » 23 lut 2015, 23:28

emil pisze:Zwłaszcza współczuję nieświadomym nabywcom, których do dziś deweloper nie powiadamia o tym fakcie.
O ile jestem przeciwny jakimkolwiek uciążliwym lokalom w blokach, to w tym przypadku nie można być "nieświadomym nabywcą".
Lokal usługowy 1100m, to z definicji wygląda na spory sklep, nawet na forum była chyba dyskusja, co tam będzie.
Ciekawe też gdzie będzie klimatyzacja. Ktoś pewnie to kupił i będzie wynajmował (deweloper nie musi o tym nikogo informować) i zapewne jedną z pierwszych uchwał wspólnoty będzie zgoda na sprzedaż alkoholu. Taki kraj.

Nieświadomi byli na pewno mieszkańcy bloku z aktualną Biedronką, gdzie deweloper zmienił projekt budowlany.
Wniosek, że ten deweloper chyba nie jest najlepszym partnerem do kupna mieszkania na etapie budowy.

Odnośnie Lidla, to zgodnie z planem, może tam powstać, to też zostalo omówione w innym wątku.

przemoka
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: przemoka » 23 lut 2015, 8:37

nrafal pisze:Nie zrozumiałeś mojej wcześniej wypowiedzi. Chodzi mi o to ze zostajemy zalewani marketami na każdym rogu i nikt temu się nie sprzeciwia a wielu przeszkadza mająca powstać galeria. Jeszcze trochę a całe MW to będzie jeden wielki biedronko lidl.
I o ile jestem w stanie zrozumieć Lidl jako nowego gracza o tyle kolejnej biedny w odległości 700m od istniejącej i 100 od Simply i Sezama nie jestem.
Wbrew pozorom ruch generowany przez te sklepy raczej nie będzie lokalny.

Przepraszam bo chyba odeszlismy totalnie od tematu.
Przepraszam za offtop, ale nie widziałem w odpowiednim dziale żadnej informacji na ten temat.

A to w inwestycji Królewski Park ma być druga Biedra wilanowska?

Awatar użytkownika
emil
przybysz
przybysz

Post autor: emil » 22 lut 2015, 23:23

J.Szubińska-Piszczek pisze:
garneck pisze:Nie wiem jak Wam,ale mi się właśnie w wątku włączyła chyba kontekstowo reklama Lidla.

To tak w ramach offtopu. Nie jestem mieszkańcem osiedla Robyga, więc subiektywnie jestem zadowolony, że miałby sie tam znaleźć sklep. Z kolei rozumiem stanowisko mieszkańców osiedla, którzy nie zostali poinfornowani o takich planach. Z tego co się orientuję, MPZP przewiduje konkretny rodzaj architektury, więc blaszaka raczej nie postawią. Radzę zaangażować w sprawę radnych. O ile radni PO i SMMW niespodziewanie zamilkli na forum, o tyle aktywna jest radna PiSu, która na pewno może się czegoś dowiedzieć.
Wybieram się jutro do Urzędu w innej sprawie, więc przy okazji zapytam też o Lidla.
Dziękuję serdecznie za zainteresowanie się sprawą i czekamy na wieści.

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 22 lut 2015, 21:35

:D
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 22 lut 2015, 21:10

garneck pisze:Nie wiem jak Wam,ale mi się właśnie w wątku włączyła chyba kontekstowo reklama Lidla.

To tak w ramach offtopu. Nie jestem mieszkańcem osiedla Robyga, więc subiektywnie jestem zadowolony, że miałby sie tam znaleźć sklep. Z kolei rozumiem stanowisko mieszkańców osiedla, którzy nie zostali poinfornowani o takich planach. Z tego co się orientuję, MPZP przewiduje konkretny rodzaj architektury, więc blaszaka raczej nie postawią. Radzę zaangażować w sprawę radnych. O ile radni PO i SMMW niespodziewanie zamilkli na forum, o tyle aktywna jest radna PiSu, która na pewno może się czegoś dowiedzieć.
Wybieram się jutro do Urzędu w innej sprawie, więc przy okazji zapytam też o Lidla.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 22 lut 2015, 20:26

Nie zrozumiałeś mojej wcześniej wypowiedzi. Chodzi mi o to ze zostajemy zalewani marketami na każdym rogu i nikt temu się nie sprzeciwia a wielu przeszkadza mająca powstać galeria. Jeszcze trochę a całe MW to będzie jeden wielki biedronko lidl.
I o ile jestem w stanie zrozumieć Lidl jako nowego gracza o tyle kolejnej biedny w odległości 700m od istniejącej i 100 od Simply i Sezama nie jestem.
Wbrew pozorom ruch generowany przez te sklepy raczej nie będzie lokalny.

Przepraszam bo chyba odeszlismy totalnie od tematu.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 22 lut 2015, 20:17

Nie wiem jak Wam,ale mi się właśnie w wątku włączyła chyba kontekstowo reklama Lidla.

The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
emil
przybysz
przybysz

Post autor: emil » 22 lut 2015, 18:58

nrafal pisze:Lidl jest beee a kolejna Biedra w VI etapie Os. Królewskiego jest ok? Tam też powinni zakazać kolejnego marketu w promieniu 100m
Nie widzę jak taka wypowiedź miałaby być pomocna w tej sprawie. Jeśli jesteś właścicielem mieszkania w Os. Królewskim lub troszczysz się o otoczenie w Miasteczku podejmij kwestię poważnie. A jeśli ci wszystko jedno gdzie mieszkasz i blaszak discountu ci nie przeszkadza, bo ktoś inny ma go pod oknem to prosiłbym o nie bagatelizowanie problemu, którzy inni jednak zauważają. Zwłaszcza współczuję nieświadomym nabywcom, których do dziś deweloper nie powiadamia o tym fakcie. Spróbujmy nawet gdyby to wspaniałe dzieło architektury miało jednak w Miasteczku stanąć by Lidl je zrobił możliwie najładniej i w sposób nie uciążliwy dla mieszkańców, którzy zamiast obiecanego otoczenia zieleni będą mieli blaszak z tanimi karpiami i parking.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 22 lut 2015, 18:25

Lidl jest beee a kolejna Biedra w VI etapie Os. Królewskiego jest ok? Tam też powinni zakazać kolejnego marketu w promieniu 100m
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
emil
przybysz
przybysz

Post autor: emil » 22 lut 2015, 10:08

Przypominam jeszcze poprzednią sprawę z Lidlem na Wilanowie, gdzie były przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami:
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html

W przypadku Miasteczka Wilanów obecna ustawa deweloperska nakazuje inwestorowi (Robyg) ujawnienie wszystkich planowanych inwestycji w promieniu 1 km, natomiast z tego co wiem od nabywców mieszkań w Królewskim Parku pracownicy firmy najpierw zaprzeczali jakoby jakikolwiek obiekt tego typu miał powstać, potem twierdzili, że nie mają żadnych informacji, a obecnie jedynie przyciśnięci przez kupujących pytaniami przyznają, że działka między blokami należy do Lidla. Postawienie tam teraz supermarketu bez konsultacji stanowi zwyczajne oszustwo wobec właścicieli powstających mieszkań, gdyż najprawdopodobniej spowoduje zaniżenie ich wartości i obniży komfort życia, czego nie kalkulowali wybierając Królewski Park i negocjując cenę.

A oto cytat ze strony dewelopera:

"Królewski Park
Na blisko 5 hektarowej działce powstanie 549 mieszkań zlokalizowanych w niskich, a przez to niezwykle kameralnych budynkach. Osiedle Park Królewski to inwestycja, która, spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Szeroka oferta różnorodnych metraży gwarantuje, że każdy znajdzie mieszkanie idealnie skrojone na jego potrzeby. Wpisane w wilanowską zieleń, ustawne mieszkania i apartamenty nowej inwestycji urzekają także funkcjonalnymi balkonami i tarasami.

Architektura
Przy projektowaniu Osiedla Królewski Park postawiliśmy na sprawdzone rozwiązania. Naszym celem było stworzenie miejsca dla ludzi, którzy cenią sobie komfort oraz bliskość natury. Dlatego cała inwestycja będzie otoczona licznymi terenami zielonymi, dzięki czemu powstanie unikalne osiedle w skali całego Miasteczka Wilanów. To, co dodatkowo wyróżnia Osiedle Królewski Park to najwyższej jakości materiały wykończeniowe, gustowne fasady i przestronne wnętrza zgodne z nowoczesnymi trendami. Najnowsza propozycja ROBYG to odpowiedź dla ludzi pragnących mieszkać w zielonej okolicy z szybkim dostępem do centrum miasta"

No comments - ręce opadają

Załączam też plan osiedla sporządzony przez dewelopera, na którym między tajemniczymi szpalerami drzew, w miejscu napisu ma powstać supermarket, oczywiście brak go na planie.
Załączniki
20150213-schemat-krolewski-park.jpg

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 21 lut 2015, 12:13

rob pisze: Co do info o planie to słyszałem że są zakusy na budowę dużego hotelu przy skarpie :-x
Jezeli ten hotel bedzie przy branickiego/obwodnicy -to jestem za. Taka zmiana jest sensowna a teren i tak lezy w strefie halasu

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 21 lut 2015, 11:25

Dla mnie to miejsce jak i dla wielu/ często to widzę / jest namiastką przyrody gdzie można zaobserwowac ciekawe gatunki flory i fauny.
Ostatnio pojawiły się tam lisy dziki i stado saren dzięciołki puchacze itd.
Parków z ławeczkami chodnikami i miejscem do picia piwa przez małolatów i srające psy jest zatrzęsienie na każdym rogu jest " park ".

Prawdziwy park to masz Pan w Wilanowie lub w Łazienkach Warszawskich a nasza dzielnica jako jedna z niewielu ma takie cudo jak rezerwaty i to trzeba chronić !!!

Co do info o planie to słyszałem że są zakusy na budowę dużego hotelu przy skarpie :-x

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 21 lut 2015, 8:00

Rob przecież ta uchwała dotyczy całego obszaru miasteczka a nie terenu skarpy.

http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000 ... lZach.docx

Warto też przeczytać uzasadnienie:
"Uchwalony w 2001 r. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego rejonu Wilanowa Zachodniego stosowany w swej obecnej formie zdezaktualizował się,
a wiele jego sformułowań nie odpowiada obowiązującym zapisom ustawowym.

Ponadto organy administracji publicznej stosując zapisy powyższego planu wypracowały szereg rozwiązań, które powinny znaleźć w nim swoje odzwierciedlenie.

Przy pracach nad nowym planem rejonu Wilanowa Zachodniego należy uwzględnić następujące szczegółowe zagadnienia dotyczące powyższego planu:
 skorygowanie przebiegu projektowanych ścieżek rowerowych i ich realizację wzdłuż ciągów komunikacyjnych,
 zmiana wskaźników parkingowych dla obiektów usługowych, a szczególnie dla obiektów oświatowych,
 precyzyjne określenie pojęcia powierzchni biologicznie czynnej,
 dopracowanie zapisów dotyczących przeznaczenia podstawowego, dopuszczalnego i uzupełniającego,
 dostosowanie zapisów dotyczących zabudowy chronionej do istniejących przepisów prawa (szkoły, przedszkola, żłobki, szpitale, domy spokojnej starości), szczególnie w zakresie akustyki,
 dla terenów o zabudowie ekstensywnej, dopuszczenie zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej w strefie uciążliwości układu drogowego określonego rysunkiem planu,
 na wyznaczonych obszarach dopuszczenie usług zdrowia,
 sprecyzowanie ilości miejsc parkingowych dla usług lokalnych.
"

Zresztą jeżeli dzielnica zrobi coś z skarpą i terenem przy skarpie aby udostępnić go dla mieszkańców w formie parkowej - to ja i wielu innych (jak sądzę ) będzie im za to wdzięczni. W obecnej formie to miejsce jest jak dla mnie bezużyteczne.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 21 lut 2015, 7:19

Rada Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy wnioskuje do Rady m.st. Warszawy
o pilne przystąpienie do procedury zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Wilanowa Zachodniego.

§ 2. Wnioskuje się o uwzględnienie następujących zagadnień, jako podstawy do podjęcia procedury zmiany powyższego planu:

1. Zmiany w układzie komunikacyjnym w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy;

2. Problemy parkingowe na obszarze planu;

3. Kwestie gospodarki wodami opadowymi;

4. Doprowadzenie do zgodności z zapisami planu ochrony Wilanowskiego Parku Kulturowego;

5. Dostosowanie ustaleń planu do obowiązujących przepisów prawa;

6. Zapewnienie na terenie planu usług hotelarsko-konferencyjnych;

7. Doprecyzowanie kwestii realizacji usług wielkopowierzchniowych.

§ 3. Uchwała podlega przekazaniu Prezydentowi m.st. Warszawy, Przewodniczącej Rady m.st. Warszawy, Dyrektorowi Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy
§ 5. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 20 lut 2015, 10:57

Mało tego, plan ten nie obejmuje chronionego obszaru Skarpy Ursynowskiej a jedynie z nim graniczy. Jedyna ingerencja w obszar chroniony to ustalenie drogi Ciszewskiego Bis, ale mowy o zabudowie wielkopowierzchniowej w tym przypadku być nie może. Jestem absolutnie za zachowaniem zrównoważonego rozwoju dla tego obszaru, ale wydaje się, że ten plan ma takie założenia brać pod uwagę, poniżej fragment uzasadnienia do zmiany planu:

"Należy przystąpić do sporządzenia ww. mpzp w celu wykształcenia osi królewskiej łączącej Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie z Pałacem Krasińskich w Ursynowie na Skarpie Wiślanej, po jej historycznym śladzie (...). Ponadto należy przystąpić do sporządzenia ww. mpzp w celu określenia zasad m.in. zrównoważonego rozwoju terenów, ochrony środowiska, wykształcenia prawidłowego układu komunikacyjnego w tym rejonie w szczególności połączenia Dzielnicy Ursynów z Dzielnicą Wilanów projektowaną ul. Ciszewskiego (...)"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”