Smog - stacja wykazująca zanieczyszczenie powietrza

Zapytania do Radnych w sprawach nurtujących obywateli
Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Re: Smog - stacja wykazująca zanieczyszczenie powietrza

Post autor: yav » 27 lis 2017, 14:40

Tak, za reklamę dziękujemy, tym bardziej od nicków z zerowym stażem na forum.

PCet
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: PCet » 27 lis 2017, 13:42

Też noszę się z zamiarem zakupu takiej przenośnej stacyjki. Koniecznie daj znać, jak wypadły testy (i jaki model kupiłeś - to w razie czego na priv - jesli reguły forum zakazują).

ZebraBezPaskow
przybysz
przybysz

Post autor: ZebraBezPaskow » 27 lis 2017, 12:07

Właśnie oddałem swój glos na umieszczenie stacji na terenie Wilanowa.
Kupiłem sobie też małą przenośną stacje badająca zanieczyszczenie powietrza. Dam znać, jak to wygląda u nas, jak już zrobię kilka testów.

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 15 lis 2017, 13:26

Faktycznie, teraz dopiero widzę, że trzeba zapewnić stały dostęp do energii elektrycznej, wskazana przeze mnie lokalizacja jest więc zła i będę musiał zmienić ją na własny balkon.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 15 lis 2017, 13:02

Da się przeżyć, podając choćby nr prepaid. Ale trudniejsze jest tutaj dysponowanie miejscem do montażu czujnika. Czyli tylko u siebie, a ja chciałbym poznać szkodliwość powietrza na Zawodziu, gdzie nikt nie mieszka, ale samochód kurzy się zawsze gdy tam stoi.

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 15 lis 2017, 11:27

Pimo, masz oczywiście rację, warunek uczestnictwa w konkursie jest dosyć upierdliwy, ale mimo wszystko uważam, że warto, taka stacja na prawdę jest nam potrzebna, jeżeli mieliby ją u nas zamontować to jakoś przeboleję ten telefon z ofertą handlową, a z mailingu w każdej chwili można się wypisać.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 15 lis 2017, 11:10

Warunek zgłoszenia to m.in. oświadczenie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu oferowania usług finansowych przez Aviva sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Inflanckiej 4B, w tym na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz na kontakt telefoniczny.

Awatar użytkownika
Szatyn
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: Szatyn » 15 lis 2017, 9:55

Znalazłem dzisiaj info, o tym że Aviva przygotowała antysmogowy program społeczno-edukacyjny, w tym konkurs, w którym można zgłaszać miejsca (w sumie 100), w których firma ta umieści urządzenia monitorujące jakość powietrza. Nie wiem jak w tej chwili wygląda sytuacja z umiejscowieniem takiego czujnika na Wilanowie, pewnie zabierze to jeszcze sporo czasu, może byśmy tak zgłosili naszą dzielnicę w tym konkursie?

najważniejsze info: do 10 grudnia na stronie
https://wiemczymoddycham.pl/
każdy może zgłosić miejsce, w którym ma zostać umieszczony zewnętrzny czujnik, ja zgłosiłem swój na rogu Rzeczypospolitej i Klimczaka, powinien niebawem się pojawić, zachęcam do głosowania, bo od tego zależy czy zamontują go u nas, czy też gdzieś indziej.

AliBaba
osadnik
osadnik

Post autor: AliBaba » 07 lis 2017, 17:13

Z tego co pamiętam ze szkoły to zachowanie dymu zależy też od ciśnienia i wilgotności...

A dziś według mnie wiatru nie ma

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 07 lis 2017, 13:19

Dym z komina na Siekierkach jest poziomy = wiatr = brak smogu. Ale jest bardzo pochmurno, stąd wrażenie szarości.

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 06 lis 2017, 22:49

Awatar użytkownika
KONSI
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: KONSI » 24 paź 2017, 22:15

a dodatkowy smog spowodowali Radni Wilanowa :) Ursynów się kłania :)
KZ

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 24 paź 2017, 16:33

Tom pisze:
24 paź 2017, 16:16
-posiadacze kominków będą musieli wymienić je do końca 2022 r. na takie, które spełniają wymogi ekoprojektu lub wyposażyć je w urządzenie ograniczające emisję pyłu do wartości określonych w ekoprojekcie.

Mój trzeci wpis w dniu dzisiejszym (wyczerpałam limit): A posiadacze kóz? Bardzo obecnie modne. Jakie są wymogi tego ekoprojektu? Budowa nowego kominka to koszt ok. 10 tys. plus rozebranie starego. Samorząd będzie współfinansował tę przyjemność?

Awatar użytkownika
Tom
Kontaktowanie:

Post autor: Tom » 24 paź 2017, 16:16

Jest uchwała, ale nie od jutra skończy się problem z powietrzem. To oczywiście bardzo ważny krok do poprawy tego, czym oddychamy. A konkretnie :

-od dnia wejścia w życie uchwały wszystkie nowe instalacje (piece, kominki i kotły) muszą spełniać wymagania ekoprojektu;

-od 1 lipca 2018 r. nie wolno spalać mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem, węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z ich wykorzystaniem, węgla kamiennego w postaci sypkiej o uziarnieniu 0-3 mm oraz paliw zawierających biomasę o wilgotności w stanie roboczym powyżej 20 proc. (np. mokrego drewna);

-użytkownicy kotłów na węgiel lub drewno, czyli tzw. kopciuchów, które nie spełniają wymogów dla klas 3, 4 lub 5 wg normy PN-EN 303-5:2012, muszą wymienić je do końca 2022 r. na kocioł zgodny z wymogami ekoprojektu (MOGĄ SMRODZIĆ JESZCZE 5 LAT);

-użytkownicy kotłów na węgiel lub drewno klasy 3 lub 4 wg normy PN-EN 303-5:2012, muszą wymienić je do końca 2027 r., na kotły zgodne z wymogami ekoprojektu (POSMRODZĄ 10 LAT);

-użytkownicy kotłów klasy 5 wg normy PN-EN 303-5:2012 będą mogli z nich korzystać do końca ich żywotności;

-posiadacze kominków będą musieli wymienić je do końca 2022 r. na takie, które spełniają wymogi ekoprojektu lub wyposażyć je w urządzenie ograniczające emisję pyłu do wartości określonych w ekoprojekcie.

Realna poprawa w najbliższym czasie dotyczy więc jakości paliw i nie instalowania kopciuchów.
Poprawa zasadnicza to perspektywa 5-10 lat.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 24 paź 2017, 7:38

Tom pisze:
23 paź 2017, 18:39
Decyzja Sejmiku na dniach.

Mój drugi wpis w dniu dzisiejszym: Brawo Sejmik z przewodniczącym Ludwikiem Rakowskim na czele. Dobrze słyszeć, że chociaż pod koniec kadencji coś się tam w ogóle dzieje. Chyba, że za mało się interesowałam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpelacje obywatelskie”