Zapytania i wnioski do Radnych PiS

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
AnnaDrewniak
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Zapytania i wnioski do Radnych PiS

Post autor: AnnaDrewniak » 15 mar 2015, 23:02

Jeżeli chodzi o zanieczyszczenie Wału Zawadowskiego ziemią, to już rozmawiałam z kierownikami obydwu budów i mam obiecane, że będą sprzątać, co już we środę zrobili, a ja ze swojej strony będę telefonicznie im przypominać. Nie zajęłam się jeszcze parkującymi, bo się rozłożyłam. Nadrobię to, jak wyzdrowieję.

maik
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: maik » 12 mar 2015, 16:09

AnnaDrewniak pisze: 2. Jeżeli chodzi o ciężarówki, które nawożą ziemię z budowy, to chętnie podejmuję się zadania rozmowy z właścicielami tych budów. Jeżeli to nie pomoże, sprawę zgłoszę do Straży Miejskiej.

3. Byłam zdziwiona, że decyzja o ścieżce rowerowej nie była konsultowana z mieszkańcami, ani z radnymi (przynajmniej z opozycji). Uważam, że odkąd ścieżka na koronie Wału Wiślanego została oficjalnie uznana za rowerową, ta nie spełnia swojej roli. Po pierwsze, nie jest zbyt bezpieczna. W ciągu tygodnia jeździ bardzo dużo ciężarówek z piaskiem, a podmuch który wytwarzają może przewrócić rowerzystę. Poddaję pod Państwa rozwagę, czy chcecie utrzymania ścieżki rowerowej na ulicy Wał Zawadowski. Moje zdanie nie jest tu najważniejsze - liczy się czego Państwo chcecie. Szkoda natomiast wyrzuconych pieniędzy, za które można byłoby zbudować którąś z ulic np. Jarą, Calową czy inną, która tego wymaga. Ale tak jest, kiedy władza nie konsultuje się z wyborcami.

Jeśli chodzi o parking przy plaży, uważam, że warto o nim pomyśleć, kiedy powstanie tam plaża z prawdziwego zdarzenia.

Parkowanie - sprawdzę, czy parkują tam właściciele czy osoby przyjeżdżające do Sinusa. Porozmawiam z właścicielem Sinusa, aby osoby korzystające z jego klubu zaprzestały tych praktyk. Jeżeli to nie pomoże, sprawa zostanie przekazana odpowiednim służbom, które tym się zajmą.
dziękuję za zainteresowanie

ad 3. Jeżeli o mnie chodzi, to cała ta akcja ze zrobieniem tej reorganizacji Wału Zawadowskiego, z tymi pasami ruchu po bokach, i zwężeniami co 200m to pieniądze wywałone w błoto (chyba samo zdjęcie z artykułu wywołuje uśmiech i było przedmiotem memów).

Pomijając dni robocze przed południem, gdzie rzeczywiście ruch ciężarówek jest znaczny, to wieczorami czy w weekendy kiedy większość z Warszawiaków, korzysta z Wału jako terenu na przejażdzki rowerowe czy spacery nie ma takiego ruchu samochodowego który by uzasadniał taki koszmar komunikacyjny. Notabene, w taki sposób jak zostały zrobione te zwężenia i jak wygląda ta "ścieżka" przy przewężeniu - dziury, nierówności, krzaki, błoto, itp. to i tak rowerzyści w większości są zmuszeni do przejeżdzania środkiem przez "leżącego policjanta" (np. ja tak robię bo bez hamowania nie da się przejechać).

Co do parkingu przy plażach, to jestem za, żeby to uporządkować, bo na razie jest to wolna amerykanka na poboczach.
A co do parkowania przy Sinusie, to nie mam zarzutu, że to ich klienci zajmują ten pas, czyli nie mam zastrzeżenia do klubu. Jw. parkują tam głównie w weekendy odwiedzający tereny za Wałem.
Jako droga "podmiejska" parkowanie na poboczu jest normalne, ale skoro wszyscy stoją na tym wyznaczonym pasie dla rowerów, to może warto to uporządkować i postawić znaki, gdzie można a gdzie nie.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Re:

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 12 mar 2015, 12:58

nrafal pisze:Pani Anno stałem się najszczesliwszym mieszkańcem. Wreszcie zobaczyłem chęć rozwiązania problemów fizycznie a nie składając kolejną interpelację. Dziękuję.
Panie Rafale, taki wpis to "miód na serce" radnego lub jak mówią Anglicy "music to my ears". Przy drobnych sprawach interpelacje rzeczywiście nie są potrzebne. Chociaż niekiedy ważne jest, żeby mieć odpowiedź na papierze. Nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego. Jest to też bardzo pomocne przy sprawach ciągnących się miesiącami lub latami. Jest się do czego odnieść. Najważniejsze jednak, że jest Pan zadowolony.

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 12 mar 2015, 4:31

Pani Anno stałem się najszczesliwszym mieszkańcem. Wreszcie zobaczyłem chęć rozwiązania problemów fizycznie a nie składając kolejną interpelację. Dziękuję.

Awatar użytkownika
AnnaDrewniak

Post autor: AnnaDrewniak » 11 mar 2015, 21:59

maik pisze: 2. Który z Wydziałów Urzędu Dzielnicy jest odpowiedzialny za kontrolowanie budów na terenie Wilanowa, a w szczególności dbanie o to żeby wykonawcy dbali o porządek w okolicy budowy i sprzątali błoto pozostawiane przez samochody wyjeżdzające z budowy.
Przykład - Wał Zawadowski na odcinku Jara - Zaściankowa - połowa ulicy pokryta grubą warstwą błota z pojazdów wyjeżdżających z budowy Bruzdowa 104 (Cicha Dolina) i 106 (Wilanów Garden).

3. Po zmianie organizacji ruchu na Wale Zawadowskim (http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... zeciw.html) boczne pasy miały służyć za ścieżkę rowerową Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, ale w okolicach ulicy Zaściankowej (schody na plaże nad Wisłą) i dalej aż do klubu Sinus, pas służy regularnie za parking dla odwiedzających plaże i tereny za wałem. Czy właściciel ulicy planuje uporządkowanie zasad korzystania i parkowania z tej tzw. "ścieżki rowerowej" - znaki, wyznaczenie zatok do parkowania.
2. Jeżeli chodzi o ciężarówki, które nawożą ziemię z budowy, to chętnie podejmuję się zadania rozmowy z właścicielami tych budów. Jeżeli to nie pomoże, sprawę zgłoszę do Straży Miejskiej.

3. Byłam zdziwiona, że decyzja o ścieżce rowerowej nie była konsultowana z mieszkańcami, ani z radnymi (przynajmniej z opozycji). Uważam, że odkąd ścieżka na koronie Wału Wiślanego została oficjalnie uznana za rowerową, ta nie spełnia swojej roli. Po pierwsze, nie jest zbyt bezpieczna. W ciągu tygodnia jeździ bardzo dużo ciężarówek z piaskiem, a podmuch który wytwarzają może przewrócić rowerzystę. Poddaję pod Państwa rozwagę, czy chcecie utrzymania ścieżki rowerowej na ulicy Wał Zawadowski. Moje zdanie nie jest tu najważniejsze - liczy się czego Państwo chcecie. Szkoda natomiast wyrzuconych pieniędzy, za które można byłoby zbudować którąś z ulic np. Jarą, Calową czy inną, która tego wymaga. Ale tak jest, kiedy władza nie konsultuje się z wyborcami.

Jeśli chodzi o parking przy plaży, uważam, że warto o nim pomyśleć, kiedy powstanie tam plaża z prawdziwego zdarzenia.

Parkowanie - sprawdzę, czy parkują tam właściciele czy osoby przyjeżdżające do Sinusa. Porozmawiam z właścicielem Sinusa, aby osoby korzystające z jego klubu zaprzestały tych praktyk. Jeżeli to nie pomoże, sprawa zostanie przekazana odpowiednim służbom, które tym się zajmą.

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Re: Re:

Post autor: luckyluke » 11 mar 2015, 21:37

J.Szubińska-Piszczek pisze:
luckyluke pisze:Czy będę mógł liczyć na formalną/pisemna odpowiedź w powyższej kwestii ze strony Pani naczelnik?
Są dwie możliwości: składam interpelację i czekamy 21 dni lub dłużej lub wysyłam maila i gdy tylko dostanę odpowiedź publikuję ją tutaj lub przesyłam ją Panu. Na początek proponuję maila.
Pani Joanno, jeżeli ta odpowiedź mailowa, przynajmniej w przypadku problemu jeziora, da te same informacje co tutaj http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/ki ... 60613.html to jest to niewystarczające. Potrzebna jest eskalacja, bo chyba cała procedura działa za wolno lub jest nieskuteczna. Mam bardzo duże wątpliwości, że Straż Miejska wywiąże się ze swojego zadania i skontroluje odpowiednio deweloperów. Jeżeli nawet skończy się to mandatami, to co to dla nich jest za kara? W przypadku pozostałych problemów można zacząć od maila.
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Re:

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 mar 2015, 21:18

luckyluke pisze:Czy będę mógł liczyć na formalną/pisemna odpowiedź w powyższej kwestii ze strony Pani naczelnik?
Są dwie możliwości: składam interpelację i czekamy 21 dni lub dłużej lub wysyłam maila i gdy tylko dostanę odpowiedź publikuję ją tutaj lub przesyłam ją Panu. Na początek proponuję maila.

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 11 mar 2015, 17:19

Czy będę mógł liczyć na formalną/pisemna odpowiedź w powyższej kwestii ze strony Pani naczelnik?

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 11 mar 2015, 16:59

luckyluke pisze:Mam prośbę do Pań radnych z PiS. Widzę że są Panie członkiniami Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa w związku z tym czy mógłbym liczyć na pomoc w rozwiązaniu następujących problemów?:
  • Problem dotyczący Potoku Służewieckiego, który zgłaszałem na forum tutaj http://www.e-wilanow.pl/forum/135/6467 Czy mogłyby Panie wskazać, kto powinien się tym zająć i gdzie trzeba to zgłosić? I czy ten chwytak na śmieci rzeczywiście musi być w tym miejscu - jest bardzo eksponowany i codziennie wiele osób jest zmuszanych patrzeć na to wysypisko.
  • Problem dotyczący poważnego zanieczyszczenia Jeziora Powsinkowskiego - opisane tutaj http://www.waszwilanow.pl/miasteczko-wi ... wilanowie/ Jakie jest stanowisko Rady odnośnie tego problemu? Jakie są podejmowane kroki i czy w ogóle są podejmowane jakieś kroki? Czy prawdą jest, że jest to działalność deweloperów? Czy można ustalić, którzy deweloperzy mają pozwolenia na odprowadzania zanieczyszczeń do kolektorów odpływowych i w jaki sposób korzystają ze swojego prawa?
  • Z Potoku Służewieckiego wydobywa się coraz gorszy odór - szczególnie było do odczuwalne dzisiaj wieczorem na wysokości skrzyżowania Doliny Służewieckiej oraz Al. Wilanowskiej. Robi się coraz cieplej i problem będzie się pewnie szybko pogarszał... Możliwe, że jest to powiązane z drugiem problemem i ktoś wpuszcza nam jakiś ściek do Potoku i jeziora...
Przekażę Pana pytania Naczelnik Wydziału Konserwacji i Środowiska. Jestem przekonana, że powyższe problemy są dobrze znane, więc nie powinniśmy długo czekać na odpowiedź.

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator

Post autor: luckyluke » 10 mar 2015, 20:43

Mam prośbę do Pań radnych z PiS. Widzę że są Panie członkiniami Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa w związku z tym czy mógłbym liczyć na pomoc w rozwiązaniu następujących problemów?:
  • Problem dotyczący Potoku Służewieckiego, który zgłaszałem na forum tutaj http://www.e-wilanow.pl/forum/135/6467 Czy mogłyby Panie wskazać, kto powinien się tym zająć i gdzie trzeba to zgłosić? I czy ten chwytak na śmieci rzeczywiście musi być w tym miejscu - jest bardzo eksponowany i codziennie wiele osób jest zmuszanych patrzeć na to wysypisko.
  • Problem dotyczący poważnego zanieczyszczenia Jeziora Powsinkowskiego - opisane tutaj http://www.waszwilanow.pl/miasteczko-wi ... wilanowie/ Jakie jest stanowisko Rady odnośnie tego problemu? Jakie są podejmowane kroki i czy w ogóle są podejmowane jakieś kroki? Czy prawdą jest, że jest to działalność deweloperów? Czy można ustalić, którzy deweloperzy mają pozwolenia na odprowadzania zanieczyszczeń do kolektorów odpływowych i w jaki sposób korzystają ze swojego prawa?
  • Z Potoku Służewieckiego wydobywa się coraz gorszy odór - szczególnie było do odczuwalne dzisiaj wieczorem na wysokości skrzyżowania Doliny Służewieckiej oraz Al. Wilanowskiej. Robi się coraz cieplej i problem będzie się pewnie szybko pogarszał... Możliwe, że jest to powiązane z drugiem problemem i ktoś wpuszcza nam jakiś ściek do Potoku i jeziora...
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

maik
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: maik » 10 mar 2015, 17:26

Dziękuję bardzo za informację.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 10 mar 2015, 17:08

maik pisze:Pytanie do Radnych (niezależnie od barw partyjnych, stąd post zdublowany)
1. Czy Dzielnica albo Miasto planują dokończyć brakujące fragmenty ulic Rosy i Prętowej, które zostały częściowo wykonane w roku 2014. Chodzi o odcinki:
a) brakujący fragment odcinka Prętowej od Rosy w kierunku Ruczaj (brakuje ok. 30-40m)
b) brakujący fragment Prętowej od Rosy do Rosy w kierunku mostku nad Wilanówką (brakuje ok. 20m)
c) brakujący fragment Rosy od posesji nr 1A do Wiechy.
Na razie odpowiadam tylko na ten punkt:
a/b) Złożyłam w tej sprawie interpelację 9.03.
c) Pani Anna Drewniak złożyła w tej sprawie już 3 interpelacje w tej kadencji.
http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/ ... efault.htm
We czwartek będzie posiedzenie Komisji Inwestycji i Infrastruktury. Mam zamiar zapytać m.in. o ul. Prętową.

maik
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: maik » 09 mar 2015, 21:30

Pytanie do Radnych (niezależnie od barw partyjnych, stąd post zdublowany)

1. Czy Dzielnica albo Miasto planują dokończyć brakujące fragmenty ulic Rosy i Prętowej, które zostały częściowo wykonane w roku 2014. Chodzi o odcinki:
a) brakujący fragment odcinka Prętowej od Rosy w kierunku Ruczaj (brakuje ok. 30-40m)
b) brakujący fragment Prętowej od Rosy do Rosy w kierunku mostku nad Wilanówką (brakuje ok. 20m)
c) brakujący fragment Rosy od posesji nr 1A do Wiechy.

2. Który z Wydziałów Urzędu Dzielnicy jest odpowiedzialny za kontrolowanie budów na terenie Wilanowa, a w szczególności dbanie o to żeby wykonawcy dbali o porządek w okolicy budowy i sprzątali błoto pozostawiane przez samochody wyjeżdzające z budowy.
Przykład - Wał Zawadowski na odcinku Jara - Zaściankowa - połowa ulicy pokryta grubą warstwą błota z pojazdów wyjeżdżających z budowy Bruzdowa 104 (Cicha Dolina) i 106 (Wilanów Garden).

3. Po zmianie organizacji ruchu na Wale Zawadowskim (http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... zeciw.html) boczne pasy miały służyć za ścieżkę rowerową Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, ale w okolicach ulicy Zaściankowej (schody na plaże nad Wisłą) i dalej aż do klubu Sinus, pas służy regularnie za parking dla odwiedzających plaże i tereny za wałem. Czy właściciel ulicy planuje uporządkowanie zasad korzystania i parkowania z tej tzw. "ścieżki rowerowej" - znaki, wyznaczenie zatok do parkowania.

z góry dziękuję za ewentualne informacje

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 05 mar 2015, 13:46

konkus pisze:Pytanie Lemingo nadal znajduje się w wątku skierowanym do radnych PO, więc nie bardzo jest co przenosić. Pozostaje czekać na odpowiedź pana Dominika, tudzież upominać się o tę odpowiedz.

Pani post nie jest odpowiedzią radnych PO, ale radnych PiS, dlatego też przeniosłem go do tego wątku.

Pozwólmy "władzy" odpowiadać samej za siebie, żeby nie chowała się za odpowiedziami radnych opozycyjnych.
Panie moderatorze: jaki widzi Pan sens w składaniu przez pana Dominika interpelacji drugi raz w tej samej sprawie? Jestem przekonana, że nie obrazi się, jeśli ten wpis wróci do tamtego wątku. W tym wątku natomiast moje odpowiedzi są zdublowane. Po co? Żeby móc zarzucić mi, że "podbijam" wpisy?

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: konkus » 05 mar 2015, 11:11

Pytanie Lemingo nadal znajduje się w wątku skierowanym do radnych PO, więc nie bardzo jest co przenosić. Pozostaje czekać na odpowiedź pana Dominika, tudzież upominać się o tę odpowiedz.

Pani post nie jest odpowiedzią radnych PO, ale radnych PiS, dlatego też przeniosłem go do tego wątku.

Pozwólmy "władzy" odpowiadać samej za siebie, żeby nie chowała się za odpowiedziami radnych opozycyjnych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”