autobusy

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
Awatar użytkownika
Anka-wawa
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Re: autobusy

Post autor: Anka-wawa » 07 lis 2014, 21:34

nrafal pisze:Nie wierzę w to że to hasło kryje w sobie coś więcej niż namalowanie linii ciągłej i postawienie znaku BUSPAS. Jeżeli miałaby to być inna forma to jestem za.
Chłopie ja miałem 105 kg żywej wagi :mrgreen:
dzięki szybkiemu marszowi z pracy i WŁAŚNIE bus pasowi na Sobieskiego jestem w domu o 17 pod ŚOB a koledzy stoją w korku na Wilanowskiej :lol:
Proszę sprawdź organoleptycznie
pozdr

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 07 lis 2014, 21:23

Nie wierzę w to że to hasło kryje w sobie coś więcej niż namalowanie linii ciągłej i postawienie znaku BUSPAS. Jeżeli miałaby to być inna forma to jestem za.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
Anka-wawa
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: Anka-wawa » 07 lis 2014, 21:09

nrafal pisze:Dla mnie buspas na wilanowskiej to chory pomysł biorąc pod uwagę jak wygląda dojazd do wilanowa i że Wilanowska to jedyny sposób dojazdu z zachodu od POW. dla mnie ma to sens ale po wybudowaniu POW.
Nrafal
masz rację ale tylko na odcinku Wilanowskiej od Sobieskiego do Dolinki Słuzewieckiej- jest po poprostu za wąska :(
Wawry i moje uwagi dotyczą przedewszystkim odcinku Wilanowskiej od Metra do Dolinki (szeroki pas i ogromne korki po 15.00) i Aleja RP- tam na 1005 bus pas zmieści się i ma sens. O tym rozmawiałem z radnym D.Szelągiem- zobaczymy czy uwzględni ww. pomysł w interpelacji i w dalszej pracy :roll:
pozdr

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 07 lis 2014, 18:10

Przeciez napisali ze czekamy na uruchomienie 2 lini metra;) w polowie grudnia. Do tego czasu ZTM rusza "rezerwy" i dokonuje zmian na wielkosci autobusow, potem beda istotne zmiany

Awatar użytkownika
Alek217
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Alek217 » 07 lis 2014, 17:59

Powiem tak, zmiana związana z 522, brawo ztm. 8-)
Jednak mam nadzieję, żę na 217 od 24XI zobaczenie taboru klasy mega (15m/18m) będzie normą, no i brak zmain związanych z rozkładem jest smutne. :(

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 07 lis 2014, 17:08

Anka-wawa pisze:
tob pisze:[
niezly time. w 17 min od Niepodleglosci do Sobieskiego. pieszo czy rowerem? pieszo to dosc niewiarygodne.
Nic podobnego szybkim marszem z torbą przewieszoną przez ramię wcale nie trzeba biec :P
Cały odcinek z Al. Niepodległości na Sobieskiego to tylko 1,4 km i 17 minut.
Dokładnie tyle przez Wiktorską i dalej Dolną z górki pokazuje w ramach dokładnego wyznaczenie trasy pieszej gogle map :D
pozdr i zachęcam do samodzielnego pochodzenia do autobsu naprawdę można codziennie w drodze z pracy zadbać o kondycję
Dzięki! :)

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 07 lis 2014, 16:44

Aga pisze: Nie do końca rozumiem - trzeba się będzie dostać do pl. Konstytucji by się załapać na dodatkowy kurs, tak?
No i, niestety nadal nic nie ma o wydłużeniu kursów 522...
wydłużeniu godzin kursowania do 23 (519 kursuje do 22:55 i w Wilanowie jest 23:25)

No i nadal między 9:15 a 15 i między 19:15 a 22 kursy będą CO PÓŁ GODZINY?!!

Awatar użytkownika
nrafal
autochton
autochton

Post autor: nrafal » 07 lis 2014, 16:39

Dla mnie buspas na wilanowskiej to chory pomysł biorąc pod uwagę jak wygląda dojazd do wilanowa i że Wilanowska to jedyny sposób dojazdu z zachodu od POW. dla mnie ma to sens ale po wybudowaniu POW.
Tylko głupiec ma porządek geniusz panuje nad chaosem

Awatar użytkownika
Anka-wawa
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: Anka-wawa » 07 lis 2014, 14:08

tob pisze:[
niezly time. w 17 min od Niepodleglosci do Sobieskiego. pieszo czy rowerem? pieszo to dosc niewiarygodne.
Nic podobnego szybkim marszem z torbą przewieszoną przez ramię wcale nie trzeba biec :P
Cały odcinek z Al. Niepodległości na Sobieskiego to tylko 1,4 km i 17 minut.
Dokładnie tyle przez Wiktorską i dalej Dolną z górki pokazuje w ramach dokładnego wyznaczenie trasy pieszej gogle map :D
pozdr i zachęcam do samodzielnego pochodzenia do autobsu naprawdę można codziennie w drodze z pracy zadbać o kondycję

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 07 lis 2014, 12:49

Aga pisze:trzeba się będzie dostać do pl. Konstytucji
Tak.

Awatar użytkownika
Aga
autochton
autochton

Post autor: Aga » 07 lis 2014, 12:09

DSzelag pisze:
Od dnia 24 listopada 2014 r. uruchamiamy dodatkowe kursy linii 522 w szczycie popołudniowym, które będą realizowane na najbardziej obciążonym odcinku trasy, tj. PL. KONSTYTUCJI – BRANICKIEGO. Dodatkowe kursy będą realizowane co 15 min., co przy uwzględnieniu 15-min. częstotliwości kursowania linii na całej trasie da na wspomnianym najbardziej obciążonym odcinku w szczycie popołudniowym częstotliwość kursowania linii 522 - 7.5 min.
Nie do końca rozumiem - trzeba się będzie dostać do pl. Konstytucji by się załapać na dodatkowy kurs, tak?
No i, niestety nadal nic nie ma o wydłużeniu kursów 522...

przemoka
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: przemoka » 07 lis 2014, 11:39

Panie Dominiku, normalnie rewolucja :)

Co do zwiększenia częstotliwości w szczycie popołudniowym jest to wspaniała informacja. W końcu ktoś zauważył i pomyślał, że ten tłok trzeba rozładować.

Buspasy też są świetną informacją, ale obawiam się, że bez rozbudowy al. Wilanowskiej będzie to dość karkołomne zadanie. Grunt, że transport zbiorowy będzie miał priorytet - może to też podziała motywująco na niektórych mieszkańców i przesiądą się z samochodów do autobusów, a tym samym zmniejszą tłok na drogach.

Zastanawia mnie jedynie ta nowa linia, która ma jeździć przez Branickiego. Autobus będzie się turlał po tych płytach betonowych, czy skręci w osiedle Wilanów One i pojedzie potem tymi wąskimi drogami osiedlowymi?
Czy ZTM opracował już jakąś mapkę kursu tego autobusu? Czy ktoś w ogóle był na Branickiego i patrzył w jakim stanie jest ta droga? Czy ten plan wiąże się choćby z wyrównaniem płyt i zalaniem wszystkich dziur, które są pomiędzy nimi? I co z samochodami parkującymi na Branickiego pomiędzy inwestycjami Qualii?

Awatar użytkownika
DSzelag
radny
radny
Kontaktowanie:

Post autor: DSzelag » 07 lis 2014, 11:09

Komunikat ZTM po spotkaniu z mieszkańcami - będą znaczne zmiany w komunikacji z korzyścią dla Wilanowa:

INFORMACJA ZARZĄDU TRANSPORTU MIEJSKIEGO (ZTM).

"W nawiązaniu do spotkania, które odbyło się w dniu 23 października 2014 r.
z udziałem władz ZTM i Dzielnicy, informujemy, że obecnie podejmujemy następujące działania mające na celu poprawę obsługi komunikacyjnej Dzielnicy Wilanów:

Charakter przystanków OŚ KRÓLEWSKA na trasach linii 217, 379 i 522 zmieniamy na stały od dnia 8 listopada 2014 r.

Od dnia 24 listopada 2014 r. uruchamiamy dodatkowe kursy linii 522 w szczycie popołudniowym, które będą realizowane na najbardziej obciążonym odcinku trasy, tj. PL. KONSTYTUCJI – BRANICKIEGO. Dodatkowe kursy będą realizowane co 15 min., co przy uwzględnieniu 15-min. częstotliwości kursowania linii na całej trasie da na wspomnianym najbardziej obciążonym odcinku w szczycie popołudniowym częstotliwość kursowania linii 522 - 7.5 min.

Wraz z przywróceniem - po zakończeniu prac w rejonie ul. Bruzdowej - stałej trasy linii 164 do Kępy Zawadowskiej wprowadzimy nowy rozkład jazdy tej linii zakładający dodatkowe kursy do około godz. 1 w nocy.

Realizując postulaty w sprawie zapewnienia w niedziele i święta dogodnego dojazdu linią 725 na msze święte odprawiane w kościele w Powsinie, wraz z przywróceniem - po zakończeniu prac w rejonie ul. Bruzdowej - stałej trasy linii 725 wprowadzimy nowy rozkład jazdy tej linii zakładający w niedziele i święta w miarę możliwości najdogodniejszy dojazd na wspomniane msze święte.

Ze względu na wzrastające utrudnienia w przejeździe al. Wilanowską podjęliśmy działania mające na celu doprowadzenie do wyznaczenia na tej alei wydzielonych pasów dla autobusów. Uwzględniając przeprowadzone obserwacje powstających opóźnień w kursowaniu autobusów zaproponowaliśmy, aby buspas został wyznaczony na odcinkach: od ul. Sobieskiego do al. Sikorskiego (w szczycie porannym) oraz od ul. Rolnej do ul. Dolina Służewiecka (w szczycie popołudniowym).

W bieżącym miesiącu planujemy przy skrzyżowaniu al. Rzeczypospolitej / Klimczaka / kard. Hlonda ustawić biletomat.

W celu poprawy obsługi komunikacyjnej rozbudowującego się Miasteczka Wilanów - w przypadku pozyskania dodatkowego taboru i dostosowania do kursowania linii autobusowej ul. Branickiego - rozważymy możliwość uruchomienia obsługiwanej taborem 8- lub 9-metrowym linii autobusowej kursującej jednokierunkowo na trasie okrężnej: WILANÓW – Przyczółkowa – Branickiego – al. Rzeczypospolitej – al. Wilanowska – WILANÓW.

W celu poprawy obsługi komunikacyjnej Powsina - również w przypadku pozyskania dodatkowego taboru - rozważymy możliwość uruchomienia linii 239 na trasie: POWSIN-PARK KULTURY – Opieńki – Przekorna – Przyczółkowa – al. Wilanowska – METRO WILANOWSKA".

Pozdrawiam,
Dominik Szeląg

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 07 lis 2014, 0:21

Alek217 pisze:Taka nowinka http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=5560&l=1
Szkoda, że nic nie ma o zmianach w Wilanowie :(
łudźmy się dalej, że kolejny osobny komunikat dot zmian w rozkladach jazy pojawi sie w dlugi weekend i wejdzie od srody. Choc naprawde rzadko w listopadzie pojawiaja sie zmiany. Najczesciej od Nowego Roku w styczniu, pozniej na wakacje i od wrzesnia. Czasami tez od kwietnia.

a Zwiekszenie czestotliwosci 522
b wpuszczenie przegubowcow na 217 przynajmniej w porannym szczycie
c zwiekszenie czestotliwosci 217 w godzinach 14-15 i po 21 co kwadrans, a nie co 20min + dodanie jednego kursu z z m wilanowska. Dzis ostatni jest o 23:20, a z Centrum 522 o 22:10 -śmiech. Do Powsina ostatni kurs 519 ma po 23!!!
d dodanie linii lub przedluzenie ktorejs linii z petli Wilanow do petli Branickiego. Niewierze, ze jak zyje 116 to bedzie, ale chocby E2 - rozladowaloby zapchane obie raptem dwie linie 217 i 522.
Ewentualnie 317. Ewentualnie kursy wariantowe zachaczajace o Branickiego dla linii 317. Rano i popoludniu moglaby zabierac mieszkancow ktorzy w ogromnej ilosci pracuja w okolicach galmok gdzie dowozi ta linia. No ew. 180 do nas co z kolei zespoiloby obie czescie Wilanowa, dzieci mialyby bezposrednie calodzienne polaczenie no i dla nas dojazd do Tr Krolewskiego, po trasie rownoleglej do trasy 116, ale rownoleglej na mapie, bo Wiertnicza Czerniakowska, a nie Sobieskiego. To tez wydaje sie sensowne, kontrargumenty?

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 07 lis 2014, 0:17

Anka-wawa pisze:Ania święte słowa :D
W ramach profilaktyki antycelulity chodzę codziennie z Al.Niepodległości do Sobieskiego i wychodząc o 16.15 jak zdążę na 522 na Dolnej o 16.32 to jestem bus pasem na Sobieskiego pod ŚOB o 16.57 :shock:
Ta sama trasa metrem+217+wieczny korek na Al.Wilanowskiej trwa o 15-30 min dłużej :shock: :cry:
Tak jak pisałem w jednym ze wcześniejszych wątków jazda poranna i popołudniowa 217 z Wilanowa to istny koszmar. W godzinie szczytu b.krótkie składy :evil:
Duszno,brak miejsca, wolna jazda przez korki jak na pogrzeb.
Zaczepiłem rano na przystanku w tej sprawie odmrażającego przedwyborczo uszy z ulotkami :P p.D.Szeląga obiecał interpelację.ZOBACZYMY CZY WYWIĄŻE SIĘ :roll:
Ponadto dodam,że jeżeli linia 217 jest faktycznie dla miasta PRIORYTETOWA to również priorytetem powienien być BUS PAS na Al.Wilanowskiej na odcinku Metro - Dolinka Służewiecka i potem na Al.RP.
pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”