Autobusy do Miasteczka Wilanów

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
bartekka
tubylec
tubylec

Re: Linia 217 rusza od 6 września

Post autor: bartekka » 22 wrz 2010, 12:26

tob pisze:w kurierze warszawskim 2 tyg temu byl material, ze linia jest oblegana.
dziennikarska przesada - korzystam z 217, mam okno na przystanek - jest ruch ale jak dla mnie nie jest "oblegana" linia kiedy jezdza na niej Solarisy (10 albo 12 nie kojarze dokladnie ktore) o pojemnosci 80-100 osob z oblozeniem ok 25-50% ;)

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 18 wrz 2010, 22:03

w kurierze warszawskim 2 tyg temu byl material, ze linia jest oblegana. bylo tez mowione, ze linia z mw do metra jedzie w 10 min. owszem, ale po godzinach szczytu i weekend, bo dzieki super ustawionemu swatla zielonego na skrzyzowaniu z dol.sluzewiecka (8sek) jedzie sie nawet i 17min.
linia owszem, coraz popularniejsza, prawie nigdy bus nie jedzie pusty, nawet w weekend.
jestem przekonany ze linia zostanie wydluzona do wilanow office park i medicovera a kiedys albo na ursynow albo na wilanow zawady ulicami Branickiego-Vogla. Albo moglby kocnzyc trase jada od medicovera branickiego do przyczolkowej i do petli wilanow. to tez nie bylby glupi pomysl. taka wilanowski odpowiednik ursynowskiej 192.

Awatar użytkownika
sadybiak
osadnik
osadnik

Post autor: sadybiak » 15 wrz 2010, 14:09

Pełna zgoda. Docelowo, po przedłużeniu Al. Rz. i połączeniu jej komunikacyjnie - poprzez Branickiego - z Przyczółkową, pokaże się jakaś ilość nowych opcji krążenia autobusów. Nie wspomnę tutaj o planowanym połączeniu MW z Ursynowem, co da jeszcze szanse na szybkie - szybsze niż 217 - dotarcie do jakiejś stacji metra.
Ale póki co, są to marzenia. Przynajmniej jeśli chodzi o "kontakt" z Ursynowem, bo dłuższa Al.Rz i Branickiego, pewnie staną się rzeczywistością "trochę" wcześniej.
Tylko czy do tego czasu MW ma być skazane na tylko jedną linię autobusową?
Przecież każdy może wskazać w Warszawie wiele miejsc dużo słabiej zaludnionych, które mają bliższy dostęp do większej ich ilości.

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 15 wrz 2010, 13:52

sadybiak pisze:
bartekka pisze:Czy ja wiem czy jest sens? 217 kursuje czesto i ma dogodne przesiadki (Sobieskiego, Dolinka, Metro)
Dodatkowa linia ma sens. I to głęboki. MW się rozwija i zasługuje na większą ilość połączeń.
Np. opiekunka naszych dzieci dojeżdża od przeciwnej strony, niż kierunek, na którym operuje 217.
Do tej pory (przed otwarciem Al.Rz) dojeżdżała do "pętli" wilanowskiej i dalej albo na nogach do OW, albo rowerem, który zabierała do komunikacji miejskiej.
Teraz ma wybór dotarcia gdzieś do miejsca przesiadki na 217, albo wręcz skorzystania w czasie tej podróży z metra - i dotarcia do Metra Wilanowska. I fajnie, bo oczywiście, że jest o niebo lepiej niż było, bo wcześniej nic nie było ;). Ale mam nadzieję, że wrzucenie na Al.Rz. jakiejś linii, która bezpośrednio dociera do centrum, byłoby fajną sprawą.
Zakładam optymistycznie, że modyfikacja trasy linii już istniejącej, jest rzeczą realną, którą ZTM może zrobić szybko.
Ja nie watpie, ze ma sens "indywidualny" zastanawiam sie jednak czy ma sens dla calej spolecznosci jako takiej. Bierz pod uwage, ze mieszkasz w OW wiec faktycznie 217 i Al.Rp to istotny punkt komunikacyjny. Ale poki co najwieksze zaludnienie jest w osiedlach, na ktorych mieszkancom przejscie na przystanek np. Krolowej Marysienki nie zajmuje wiecej (a czesto nawet mniej) czasu niz dojscie do Al.Rp :)

Mysle, ze w pierszej kolejnosci istotniejsze jest skonczenie Al.Rp - kolejna linia musialaby bowiem, albo powielac na odcinku MW trase 217 (i racjonalnosc pomyslu spada), albo smigac ulica Klimczaka - a tego chyba kierowcy z MW by nie chcieli (i mieszkancy z oknami na Klimczaka).

Awatar użytkownika
sadybiak
osadnik
osadnik

Post autor: sadybiak » 15 wrz 2010, 11:39

bartekka pisze:Czy ja wiem czy jest sens? 217 kursuje czesto i ma dogodne przesiadki (Sobieskiego, Dolinka, Metro)
Dodatkowa linia ma sens. I to głęboki. MW się rozwija i zasługuje na większą ilość połączeń.
Np. opiekunka naszych dzieci dojeżdża od przeciwnej strony, niż kierunek, na którym operuje 217.
Do tej pory (przed otwarciem Al.Rz) dojeżdżała do "pętli" wilanowskiej i dalej albo na nogach do OW, albo rowerem, który zabierała do komunikacji miejskiej.
Teraz ma wybór dotarcia gdzieś do miejsca przesiadki na 217, albo wręcz skorzystania w czasie tej podróży z metra - i dotarcia do Metra Wilanowska. I fajnie, bo oczywiście, że jest o niebo lepiej niż było, bo wcześniej nic nie było ;). Ale mam nadzieję, że wrzucenie na Al.Rz. jakiejś linii, która bezpośrednio dociera do centrum, byłoby fajną sprawą.
Zakładam optymistycznie, że modyfikacja trasy linii już istniejącej, jest rzeczą realną, którą ZTM może zrobić szybko.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 15 wrz 2010, 10:17

wczoraj po 19 jadąc od metra kilka osób w 217 stało, bo siedzące zostały wszystkie zapełnione. Czasami też jeżdżę po 22 i zawsze kilka osób nim jeździ. Linia jest uczęszczana, a na nasze osiedla wprowadzają się nowi mieszkańcy. Była tu potrzebna już dawno i 3mam kciuki aby jej częstotliwość kursowania nie została zmniejszona, bo jest ona potrzebna w obecnym kształcie.

przydałoby się wydłużenie i zwiększenie częstotliwości kursowania 519 (w weekend wieczorem kursuje co pół godziny!, a linia jest zawsze przepełniona, kursuje tak samo od kilku lat, tylko, że dziś mamy spore osiedle w postaci MW, a linia kursuje tak samo jak wcześniej).

bartekka
tubylec
tubylec

Post autor: bartekka » 15 wrz 2010, 10:09

Czy ja wiem czy jest sens? 217 kursuje czesto i ma dogodne przesiadki (Sobieskiego, Dolinka, Metro) - a nie jest jakos specjalnie "wypelniona". Puszczenie kolejnej lini bedzie mialo taki efekt, ze jeszcze mniej ludzi bedzie jezdzic 217 - nie wiem czy ma to ekonomiczny sens.

Mysle, ze ew. nowe linie powinny powstac jak sie troche osiedle rozbuduje / bedzie wiecej pasazerow.

Awatar użytkownika
sadybiak
osadnik
osadnik

Post autor: sadybiak » 15 wrz 2010, 10:04

Fantastycznie, że mamy autobus. Ale szkoda, że tylko jedną linię. Nie myślę wcale o kolejnej nowej - uruchamianej specjalnie dla MW - ale o korekcie/wydłużeniu jakiejś istniejącej, najlepiej takiej "nadciągającej" od Wisłostrady.
Co o tym myślicie? Może ktoś już pytał o plany ZTM w tym względzie?

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Re: Autobus 217 od poniedziałku :) w Al.Rzeczypospolitej

Post autor: bierute » 06 wrz 2010, 16:23

łał... ale ze mnie gapa... :oops:

Awatar użytkownika
Zdrowy
osadnik
osadnik

Post autor: Zdrowy » 06 wrz 2010, 14:40

autobus wykręca tutaj...
Obrazek
czyli na zawrotce na wysokości ul. Sejmu Czteroletniego

Awatar użytkownika
bierute
autochton
autochton

Post autor: bierute » 06 wrz 2010, 13:56

a gdzie ten autobus wykręca? bo al.RP kończy się totalnie w błocie i polu...

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 06 wrz 2010, 10:18

szczegolnie w al. wilanowskiej duzo osob wsiada i wysiada. w al. rp kilka osob dzis jechalo w kierunku metra. na bank bedzie ich wiecej, z czasem, a w godzinach szczytu z pewnością.
swiadomosc ze "COŚ" tu kursuje musi potrwac jak i zaufanie, ze to najnowsze autobusy kursujace tak czesto. ja bede stalym klientem tej linii. :)

Awatar użytkownika
Chris
autochton
autochton

Post autor: Chris » 06 wrz 2010, 10:02

Co 10 min w godzinach szczytu a w pozostałym czasie co 15-20min:

http://ztm.waw.pl/rozklady.php?u=217/33 ... &r=191&l=1

bernasie
przybysz
przybysz

Post autor: bernasie » 06 wrz 2010, 9:38

dzisiaj z okna widziałem już kursujące autobusy - śmigały w tę i z powrotem - chyba faktycznie co 10 min :)

kaplany
przybysz
przybysz

Post autor: kaplany » 05 wrz 2010, 21:42

Oby tak było. Za dwa tygodnie przeprowadzamy się i zamierzam korzystać z tej linii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”