Zapytania i wnioski do Radnych PiS

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Zapytania i wnioski do Radnych PiS

Post autor: KONSI » 29 cze 2016, 19:34

dziękuje
KZ

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 28 cze 2016, 14:04

KONSI pisze:Pani radna czy można coś wiedzieć o komisji z dnia 13 czerwca ?? kiedy nowokabacka ma być oddana ?
Po naszej stronie połowa lipca przyszłego roku. Po stronie ursynowskiej - będę wiedzieć, kiedy otrzymam odpowiedź na interpelację (nr 513):
http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/ ... efault.htm

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 27 cze 2016, 22:03

Pani radna czy można coś wiedzieć o komisji z dnia 13 czerwca ?? kiedy nowokabacka ma być oddana ?
KZ

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 16 cze 2016, 8:10

Na moje pytanie na wczorajszej Sesji, kiedy na stronie Urzędu Dzielnicy Wilanów zostanie umieszczona informacja o zmianach składu Rady m.st. Warszawy w związku z tym, że nowa radna Ewa Smalcerz jest mieszkanką Wilanowa oraz kandydowała z okręgu Ursynów-Wilanów, usłyszałam, że pan burmistrz nie wie, o którą radną nam chodzi. To się nazywa kultura polityczna i szacunek do drugiego człowieka. Wstyd, panie burmistrzu :oops:

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 12 cze 2016, 12:22

APEL DO ZARZĄDU DZIELNICY WILANÓW

Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość apeluje do Zarządu Dzielnicy Wilanów o umieszczenie na stronie Urzędu Dzielnicy Wilanów informacji o zmianach składu Rady m.st. Warszawy w związku z tym, że nowa radna Ewa Smalcerz jest mieszkanką Wilanowa oraz kandydowała z okręgu Ursynów-Wilanów. Prosimy o to od 3 czerwca.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 cze 2016, 19:33

Szanowny Panie, ale to nie jest mój problem, że skupia się Pan tylko i wyłącznie na moich politycznych wpisach. Wśród ok. 1800 (nie tysięcy, jak Pan pisze) jest cała masa dotycząca przeróżnych tematów. 》wredne ciach moderatora uznającego pewne granice w wolności słowa (przyp.YtB)《 Co ja poradzę na to, że żyjemy w czasach, w których nareszcie szanuje się wolność słowa.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 04 cze 2016, 17:26

To i ja wytłumaczę jak chłop krowie na rowie - czy tak trudno zrozumieć, że Pani posty, liczone już w tysiącach, często są tak irytujące, że trudno spokojnie zajmować się lekturą forum? Czy nie mogłaby Pani okazać trochę szacunku innym czytającym, zamiast w kółko pisać o Komorowskim, Tusku, Żydach, Niemcach i wszystkich innych Pani wrogach?
Sprawia Pani, że lektura forum staje się trudniejsza w odbiorze niż Wiadomości TVP w obecnym kształcie.
Droga Pani, czy jest Pani w stanie to zrozumieć?

PS - Ten post oczywiście powinien być umieszczony w wielu innych tematach (a nie w tym), skoro jednak stanowi odpowiedź na post z tego wątku, dlatego umieściłem go w tym miejscu. Nie zamierzam kontynuować tej dyskusji.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 cze 2016, 13:46

Floyd pisze:Tytuł wątku brzmi "Zapytania i wnioski do radnych PiS", a Pani post informuje o zmianach w radzie W-wy.
No to tłumaczę jak chłop krowie na rowie. Wilanów ma nową radną w Radzie Warszawy. Należy ona do Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Więc jest ktoś z Państwa miałby zapytanie lub wniosek do radnego miejskiego, może skierować je do Ewy Smalcerz. Rozumie już Pan zależność między tytułem wątku, a treścią wpisu?
Floyd pisze:Nadal nie wiem, kto kryje się za słowami "gratulujemy i życzymy".
Znowu tłumaczę jak chłop krowie na rowie. Radni Dzielnicy Wilanów Klub Prawo i Sprawiedliowość gratuluje nowej wilanowskiej radnej miejskiej i życzy... Rozumie już Pan, co się kryje za słowami "gratulujemy i życzymy"?
Floyd pisze:Proszę nie wykorzystywać każdej okazji, do stosowania reklamy politycznej swojego środowiska, pisać z sensem i zgodnie z tematem, a nie będzie wątpliwości. Zrobiła Pani z forum miejsce prowadzenia nachalnej kampanii politycznej, narzuca się Pani każdego dnia ze swoimi poglądami, niekiedy fobiami, więc raz na jakiś czas ktoś musi Pani napisać co o tym myśli.
Wolność słowa, drogi Panie, mówi to Panu coś?

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 04 cze 2016, 10:18

Tytuł wątku brzmi "Zapytania i wnioski do radnych PiS", a Pani post informuje o zmianach w radzie W-wy. Nadal nie wiem, kto kryje się za słowami "gratulujemy i życzymy".
Co do moich sympatii politycznych - kwestia ta nie należy do tematu.
Proszę nie wykorzystywać każdej okazji, do stosowania reklamy politycznej swojego środowiska, pisać z sensem i zgodnie z tematem, a nie będzie wątpliwości.
Zrobiła Pani z forum miejsce prowadzenia nachalnej kampanii politycznej, narzuca się Pani każdego dnia ze swoimi poglądami, niekiedy fobiami, więc raz na jakiś czas ktoś musi Pani napisać co o tym myśli.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 cze 2016, 8:45

Floyd pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze: Gratulujemy i życzymy (...).
My, czyli kto?
A jaki jest tytuł wątku?
PS. Widzę, że pan "Floyd" jest nowym "zwolennikiem" Prawa i Sprawiedliowści na tym forum, po tym jak "bierute" zniknął.

Floyd
tubylec
tubylec

Post autor: Floyd » 03 cze 2016, 20:23

J.Szubińska-Piszczek pisze: Gratulujemy i życzymy (...).
My, czyli kto?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 03 cze 2016, 17:29

Chciałabym poinformować, że Wilanów ma od wczoraj swoją przedstawicielkę w Radzie Warszawy:
http://www.radawarszawy.um.warszawa.pl/ ... owski.aspx
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz mieszkańców Wilanowa.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 28 lut 2016, 10:12

J.Szubińska-Piszczek pisze:
yav pisze:Ja mam z kolei prośbę o zainteresowanie się stanem ulicy Branickiego (polecam ostatnie wpisy w wątku dotyczącym tej ulicy). Nowo wybudowana ulica jest po prostu krzywa i nierówna.
Mogę prosić o więcej szczegółów lub link do wątku.
Podforum > Infrastruktura komunikacyjna
Wątek > Ulica Branickiego
http://e-wilanow.pl/forum/137/2389?start=645#p90215

Awatar użytkownika
emil
przybysz
przybysz

Post autor: emil » 28 lut 2016, 0:13

Witam serdecznie,
Mam pytanie, czy radni przeprowadzili już może jakąś dyskusję w poniższej sprawie, a jeśli nie to czy można prosić o zainicjowanie takiej dyskusji? Czy w ramach budżetu partycypacyjnego zgłaszał ktoś może już pomysły dotyczące pomiarów zanieczyszczeń powietrza w naszej dzielnicy?
emil pisze:W związku z artykułem w Gazecie Wyborczej z dnia 03.02.2016 o rekordowym zanieczyszczeniu powietrza na warszawskim Wilanowie http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... nowie.html, zgodnie z którym niestety zajęliśmy niechlubne pierwsze miejsce na Mazowszu pod względem ilości dni z przekroczonym dopuszczalnym poziomem pyłu DM10 (swoją drogą ciekawe ile było pm 2,5?) myślę, że pora zainaugurować dyskusję na ten temat w gronie władz dzielnicy i mieszkańców. Tym bardziej, że wkrótce powstanie jeszcze południowy odcinek obwodnicy Warszawy oraz centrum handlowe w Miasteczku. Sytuacja będzie się zatem tylko pogarszać.

Pierwszą rzeczą, którą należałoby zrobić, to zgłosić postulat do władz dzielnicy (nie wiem czy można to zrobić w ramach projektu z budżetu partycypacyjnego) o postawienie automatycznej stacji monitorującej stan powietrza współpracującej z systemem GIOS, mierzącej nie tylko stężenie pyłu PM-10, ale także pozostałych substancji. Co do lokalizacji powinni wypowiedzieć się specjaliści. Ja proponowałbym rozrastające się w ogromnym tempie Miasteczko Wilanów (może w miejscu największego natężenia ruchu czyli wyjazdu z ulicy Rzeczpospolitej?). Przez okres ostatnich kilku lat obserwujemy na jego terenie stały wzrost natężenia ruchu i spadającą jakość powietrza. Takie stężenia PM-10 (i prawdopodobnie również PM-2,5, który jeszcze szybciej i bardziej bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie) to fatalna wiadomość zwłaszcza dla kobiet ciężarnych i dzieci, dla których taka ekspozycja jest bardzo szkodliwa.

Po uzyskaniu informacji na temat stanu faktycznego (obecnie pomiar jest poniekąd wirtualny, co nie znaczy nie prawdziwy, ale wykonany przy pomocy modelowania komputerowego), trzeba przejść do konkretnych działań. Spektrum jest tu spore, choć przy dzisiejszym stanie prawnym i świadomości społecznej wiele z nich nie znajdzie poparcia. Można rozważyć np.:

- zastąpienie części progów zwalniających szykanami (ograniczenie pyłów z zużytych klocków hamulcowych, opon, a także spalin podczas hamowania i przyspieszania), w innych państwach ze względów proekologicznych są one montowane ok. 15 m od bloków mieszkalnych
- wprowadzenie strefy ograniczonej emisji spalin na terenie Wilanowa lub jego części
- szczególne restrykcje za spalanie śmieci, ogrzewanie domów metodami delikatnie mówiąc wzbudzającymi kontrowersje

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 25 lut 2016, 9:14

yav pisze:Ja mam z kolei prośbę o zainteresowanie się stanem ulicy Branickiego (polecam ostatnie wpisy w wątku dotyczącym tej ulicy). Nowo wybudowana ulica jest po prostu krzywa i nierówna.
Mogę prosić o więcej szczegółów lub link do wątku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”