Autobus - Linia 317

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Re: Autobus - Linia 317

Post autor: tob » 25 mar 2016, 10:21

pntb pisze: Czyli tob masz rację, że pora ich atakować o 317. Tym bardziej że w odpowiedzi właśnie sugerowali przeciążenie pętli pod Pałacem i kłopot z lewoskrętem z al. Wilanowskiej. Przedłużenie 317 przez MW niczego tu nie powoduje. Martwi mnie tylko, że we wszystkich pismach ZTM upiera się, że przecież mamy możliwość przesiadki przy Wilanowskiej.
ZTM dobrze wie, jak nieprzyjazne komunikacyjnie zarówno dla pasażerów jak i pieszych oraz kierowców jest węzęł Wilanowska.
Wjazd na pętle i wyjazd z niej często potrafią zajmować od min 10min do 20!!! Bardzo dogodna przesiadka, jeśli chodzi o dojazd na Mokotów z Wilanowa. Z MW do Mordoru.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 23 mar 2016, 19:41

pntb pisze: Czyli tob masz rację, że pora ich atakować o 317. Tym bardziej że w odpowiedzi właśnie sugerowali przeciążenie pętli pod Pałacem i kłopot z lewoskrętem z al. Wilanowskiej. Przedłużenie 317 przez MW niczego tu nie powoduje. Martwi mnie tylko, że we wszystkich pismach ZTM upiera się, że przecież mamy możliwość przesiadki przy Wilanowskiej.
zaiste świetna opcja. Jechać do metra wilanowska i tam przesiąść się w coś czym dojedziemy do pętli Wilanów. Nie no, pomysł godny Nobla, a raczej miejsca w pobliskim szpitalu na Sobieskiego. :roll:
przecież rzecz w tym aby podkreślić jedność dzielnicy, a nie ją oddzielać brakiem bezpośredniego połączenia Wilanowa Niskiego z Błoniami. Pętlia przy Pałacu z Sarmacką i Branickiego!!!

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 23 mar 2016, 12:24

Aż się prosi, żeby zacytować fragmenty odpowiedzi, jaką dostałem od Pionu Przewozów ZTM w sprawie 217:
"Wydłużenie trasy linii 217, bez spadku częstotliwości jej kursowania, wymagałoby zaangażowania do jej obsługi kolejnych autobusów. Jednakże już dziś jej kursowanie jest obciążone dużą kongestią ruchu, przez co linia cechuje się niepunktualnością i nieregularnością w godzinach szczytu. Do poprawy tej sytuacji niezbędne jest skierowanie do jej obsługi kolejnych autobusów już na obecnej, niewydłużonej trasie. Ponadto spodziewane niewielkie potoki pasażerskie na proponowanym nowym odcinku trasy odstawałyby od podaży miejsc oferowanej na linii 217, którą obsługują autobusy wielkopojemne z wysoką częstotliwością kursowania."

Czyli tob masz rację, że pora ich atakować o 317. Tym bardziej że w odpowiedzi właśnie sugerowali przeciążenie pętli pod Pałacem i kłopot z lewoskrętem z al. Wilanowskiej. Przedłużenie 317 przez MW niczego tu nie powoduje. Martwi mnie tylko, że we wszystkich pismach ZTM upiera się, że przecież mamy możliwość przesiadki przy Wilanowskiej.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 23 mar 2016, 8:10

konkus pisze:[...]wydaje mi się, że 317 dotychczas jeździło z pętli Stegny, a ostatnio z zaskoczeniem obserwowałem tę linię jadącą z pętli Wilanów. Więc jakieś drobne zmiany in plus jednak są (chociaż ja jeżdżąc z przystanku Branickiego raczej z tej dogodności nie skorzystam...).
w zw. z dokończeniem fragmentu ulicy Branickiego do ul. Przyczółkowej i zasileniu jej o nową linię szkolą 323 (cztery kursy dziennie)
pojawia się więcej możliwości układu linii komunikacyjnych dla Wilanowa.
Jedną z nich jest puszczenie wspomnianej 317 przez Miasteczko Wilanów Aleją RP, Branickiego, i dalej Przyczółkową do krańca Wilanów.
Wydłużenie tej linii mocno uzupełni ofertę tym bardziej, że znaczna część mieszkańców Błoni Wilanowskich pracuje na Mokotowie dokąd ta linia jeździ. Dodatkowo doda większej liczbie mieszkańców bezpośrednie połączenie z Włochami i Okęciem.

Inną opcją jest zamiana 317 z 217 ich krańcami. Czyli 217 krańcowałoby na pętli Wilanów i jechało tak jak obecnie plus kawałek dalej (Branickiego >> Przyczółkowa >> pętla Wilanów), zaś 317 tam gdzie obecnie 217 - ZP Sarmacka.

Obie możliwości mają plusy i minusy, jednakowoż zważywszy, że dzisiejsze 317 do pętli obsługuje raptem jeden ZP Królowej Marysieńki, gdzie co 10min kursują: 116 oraz 519,139,710,724,700, to plusy tego rozwiązania dominują.
Co o tym myślicie?
Korzystajmy z możliwości łączenia obu krańców dzielnic, a nie ich dzielenia. Obie strony zyskałyby linię łączącą Pałac w Wilanowie // Szkołę z zespołem basenowym z Miasteczkiem Wilanów i np. ŚOB czy szpitalem Medicover ale i sklepami usługowymi osiedla.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 16 cze 2013, 10:43

mogliby do nas skierować, mielibyśmy bezpośrednie połączenie z Galmokiem ;)

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 14 cze 2013, 12:30

Hm, co i co? (Ja śledzę.) 8-)

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 14 cze 2013, 11:48

no i co? :-|
[nie sądzę, aby większość z nas/was szczegółowo śledziła wspomnianą stronę].

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 11 cze 2013, 21:31

To wiemy, wystarczy wejść na ztm.waw.pl :P

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 10 cze 2013, 21:15

i kursuje do 23. 117 i w tyg i w weekendy ostatni kurs miało w okolicach północy.
no i 117 łączyło Wilanów bezpośrednio z tak ważnym przystnkiem jak Domaniewska oraz dalej Wołoska -Racławicka.
317 nie podjeżdża pod wejście do galmok tylko skręca w kier. Cybernetyki.

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 07 cze 2013, 22:15

Bo nie jeździ 117. 317 jeździ tylko w dni robocze.

p.paw

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 07 cze 2013, 14:33

317 od 01.06 jeździ do pętli Wilanów.

Awatar użytkownika
konkus
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Autobus - Linia 317

Post autor: konkus » 07 cze 2013, 14:21

[...]wydaje mi się, że 317 dotychczas jeździło z pętli Stegny, a ostatnio z zaskoczeniem obserwowałem tę linię jadącą z pętli Wilanów. Więc jakieś drobne zmiany in plus jednak są (chociaż ja jeżdżąc z przystanku Branickiego raczej z tej dogodności nie skorzystam...).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”