Autobusy do Miasteczka Wilanów

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
quagmire
przybysz
przybysz

Re: Zmiany komunikacji... nowy autobus w MW - 09.02.2011

Post autor: quagmire » 01 mar 2011, 16:28

Woytek pisze:Fajnie że uruchomili ten nowy autobus 422 do MW. Ale...
Dlaczego nie ma nadal połączenia MW z centrum w weekendy?
Przecież jest: 217 + metro, 116, 195, 166, 503.
Bez przesady, o ile w tygodniu bezpośrednie połączenia są ważne to chyba w weekend jedna przesiadka nie jest aż takim wielkim problemem ?

Woytek
osadnik
osadnik

Re: Zmiany komunikacji... nowy autobus w MW - 09.02.2011

Post autor: Woytek » 01 mar 2011, 16:00

Fajnie że uruchomili ten nowy autobus 422 do MW. Ale...
Dlaczego nie ma nadal połączenia MW z centrum w weekendy?
oraz dlaczego ostatni kurs w tygodniu jest juz o 21:38 !!??
Czy to tylko ma być autobus 'pracowniczy'?

Awatar użytkownika
Zdrowy
osadnik
osadnik

Zmiany komunikacji... nowy autobus w MW - 09.02.2011

Post autor: Zdrowy » 10 lut 2011, 13:43

Od 1 marca pojedziemy spod ŚOB nowym autobusem - 422

------

W środę, 9 lutego Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił projekt zmian w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej w Wilanowie i na Mokotowie.
Zakłada on m.in. poprawę połączenia między Sielcami i Górnym Mokotowem, poprawę dojazdu do budynków biurowych przy ul. Domaniewskiej i Postępu, usprawnienie komunikacji w rejonie Miasteczka Wilanów i Świątyni Opatrzności Bożej oraz lepsze połączenie Śródmieścia z Sielcami.

W projekcie uwzględnione zostały postulaty pasażerów a także Rady Dzielnicy Wilanów. Zmiany wejdą w życie 1 marca.

Wstępną propozycję zmian w tej części Warszawy ZTM zaprezentował w drugiej połowie stycznia. Projekt zakładał m.in. skrócenie linii 519 do Wilanowa, uruchomienie nowej linii 239 z Powsina do stacji metra Wilanowska a także wycofanie z Mokotowa i Wilanowa linii 117, która miałaby kończyć trasę przy Dworcu Centralnym.

Plany skrócenia linii 519 i 117 spotkały się z licznymi protestami ze strony pasażerów. Swój sprzeciw wyraziła też Rada Dzielnicy Wilanów.
Dlatego, uwzględniając postulaty mieszkańców, ZTM podjął decyzję o pozostawieniu linii 519 na swojej dotychczasowej trasie.
Zmiana dotycząca linii 117 zostanie wprowadzona w terminie późniejszym. Związane jest to z planowanym zamknięciem pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym. Jednocześnie ZTM, przygotował propozycje zmian dotyczące kilku innych linii autobusowych.

Linia 422

Autobus zostanie skierowany do obsługi połączenia Miasteczka Wilanów z ul. Sobieskiego oraz ze Śródmieściem, Wolą i Jelonkami.
Jego nowa trasa będzie następująca: ŚWIĄTYNIA OPATRZNOŚCI BOŻEJ – al. Rzeczypospolitej – Sobieskiego – Belwederska – Spacerowa – Goworka – Waryńskiego – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Towarowa – Grzybowska – Karolkowa – Kasprzaka – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Człuchowska – Lazurowa – OS. GÓRCZEWSKA.
Linia będzie kursowała tylko w dni powszednie z częstotliwością co 20 minut (przez cały dzień).

Pasażerowie, którzy obecnie korzystają z tej linii w relacji Śródmieście – Gagarina – Wisłostrada, będą mogli korzystać z linii 131, która będzie kursowała częściej. Osoby podróżujące 422 ze Śródmieścia na ul. Znaną będą mogły korzystać z linii 520, która będzie kursowała częściej niż obecnie.

Obrazek

źródło: http://www.wilanow.pl/news,aktualnosci.html

i inne na ten sam temat:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... nowie.html
http://www.zw.com.pl/artykul/1,566013.html

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Re: Linia 217 rusza od 6 września

Post autor: tob » 24 wrz 2010, 11:38

pewnie z czasem jak więcej mieszkańców zasiedli nowe osiedla to wrócą większe busy, choćby te wypasione co przez pierwsze 2 tyg na tej linii kursowały

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 24 wrz 2010, 7:55

Na linii 217 jeżdżą autobusy mieszczące 80-100 osób??

Zauważyłem, że w stronę metra autobus wypełnia się w 50% na samej Rzeczypospolitej więc mieszkańcy miasteczka się pomieszczą a dopiero na przystankach Wilanowskiej dowala masa ludzi i wtedy jest ścisk (mowa o godzinach porannych, ok 7:00). Ale to też tylko w przypadkach gdy dawno nie było innego autobusu w stronę metra (139, 710 itp).

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 23 wrz 2010, 3:48

bartekka pisze:
tob pisze:w kurierze warszawskim 2 tyg temu byl material, ze linia jest oblegana.
dziennikarska przesada - korzystam z 217, mam okno na przystanek - jest ruch ale jak dla mnie nie jest "oblegana" linia kiedy jezdza na niej Solarisy (10 albo 12 nie kojarze dokladnie ktore) o pojemnosci 80-100 osob z oblozeniem ok 25-50% ;)
pomijając, że opisując swój blok zgaduję, że oceniasz zawartość busów z perspektywy swego okna. A to miejsce to początek/koniec trasy. W Al. Wilanowskiej zawsze kilka do kilkunastu (rano) osób wsiądzie lub wysiądzie.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 22 wrz 2010, 19:30

od tego tygodnia jeździ niestety taki mikrobus Mobilis
telepie się i wierci
typu takiego jakie są na linii 139 lub 210

wolalałem najnowsze z klimą i led-owymi wyświetlaczami solarisy

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 22 wrz 2010, 12:26

tob pisze:w kurierze warszawskim 2 tyg temu byl material, ze linia jest oblegana.
dziennikarska przesada - korzystam z 217, mam okno na przystanek - jest ruch ale jak dla mnie nie jest "oblegana" linia kiedy jezdza na niej Solarisy (10 albo 12 nie kojarze dokladnie ktore) o pojemnosci 80-100 osob z oblozeniem ok 25-50% ;)

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 18 wrz 2010, 22:03

w kurierze warszawskim 2 tyg temu byl material, ze linia jest oblegana. bylo tez mowione, ze linia z mw do metra jedzie w 10 min. owszem, ale po godzinach szczytu i weekend, bo dzieki super ustawionemu swatla zielonego na skrzyzowaniu z dol.sluzewiecka (8sek) jedzie sie nawet i 17min.
linia owszem, coraz popularniejsza, prawie nigdy bus nie jedzie pusty, nawet w weekend.
jestem przekonany ze linia zostanie wydluzona do wilanow office park i medicovera a kiedys albo na ursynow albo na wilanow zawady ulicami Branickiego-Vogla. Albo moglby kocnzyc trase jada od medicovera branickiego do przyczolkowej i do petli wilanow. to tez nie bylby glupi pomysl. taka wilanowski odpowiednik ursynowskiej 192.

Awatar użytkownika
sadybiak
osadnik
osadnik

Post autor: sadybiak » 15 wrz 2010, 14:09

Pełna zgoda. Docelowo, po przedłużeniu Al. Rz. i połączeniu jej komunikacyjnie - poprzez Branickiego - z Przyczółkową, pokaże się jakaś ilość nowych opcji krążenia autobusów. Nie wspomnę tutaj o planowanym połączeniu MW z Ursynowem, co da jeszcze szanse na szybkie - szybsze niż 217 - dotarcie do jakiejś stacji metra.
Ale póki co, są to marzenia. Przynajmniej jeśli chodzi o "kontakt" z Ursynowem, bo dłuższa Al.Rz i Branickiego, pewnie staną się rzeczywistością "trochę" wcześniej.
Tylko czy do tego czasu MW ma być skazane na tylko jedną linię autobusową?
Przecież każdy może wskazać w Warszawie wiele miejsc dużo słabiej zaludnionych, które mają bliższy dostęp do większej ich ilości.

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 15 wrz 2010, 13:52

sadybiak pisze:
bartekka pisze:Czy ja wiem czy jest sens? 217 kursuje czesto i ma dogodne przesiadki (Sobieskiego, Dolinka, Metro)
Dodatkowa linia ma sens. I to głęboki. MW się rozwija i zasługuje na większą ilość połączeń.
Np. opiekunka naszych dzieci dojeżdża od przeciwnej strony, niż kierunek, na którym operuje 217.
Do tej pory (przed otwarciem Al.Rz) dojeżdżała do "pętli" wilanowskiej i dalej albo na nogach do OW, albo rowerem, który zabierała do komunikacji miejskiej.
Teraz ma wybór dotarcia gdzieś do miejsca przesiadki na 217, albo wręcz skorzystania w czasie tej podróży z metra - i dotarcia do Metra Wilanowska. I fajnie, bo oczywiście, że jest o niebo lepiej niż było, bo wcześniej nic nie było ;). Ale mam nadzieję, że wrzucenie na Al.Rz. jakiejś linii, która bezpośrednio dociera do centrum, byłoby fajną sprawą.
Zakładam optymistycznie, że modyfikacja trasy linii już istniejącej, jest rzeczą realną, którą ZTM może zrobić szybko.
Ja nie watpie, ze ma sens "indywidualny" zastanawiam sie jednak czy ma sens dla calej spolecznosci jako takiej. Bierz pod uwage, ze mieszkasz w OW wiec faktycznie 217 i Al.Rp to istotny punkt komunikacyjny. Ale poki co najwieksze zaludnienie jest w osiedlach, na ktorych mieszkancom przejscie na przystanek np. Krolowej Marysienki nie zajmuje wiecej (a czesto nawet mniej) czasu niz dojscie do Al.Rp :)

Mysle, ze w pierszej kolejnosci istotniejsze jest skonczenie Al.Rp - kolejna linia musialaby bowiem, albo powielac na odcinku MW trase 217 (i racjonalnosc pomyslu spada), albo smigac ulica Klimczaka - a tego chyba kierowcy z MW by nie chcieli (i mieszkancy z oknami na Klimczaka).

Awatar użytkownika
sadybiak
osadnik
osadnik

Post autor: sadybiak » 15 wrz 2010, 11:39

bartekka pisze:Czy ja wiem czy jest sens? 217 kursuje czesto i ma dogodne przesiadki (Sobieskiego, Dolinka, Metro)
Dodatkowa linia ma sens. I to głęboki. MW się rozwija i zasługuje na większą ilość połączeń.
Np. opiekunka naszych dzieci dojeżdża od przeciwnej strony, niż kierunek, na którym operuje 217.
Do tej pory (przed otwarciem Al.Rz) dojeżdżała do "pętli" wilanowskiej i dalej albo na nogach do OW, albo rowerem, który zabierała do komunikacji miejskiej.
Teraz ma wybór dotarcia gdzieś do miejsca przesiadki na 217, albo wręcz skorzystania w czasie tej podróży z metra - i dotarcia do Metra Wilanowska. I fajnie, bo oczywiście, że jest o niebo lepiej niż było, bo wcześniej nic nie było ;). Ale mam nadzieję, że wrzucenie na Al.Rz. jakiejś linii, która bezpośrednio dociera do centrum, byłoby fajną sprawą.
Zakładam optymistycznie, że modyfikacja trasy linii już istniejącej, jest rzeczą realną, którą ZTM może zrobić szybko.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 15 wrz 2010, 10:17

wczoraj po 19 jadąc od metra kilka osób w 217 stało, bo siedzące zostały wszystkie zapełnione. Czasami też jeżdżę po 22 i zawsze kilka osób nim jeździ. Linia jest uczęszczana, a na nasze osiedla wprowadzają się nowi mieszkańcy. Była tu potrzebna już dawno i 3mam kciuki aby jej częstotliwość kursowania nie została zmniejszona, bo jest ona potrzebna w obecnym kształcie.

przydałoby się wydłużenie i zwiększenie częstotliwości kursowania 519 (w weekend wieczorem kursuje co pół godziny!, a linia jest zawsze przepełniona, kursuje tak samo od kilku lat, tylko, że dziś mamy spore osiedle w postaci MW, a linia kursuje tak samo jak wcześniej).

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 15 wrz 2010, 10:09

Czy ja wiem czy jest sens? 217 kursuje czesto i ma dogodne przesiadki (Sobieskiego, Dolinka, Metro) - a nie jest jakos specjalnie "wypelniona". Puszczenie kolejnej lini bedzie mialo taki efekt, ze jeszcze mniej ludzi bedzie jezdzic 217 - nie wiem czy ma to ekonomiczny sens.

Mysle, ze ew. nowe linie powinny powstac jak sie troche osiedle rozbuduje / bedzie wiecej pasazerow.

Awatar użytkownika
sadybiak
osadnik
osadnik

Post autor: sadybiak » 15 wrz 2010, 10:04

Fantastycznie, że mamy autobus. Ale szkoda, że tylko jedną linię. Nie myślę wcale o kolejnej nowej - uruchamianej specjalnie dla MW - ale o korekcie/wydłużeniu jakiejś istniejącej, najlepiej takiej "nadciągającej" od Wisłostrady.
Co o tym myślicie? Może ktoś już pytał o plany ZTM w tym względzie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”