Autobusy do Miasteczka Wilanów

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Re: Autobusy do Miasteczka Wilanów

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 04 maja 2017, 21:05

pntb pisze:Przystanek Sobieskiego niech zostanie stały. Ostatnia środa, godz. 19:30, czyli już po szczycie, 12 osób wysiadło, 10 wsiadło.
Nie zrozumiał Pan idei. Chodzi o to, żeby autobusy linii 519 zatrzymywały się na przystanku Sobieskiego na żądanie. Niestety ZTM jest głuchy na nasze prośby i nie chce zrozumieć, że takie rozwiązanie znacznie usprawniłoby komunikację miejską w Wilanowie.

Awatar użytkownika
Alek217
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: Alek217 » 04 maja 2017, 19:40

Jest już dostępny nowy rozkład jazdy 522. :)

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 01 maja 2017, 9:06

Nie mieszamy prywatnych spostrzeżeń. Przystanek Sobieskiego niech zostanie stały. Ostatnia środa, godz. 19:30, czyli już po szczycie, 12 osób wysiadło, 10 wsiadło.

marecky
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: marecky » 01 maja 2017, 8:46

ZTM wprowadza skrócone kursy 519 i drobne zmiany dla 522 skróconych:
http://ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=9412&l=1

Pojawia się pytanie czy to rozwiązuje nasze problemy, bo jednak ludzie forum chcieli więcej 522, przystanku Sobieskiego NŻ i więcej kursów do Powsina.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

zajaclib
przybysz
przybysz

Post autor: zajaclib » 19 kwie 2017, 21:26

W załączniku dzisiejsza odpowiedź z ZTM na moje wcześniej wysłane zapytanie.
Niestety informacje bardzo niedobre.
Żadnego zwiększenia częstotliwości w kursowaniu autobusów 522 ani innych nowych linii w Miasteczku Wilanów.
Szczegóły w załączniku.
Załączniki
Ztm.pdf
(413.9 KiB) Pobrany 60 razy

Pimo
autochton
autochton
Typ profilu: Prywatny

Post autor: Pimo » 18 kwie 2017, 9:32

henryk pisze:Oczywiście mogą się znaleść przypadki szczególne-ale tutaj wystarczy prosty raport kontrolny (własność mieszkania, dziecko w szkole/przedszkolu za które płaci/dopłaca miasto (również prywatne przedszkola mają dopłatę z gminy) i gdzie jest zadeklarowany adres Warszawki a następnie brak rozliczenia w Warszawie) a następnie rozmowa wychowawcza z rodzicami.
Spośród moich znajomych z MW, 1/3 nie jest tu zameldowana ani nie płaci tu podatków. Co do ww. kontroli to oczywiście teoria, nikt tego nie sprawdza, podobnie jak deklarowanych w rekrutacjach zarobków, ani tego czy "samotna" matka jest faktycznie samotna.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 17 kwie 2017, 14:17

Też to można sprawdzić w prosty sposób. W pierwszym przybliżeniu)
1. Ilość płatników podatku dochodowego od osób fizycznych na terenie miasteczka (kody pocztowe)
2. Ilość płatników podatku od nieruchomości na terenie miasteczka - dla lokali mieszkalnych.
takie samo ćwiczenie w celach benchmarkowych na terenie Warszawy.

Wydaje mi się jednak że na tle Warszawy dalej jest dobrze. Osoby przyjezne na prawdę się rozliczają w Warszawie. Rozliczanie jest nieopłacalne jeżeli ma się dziecko w wieku szkolnym/przedszkolnym i chce się dostać punkty z tytułu zamieszkania.

Oczywiście mogą się znaleść przypadki szczególne-ale tutaj wystarczy prosty raport kontrolny (własność mieszkania, dziecko w szkole/przedszkolu za które płaci/dopłaca miasto (również prywatne przedszkola mają dopłatę z gminy) i gdzie jest zadeklarowany adres Warszawki a następnie brak rozliczenia w Warszawie) a następnie rozmowa wychowawcza z rodzicami.

Dalej uważam że po sprawdzeniu - nawet uwzględniają przypadki szczególne średnia wartość podatku przypadająca na lokal mieszkalny w miasteczku będzie znaczenie wyższa niż średnia w Warszawie (też do poziomu lokalu mieszkalnego)

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 17 kwie 2017, 13:42

henryk pisze:Wydaje mi się że jest wręcz inaczej. Wydaje mi się że średnia płaconych podatków w Miasteczku Wilanów znacznie przekracza średnią warszawską - a w zamian za te podatki dostajemy stosunkowo niewiele.
Jeśli chodzi o tych, którzy podatku tu płacą - też tak uważam. Ale problemem są ci, którzy tu mieszkają, a podatki płacą gdzie indziej. Czyli przyjezdni, w tym przyjezdni z innych dzielnic Warszawy.

henryk
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: henryk » 15 kwie 2017, 17:38

Wydaje mi się że jest wręcz inaczej. Wydaje mi się że średnia płaconych podatków w Miasteczku Wilanów znacznie przekracza średnią warszawską - a w zamian za te podatki dostajemy stosunkowo niewiele. Wydaje mi się że można było by uzyskać te dane - np: na bazie interpelacji radnego (łatwiej) lub na bazie dostępu do informaacji publicznej (trudniej). Należało by zadać pytanie o:
1. Średni podatek zapłacony przez osobę fizyczną - na bazie PIT na terenie w zakresie kodów pocztowych miasteczka (np: 02-797, 02-972 itp)
2.Łączny podatek dochodowy zapłacony przez osoby fizyczne na terenie objętym kodami pocztowymi
3.Ilość podatników na terenie objętym kodami pocztowymi.

Pimo
autochton
autochton

Post autor: Pimo » 07 kwie 2017, 12:23

Kaaaa pisze:W kontekście naszej tragicznej komunikacji jestem bardzo ciekawa wyników rekrutacji do szkół i przedszkoli oraz tego ilu rodziców tymi zapchanymi, dusznymi autobusami będzie musiało dzień w dzień dowodzić kilkuletnie dzieci do placówek oświatowych położonych poza Miasteczkiem.
A ilu z nich łoży na tę komunikację ze swoich podatków ;)

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 07 kwie 2017, 10:12

Kaaaa pisze:Dziś, jadąc naszym ukochanym 522, dwukrotnie (!!!) byłam świadkiem wypraszania/niewpuszczania matki z dzieckiem w wózku do autobusu z uwagi na to, że jechała nim już osoba na wózku inwalidzkim i dwie inne matki z wózkami.
Niestety, względy bezpieczeństwa. Jest to jednak dobry powód, by napisać do ZTM o więcej kursów.

Kaaaa
przybysz
przybysz

Post autor: Kaaaa » 06 kwie 2017, 22:31

Dziś, jadąc naszym ukochanym 522, dwukrotnie (!!!) byłam świadkiem wypraszania/niewpuszczania matki z dzieckiem w wózku do autobusu z uwagi na to, że jechała nim już osoba na wózku inwalidzkim i dwie inne matki z wózkami. Dodam jeszcze, że obydwie sytuacje miały miejsce w porze, kiedy 522 jeździ co pół godziny, a w drugim przypadku autobus przyjechał jeszcze dodatkowo z 5-7 minut spóźniony.

Miasteczko Wilanów jest tak młodą częścią Warszawy, pełną dzieci i matek z wózkami. Wielokrotnie zdarzało mi się jechać 522 z poupychanymi nawet 4 wózkami, ale takiej sytuacji jak dziś jeszcze nie widziałam, stąd mój apel do władz dzielnicy i radnych o połączenie sił i ostrą walkę o normalną komunikację w Miasteczku Wilanów. O zwiększenie częstotliwości kursowania 522 (zarówno w godzinach szczytu, jak i poza nimi), o ułatwienie wydostania się z miasteczka i zarazem stworzenie bezpośredniego połączenia z okolicą pętli Wilanów, gdzie znajdują się ważne dzielnicowe instytucje, takie jak: urząd dzielnicy, publiczna przychodnia dziecięca, Centrum Kultury Wilanów, zespół szkół z halą i basenem, przychodnia na Kolegiackiej.

W kontekście naszej tragicznej komunikacji jestem bardzo ciekawa wyników rekrutacji do szkół i przedszkoli oraz tego ilu rodziców tymi zapchanymi, dusznymi autobusami będzie musiało dzień w dzień dowodzić kilkuletnie dzieci do placówek oświatowych położonych poza Miasteczkiem.

Awatar użytkownika
J.Szubińska-Piszczek
radny
radny

Post autor: J.Szubińska-Piszczek » 30 mar 2017, 14:22

A ja do dziś nie otrzymałam odpowiedzi na moje pytania z początku marca. No to składam kolejną interpelację z prośbą o wyjaśnienie.

pntb
autochton
autochton
Kontaktowanie:

Post autor: pntb » 30 mar 2017, 13:21

Mieszkańcy Wilanowa są porządnymi obywatelami. Kontrola biletów w 217. Ani jednego gapowicza. :)

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 12 mar 2017, 23:20

to takie podobno jak w ub sobote ponoc byly przeguby. Ja dzis jechalem 12m solarisem i mijalem inny solaris z zajezdni Ostrobramska.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”