Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Komercyjne, komunalne i mieszkaniowe - zanim staną się faktem...
kklara
przybysz
przybysz

Re: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Post autor: kklara » 01 maja 2018, 15:04

Ja dzisiaj od godz. 8 jestem na telefonie z deweloperem, z właścicielem i dopiero teraz zadzwonił, że mają zejść zaraz z budowy, bo podobno nie mógł się do nich dodzwonić (śmiech na sali). Była też policja, ale skończyło się na spisaniu (chyba) kierownika całego zamieszania.
Tak, czy tak zgłaszam jutro sprawę do IP - zdjęć i filmów gołych budowlańców, bez kasku mam aż za dużo, na pewno inspekcja będzie miała co robić.

Podaję nr do pana dewelopera, może jak będziemy dzwonić wszyscy na raz, to cokolwiek to da choć na chwilę? Nr był podawany publicznie podczas zebrania w urzędzie rok temu: 502 521 221.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Post autor: mithra » 01 maja 2018, 12:14

Majkelowski, zamiast liczyć przez neta wpadnij na osiedle :) Przekonasz się że jest madrze zaprojektowane, sprawdzisz tez sobie odleglosci miedzy oknami :)

majkeloski
bywalec
bywalec

Post autor: majkeloski » 01 maja 2018, 10:42

Mithra - proponuję wejść na stronę mapa.um.warszawa.pl, użyć narzędzia pomiary w zakładce Warszawa dzisiaj i policzyć np. odległość między budynkiem Sarmacka 1B i Sarmacka 5 c, Sarmacka 5 d, ewentualnie w ramach Waszej inwestycji odległość w prześwicie budynku Sarmacka 1 albo odległość między tym budynkiem a budynkiem Sarmacka 1b. Pozdrawiam.

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 01 maja 2018, 10:39

Zgłosiliście do Inspekcji Pracy? Może chociaż to da się im we znaki.

MartynaW
przybysz
przybysz

Post autor: MartynaW » 01 maja 2018, 9:51

Klondaik narusza wszystkie standardy i normy! Ale oni wiedzą ze w tym kraju to my możemy sobie pisać i dzwonić !

Wszędzie pył z ciętych cegieł tony pyłu i kto im zabroni ?
Radni, komisja czy minister środowiska , SM ....

kklara
przybysz
przybysz

Post autor: kklara » 01 maja 2018, 6:45

1 maja, 6 rano a robotnicy już na budowie - tak Klondaikowi zależy na dobrych stosunkach z sąsiadami o których tyle opowiadał na spotkaniu.
Trzeba do nich dzwonić i wzywać inspekcje pracy za każdego robotnika jakiego zobaczycie na budowie bez kasku!
My tez możemy im uprzykrzyć zycie

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 21 kwie 2018, 22:10

majkeloski pisze:
19 kwie 2018, 23:39
Nikt nic nie wiedział? OK, jest ciasno, ale akurat Wy na Waszym osiedlu jesteście chyba przyzwyczajeni do ciasnoty, w niektórych miejscach odległości między budynkami są porównywalne.
O ktorym osiedlu piszesz? W Larumiere nigdzie tak blisko nie ma na ten przykład.

MartynaW
przybysz
przybysz

Post autor: MartynaW » 21 kwie 2018, 20:25

@yav :) chcesz sie spotkać ?

mam tu w sąsiedztwie tzw M4 które chcę wynająć od 7 m-cy, ale, potencjalni jak widzą co się dzieje za oknem, to mowią : nein danke, nein !

ja na szczeście trochę pomieszkam w RP33 abcde póki nie zabetonują wokół. tam "jeszcze przyroda oddycha" - kojarzysz to ?

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 20 kwie 2018, 18:46

MartynaW pisze:
19 kwie 2018, 20:48
wilanów park - 8 m sciana od sciany !
Szybkie pytanie: czy Ty tam mieszkasz lub będziesz mieszkała?

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 20 kwie 2018, 8:46

Te płoty od wilanowskiej rzeczywiście są koszmarne. Na szczęście nowa inwestycja zdecydowanie poprawia jakosc miejsca (lokale i brak grodzeń od ścieżki)

jerroo
bywalec
bywalec

Post autor: jerroo » 20 kwie 2018, 1:44

W sumie słuszna uwaga. Stary inwestor mógł zamiast 4m od granicy działki pozostawić 10m zapasu.

Nowy buduje tak samo. 4m.

Starzy mieszkańcy mogą mieć pretensje do developera że oszukał ich z parkiem. Nowi widza co kupują i się na to godzą.

majkeloski
bywalec
bywalec

Post autor: majkeloski » 19 kwie 2018, 23:39

typowo polskie - kupić mieszkanie wierząc w opowiastki dewelopera o wiecznej zieleni za oknem, nie sprawdzając planu, a potem robić awanturę, bo za oknami buduje się blok!!! Słusznie ktoś wcześniej zauważył, że wasz deweloper również zachował minimalną odległość od granicy działki, czyli 4 m, sąsiad robi to samo. Działka Japończyka jest przeznaczona w miejscowym planie na mieszkaniówkę, więc nie rozumiem pretensji do całego świata, że nagle buduje się blok. I czemu nikt z Was nie protestował na etapie procedowania decyzji o PnB? Nikt nic nie wiedział? OK, jest ciasno, ale akurat Wy na Waszym osiedlu jesteście chyba przyzwyczajeni do ciasnoty, w niektórych miejscach odległości między budynkami są porównywalne. Fajnie, że deweloper nie ogrodzi osiedla koszmarnym płotem, tak jak to zrobił Wasz deweloper (od strony Al . Wilanowskiej) i fajnie, że będzie dodatkowe połączenie z Kieślowskiego. Ja tam tej inwestycji kibicuję :)

MartynaW
przybysz
przybysz

Post autor: MartynaW » 19 kwie 2018, 20:48

Dziękuję za ww. wpisy. przeczytałam raport ze spotkania z inwestorem - porażka totalna.
niemoc / radni ?? !
a jak widzę wpis @henryk, ze wspolnoty zostały wyrugowane z procesu decyzyjnego - decyzją urzędników publicznych z ratusza wilanów - to co ja mam zrobić? gdzie mam się udać z prośbą o pomoc ? do kogo?

PO dało decyzję a PiS nie pomógł i nie pomaga, o co mało kulturalnie prosi @pkso !, ale go rozumiem i wolę z nim stracić 100 razy niż z Wami radnymi zyskać!

do indywidualnych inwestorów w Wilanowie:
3 razy sprawdź co kupujesz, albo wylądujesz jak ja ! tu w wilanowie, jest przedłużenie okresu lat 90tych !! z patologicznym prawem tych lat, wykorzystywanym doskonale w majestacie tego prawa.

dziwicie się że młodzi wykształceni mają to w dooopie i wyjeżdzają

wilanów park - 8 m sciana od sciany ! a trawa na dachu - isht ! cfuk it! idę na piwo.

Awatar użytkownika
misiubu
przybysz
przybysz

Post autor: misiubu » 16 kwie 2018, 16:45

Tylko ze w innych sasiednich inwestycjach nie ma terenow zielonych na dachu ani ratusz nie daje prezentow pozwalajac inwestorowi na zaliczanie do bilansu terenow biologicznie czynnych terenow miasta.

operan
przybysz
przybysz

Post autor: operan » 16 kwie 2018, 8:57

Zastanawia mnie dlaczego deweloper już istniejących inwestycji również wybudował bloki zostawiając tylko 4 metry od granicy działki. Przeciez mogl swoim mieszkancom zrobic duze tereny zielone na swojej dzialce. Czyżby było tak, że na wizualizacjach obiecywał że za oknem będzie park i tereny zielone na dzialce "japończyka" a teraz niestety powstaje inny blok ktory również zachowuje tylko 4 metry od granicy i psuje widok?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”