Zapytania i wnioski do Radnych PiS

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Zapytania i wnioski do Radnych PiS

Post autor: pntb » 08 kwie 2015, 11:42

J.Szubińska-Piszczek pisze:Ja piszę o małych dzieciach, np. 6-latkach, które zmuszone są pójść do szkoły mimo braku dojrzałości emocjonalnej i protestu rodziców.
Raczej mimo braku dojrzałości emocjonalnej rodziców. Wiem, o czym piszę, moje dziecko było takim 6-latkiem w szkole i poradziło sobie znakomicie, podobnie jak wszystkie pozostałe dzieci z jej klasy i klas równoległych. Czym się interesowałem. Dzięki odpowiedniemu programowi i przygotowanym nauczycielom. Przez lata pracowałem społecznie jako pedagog, mam wykształcenie również w tym kierunku, i mogę sobie pozwolić na ocenę tej zmiany jako umiarkowanego sukcesu. Oczywiście można było to lepiej przygotować i bardziej zdecydowanie przeprowadzić. Bez dwóch zdań. Na szczęście jednak poszliśmy w ślady większości krajów europejskich, gdzie kształcenie zaczyna się od 5-6 roku życia. Bo nasze dzieci będą zmuszone rywalizować na otwartym na świat rynku pracy.
Sprzątanie też przerabialiśmy w szkole i byłem zadziwiony, jak moje małe dziecko dobrze zaczęło rozumieć ideę segregacji śmieci.
Proszę łaskawie zbijać punkty na czym innym niż nakręcanie emocjonalne rodziców przeciwko szkole...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 kwie 2015, 11:29

Dla Pana to są "Zupełnie banalne butelki i szmaty", a ja piszę o małych dzieciach, np. 6-latkach, które zmuszone są pójść do szkoły mimo braku dojrzałości emocjonalnej i protestu rodziców.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 08 kwie 2015, 11:22

J.Szubińska-Piszczek pisze:Zużyte prezerwatywy podczas spacerów rodzinnych w lesie widziałam już jako dziecko.
A nie rozglądała się Pani za nimi specjalnie? Dziesiątki razy uczestniczyłem w sprzątaniu lasu i szczerze mówiąc nie przypominam sobie, bym sprzątał choć jedną. A na pewno ryzyko trafienia na prezerwatywy, w porównaniu z ogromem innych śmieci, wynosi promile. Głównie sprząta się po tych, co mieli promile we krwi albo nie chcieli płacić za wywóz śmieci. Zupełnie banalne butelki i szmaty.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 kwie 2015, 11:15

Aga pisze:Co Pani z tymi prezerwatywami? Taki sam śmieć jak każdy inny. Jakie czasy, takie śmieci.
No to muszę Panią zdziwić. Zużyte prezerwatywy podczas spacerów rodzinnych w lesie widziałam już jako dziecko. Różnica między moim dzieciństwem, a czasami obecnymi jest taka, że nikt nie kazał nam ich sprzątać w ramach zajęć szkolnych. Jakie czasy, takie sprzątanie. A może po prostu wszechobecna bezmyślność?

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 08 kwie 2015, 10:51

Co Pani z tymi prezerwatywami? Taki sam śmieć jak każdy inny. Jakie czasy, takie śmieci.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 kwie 2015, 10:49

Aga pisze:Wymiana zdań nadaje się do komedii typu "Miś" :) Najwięcej śmieci wśród tych śmieci to tych prezerwatyw, zużytych :mrgreen:
Pani dziecko miało już przyjemność sprzątać zużyte prezerwatywy w Lesie Kabackim? Doprawdy nie wiem, dlaczego Panią ta sprawa tak śmieszy.

Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 08 kwie 2015, 10:43

Wymiana zdań nadaje się do komedii typu "Miś" :) Najwięcej śmieci wśród tych śmieci to tych prezerwatyw, zużytych :mrgreen:

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 08 kwie 2015, 10:38

rob pisze:Czy w tym roku również będzie akcja posprzątajmy Wilanow a w tym Rezerwat Skarpa Ursynowska
jak w poprzednich latach

http://www.mmwarszawa.pl/artykul/ursyno ... id,tm.html
https://pl-pl.facebook.com/media/set/?s ... 345&type=3
http://powilanow.pl/?p=900

Czy Pani radna J.Szubińska-Piszczek mogła by rozpoznać to zagadnie?
Oczywiście rozpoznam. Mam nadzieję, że nie będą tego robić dzieci ze szkół podstawowych. Dla osób, które nie mają dzieci w tym wieku, przytaczam moją korespondencję na ten temat sprzed dwóch lat:

Drogi Zarządzie RR,
Podobno w piątek nasze dzieci wezmą udział w akcji "Sprzątanie świata". Podejrzewam, że tradycyjnie pójdą sprzątać Las Kabacki. Chciałabym zwrócić Waszą uwagę na fakt, że śmieci, które głownie są zbierane to: puszki po piwie, butelki po wódce, prezerwatywy i zdarza się również porzucona bielizna. Myślę, że ze względów wychowawczych, jak i sanitarnych nie jest to najlepsze miejsce do sprzątania dla dzieci ze szkoły podstawowej. Kontaktuję się z Wami "prywatnie", a nie poprzez przedstawiciela klasowego ze względu na pilność sprawy.

Odpowiedź członka prezydium RR:
Nie mamy wpływu na to czym nasze społeczeństwo zanieczyszcza środowisko naturalne.Chodzi tu raczej o wyrobienie wrażliwości u dzieci i daleki byłbym od rodzielania śmieci na takie czy inne.
Nie zmienia to faktu że wymienione przez Panią rzeczy w naszej rzeczywistosci funkcjonują.Trudno żeby dzieci sprzątały w sterylnych warunkach.Chyba nie taka jest idea tej akcji.
Zanieczyszcza niestety nasze pokolenie które ani takich akcji ani lekcji ekologii w szkole nie miało.
Z tego co wiem dzieci są odpowiednio zabezpieczone i pod stałą kuratelą nauczycieli.
Jest to moja prywatna opinia a nie stanowsko RR.

Moja odpowiedź:
To ja też piszę prywatnie. Jeśli nie przeszkadza Panu, że Pana córka zbiera zużyte prezerwatywy, to Pana sprawa. Moja nie będzie zbierać. Wyrabiam u niej wrażliwość w zupełnie inny sposób.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 08 kwie 2015, 6:49

Czy w tym roku również będzie akcja posprzątajmy Wilanow a w tym Rezerwat Skarpa Ursynowska
jak w poprzednich latach

http://www.mmwarszawa.pl/artykul/ursyno ... id,tm.html
https://pl-pl.facebook.com/media/set/?s ... 345&type=3
http://powilanow.pl/?p=900

Czy Pani radna J.Szubińska-Piszczek mogła by rozpoznać to zagadnie?

karolan
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: karolan » 04 kwie 2015, 21:22

rob pisze:Wszystkiego najlepszego życzę
Pani radnej J.Szubińskiej-Piszczek z okazji świąt wielkanocnych dużo zdrówka i wytrwałości bo mało jest ludzi co robią coś dla innych bezinteresownie w ramach swoich kompetencji.
Dołączam się do życzeń Rob-a z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla Pani Radnej i wszystkim zaangażowanym, abyśmy mieszkali jeszcze lepiej każdego dnia!

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 04 kwie 2015, 8:51

Wszystkiego najlepszego życzę
Pani radnej J.Szubińskiej-Piszczek z okazji świąt wielkanocnych dużo zdrówka i wytrwałości bo mało jest ludzi co robią coś dla innych bezinteresownie w ramach swoich kompetencji.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 01 kwie 2015, 22:25

Na stronie Urzędu Dzielnicy jest informacja, że spotkanie nr 2 jest o godz. 18:00. Wydawało mi się, że burmistrz powiedział na dzisiejszej Sesji, że jest o godz. 19:00. Trzymajmy się zatem informacji pisanej.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 01 kwie 2015, 21:53

Uwaga! Ważne ogłoszenie! W tygodniu po Świętach odbędą się dwa ciekawe spotkania:
1) 8.04 o godz. 15:00 - spotkanie z przedstawicielami Tramwajów Warszawskich ws. budowy linii tramwajowej do Wilanowa;
2) 9.04 o godz. 19:00 - spotkanie z projektantem Parku Linearnego wzdłuż ul. Klimczaka - udział mieszkańców MW pożądany, będzie można zgłaszać uwagi do propozycji projektu.
Przy okazji, w imieniu Klubu Radnych PiS składam Państwu najlepsze życzenia spokojnych, radosnych w gronie rodzinnym Świąt Wielkanocnych.

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak

Post autor: AnnaDrewniak » 31 mar 2015, 21:15

AnnaDrewniak pisze:Jeżeli chodzi o zanieczyszczenie Wału Zawadowskiego ziemią, to już rozmawiałam z kierownikami obydwu budów i mam obiecane, że będą sprzątać, co już we środę zrobili, a ja ze swojej strony będę telefonicznie im przypominać. Nie zajęłam się jeszcze parkującymi, bo się rozłożyłam. Nadrobię to, jak wyzdrowieję.
Jeżeli chodzi o parkowanie na Wale Zawadowskim, to na ścieżce rowerowej parkują osoby przyjeżdżające na spacery. Mieszkańcy mają na posesjach miejsca na parkowanie, a klub Sinus posiada duży parking, który wystarcza w zupełności dla klientów. Natomiast to Państwo macie zdecydować w sprawie ścieżek rowerowych i ograniczników (słupki z łańcuchami oraz jazda na mijankę na Wale Zawadowskim). Jestem do Państwa dyspozycji.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 16 mar 2015, 15:56

J.Szubińska-Piszczek pisze:
luckyluke pisze:Mam prośbę do Pań radnych z PiS. Widzę że są Panie członkiniami Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa w związku z tym czy mógłbym liczyć na pomoc w rozwiązaniu następujących problemów?:
  • Problem dotyczący Potoku Służewieckiego, który zgłaszałem na forum tutaj http://www.e-wilanow.pl/forum/135/6467 Czy mogłyby Panie wskazać, kto powinien się tym zająć i gdzie trzeba to zgłosić? I czy ten chwytak na śmieci rzeczywiście musi być w tym miejscu - jest bardzo eksponowany i codziennie wiele osób jest zmuszanych patrzeć na to wysypisko.
  • Problem dotyczący poważnego zanieczyszczenia Jeziora Powsinkowskiego - opisane tutaj http://www.waszwilanow.pl/miasteczko-wi ... wilanowie/ Jakie jest stanowisko Rady odnośnie tego problemu? Jakie są podejmowane kroki i czy w ogóle są podejmowane jakieś kroki? Czy prawdą jest, że jest to działalność deweloperów? Czy można ustalić, którzy deweloperzy mają pozwolenia na odprowadzania zanieczyszczeń do kolektorów odpływowych i w jaki sposób korzystają ze swojego prawa?
  • Z Potoku Służewieckiego wydobywa się coraz gorszy odór - szczególnie było do odczuwalne dzisiaj wieczorem na wysokości skrzyżowania Doliny Służewieckiej oraz Al. Wilanowskiej. Robi się coraz cieplej i problem będzie się pewnie szybko pogarszał... Możliwe, że jest to powiązane z drugiem problemem i ktoś wpuszcza nam jakiś ściek do Potoku i jeziora...
Przekażę Pana pytania Naczelnik Wydziału Konserwacji i Środowiska. Jestem przekonana, że powyższe problemy są dobrze znane, więc nie powinniśmy długo czekać na odpowiedź.
Otrzymałam następującą odpowiedź od pani naczelnik: W związku z tym, że Potok Służewiecki i Jezioro Powsinkowskie nie są w gestii Urzędu, proszę złożyć interpelację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”