Zapytania i wnioski do Radnych - hyde park

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Zapytania i wnioski do Radnych PO

Post autor: Szatyn » 20 lut 2015, 10:03

rob, a skąd masz informację, że ktoś lobbuje za zmianą planu pod zabudowy wielkopowierzchniowe? Z tego co ja się orientuję to, przynajmniej oficjalnie, zmiana planu ma dotyczyć dwóch najważniejszych kwestii:
1. Wytyczenie przedłużenia Ciszewskiego-BIS, ponieważ w obecnie obowiązującym mpzp takie połączenie nie jest uwzględnione.
2. Wyytyczenie osi widokowej pomiędzy pałacem w Wilanowie, a pałacem Krasińskich na Skarpie Ursynowskiej. W obecnym mpzp takiej osi widokowej nie ma.

Nie ma tu mowy o zmianie ustaleń odnośnie zabudowy mieszkaniowej, stąd ciekaw jestem skąd biorą się Twoje ustalenia.

Szczegóły tu:
https://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/C2 ... 5_druk.pdf

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 18 lut 2015, 15:38

macaona pisze::mrgreen: Dla mnie to jakieś kuriozum :mrgreen: Temat ten chyba jest do kontaktów mieszkańców z radnymi a tu Pani Radna zadaje pytanie innemu Radnemu :lol: To Państwo nie mają kontaktu podczas komisji sesji i jakiś tam posiedzeń? Nie macie do siebie telefonów??? Proponuje żebyście jeszcze zaczęli zapraszać siebie nawzajem na dyżury! Oczywiście po uprzednim umówieniu telefoniczym przez biuro obsługujące dzielnicę! Jest jeszcze instytucja gołębia pocztowego warta do rozważenia :!:
Pan radny Szeląg napisał powyżej, że uzyska odpowiedzi na Państwa pytania podczas spotkania w Urzędzie w poniedziałek. Uważam, że nie ma sensu, żeby każdy radny zawracał głowę urzędnikom oddzielnie. Jeśli zna odpowiedź na moje pytanie, to nie widzę w tym nic złego, żeby nią się podzielił. Nie jesteście Państwo ciekawi, jak ona brzmi?

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 18 lut 2015, 10:26

Pytanie, które zadała radna innemu radnemu, jest pytaniem również do niej, jako radnej.

Dominik Szeląg nie odniósł się jednak do pierwszej kwestii postawionej w tym wątku: motywowaniu SM do pracy i nielegalnego parkowania. Czy możemy liczyć na informację, zgodnie z deklarowanym terminem, który już dawno upłynął? Czy radny wraca do dawnej praktyki przemilczania niewygodnych pytań?

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 18 lut 2015, 10:17

Pani Radna zaczyna sprawiać, że nie mam ochoty zaglądać do niektórych działów...

Awatar użytkownika
macaona
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: macaona » 18 lut 2015, 9:35

:mrgreen: Dla mnie to jakieś kuriozum :mrgreen: Temat ten chyba jest do kontaktów mieszkańców z radnymi a tu Pani Radna zadaje pytanie innemu Radnemu :lol: To Państwo nie mają kontaktu podczas komisji sesji i jakiś tam posiedzeń? Nie macie do siebie telefonów??? Proponuje żebyście jeszcze zaczęli zapraszać siebie nawzajem na dyżury! Oczywiście po uprzednim umówieniu telefoniczym przez biuro obsługujące dzielnicę! Jest jeszcze instytucja gołębia pocztowego warta do rozważenia :!:

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 16 lut 2015, 10:24

karolan pisze: - infrastruktura tramwajowa Wawer - Wilanów - Ursynów lub linia metra 1B (Stokłosy/Imielin - Świątynia Opatrzności Bożej)?
Błagam, bądźmy poważni.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 14 lut 2015, 21:27

luckyluke pisze:
henryk pisze:Mam prośbę do moderatora o stworzenie Zapytania i wnioski do Radnych PIS i przeniesienie tych wpisów które nie dotyczą radnych PO ale radnych PIS. Mam wrażenie bałaganu w tym wątku - które nic nie wnoszą do merytoryki pytań oraz ustalonych już na wejściu przez radnego warunków odpowiedzi (7 dni)
garneck pisze:Popieram. Żeby przekonać Panią z PiSu - wyborcy na koniec kadencji będą mieć czarno na białym kto był bardziej aktywny i bardziej skuteczny.
Dzielmy się bardziej. I jeszcze mur zbudujmy. PO wara od PiS. PiS wara od PO. I tak do znudzenia. A wystarczyłoby by wątek był jeden, dla wszystkich radnych. Mieszkaniec składałby prośbę o interpelację, a chętny w pomocy radny odpowiadałby by tutaj, że bierze temat na klatę i podaje termin na odpowiedź. Mieszkaniec nie musiałby wiedzieć, który radny czym się zajmuje. Od razu widać, którzy radni są zainteresowani taką formą kontaktu i pomocy. Czarno na białym, prosty protokół. No ale nie - musi być wyraźny podział - partyjny. A najlepiej by jeszcze był wskaźniczek, która partia jest lepsza i oby tylko nie był to PiS. To taka "obywatelska" postawa, prawda? Od razu widać, że chodzi tu o "wspólny" interes mieszkańców Wilanowa. Smutne to.
Jestem dokładnie tego samego zdania. Nie widzę sensu osobnych wątków dla PO, SMMW i PiS.

Szczerze mówiąc, w ogóle nie widzę sensu osobnego wątku z interpelacjami, do którego będziemy przenosić problemy z innych wątków, dublując wypowiedzi i mieszając tematy. Jeżeli radni są zainteresowani podnoszeniem naszych problemów na forum Rady Dzielnicy, wystarczy ich regularna i aktywna obecność na naszym forum - przykładem radnej J. Szubińskiej-Piszczek. Jeżeli nie są zainteresowani, to nawet do dedykowanego sobie wątku nie zajrzą - co właśnie obserwujemy.

Takie jest moje zdanie. Ale jeżeli społeczność postanowi inaczej, będzie podług woli większości.

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 14 lut 2015, 21:11

J.Szubińska-Piszczek pisze: Skuteczność opozycji jest wprost proporcjonalna do dobrej woli koalicji rządzącej. Taki nasz los, ale nas to nie zniechęca.
Pani Radna, sugeruje Pani, że skuteczność Pani interpelacji jest zależna od dobrej woli koalicji rządzącej?
J.Szubińska-Piszczek pisze:BTW, bardzo podobają mi się Pana filmiki :mrgreen:
Obrazek
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 14 lut 2015, 20:24

luckyluke pisze:Dzielmy się bardziej. I jeszcze mur zbudujmy. PO wara od PiS. PiS wara od PO. I tak do znudzenia. A wystarczyłoby by wątek był jeden, dla wszystkich radnych. Mieszkaniec składałby prośbę o interpelację, a chętny w pomocy radny odpowiadałby by tutaj, że bierze temat na klatę i podaje termin na odpowiedź. Mieszkaniec nie musiałby wiedzieć, który radny czym się zajmuje.
Popieram luckyluka i proponuję zmianę nazwy wątku na "Zapytania i wnioski do radnych". Oczywiście, jeśli pan radny Szeląg nie ma nic przeciwko.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 14 lut 2015, 20:20

garneck pisze:Popieram. Żeby przekonać Panią z PiSu - wyborcy na koniec kadencji będą mieć czarno na białym kto był bardziej aktywny i bardziej skuteczny.
Skuteczność opozycji jest wprost proporcjonalna do dobrej woli koalicji rządzącej. Taki nasz los, ale nas to nie zniechęca. BTW, bardzo podobają mi się Pana filmiki :mrgreen:

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 14 lut 2015, 20:16

henryk pisze:Mam prośbę do moderatora o stworzenie Zapytania i wnioski do Radnych PIS i przeniesienie tych wpisów które nie dotyczą radnych PO ale radnych PIS. Mam wrażenie bałaganu w tym wątku - które nic nie wnoszą do merytoryki pytań oraz ustalonych już na wejściu przez radnego warunków odpowiedzi (7 dni)
Panie henryku, nie wiem, co kierowało panem radnym Szelągiem, że zobowiązał się do odpowiedzi w ciągu 7 dni. Już zdążyłam zorientować się, że jest to nierealne. Widział Pan, ile trwało wyjaśnienie sprawy ogrodzenia Świątyni Opatrzności Bożej. I nie było tam niczyjej złej woli, ani ociągania się. W sprawach prostych można odpowiedzieć od razu, w pozostałych konieczne jest złożenie interpelacji i czekanie 21 dni, a czasem dłużej na odpowiedź.

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 14 lut 2015, 19:59

Obrazek
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: luckyluke » 14 lut 2015, 19:52

Dzielmy się bardziej. I jeszcze mur zbudujmy. PO wara od PiS. PiS wara od PO. I tak do znudzenia. A wystarczyłoby by wątek był jeden, dla wszystkich radnych. Mieszkaniec składałby prośbę o interpelację, a chętny w pomocy radny odpowiadałby by tutaj, że bierze temat na klatę i podaje termin na odpowiedź. Mieszkaniec nie musiałby wiedzieć, który radny czym się zajmuje. Od razu widać, którzy radni są zainteresowani taką formą kontaktu i pomocy. Czarno na białym, prosty protokół. No ale nie - musi być wyraźny podział - partyjny. A najlepiej by jeszcze był wskaźniczek, która partia jest lepsza i oby tylko nie był to PiS. To taka "obywatelska" postawa, prawda? Od razu widać, że chodzi tu o "wspólny" interes mieszkańców Wilanowa. Smutne to.
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 14 lut 2015, 19:36

Popieram. Żeby przekonać Panią z PiSu - wyborcy na koniec kadencji będą mieć czarno na białym kto był bardziej aktywny i bardziej skuteczny.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 14 lut 2015, 19:15

Mam prośbę do moderatora o stworzenie Zapytania i wnioski do Radnych PIS i przeniesienie tych wpisów które nie dotyczą radnych PO ale radnych PIS. Mam wrażenie bałaganu w tym wątku - które nic nie wnoszą do merytoryki pytań oraz ustalonych już na wejściu przez radnego warunków odpowiedzi (7 dni)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”