Smog - stacja wykazująca zanieczyszczenie powietrza

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
terina
przybysz
przybysz

Re: Smog - stacja wykazująca zanieczyszczenie powietrza

Post autor: terina » 21 lip 2017, 9:42

Pewnie ktoś do pieca podrzucił jakąś starą oponę. Też miałam podobne odczucia.

Awatar użytkownika
DiJ
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: DiJ » 21 lip 2017, 0:59

Też się nad tym zastanawiałem, było go czuć na dużym obszarze...źródła nie zlokalizowałem.

jerroo
przybysz
przybysz

Post autor: jerroo » 20 lip 2017, 14:46

a co sie działo wczoraj, ze wszedzie byl dym?

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 20 lip 2017, 13:22

Może uratują nas trochę przepisy lokalne. Można się wypowiedzieć akurat:
http://www.mazovia.pl/komunikaty--konsu ... gowej.html

kkajj
przybysz
przybysz

Post autor: kkajj » 20 lip 2017, 8:39

Największy problem ze smogiem mamy zimą, bo ludzie palą śmieciami, odpadem węglowym - czyli czymś od czego Europa Zachodnia dawno odeszła. Mamy obecnie lato, czy ktoś słyszał, że jakieś normy są przekroczone. Zimą, gdy ludzie smrodzą z kominów już tak. Króko mówiąc nie samochody a kominy są winne.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 07 kwie 2017, 18:02

alincoln pisze: W skali kraju, samochody odpowiadają za 6% zanieczyszeń powietrza (w mieście oczywiście będzie to więcej). Głównym źródłem są gospodarstwa domowe.
Tyle że w skali Warszawy za co najmniej 40 procent. I to proporcjonalnie więcej w przypadku najgroźniejszych zanieczyszczeń. Polska jest trucicielem Europy. Szczegóły danych tutaj: http://www.tworzymyatmosfere.pl/zaniecz ... amochodowy

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 07 kwie 2017, 17:51

J.Szubińska-Piszczek pisze:
pntb pisze:Emisja przed laty nie była większa.
Była: https://www.google.pl/amp/www.gazetapra ... orzej.html
Miałem na myśli miasto, a dokładnie Warszawę. A tu sprawa wygląda zupełnie inaczej. Emisja przemysłu była bardzo skoncentrowana i akurat stolicy nie dotykała tak mocno. Samochody trują w sposób rozproszony, a dotyczy to nie tylko powietrza, ale też tego, co zjadamy.

alincoln
przybysz
przybysz

Post autor: alincoln » 07 kwie 2017, 15:47

pntb pisze:Emisja przed laty nie była większa. Wszystko z powodu rosnącej bardzo szybko liczby samochodów. W porównaniu z XX wiekiem jest ich wielokrotnie więcej. Tej różnicy nie niweluje postęp technologiczny (lepsze silniki i paliwa), bo jest zbyt duża. Dlatego martwi, że z porządku obrad Rady Warszawy wypadły plany, które zakładały zrównoważony rozwój miasta. W trosce o pogrszające się zdrowie Polaków. Lobby samochodowe jest ciągle za silne.
Polecam: http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/Y4r ... UCzQMUAMLD.
W skali kraju, samochody odpowiadają za 6% zanieczyszeń powietrza (w mieście oczywiście będzie to więcej). Głównym źródłem są gospodarstwa domowe.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 07 kwie 2017, 15:21

Emisja przed laty nie była większa. Wszystko z powodu rosnącej bardzo szybko liczby samochodów. W porównaniu z XX wiekiem jest ich wielokrotnie więcej. Tej różnicy nie niweluje postęp technologiczny (lepsze silniki i paliwa), bo jest zbyt duża. Dlatego martwi, że z porządku obrad Rady Warszawy wypadły plany, które zakładały zrównoważony rozwój miasta. W trosce o pogrszające się zdrowie Polaków. Lobby samochodowe jest ciągle za silne.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Smog - stacja wykazująca zanieczyszczenie powietrza

Post autor: yav » 07 kwie 2017, 14:54

Posty nie na temat opuściły forumowy padół, uprzejma prośba o powrót do tematu, a dalsze spory personalne prowadźcie proszę poza ogólnym forum.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 kwie 2017, 13:26

alincoln pisze:To, że przez lata żyliśmy w niewiedzy nie znaczy, że nie ma to żadnych skutków dla naszego zdrowia.
W miastach w większym smogu niż obecnie. Na wsiach wśród permanentnej niskiej emisji, używając dzisiejszej nowomowy. Moi dziadkowie żyli ponad 80 lat.

alincoln
przybysz
przybysz

Post autor: alincoln » 07 kwie 2017, 9:24

J.Szubińska-Piszczek pisze: Pytanie, po co? Nie pójdziesz do pracy, dzieci nie wyślesz do przedszkola/szkoły?
Mam w domu oczyszczacz powietrza. Dzięki pomiarowi na zewnątrz wiem czy dziecko może dziś spędzać czas na dworze, czy zdrowiej będzie w domu. To, że przez lata żyliśmy w niewiedzy nie znaczy, że nie ma to żadnych skutków dla naszego zdrowia.

Gdyby urządzenie działało lepiej, mógłbym się również zorientować jak się ma jakość powietrza na Wilanowie w stosunku do innych dzielnic - niestety nie ma publicznej stacji pomiaru w naszej dzielnicy. Po co mi taka wiedza? Żeby móc zdecydować jak długo chcę mieszkać na Wilanowie albo czy w weekend jechać na spacer do Lasu Kabackiego lub jeszcze dalej.

karolina84
bywalec
bywalec

Post autor: karolina84 » 06 kwie 2017, 23:50

J.Szubińska-Piszczek pisze:
adamirek pisze:Np. ja zamknę okno w nocy i pójdę na basen zamiast na rower :-)
Ciekawa odpowiedź. Przez prawie 50 lat kiedy było mi duszno, otwierałam okno. Teraz mam się męczyć, bo szkodzi mi powietrze z zewnątrz. Przez prawie 50 lat kiedy miałam ochotę pójść na rower, wsiadłam na niego i jechałam. Teraz mam iść na basen, bo szkodzi mi powietrze na zewnątrz. Sorry, to jakiś obłęd.
No widzi Pani, jak ten świat się zmienia, niewiarygodne. Radzę jednak trochę poczytać i się dokształcić, a nie tylko słuchać ministra Szyszki, który nie dość, że ośmiesza siebie (to mu wolno), ale i swoich obywateli (to może niech podkreśla, że tylko swoich wyborców) na arenie międzynarodowej, twierdząc, że smog w Warszawie i nie tylko powoduje naturalne zapylenie i skarżąc normy unijne w zakresie emisji zanieczyszczeń do ETS. Przykre, że profesor (kto mu dał tytuł się pytam!) jest tak ograniczony i potrafi tylko strzelać do nielotnych bażantów :hevil:

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 06 kwie 2017, 19:55

J.Szubińska-Piszczek pisze: Pytanie, po co? Nie pójdziesz do pracy, dzieci nie wyślesz do przedszkola/szkoły?
Ja rezygnuję z roweru lub spaceru i jadę komunikacją. Proszę też o to dziecko. Zamykam okna. Lekceważenie wpływu tych rakotwórczych i niebezpiecznych dla chorych na serce zanieczyszczeń kosztuje życie tysięcy Polaków rocznie. Czy przy skażeniu promieniotwórczym też by Pani ośmieszała problem? (...) - wycięto część wypowiedzi - yav

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”