Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Komercyjne, komunalne i mieszkaniowe - zanim staną się faktem...
pks0
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Post autor: pks0 » 15 kwie 2018, 18:42

Do Pani J.Sz-P
Ma Pani rację, to był słaby sposób na zwrócenie uwagi wołającego o pomoc - funkcjonariuszy publicznych - przepraszam!
Ale, proszę zobaczyć kilka ostatnich wpisów w tym Allesandro.
Ja zwracałem się do Pani jako przedstawiciela biednego narodu a jednocześnie członka partii, która w nazwie ma dwa najważniesze słowa, które to powinny przyświecać funkcjonariuszom publicznym i nie tylko. Poza tym obiecaliście pomoc i stąd zwycięstwo wyborcze.
Jak mam prosić Waszych oponentów o pomoc, skoro oni byli i są decydentami tej inwestycji - było by to, conajmniej nie logiczne.

Dziękuje Henryk za tę informację. Zarząd i administracja naszej wspólnoty poinformowali nas, że nie mogą być stroną i że nigdy nikt ich o nic nie pytał !

Trzeba by wynająć detektywa aby to wszystko prześwietlił ... Wszędzie układ, kombinacje, byle było i do przodu.

PS
Nie życzę Pani ściany 8 m od swoich okien (: choć może wtedy obietnice ....
janek wozak

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Re: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Post autor: henryk » 14 kwie 2018, 21:52

Dla mnie sprawa jest prosta (nieprzyjemnie prosta). Wspólnoty były (a raczej powinny być - ze względu na sąsiedztwo) stroną w postępowaniu o wydanie pozwolenia. Miały też wszystkie instrumenty prawne aby takie pozwolenie zaskarżyć jeżeli zostało wydane z naruszeniem prawa.
Niestety w miasteczku nie zawsze wszędzie buduje się tak jakbyśmy chcieli. Poszczególne inwestycje powstają na terenach gdzie wcześniej mówiono że będą budynki biurowe, zbiorniki retencyjne itp. Wspólnoty grodzą się stawiając płoty - np: przy ścieżce rowerowej wzdłuż potoku, przy AL RP, wygradzając duże kawałki zielni, blokując przestrzeń dla ruchu pieszego. Nie podoba mi się - ale od strony prawnej przy obecnym MPZP wiem że nie mamy możliwości blokady. Jedyna możliwość to nowe MPZP - które by takie elementy ograniczało. W sprawach mniej oczywistych - dzielnica czasami blokowała developera - jednak często przegrywała - w sądzie/u wojewody.

Patrząc na tą inwestycję - są też pozytywy: lokale od strony ścieżki, brak ogrodzenia części przestrzeni od strony ścieżki.

Awatar użytkownika
Allesandro
bywalec
bywalec

Post autor: Allesandro » 14 kwie 2018, 21:15

Zastanawiam się, czemu wszystkie żale są kierowane do radnych PiS (=jednej radnej)? Wszak w tej dzielnicy i mieście PiS jest w opozycji i tak naprawdę niewiele może. Ani jednego trudnego pytania do radnych PO czy Wspólnoty MW, a wszak to oni zostali tu wybrani i mają realny wpływ na to co dzieje się w Wilanowie. To oni powinni znać odpowiedzi na pytania, o których decyduje Rada, czyli oni! O co więc chodzi?
Powtarzam tylko kolejny raz - nie jestem zwolennikiem PiS, ale w tej sytuacji podziwiam Radną J.S.-P. za upór i determinację. Wstyd pozostali Radni. A wybory coraz bliżej.
Aborygen zawadowski

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 13 kwie 2018, 19:59

No tak, bo przecież radni mają wpływ na to, do której godziny buduje deweloper.

kklara
przybysz
przybysz

Post autor: kklara » 13 kwie 2018, 18:11

Aż sie zarejestrowałam bo nie mogę czytać tych dyrdymałów.
Pani radna, byłam na spotkaniu w ratuszu w sierpniu i kompletnie nic od tamtej pory nie zrobiliście aby nam pomoc (np sprawdzając dlaczego urzędnicy wydali decyzje budowlana w ciągu kilku dni). Co więcej, wszyscy radni byli co najmniej zdziwieni i kompletnienie nieprzygotowani do dyskusji z deweloperem.
Tymczasem wyglada na to, ze on zwyczajnie wszystkich wprowadził w błąd, twierdząc ze poziom zero będzie liczony od poziomu gruntu, a tu sporo dosypali, żeby im sie wszystko zmieściło - wiec tak, będą wpływać na sąsiednie mieszkania.

Co do godzin pracy - trzeba być namolnym i wydzwaniać do nich bo podczas spotkania deweloper zadeklarował prowadzenie głośnych prac od 7 do bodajże 17.30 (o ile dobrze pamietam, jeśli ktoś był proszę o weryfikacje godzin). Tak, ze państwo radni pójście do burmistrza z pytaniem od której obowiązuje cisza nocna jest co najmniej niepoważne i pokazuje jak bardzo dbacie o interes mieszkańców.
Na szczęście wybory już blisko :-)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 kwie 2018, 15:29

MartynaW pisze:
09 kwie 2018, 12:26
Pani radna JSz-P tak aktywna, może coś wie i powie dlaczego ta inwestycja uzyskała zgody i rozpoczęła na drugi dzień lanie betonu na 80% powierzchni działki pod budynki a do tego dojdzie droda, chodniki i miejsca postojowe - co razem da ok 90% betonu na powierzchni całkowitej ???

Przepraszam, ale przeoczyłam Pani pytanie. W tej sprawie odbyło się posiedzenie komisji w zeszłym roku. Proszę przeczytać protokół, w którym jest wiele interesujących informacji na temat tej inwestycji (z 31.08.2017): https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe ... efault.htm

pks0 pisze:
10 kwie 2018, 19:42
do MartynyW jeszcze raz:
prosze, nie licz na radna J.Sz_P / to wielka ściema!
taka samą budowle, 8 m od jej chaty postawić by trzeba, żeby coś zaświeciło w kierunku dobra wspólnego ??

Informuję Pana, że wypowiada się Pan na temat funkcjonariusza publicznego. Pana wpis jest pomówieniem. Tym razem nie podejmę żadnych kroków. Natomiast informuję Pana, że w kampanii wyborczej kandydat na radnego ma prawo wnieść do sądu okręgowego wniosek, jeśli jego dobra osobiste zostały naruszone. Sąd okręgowy rozpatruje wniosek w ciągu 24 godzin.

MartynaW pisze:
13 kwie 2018, 10:37
Budują i to ostro, zbyt ostro.
Pani Radna J.Sz-P proszę, jeżeli nie można tego procesu odwrócić, to niech budują "kulturalnie" z zachowaniem spokoju, czystości, bez hałasu. pleaseeeee

Szanowna Pani, widzę, że radny Mikucki, mimo, że nie nazywa się J.Sz-P już sprawą się zajął. Proszę dać mi znać, jeśli nie będzie poprawy: jszpiszczek@gmail.com

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 13 kwie 2018, 14:45

Piotr Mikucki pisze:
13 kwie 2018, 12:18
jedynym ograniczeniem prac budowlanych jest godzina 22.
.
A dopuszczalne normy hałasu nie obowiązują budów? Prośbę o ich zbadanie zgłasza się do Wydz. Ochrony Środowiska.

Awatar użytkownika
Piotr Mikucki

Post autor: Piotr Mikucki » 13 kwie 2018, 12:18

Skontaktowałem się dziś z burmistrzem Tomaszem Ciorgoniem i się dowiedziałem, że jedynym ograniczeniem prac budowlanych jest godzina 22. Pan burmistrz zobowiązał się, że po konsultacji z Wydziałem Architektury wystąpi z prośbą do właścicieli o taką organizacje pracy na terenie budowy, aby była jak najmniej uciążliwa dla okolicznych mieszkańców.

MartynaW
przybysz
przybysz

Post autor: MartynaW » 13 kwie 2018, 10:37

Budują i to ostro, zbyt ostro.

Pani Radna J.Sz-P proszę, jeżeli nie można tego procesu odwrócić, to niech budują "kulturalnie" z zachowaniem spokoju, czystości, bez hałasu. pleaseeeee

ostatnio rżną wielką piłą cegły/bloczki cementowe-gipsowe na mniejsze powodując 1000 decybeli i 1000 ton pyłu w powietrze do naszych domów .....

to są barbarzyńcy ... komu to zgłosić ? do ratusza ...heh
do SM ?

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 12 kwie 2018, 9:21

mithra pisze:
11 kwie 2018, 9:51
Także mogę to potwierdzić.I mnie pomogła. Piszcie na PW.

Kolejny raz uprzejmie proszę o niecytowanie w całości posta, jeśli bezpośrednio nań odpowiadasz - yav
Oki Yav, poprawiam się.

żeby było czytelniej - fragment cytatu do którego się odnoszę- cytat podwójny
Pimo pisze:
11 kwie 2018, 9:49
pks0 pisze:
10 kwie 2018, 19:42
prosze, nie licz na radna J.Sz_P / to wielka ściema!
.
Nie mogę tego potwierdzić. Choć politycznie mi do p. Joanny daleko, to jest to osoba, która przez całą kadencję najbardziej aktywnie działa w sprawach, z którymi się można do niej zwrócić - kilka dzięki pomocy p. Joanny zostało załatwionych. Z jedną pomógł mi p. Kuszłejko. Piszcie do nich na PW.
Potwierdzam, że na Panią radną Piszczek można liczyć i że działa aktywnie. W moich sprawach to jedyna osoba która podjęła działania, w przypadku innych w tym pana Kuszłejko skończyło się to na obietnicy w wątku, a PW i tak nie odebrał. A zatem na tym forum zaangażowaniem nie tylko w polemikach politycznych wykazuje działanie pani radna i moim zdaniem warto się do niej zwracać na PW.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 12 kwie 2018, 8:43

operan pisze:
11 kwie 2018, 16:23
1.Czy mógłby mi ktoś napisać konkretnie jakie przepisy złamał deweloper?
2.Czy chodzi tylko o to, że mieszkańcy do niedawna mieli w sąsiedztwie tereny zielone a teraz będą mieli zamiast tego blok?
3.Czy całe to oburzenie jest z powodu budowy bloku w bardzo bliskiej odległości od już wybudowanych bloków aczkolwiek jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami?
4.Czy mieszkańcy sąsiadujący z nową inwestycją mieli zapewnienia, że na działce "Japończyka" nigdy nie będą budowane bloki?
Będę bardzo wdzięczny za konkretne inf.
Z tego co ja wiem tę działkę chcieli kupić deweloperzy budujący graniczące inwestycję, ale wtedy było to niemożliwe. Pokutowala tu powszechna opinia, że dzialka jest zbyt mała by postawić na niej jakąś inwestycję. Nie sądzę też by chodziło o sąsiedztwo terenów zielonych, choć pewnie takie rozwiązanie byłoby przyjęte z aplauzem, a raczej o to że blok jest istotnie bardzo blisko i nie wiemy czy te odległości mieszczą się w przepisach. Należy też pamietać, że nie tylko fakt zaglądania sobie do łazienek jest tu istotny , ale tez np fakt że mieszkańcy niższych kondygnacji istniejących inwestycji raczej na pewno będą odcięci od światła słonecznego i tu może też być pies pogrzebany, albo w stosunkach wodnych..albo jeszcze czymś innym. W każdym razie jeśli istotnie pozwolenie na budowę zostalo cofniete/ wstrzymane to coś musi być na rzeczy. Wczoraj widziałam ze budowe oglądał jakiś mężczyzna w czymś na ksztalt munduru i raczej nie wyglądający na robotnika, a prace i owszem się toczą, ale to jakieś dziwne ciche prace typu wnoszenie styropianu. Dziwne to wszystko. Ja mam prywatną teorię, że deweloper naobiecywał w urzedzie że pobuduje drogi, bedzie plus dla dzielnicy i nikt go dokładnie nie sprawdził bo tu niczego ani dobrze sie nie przygotuje ani zrealizuje, - vide akcja z zakupem działki pod szkołę, ktora powinna być wpisana w księgę rekordów Guinessa w kategorii bezmyślność i głupota.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 12 kwie 2018, 8:18

Yogi,
było już przecież jasno powiedziane - dzielnica powinna była odkupić tę działkę gdy stała odłogiem i postawić tam przedszkole lub żłobek. A nie kiwnęła palcem by się o tę działkę starać. I to jest fakt. Podobnych działek było jeszcze niedawno w MW całkiem sporo (ostała się chyba tylko działka Lidla).

operan
przybysz
przybysz

Post autor: operan » 11 kwie 2018, 16:23

1.Czy mógłby mi ktoś napisać konkretnie jakie przepisy złamał deweloper?
2.Czy chodzi tylko o to, że mieszkańcy do niedawna mieli w sąsiedztwie tereny zielone a teraz będą mieli zamiast tego blok?
3.Czy całe to oburzenie jest z powodu budowy bloku w bardzo bliskiej odległości od już wybudowanych bloków aczkolwiek jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami?
4.Czy mieszkańcy sąsiadujący z nową inwestycją mieli zapewnienia, że na działce "Japończyka" nigdy nie będą budowane bloki?
Będę bardzo wdzięczny za konkretne inf.

Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
ursus adminos terribilis
ursus adminos terribilis

Post autor: YOGItheBEAR » 11 kwie 2018, 15:26

Wszystkim, którzy tak ładnie leją w tej sprawie pomyje na Radnych i Zarząd Dzielnicy zachęcam, żeby najpierw zdobyli się na minimum wysiłku i zapoznali się z aktami prawnymi, które regulują problematykę ustroju Miasta Stołecznego Warszawy oraz kwestie związane z budownictwem. A potem mogą słać petycje nawet do Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki - ma w tej kwestii podobną siłę sprawczą jak Burmistrz Dzielnicy...
Nie mów 'inni tak robią', ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. Demostenes
Ludzie o niskim poczuciu własnej wartości często skarżą się, że inni traktują ich "z góry".

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 11 kwie 2018, 9:51

Także mogę to potwierdzić.I mnie pomogła. Piszcie na PW.

Kolejny raz uprzejmie proszę o niecytowanie w całości posta, jeśli bezpośrednio nań odpowiadasz - yav

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”