Biletomat przy przystanku autobusowym?

Autobusy, tramwaje, metro... cokolwiek do nas dojeżdża lub dojeżdżać by mogło.
Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Re: Biletomat przy przystanku autobusowym?

Post autor: tob » 21 paź 2014, 13:11

ZTM to nie jest instytucja podlegająca Urz. Miasta?

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 21 paź 2014, 11:34

Nie odpowiadam atakiem, tylko dyskutuję.
Mennica nie ma nic do rzeczy, ustawianiem biletomatów zajmuje się Dział Sprzedaży Biletów ZTM.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 21 paź 2014, 11:18

Mennica Państwowa podlega pod władze miasta st. Warszawy.
A biletomaty w Wesołej są przy ul. 1 Pułku Praskiego pomiędzy Urz Dzielnicy Wesoła a Traktem Lubelskim. W okolicy tylko osiedle domków jednorodzinnych. U nas osiedle, znacznie większe zagęszczenie.
Yoav - czy tylko ze mną na prawie każdy mój post odpowiadasz atakiem. Jeśli możesz, nie odpisuj na moje posty proszę. Szanuję Twoje zawsze odmienne zdanie, ale polemizuj z innymi. Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 16 paź 2014, 16:31

Naprawdę uważasz, że za to odpowiada Hanka? I że stwierdziła, że ma Wilanów w nosie?
A te biletomaty na Białołęce to gdzie? Na Nowodworach? No toż na takiej samej zasadzie my mamy biletomat w Wilanowie, na pętli 116.

A to o głębokim lesie litościwie pominę:)

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 16 paź 2014, 14:06

Phezydentowa pokazuje gdzie ma Wilanów.
W Wesołej i Wawrze (gdzie Pani Phezydentowa mieszka)w głębokim lesie widziałem biletomaty.

Awatar użytkownika
yav
moderator
moderator
Kontaktowanie:

Post autor: yav » 16 paź 2014, 9:28

To jest żenada, biorąc pod uwagę ilość biletomatów w centrum przy zagęszczeniu kiosków.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 15 paź 2014, 12:25

przemoka pisze:Popieram, biletomat powinien być przynajmniej na skrzyżowaniu Al. RP z Klimczaka, w stronę Centrum. Niejednokrotnie widziałem, że biletomaty w autobusach nie działały poprawnie - reklama się wyświetlała, ale biletu już się kupić nie dało, bo ekran dotykowy nie reagował.
ja zaś niejednokrotnie widziałem biletomaty choćby w głebokim lesie dzielnicy Wesoła czy na dalekiej Białołęce. Czy Wilanów jest dalej za nimi, za ich rozwinięciem cywilizacyjnym??!!! O ile w Wesołej tudzież Wawrze mieszka prezydent Miasta, ale na Białołęce?

przemoka
bywalec
bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: przemoka » 14 paź 2014, 15:06

Popieram, biletomat powinien być przynajmniej na skrzyżowaniu Al. RP z Klimczaka, w stronę Centrum. Niejednokrotnie widziałem, że biletomaty w autobusach nie działały poprawnie - reklama się wyświetlała, ale biletu już się kupić nie dało, bo ekran dotykowy nie reagował.

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 09 wrz 2014, 13:39

zaraz minie rok.
cos ktos wie?

naprawde wieksze zadupia maja biletomaty, a nasze....? :lol: (zartuje z tym zadupiem, kocham Wilanow).

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 25 lis 2013, 10:13

:(

przydałby się bardzo. szczególnie, że na lini 422 mała ilość taboru jest z tych najnowszych z biletomatami.

no i prestiż dzielnicy wzrósłby:) większe ucywilizowanie.

Awatar użytkownika
jcyrul
radny (do 3 postów dziennie)
radny (do 3 postów dziennie)

Post autor: jcyrul » 24 lis 2013, 10:55

Koordynator ze strony Mennicy zmienił się w głuchy telefon.
Ostatni raz odpowiedział mi na maila pod koniec stycznia 2013 i napisał mi wtedy taką oto wiadomość:
Pani Joanno :)

Nie ma żadnych trudności w załatwianiu formalności. Jedyna trudność która się pojawiła to dostępność urządzenia. Dostawca kolejny raz przesunął nam termin dostawy automatów i nie chciałbym określać kiedy będę miał urządzenie. Przykro mi że nie mogę dać Pani jasnej odpowiedzi co do terminu ale nie mam wpływu na terminy dostaw. Jeżeli tylko będę miał potwierdzenie dostawy z terminem będę w stanie obiecać Pani z dokładnością do jednego miesiąca czas uruchomienia automatu.
Od tamtej pory inicjowałam dalszą wymianę informacji chyba 5-ciokrotnie w różnych odstępach czasu, niestety już bez odzewu (człowiek może już w firmie nie pracuje, ale to nie wyjaśnia nie pojawiania się biletomatu - firma nie wisi chyba na jednym człowieku).
Chyba zatoczę krąg i powrócę z zapytaniem do ZTM.

pozdrawiam,
Joanna Cyrul
http://www.smmw.org

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 24 lis 2013, 7:18

jcyrul pisze:Hmm..., od tamtego czasu zmieniło się tyle, że na ten wniosek SMMW: http://www.smmw.org/images/download/ztmwni.pdf z lutego 2012 roku - ZTM wraz z Mennicą Polską (operatorem biletomatów) dość szybko i sprawnie zareagowali i właściwe jeszcze w tym samym tygodniu miałam przyjemność przeprowadzać wizję lokalną z przedstawicielami Mennicy i ZTM na przystanku ŚOB.

Wizja przebiegła pomyślnie – niezbędna infrastruktura do podłączenia biletomatu na tym przystanku jest, a i uzasadnienie ekonomiczne (opłacalność zainstalowania biletomatu) również. Pan z Mennicy rzetelnie zastrzegł, że procedura w Mennicy a potem procedura administracyjna to jest minimum 6 miesięcy – jeśli wszystko przebiega absolutnie bezproblemowo i nie ma żadnych dziwnych spraw np. z własnością gruntu pod teoretycznie publiczną drogą (myślimy, że takie rzeczy tylko u nas, a okazuje się to być nagminne w całej Polsce). Na przystanku ŚOB w kierunku centrum akurat wg naszej wiedzy tego problemu nie ma (chociaż nie należy mówić hop, póki się nie przeskoczy...)

Natomiast w sierpniu dostałam od Mennicy informację, że w związku ze zmianami w Zarządzie firmy i dosyć dynamicznie zmieniającą się polityką dotyczącą pozyskiwania nowych lokalizacji biletomatów, sprawa była zamrożona przez kilka miesięcy i że dopiero rozpoczęli pozyskiwanie zezwoleń dotyczących naszego biletomatu.

Tak więc decyzja firmy o zlokalizowaniu u nas biletomatu jest, procedury administracyjne są już wreszcze uruchomione, niestety potrwa to jeszcze kilka miesięcy. Ile miesięcy? – to się okaże :-> w każdym razie jestem z nimi w stałym kontakcie...
Cdn...

Pozdrawiam,
Joanna Cyrul
http://www.smmw.org
Kilka mcy minelo. Jaki jest status tematu?

Awatar użytkownika
Anka-wawa
tubylec
tubylec
Kontaktowanie:

Post autor: Anka-wawa » 29 cze 2013, 9:35

A propos wiat przystankowych, które jak pada deszcz i pali słońce nie chronią przed niczym bo mają otwarte boki i przezroczysty dach :oops: :evil: to koszty ich w Wawa są kolejnym popisem gospodarskim HGW i jej ekipy
wiata.jpg
wiata.jpg (81.1 KiB) Przejrzano 2654 razy
http://wws.org.pl/warszawy-nie-stac-na- ... icz-waltz/

"Architektoniczne potworki – szklane rury na przystankach tramwajowych przy miśkach i na Placu Bankowym. Wszyscy warszawiacy je znają. W czasie niepogody nie chronią przed wiatrem. Zacina pod nimi deszcz. A w słoneczny dzień pod szklaną rurą Hanny Gronkiewicz – Waltz pasażerowie czują się jak w szklarni. Koszt: 7,5 mln. zł.

Oddana kilka dni temu do użytku stacja kolejowa Warszawa – Wilno. Nazwa niefortunna, bo może mylić się z Warszawą Wileńską, ale nawiązuje do nazwy pobliskiego osiedla mieszkaniowego. Pierwotnie planowana w tym miejscu stacja PKP została wykreślona z planów inwestycyjnych w latach 80. – Podczas budowy zlokalizowanej nieopodal inwestycji Osiedla Wilno, inwestor – spółka DOM Development S.A. stwierdziła , że sama wybuduje stację kolejową. Początkowo deweloper oczekiwał, że pokryje go miasto, ale ostatecznie sfinansował budowę z własnego budżetu. Po porozumieniu z PKP-PLK S.A. budowa zaczęła się w czerwcu 2012 roku. I już po roku stacja jest gotowa. To jeden z pierwszych takich przypadków w Polsce, gdy prywatna firma wybudowała osiedle od razu z towarzyszącą mu stacją kolejową. Perony połączone podziemnym przejściem stanęły na wylocie ul. Wiernej. Koszt: 6,5 mln. zł.

Powtórzę: szklane rury Gronkiewicz – Waltz sfinansowane z naszych podatków za 7,5 mln. Kompletna stacja kolejowa wybudowana prywatnie za 6,5 mln. Można? Można!"

marczello
przybysz
przybysz
Kontaktowanie:

Post autor: marczello » 29 cze 2013, 0:22

Ta wiata to ta taka duża pokryta miedzią? ;)
Łatwiej w naszym kraju na pozwolenia na taką budowlę niż postawienie biletomatu albo sygnalizacji świetlnej :evil:

Awatar użytkownika
tob
autochton
autochton

Post autor: tob » 28 cze 2013, 21:30

po dzisiejszych rewolucyjnych rewelacjach o zmianach w rozkładach 422 i 217 pojawiło się info o (wreszcie) postawieniu wiaty na przystanku Branickiego :)
czy koszt wiaty jest mniejszy od biletomatu. Możemy spodziewać się, że w drugiej połowie roku również biletomat znajdzie swój kawałek chodnika pod Świątynią lub przy zawrotce (no ok, pętli :lol: ) Branickiego? Są jakieś nowe szepty w tym temacie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikacja publiczna”