Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Komercyjne, komunalne i mieszkaniowe - zanim staną się faktem...
Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Re: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Post autor: Pimo » 11 kwie 2018, 9:49

pks0 pisze:
10 kwie 2018, 19:42
prosze, nie licz na radna J.Sz_P / to wielka ściema!
.
Nie mogę tego potwierdzić. Choć politycznie mi do p. Joanny daleko, to jest to osoba, która przez całą kadencję najbardziej aktywnie działa w sprawach, z którymi się można do niej zwrócić - kilka dzięki pomocy p. Joanny zostało załatwionych. Z jedną pomógł mi p. Kuszłejko. Piszcie do nich na PW.
.
Niestety, inni radni nigdy nie interesowali się wsparciem, poza jedną, która była pomocna tylko raz - bezpośrednio przed poprzednimi wyborami:P.

pks0
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Re: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Post autor: pks0 » 10 kwie 2018, 19:42

do MartynyW jeszcze raz:

prosze, nie licz na radna J.Sz_P / to wielka ściema!
taka samą budowle, 8 m od jej chaty postawić by trzeba, żeby coś zaświeciło w kierunku dobra wspólnego ??

jak widzisz, również inni blogerzy ani Ciebie ani tematu nie wspierają ! takie czasy - bez wartości i zasad wyssane z mlekiem !
janek wozak

pks0
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: pks0 » 10 kwie 2018, 19:35

ups wklejanie mi nie wyszło. mam nadzieje ze nie dostane bana na tydzien.

do MartynyW:
chyba przegiełaś w pierwszym zdaniu o wstrzymaniu itp. poza tym zgadzam sie z Twoim wpisem.
dzisiaj ponownie wpadli na plac z wielkim hukiem o świcie ! i troche cos robili w tym lali beton.

cóż poczaC?
janek wozak

jerroo
bywalec
bywalec

Post autor: jerroo » 10 kwie 2018, 13:36

Tam chyba właśnie developer nie zachował 4m od płotu. Ale pewnie pieniądze rozwiązały sprawę.

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... niete.html
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2018, 13:51 przez yav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie cytuj w całości posta, jeśli bezpośrednio nań odpowiadasz - yav

operan
przybysz
przybysz

Post autor: operan » 10 kwie 2018, 13:21

Jeżeli deweloper buduje nie zgodnie z projektem to zgadzam się z tym że pozwolenie na budowę powinno być cofnięte ale nie sądzę by chciał się sam "wkopywać" w kłopoty i budować inaczej niż zakładał zatwierdzony projekt. W przeciwnym wypadku czyli jeżeli deweloper buduje zgodnie z projektem na który zostało wydane pozwolenie budowy to dziwi mnie fakt że urząd może cofnąć pozwolenie na budowę które sam wcześniej wydał. To byłaby kuriozalna sytuacja i doprowadziła do tego że decyzje które wydaje urząd nie są wiążące i mogą być w każdej chwili zmienione.

jerroo
bywalec
bywalec

Post autor: jerroo » 10 kwie 2018, 12:31

operan pisze:
10 kwie 2018, 11:34
Chyba nie ma możliwości żeby inwestycja została zatrzymana. Skoro deweloper dostał pozwolenie i wybuduje bloki zgodnie z projektem i pozwoleniem ktore otrzymal to dlaczego miałoby zostać cofniete to pozwolenie. W ten sposób żaden deweloper nie chciałby rozpocząć budowy bo w momencie wydania pozwolenia wszystko w urzędzie by się zgadzało a po rozpoczęciu inwestycji urząd zmienialby decyzje i cofal pozwolenie. Tak to chyba nie działa.
Chyba, że robi niezgodnie z projektem.

jerroo
bywalec
bywalec

Post autor: jerroo » 10 kwie 2018, 12:30

Biegałem ostatnio i nawet etap2 od ścieżki spacerowej/Wilanowskiej.

Wygląda fatalnie. W życiu tam nie ma nigdzie 8m. Nawet ktoś pisał coś o patio, że może, ale też to jakaś porażka.

Kupcom proponuje spacer, stanąć na jednej z ławeczek, by zajrzeć za ogrodzenie i samemu ocenić w co się wpakowali.

operan
przybysz
przybysz

Post autor: operan » 10 kwie 2018, 11:34

Chyba nie ma możliwości żeby inwestycja została zatrzymana. Skoro deweloper dostał pozwolenie i wybuduje bloki zgodnie z projektem i pozwoleniem ktore otrzymal to dlaczego miałoby zostać cofniete to pozwolenie. W ten sposób żaden deweloper nie chciałby rozpocząć budowy bo w momencie wydania pozwolenia wszystko w urzędzie by się zgadzało a po rozpoczęciu inwestycji urząd zmienialby decyzje i cofal pozwolenie. Tak to chyba nie działa.

mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: mithra » 09 kwie 2018, 12:55

Ja obserwując tą budowę ( szczególnie bud 1 ) się zastanawiam nad jeszcze jedną rzeczą. Jak w razie potrzeby dojedzie tam straż pożarna, bo nie będzie miała dostępu z każdej strony budynku.

MartynaW
przybysz
przybysz

Post autor: MartynaW » 09 kwie 2018, 12:26

cos sie dzieje tym razem pozytywnego na tej katastrofie budowlanej jaką jest klondaik.
roboty, hałas i kurz ustały !!
ponoć Wojewoda cofnął decyzję i ratusz musi rozpatrzyć ponownie.
w międzyczasie proszę Was forumowicze o pomoc w ustaleniu:
Dla nawet nie laika budowlanego wygląda że budowa klondaik zmienia stosunki wodne i tutaj byc może ma zastosowanie art 234 nowego prawa wodnego (choćby poprzez intensywnosc zabudowy i pokrycie terenu "betonem") chodzi mi o wskazanie że ta budowla negatywnie oddziałuje na sąsiadujące nieruchomości?

wiemy, że pokrętne prawo "pozwala na sztuczki" typu trawa na dachu (oczywiście tylko na czas odbioru) aby powierzchnia biologicznie czynna była "policzona co do 1 cm2.

czy jest ktoś kto może podejść do ratusza i sprawdzić te lipne plany ?

Pani radna JSz-P tak aktywna, może coś wie i powie dlaczego ta inwestycja uzyskała zgody i rozpoczęła na drugi dzień lanie betonu na 80% powierzchni działki pod budynki a do tego dojdzie droda, chodniki i miejsca postojowe - co razem da ok 90% betonu na powierzchni całkowitej ???

jak to uzasadnić w języku urzędasów - pomożecie :)

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 05 kwie 2018, 20:11

ja z Powiśla - a tam przenioślem się w 2002 - jak mówi moja żona : ptaki tam zawracały - ale ona Krakowianka

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 05 kwie 2018, 11:20

baart pisze:
04 kwie 2018, 9:45
mam mieszkanie na zachód od MW, w Alei Wilanowskiej, blisko Potoku Służewieckiego - problem z drenażem i odprowadzeniem wody został rozwiązany, ale wymagało to dużo pracy i zmian do początkowych rozwiązań
.
Tam powodzie były częste, więc było co robić. Pamiętam ludzi brodzących po kolana w wodzie, tak w I poł. lat 90.

operan
przybysz
przybysz

Post autor: operan » 04 kwie 2018, 11:23

"baart" dzięki za podpowiedz :)

baart
osadnik
osadnik

Post autor: baart » 04 kwie 2018, 9:45

mam mieszkanie na zachód od MW, w Alei Wilanowskiej, blisko Potoku Służewieckiego - problem z drenażem i odprowadzeniem wody został rozwiązany, ale wymagało to dużo pracy i zmian do początkowych rozwiązań - co ciekawe nawet oryginalny projekt miał dużo większe możliwośći odprowadzenia wody niż wyliczone teoretycznie, al e i tak trzeba było zrobić przebudowę, zainstalować rury o większym przekroju i dodatkowe pompy

operan
przybysz
przybysz

Post autor: operan » 03 kwie 2018, 21:43

Ok dziękuję za informację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”