autobusy

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
Awatar użytkownika
Gaduła
przybysz
przybysz

Re: dodatkowe autobusy do MW

Post autor: Gaduła » 20 lis 2012, 19:49

Nie tylko jeden! Jednym ok 18. sama jechałam - aż pachniał nowością :lol: drugi jechał w przeciwnym kierunku, a następny też mercedesik przyjechał. Zatem co najmniej 3 są. Może w końcu wsiadający przy ŚOB załapią się na miejsca siedzące :)

Siata1

Post autor: Siata1 » 20 lis 2012, 15:27

tob pisze:a dziś przed godziną 8 idę jak często na "pętle" Branickiego i co ja widzę. Najnowszy model Mercedesów Conecto stoi na przystanku i pokazuje za ile odjazd. Przegubowy nowoczesny wóz. Niestety chyba tylko jeden taki nam dano, bo jadąc skrzyżowaniem Rzepa/Wilanowska/Sobieskiego z Centrum nadjeżdżał już krótszy nie przegubowy Solaris.
Nie spodziewałeś się chyba ze wszystkie mercedesy zjada na Branickiego ;)

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 20 lis 2012, 15:15

pguraj pisze:Przy ostatnich obchodach w ŚOB na 217 jeździły długie Solarisy. Zawracały bez problemu.

pzdr,p.
tak, i to najnowsze solarisy z lcd wyświetlaczami.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 20 lis 2012, 15:12

a dziś przed godziną 8 idę jak często na "pętle" Branickiego i co ja widzę. Najnowszy model Mercedesów Conecto stoi na przystanku i pokazuje za ile odjazd. Przegubowy nowoczesny wóz. Niestety chyba tylko jeden taki nam dano, bo jadąc skrzyżowaniem Rzepa/Wilanowska/Sobieskiego z Centrum nadjeżdżał już krótszy nie przegubowy Solaris. Ale może to początek zmian? To że ktoś nas dostrzegł, albo tylko chciał nas połechtać - wzbudzić nadzieje.
Kolejna dostawa tez krótszych nowych busów do 20 grudnia, może coś znajdzie się i dla linii 217. :?:

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 19 lis 2012, 21:46

No to zawsze coś.
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
pguraj
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: pguraj » 19 lis 2012, 21:06

Przy ostatnich obchodach w ŚOB na 217 jeździły długie Solarisy. Zawracały bez problemu.

pzdr,p.

Siata1

Post autor: Siata1 » 19 lis 2012, 20:13

garneck pisze:Ciekaw jestem tylko czy długie autobusy wykręcą na Branickiego.
z dużym zapasem...

Awatar użytkownika
garneck
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: garneck » 19 lis 2012, 16:28

Ciekaw jestem tylko czy długie autobusy wykręcą na Branickiego.
The trouble with quotes on the Internet is that you never know if they are genuine. — Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
molej
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: molej » 19 lis 2012, 13:38

ja też wysłałem i otrzymałem takie oto zapewnienie: "Szanowny Panie,

Odpowiadając na Pańskie wystąpienie, Zarząd Transportu Miejskiego uprzejmie informuje, że w związku z dużym wykorzystaniem przez pasażerów autobusów linii 422 do obsługi jej najbardziej obciążonych kursów zostaną skierowane w najbliższym czasie autobusy przegubowe, o pojemności większej niż obecnie kursujące pojazdy 15-metrowe. Autobusy te zapewnią lepszy standard obsługi, oferując większą liczbę miejsc dla pasażerów. (...)"

Dobre i to :|

Awatar użytkownika
SlawekSlawek
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: SlawekSlawek » 12 lis 2012, 8:23

Ja też teraz wysłałem wniosek do ZTM.
Jeśli będziemy wszyscy pisać i upierdliwie przypominać o konieczności uruchomienia 422 w weekendy i większej częstotliwości jazdy autobusów itp to może da to jakiś efekt.
Stan

Siata1

Post autor: Siata1 » 12 lis 2012, 7:08

adad pisze:Też kiedyś pisałem, ale mi odpowiedzieli mniej więcej tak: Priorytetem ZDM jest linia 217, która rozwiązuje w pełni nasze problemy komunikacyjne. 422 to dodatek z którego powinniśmy się cieszyć i nie narzekać bo jest ok. W przyszłości będzie tramwaj, więc mamy super.
Wątpię abym jeszcze za życia podróżował tramwajem z MW;)

Awatar użytkownika
adad
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: adad » 12 lis 2012, 1:20

Też kiedyś pisałem, ale mi odpowiedzieli mniej więcej tak: Priorytetem ZDM jest linia 217, która rozwiązuje w pełni nasze problemy komunikacyjne. 422 to dodatek z którego powinniśmy się cieszyć i nie narzekać bo jest ok. W przyszłości będzie tramwaj, więc mamy super.

Awatar użytkownika
wawra
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: wawra » 11 lis 2012, 22:37

...i ponieważ wróciłam do sprawy to wysłałam kolejne pismo na adres:
Pion P - Skargi i Wnioski <przewozy@ztm.waw.pl>

Witam,
czekałam na koniec wakacji żeby zweryfikować czy coś się zmieniło w związku z moim wnioskiem. Z przykrością stwierdzam, że rozkład jazdy 422 nie uległ zmianie. Autobusy tej linii są w dalszym ciągu zatłoczone już na początku trasy na Wilanowie. Jeżdżą zdecydowanie zbyt rzadko. W drodze powrotnej z Woli utykają w korkach i rzadko pojawiają się o czasie w Centrum.
Wiem, że mój wniosek w tej sprawie nie jest odosobniony.
Polecam lekturę forum:
http://www.e-wilanow.pl/forum/48/4011?p=37656#p37484

Proszę o informację co i kiedy zrobi w tej sprawie ZTM.

Z poważaniem,

Awatar użytkownika
wawra
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: wawra » 11 lis 2012, 22:28

Ja również swego czasu (w kwietniu ) wysłałam wniosek do ZTM w sprawie zwiększenia częstotliwości kursowania 422 i skierowania na tę linię większych autobusów; w lipcu otrzymałam odpowiedź, z której wynikało, że przeanalizują sprawę; po wakacjach sprawdziłam - częstotliwość bez zmian, długość linii bez zmian (prowadzi przez całą Warszawę) w związku z czym utyka w korkach i jeździ często niezgodnie z rozkładem :((

Może jeżeli więcej osób zgłosi tego typu uwagi coś się zmieni...

poniżej treść korespondencji:

Szanowna Pani!
Zarząd Transportu Miejskiego dziękuje Pani za przekazanie uwag odnośnie funkcjonowania stołecznej komunikacji miejskiej. Zapewniamy, że wszelkie sugestie zgłaszane przez pasażerów i mieszkańców są dla nas cennym źródłem informacji i ułatwiają pracę merytoryczną organizatora transportu w zakresie optymalnego kształtowania układu komunikacyjnego.

W najbliższym czasie linia 422 znajdować się będzie w obrębie naszych badań i obserwacji. Jeżeli na ich podstawie stwierdzimy, że sytuacja uległa zmianie i oferowana częstotliwośc oraz podaż miejsc jest niewystarczająca podejmiemy odpowiednie działania zaradcze.
Za niedogodności, jakie spotkały Panią w korzystaniu z naszych usług, serdecznie przepraszamy i postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby wykluczyć podobne przypadki w przyszłości.
Z poważaniem
Andrzej Franków Dyrektor Pionu Przewozów
Zarząd Transportu Miejskiego

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że Pani wiadomość została przekazana do Pionu Przewozów ZTM w celu rozpatrzenia zgodnie z kompetencjami.
Z poważaniem,
Łukasz Filipczak
Zarząd Transportu Miejskiego
--------------------------------------------------------------------------------

From: info
Sent: Thursday, April 05, 2012 8:57 PM
To: info
Subject: wniosek - zmiana trasy, nowa linia itp.: zwiększenie częstości przejazdów linii 422

data i czas: 2012-04-05 08:56:55
tematyka wiadomości: wniosek - zmiana trasy, nowa linia itp.
temat: zwiększenie częstości przejazdów linii 422
treść: Zwracam się o zwiększenie częstości przejazdów autobusów linii 422.
Kursy co 20 min w godzinach szczytu to stanowczo zbyt rzadko szczególnie, że linia ta zapewnia dobre połączenie z centrum w godzinach szczytu, bardzo często lepsze niż utykające nagminnie w korkach autobusy linii 217 na trasie do Metra Wilanowska.
Autobusu linii 422 powinny też być większe - już w rejonie Stegien jest w nich ciasno.

Awatar użytkownika
kkaliber44
osadnik
osadnik
Kontaktowanie:

Post autor: kkaliber44 » 10 lis 2012, 21:57

Wyslalem zgloszenie na temat porannego tloku w 217 oraz 422.
Rownierz poprosilem o trase w kierunku Galerii Mokotow, lub nawet dalej - na Okecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”