Zapytania i wnioski do Radnych PiS

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Re: Zapytania i wnioski do Radnych PO

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 lut 2015, 21:59

darmal pisze:
J.Szubińska-Piszczek pisze: Dowiedziałam się w Wydziale Konserwacji i Środowiska...
Witam,
mam do Pani prośbę, podszytą pozytywnymi emocjami, o założenie tematu z pytaniami do i odpowiedziami radnych PIS. Tu niech pozostaną pytania do radnych PO. Można też przenieść część ostatnich dyskusji w których brała Pani czynny udział, by nowy wątek od razu ożył.
Pozdrowienia
Ta sprawa była już dyskutowana w tym wątku na str. 3. Powtórzę, co wtedy napisałam: Popieram luckyluka i proponuję zmianę nazwy wątku na "Zapytania i wnioski do radnych". Oczywiście, jeśli pan radny Szeląg nie ma nic przeciwko.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 27 lut 2015, 21:51

RadekM pisze: Super dane. Dzięki. A czy można dostać jakąś mapkę, gdzie konkretnie są te pomniki, aby w trakcie rodzinnego spaceru pokazać dzieciom? I czy liczby się będą zgadzać? Zastanawiam się (i proszę o poradę Panią Radną) czy będę mógł sprawdzić osobiście. Powiedziałem dzieciom. Były bardzo podekscytowane.
Co do Pani rozterek, to może, rzeczywiście lepiej zapytać, niż czekać na odpowiedź na interpelację. Ale nurtuje mnie pytanie - dlaczego Pani Radna od razu nie zapytała? Wtedy już teraz byłaby odpowiedź w tym jednym poście, a tak napięcie rośnie....
Mam nadzieję, że dalszy ciąg nastąpi. Już nie mogę się doczekać, kiedy o tym się dowiemy w kolejnym poście, że jednak zdecydowała się Pani zapytać.
Proszę pisać, ma Pani w nas wiernych czytelników
Panie RadkuM, nie wiem, o co Panu dokładnie chodzi. Ale spróbuję odpowiedzieć na "nurtujące Pana pytanie". Jestem radną po raz pierwszy. Mimo aktywnej działalności społecznej przez 2 lata przed wyborami samorządowymi, wiele spraw jest dla mnie nowych. Dlatego zapisałam się do wszystkich komisji w radzie, żeby jak najszybciej nadrobić wiedzę w stosunku do radnych z dłuższym stażem. Jeśli nie odpowiada Panu mój styl wdrażania się w pracę radnej, nic nie mogę na to poradzić. Podaję lokalizację pomników przyrody: lipa drobnolistna - teren cmentarza zabytkowego przy kościele w Wilanowie, dąb szypułkowy - teren parafii rzymskokatolickiej w Wilanowie obok zabytkowej plebanii, żywotnik zachodni - ul. St. K. Potockiego, vis a vis posesji nr 19, dąb szypułkowy przy ul. Bruzdowej 7, wierzba krucha przy ul. Przyczółkowej, dz. 8/1 z obrębu 1-10-26, topola czarna - po stronie wschodniej ul. Rosy, vis a vis nr 8. Życzę miłego rodzinnego spaceru z dziećmi.

rob
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: rob » 26 lut 2015, 18:40

Komisja Rewizyjna dobry pomysł
Mi jednak jeszcze chodzi o wykonanie aktualizacji spisu drzew objętych ochroną zgodnie z obowiązującym prawem aby nanieść je na planach szczególnie w otulinach rezerwatowych urosło wiele sosen świerków modrzewi dębów itd które powinny być chronione.
Wiem że aktualizacje spisu w gminie piaseczno wykonywali ochotnicy z emerytami na zlecenie gminy. Dzięki ich pracy uchroniono piękne drzewostany.

Awatar użytkownika
darmal
bywalec
bywalec

Post autor: darmal » 26 lut 2015, 18:10

J.Szubińska-Piszczek pisze: Dowiedziałam się w Wydziale Konserwacji i Środowiska...
Witam,
mam do Pani prośbę, podszytą pozytywnymi emocjami, o założenie tematu z pytaniami do i odpowiedziami radnych PIS. Tu niech pozostaną pytania do radnych PO. Można też przenieść część ostatnich dyskusji w których brała Pani czynny udział, by nowy wątek od razu ożył.
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: luckyluke » 26 lut 2015, 18:06

nrafal pisze:Z mojego punktu widzenia to każdy plus który u mnie Pani Joanna zbiera jest zaraz zapominany przez nie związane z tematem sprawy.
No tutaj trochę racji masz, ale zwaliłbym to na okres potrzebny na dotarcie się :) Może i Pani Joanna ma specyficzny styl, ale nie można powiedzieć, że się nie stara. I oby tak dalej.
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 26 lut 2015, 17:57

a ja przyznam racje broniąc czyjegoś bólu dupy, bo nie kwestionując zaangażowania w Nasze sprawy (za co jestem osobiście wdzięczny) uważam ze nie potrzebna jest ta cała otoczka wspomniana przez RadekM jak i wrzuty "polityczne" (w stylu ta o wpisie Prezydenta do księgi kondolencyjnej).
Z mojego punktu widzenia to każdy plus który u mnie Pani Joanna zbiera jest zaraz zapominany przez nie związane z tematem sprawy.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
luckyluke
moderator
moderator
Typ profilu: Prywatny

Post autor: luckyluke » 26 lut 2015, 17:43

RadekM pisze:Super dane. Dzięki. A czy można dostać jakąś mapkę, gdzie konkretnie są te pomniki, aby w trakcie rodzinnego spaceru pokazać dzieciom? I czy liczby się będą zgadzać? Zastanawiam się (i proszę o poradę Panią Radną) czy będę mógł sprawdzić osobiście. Powiedziałem dzieciom. Były bardzo podekscytowane.
Co do Pani rozterek, to może, rzeczywiście lepiej zapytać, niż czekać na odpowiedź na interpelację. Ale nurtuje mnie pytanie - dlaczego Pani Radna od razu nie zapytała? Wtedy już teraz byłaby odpowiedź w tym jednym poście, a tak napięcie rośnie....
Mam nadzieję, że dalszy ciąg nastąpi. Już nie mogę się doczekać, kiedy o tym się dowiemy w kolejnym poście, że jednak zdecydowała się Pani zapytać.
Czuje tu jakiś nieuzasadniony ból pewnej części ciała.
"Zanim coś powiesz upewnij się, że język jest podłączony do mózgu..."

Awatar użytkownika
RadekM
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: RadekM » 26 lut 2015, 16:49

J.Szubińska-Piszczek pisze:
rob pisze:Mam jeszcze do Pani Radnej J.Szubińskiej-Piszczek
jedną serdeczną prośbę :-> o spowodowanie przez gmine wilanów (interpelacja) przeprowadzenie pilnej aktualizacji spisu drzew które należy zachować szczególnie na terenach przeznaczonych pod budownictwo ( obszary przy rezerwatach przyrody). Bo wielokrotnie widzę jak wycinane są piękne stare drzewa a przecież to dziedzictwo nas wszystkich.

Najnowszy ciekawy artykuł
http://www.haloursynow.pl/artykuly/znik ... r,3378.htm
Rzeczywiście bardzo ciekawy wywiad. U nas na pierwszym posiedzeniu Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa pani naczelnik Wydziału Konserwacji i Środowiska przedstawiła radnym m.in. wykaz pomników przyrody w Wilanowie, który obejmuje: 6 pomników pojedynczych, 30 szt. w Parku w Wilanowie, 18 szt. w Rezerwacie Przyrody "Morysin", 106 szt. w Rezerwacie "Las Natoliński". Może zamiast składania interpelacji, zapytam panią naczelnik, kiedy ostatnio aktualizowano ten wykaz.
Super dane. Dzięki. A czy można dostać jakąś mapkę, gdzie konkretnie są te pomniki, aby w trakcie rodzinnego spaceru pokazać dzieciom? I czy liczby się będą zgadzać? Zastanawiam się (i proszę o poradę Panią Radną) czy będę mógł sprawdzić osobiście. Powiedziałem dzieciom. Były bardzo podekscytowane.

Awatar użytkownika
RadekM
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: RadekM » 26 lut 2015, 16:36

J.Szubińska-Piszczek pisze:
jedną serdeczną prośbę :-> o spowodowanie przez gmine wilanów (interpelacja) przeprowadzenie pilnej aktualizacji spisu drzew które należy zachować szczególnie na terenach przeznaczonych pod budownictwo ( obszary przy rezerwatach przyrody). Bo wielokrotnie widzę jak wycinane są piękne stare drzewa a przecież to dziedzictwo nas wszystkich.
Dowiedziałam się w Wydziale Konserwacji i Środowiska, że zdrowe drzewa wycinane są tylko w przypadku wydania pozwolenia na budowę, jednak z nakazem zasadzenia dużych drzew i jest to później kontrolowane. Pomyślałam sobie, że można by to skontrolować dodatkowo - przez Komisję Rewizyjną.
A kto będzie kontrolował Komisję Rewizyjną? Dodatkowo, oczywiście.... Proponuję powołanie w tym celu SuperKomisji. Mam nawet kandydatkę na przewodniczącą...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 26 lut 2015, 13:02

Dowiedziałam się w Wydziale Konserwacji i Środowiska, że zdrowe drzewa wycinane są tylko w przypadku wydania pozwolenia na budowę, jednak z nakazem zasadzenia dużych drzew i jest to później kontrolowane. Pomyślałam sobie, że można by to skontrolować dodatkowo - przez Komisję Rewizyjną.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 26 lut 2015, 0:09

karolan pisze:Mam również prośbę do Pani Radnej Szubińskiej-Piszczek.
Pan Szeląg mnie chyba zignorował, a Pani należy się podziw i szacunek za dotychczasowe zaangażowanie. Czy jest Pani w stanie sprawdzić informacje, o które prosiłem na stronie 4? Interesuje mnie m.in. sprawa przejść dla pieszych w al. RP, deklaracja p. Witka o "normalnej komunikacji dla MW", sprawa tramwaju itp.
dziękuję!
Może pan radny Szeląg poczuł się zarzucony przez Pana zbyt dużą liczbą tematów albo mu one zwyczajnie umknęły. Zajmę się nimi.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 25 lut 2015, 23:54

RadekM pisze:
Pan Szeląg mnie chyba zignorował, a Pani należy się podziw i szacunek za dotychczasowe zaangażowanie. Czy jest Pani w stanie sprawdzić informacje, o które prosiłem na stronie 4? Interesuje mnie m.in. sprawa przejść dla pieszych w al. RP, deklaracja p. Witka o "normalnej komunikacji dla MW", sprawa tramwaju itp.
dziękuję!
Można sprawdzić w necie, radni PO może tego nie nagłaśniają i nie ścigają się w liczbie interperalcji i wielokrotnych wpisów przedstawijących każdy ich krok, ruch, oddech i wizytę w UDz, ale coś jednak robią. Oby skutecznie.
Dowody - na poniższej stronie:

https://pl-pl.facebook.com/PlatformaOby ... 4379486861
I chwała im za to, szczególnie z powodu odłożenia na później inwestycji pt. tramwaj do Wilanowa za prezydentury H. Gronkiewicz-Waltz. Kiedy Prezydentem Warszawy był śp. Lech Kaczyński, wykonano studium wykonalności. Plany zakładały wykonanie projektu i budowę linii w latach 2005-2010. Ulica Nowokabacka też miała powstać do 2010 roku. Trochę jest do nadrobienia...

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 25 lut 2015, 23:40

Najnowszy ciekawy artykuł
http://www.haloursynow.pl/artykuly/znik ... r,3378.htm
Rzeczywiście bardzo ciekawy wywiad. U nas na pierwszym posiedzeniu Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa pani naczelnik Wydziału Konserwacji i Środowiska przedstawiła radnym m.in. wykaz pomników przyrody w Wilanowie, który obejmuje: 6 pomników pojedynczych, 30 szt. w Parku w Wilanowie, 18 szt. w Rezerwacie Przyrody "Morysin", 106 szt. w Rezerwacie "Las Natoliński". Może zamiast składania interpelacji, zapytam panią naczelnik, kiedy ostatnio aktualizowano ten wykaz.

Awatar użytkownika
RadekM
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: RadekM » 25 lut 2015, 23:25

dziękuję!
Można sprawdzić w necie, radni PO może tego nie nagłaśniają i nie ścigają się w liczbie interperalcji i wielokrotnych wpisów przedstawijących każdy ich krok, ruch, oddech i wizytę w UDz, ale coś jednak robią. Oby skutecznie.
Dowody - na poniższej stronie:

https://pl-pl.facebook.com/PlatformaOby ... 4379486861

karolan
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: karolan » 25 lut 2015, 21:20

Mam również prośbę do Pani Radnej Szubińskiej-Piszczek.
dziękuję!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”