Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Komercyjne, komunalne i mieszkaniowe - zanim staną się faktem...
mithra
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Re: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Post autor: mithra » 21 kwie 2018, 22:10

majkeloski pisze:
19 kwie 2018, 23:39
Nikt nic nie wiedział? OK, jest ciasno, ale akurat Wy na Waszym osiedlu jesteście chyba przyzwyczajeni do ciasnoty, w niektórych miejscach odległości między budynkami są porównywalne.
O ktorym osiedlu piszesz? W Larumiere nigdzie tak blisko nie ma na ten przykład.

MartynaW
przybysz
przybysz

Re: Plac między Sarmacką, Rycerstwa Polskiego a al. Wilanowską - działka Japończyka

Post autor: MartynaW » 21 kwie 2018, 20:25

@yav :) chcesz sie spotkać ?

mam tu w sąsiedztwie tzw M4 które chcę wynająć od 7 m-cy, ale, potencjalni jak widzą co się dzieje za oknem, to mowią : nein danke, nein !

ja na szczeście trochę pomieszkam w RP33 abcde póki nie zabetonują wokół. tam "jeszcze przyroda oddycha" - kojarzysz to ?

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 20 kwie 2018, 18:46

MartynaW pisze:
19 kwie 2018, 20:48
wilanów park - 8 m sciana od sciany !
Szybkie pytanie: czy Ty tam mieszkasz lub będziesz mieszkała?

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 20 kwie 2018, 8:46

Te płoty od wilanowskiej rzeczywiście są koszmarne. Na szczęście nowa inwestycja zdecydowanie poprawia jakosc miejsca (lokale i brak grodzeń od ścieżki)

jerroo
bywalec
bywalec

Post autor: jerroo » 20 kwie 2018, 1:44

W sumie słuszna uwaga. Stary inwestor mógł zamiast 4m od granicy działki pozostawić 10m zapasu.

Nowy buduje tak samo. 4m.

Starzy mieszkańcy mogą mieć pretensje do developera że oszukał ich z parkiem. Nowi widza co kupują i się na to godzą.

majkeloski
bywalec
bywalec

Post autor: majkeloski » 19 kwie 2018, 23:39

typowo polskie - kupić mieszkanie wierząc w opowiastki dewelopera o wiecznej zieleni za oknem, nie sprawdzając planu, a potem robić awanturę, bo za oknami buduje się blok!!! Słusznie ktoś wcześniej zauważył, że wasz deweloper również zachował minimalną odległość od granicy działki, czyli 4 m, sąsiad robi to samo. Działka Japończyka jest przeznaczona w miejscowym planie na mieszkaniówkę, więc nie rozumiem pretensji do całego świata, że nagle buduje się blok. I czemu nikt z Was nie protestował na etapie procedowania decyzji o PnB? Nikt nic nie wiedział? OK, jest ciasno, ale akurat Wy na Waszym osiedlu jesteście chyba przyzwyczajeni do ciasnoty, w niektórych miejscach odległości między budynkami są porównywalne. Fajnie, że deweloper nie ogrodzi osiedla koszmarnym płotem, tak jak to zrobił Wasz deweloper (od strony Al . Wilanowskiej) i fajnie, że będzie dodatkowe połączenie z Kieślowskiego. Ja tam tej inwestycji kibicuję :)

MartynaW
przybysz
przybysz

Post autor: MartynaW » 19 kwie 2018, 20:48

Dziękuję za ww. wpisy. przeczytałam raport ze spotkania z inwestorem - porażka totalna.
niemoc / radni ?? !
a jak widzę wpis @henryk, ze wspolnoty zostały wyrugowane z procesu decyzyjnego - decyzją urzędników publicznych z ratusza wilanów - to co ja mam zrobić? gdzie mam się udać z prośbą o pomoc ? do kogo?

PO dało decyzję a PiS nie pomógł i nie pomaga, o co mało kulturalnie prosi @pkso !, ale go rozumiem i wolę z nim stracić 100 razy niż z Wami radnymi zyskać!

do indywidualnych inwestorów w Wilanowie:
3 razy sprawdź co kupujesz, albo wylądujesz jak ja ! tu w wilanowie, jest przedłużenie okresu lat 90tych !! z patologicznym prawem tych lat, wykorzystywanym doskonale w majestacie tego prawa.

dziwicie się że młodzi wykształceni mają to w dooopie i wyjeżdzają

wilanów park - 8 m sciana od sciany ! a trawa na dachu - isht ! cfuk it! idę na piwo.

Awatar użytkownika
misiubu
przybysz
przybysz

Post autor: misiubu » 16 kwie 2018, 16:45

Tylko ze w innych sasiednich inwestycjach nie ma terenow zielonych na dachu ani ratusz nie daje prezentow pozwalajac inwestorowi na zaliczanie do bilansu terenow biologicznie czynnych terenow miasta.

operan
przybysz
przybysz

Post autor: operan » 16 kwie 2018, 8:57

Zastanawia mnie dlaczego deweloper już istniejących inwestycji również wybudował bloki zostawiając tylko 4 metry od granicy działki. Przeciez mogl swoim mieszkancom zrobic duze tereny zielone na swojej dzialce. Czyżby było tak, że na wizualizacjach obiecywał że za oknem będzie park i tereny zielone na dzialce "japończyka" a teraz niestety powstaje inny blok ktory również zachowuje tylko 4 metry od granicy i psuje widok?

pks0
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: pks0 » 15 kwie 2018, 18:42

Do Pani J.Sz-P
Ma Pani rację, to był słaby sposób na zwrócenie uwagi wołającego o pomoc - funkcjonariuszy publicznych - przepraszam!
Ale, proszę zobaczyć kilka ostatnich wpisów w tym Allesandro.
Ja zwracałem się do Pani jako przedstawiciela biednego narodu a jednocześnie członka partii, która w nazwie ma dwa najważniesze słowa, które to powinny przyświecać funkcjonariuszom publicznym i nie tylko. Poza tym obiecaliście pomoc i stąd zwycięstwo wyborcze.
Jak mam prosić Waszych oponentów o pomoc, skoro oni byli i są decydentami tej inwestycji - było by to, conajmniej nie logiczne.

Dziękuje Henryk za tę informację. Zarząd i administracja naszej wspólnoty poinformowali nas, że nie mogą być stroną i że nigdy nikt ich o nic nie pytał !

Trzeba by wynająć detektywa aby to wszystko prześwietlił ... Wszędzie układ, kombinacje, byle było i do przodu.

PS
Nie życzę Pani ściany 8 m od swoich okien (: choć może wtedy obietnice ....
janek wozak

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 14 kwie 2018, 21:52

Dla mnie sprawa jest prosta (nieprzyjemnie prosta). Wspólnoty były (a raczej powinny być - ze względu na sąsiedztwo) stroną w postępowaniu o wydanie pozwolenia. Miały też wszystkie instrumenty prawne aby takie pozwolenie zaskarżyć jeżeli zostało wydane z naruszeniem prawa.
Niestety w miasteczku nie zawsze wszędzie buduje się tak jakbyśmy chcieli. Poszczególne inwestycje powstają na terenach gdzie wcześniej mówiono że będą budynki biurowe, zbiorniki retencyjne itp. Wspólnoty grodzą się stawiając płoty - np: przy ścieżce rowerowej wzdłuż potoku, przy AL RP, wygradzając duże kawałki zielni, blokując przestrzeń dla ruchu pieszego. Nie podoba mi się - ale od strony prawnej przy obecnym MPZP wiem że nie mamy możliwości blokady. Jedyna możliwość to nowe MPZP - które by takie elementy ograniczało. W sprawach mniej oczywistych - dzielnica czasami blokowała developera - jednak często przegrywała - w sądzie/u wojewody.

Patrząc na tą inwestycję - są też pozytywy: lokale od strony ścieżki, brak ogrodzenia części przestrzeni od strony ścieżki.

Awatar użytkownika
Allesandro
przybysz
przybysz

Post autor: Allesandro » 14 kwie 2018, 21:15

Zastanawiam się, czemu wszystkie żale są kierowane do radnych PiS (=jednej radnej)? Wszak w tej dzielnicy i mieście PiS jest w opozycji i tak naprawdę niewiele może. Ani jednego trudnego pytania do radnych PO czy Wspólnoty MW, a wszak to oni zostali tu wybrani i mają realny wpływ na to co dzieje się w Wilanowie. To oni powinni znać odpowiedzi na pytania, o których decyduje Rada, czyli oni! O co więc chodzi?
Powtarzam tylko kolejny raz - nie jestem zwolennikiem PiS, ale w tej sytuacji podziwiam Radną J.S.-P. za upór i determinację. Wstyd pozostali Radni. A wybory coraz bliżej.
Aborygen zawadowski

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 13 kwie 2018, 19:59

No tak, bo przecież radni mają wpływ na to, do której godziny buduje deweloper.

Awatar użytkownika
kklara
przybysz
przybysz

Post autor: kklara » 13 kwie 2018, 18:11

Aż sie zarejestrowałam bo nie mogę czytać tych dyrdymałów.
Pani radna, byłam na spotkaniu w ratuszu w sierpniu i kompletnie nic od tamtej pory nie zrobiliście aby nam pomoc (np sprawdzając dlaczego urzędnicy wydali decyzje budowlana w ciągu kilku dni). Co więcej, wszyscy radni byli co najmniej zdziwieni i kompletnienie nieprzygotowani do dyskusji z deweloperem.
Tymczasem wyglada na to, ze on zwyczajnie wszystkich wprowadził w błąd, twierdząc ze poziom zero będzie liczony od poziomu gruntu, a tu sporo dosypali, żeby im sie wszystko zmieściło - wiec tak, będą wpływać na sąsiednie mieszkania.

Co do godzin pracy - trzeba być namolnym i wydzwaniać do nich bo podczas spotkania deweloper zadeklarował prowadzenie głośnych prac od 7 do bodajże 17.30 (o ile dobrze pamietam, jeśli ktoś był proszę o weryfikacje godzin). Tak, ze państwo radni pójście do burmistrza z pytaniem od której obowiązuje cisza nocna jest co najmniej niepoważne i pokazuje jak bardzo dbacie o interes mieszkańców.
Na szczęście wybory już blisko :-)

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 13 kwie 2018, 15:29

MartynaW pisze:
09 kwie 2018, 12:26
Pani radna JSz-P tak aktywna, może coś wie i powie dlaczego ta inwestycja uzyskała zgody i rozpoczęła na drugi dzień lanie betonu na 80% powierzchni działki pod budynki a do tego dojdzie droda, chodniki i miejsca postojowe - co razem da ok 90% betonu na powierzchni całkowitej ???

Przepraszam, ale przeoczyłam Pani pytanie. W tej sprawie odbyło się posiedzenie komisji w zeszłym roku. Proszę przeczytać protokół, w którym jest wiele interesujących informacji na temat tej inwestycji (z 31.08.2017): https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe ... efault.htm

pks0 pisze:
10 kwie 2018, 19:42
do MartynyW jeszcze raz:
prosze, nie licz na radna J.Sz_P / to wielka ściema!
taka samą budowle, 8 m od jej chaty postawić by trzeba, żeby coś zaświeciło w kierunku dobra wspólnego ??

Informuję Pana, że wypowiada się Pan na temat funkcjonariusza publicznego. Pana wpis jest pomówieniem. Tym razem nie podejmę żadnych kroków. Natomiast informuję Pana, że w kampanii wyborczej kandydat na radnego ma prawo wnieść do sądu okręgowego wniosek, jeśli jego dobra osobiste zostały naruszone. Sąd okręgowy rozpatruje wniosek w ciągu 24 godzin.

MartynaW pisze:
13 kwie 2018, 10:37
Budują i to ostro, zbyt ostro.
Pani Radna J.Sz-P proszę, jeżeli nie można tego procesu odwrócić, to niech budują "kulturalnie" z zachowaniem spokoju, czystości, bez hałasu. pleaseeeee

Szanowna Pani, widzę, że radny Mikucki, mimo, że nie nazywa się J.Sz-P już sprawą się zajął. Proszę dać mi znać, jeśli nie będzie poprawy: jszpiszczek@gmail.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”